Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
11. únor 2010

teda zuzi: závidím obídek, i když ten můj by nemusel být nezdravý, ale nějak jsem se rozepsala v sms a karbanátek byl černý - no ale pošmákla jsem si 😀

tak holky to EKG neřešte - evidentně každý mudr považuje něco jiného za důležitého, takže plňme jejich rozkazy a spoléhejme na to, že to jsou prostě odborníci 🙂

můj manžílek je taky pozornost sama až bych si někdy nafackovala, když mě přepadne ta těhotenská nálada a nejsem na něj zrovna milá 😝 já už mám poporodní dárek - dostanu penízky a budu si moct udělat radost nějakýma hadříkama - no ví, jak na mě 😀 a samozřejmě chce mít krásnou maminku, takže to je dárek i pro něj 😀

bat: jojo, mimísek si to stejně udělá podle svého a podle toho, jak se bude v bříšku líbit...já jsem hrozně zvědavá, zda budu taky přenášet, jak je u nás v rodině zvykem...to vám tady potom budu pořád hekat, že mě každý předbíhá 😀DD

máte taky pořád CS 0 - teda ty mis ne - kolik máš? teď se holky na epinu bavily, že ty, co se začnou pozvolna dřív otvírat, tak nakonec často přenášej, že prý jim to říkaly v porodce...?!

baterka
11. únor 2010

my to máme díky rekonstrukci složité, budu muset zůstat kvůli nekonečné zimě (němůžeme na baráčku moc makat) u rodičů a můj drahý bude střídavě s námi a střídavě opravovat, abychom se pak mohli nastěhovat. A pak tam stejně bude hotová jenkoupelna, záchod, ložnice a velká sednice, takže budeme všichni spolu. Můj muž taky leze po výškách (je tesař), takže bych byla taky ráda, kdyby se vyspal..., tak snad to nějak půjde.

A ano, nakonec jsme se rozhodli pro svatbu teď, bude to taková malá rodinná a to 27. února, tak nám držte palce, ať to dobře dopadne a ať nezmrzneme 😒 !

crawler
11. únor 2010

bat: gratuluji k brzké svatbičce - tak ať je hej!!!😀

eri, zuzi: a kterej chlap nevytočí, že? 😀 však my taky nejsme svaté - nevím teda jak vy, ale já když měla menzes jsem byla často přímo nesnesitelná😀DD

janinka22
11. únor 2010

tak my plánujeme spát oba i s mimčem v ložnici zatím dohromady,časem musíme udělat ložnici novou a z původní současné ložnice zase dětský pokoj.. Tak nějak doufám,že ten náš drobek bude hodnej a nebude v noci křičet apod. ... ale pokud by se manža nějak budil,tak mu hold usteleme v obýváku no..

bat,tak to gratuluju,že se budete brát 🙂 to budete mít asi svatbu ve sněhu.. to jsou taky pěkný svatby,ale když já jsem prostě na léto,takže pro mě by tohle nic nebylo.. 😅

janinka22
11. únor 2010

jéé doufám,že dostanu taky takovej dárek - nákup novýho oblečení po porodu 😀 to by se mě taky líbilo! Jako je to pravda,přeci i chlapy chtějí abysme byly pěkný a upravený,takže co 😎

eriska
11. únor 2010

bat, taky gratulka ke svatbě, my jsme nejdříve chtěli, ale fakt jen kvůli malýmu, aby se narodil do "papírové rodinky", ale ani jeden tu potřebu nemáme, takže jsme radši vrazili korunky do rekonstrukce bytečku a svatbu si užijeme až s malým, až se nám bude chtít a až bude větší, aby z toho něco měl (a abych stihla zhubnout do šatů 😀 )

craw, zuzi, tak mě vytočil i před těhu, ale já to holt podědila po dědečkovi, jsem povahově to samý, reaguju na našlápnutí.. 😅 naštěstí teď v těhu se krotím, protože si říkám, že mimčo nebudu stresovat a že by byl pak mohl mít tu mojí blbou povahu, do toho bude ještě beran a ještě chlap.. 😀 ale svatá určo nejsem..většinou si ty hádky začnu sama, protože holt nejsem s něčím spokojená a ten můj, než aby se se mnou pohádal, tak se mi akorát vysměje, což mě více nase..ale zase mě to umí rychle přejít..

craw, do průkajdy kouknu, ale popravdě, já ani nevím, kde nějaké CS je..já po dr. nic nepřečtu

crawler
11. únor 2010

jo holky, tak to já si vybírat nemůžu, zda budeme spát v jedné místnosti i s mimčem nebo ne - my totiž druhou místnost, kde by se dalo spát nemáme 😀DD máme sice velkou jídelnu, ale tam už se postel nevejde...pokud bude mimísek zlobivej, tak se budu muset odlifrovat k rodičům, tam máme taky svou místnost a manžílek bude jen ve volnu dojíždět...PROSÍM mimi buď hodné, sím sím 😅 😀

eriska
11. únor 2010

craw, tak já už podruhý napsanou 1..ale jako nevím co to znamená..dr. však nic neříkal, tak to neřeším..spíš mě štve ten vysoký tlak, teď jsem měla 164 na 83..ale snad to byly jen nervy z odběrů krve..

tak my máme ložnice a vedle, v dětském pokoji je nechané dřevěné horní patro, kam dáme staré matrace, takže může spát tam, ale prý se kdyžtak přesune do obýváku na gauč, kde má televizi a ledničku při ruce..já bych teda radši, aby spinkal s náma, ale když bude malý řvoun a nebude chtít v noci spát, tak ať se nám taťka radši vyspí..nebo si vezmeme mimčo do postele a to věřím, že bude spinkat celou noc😉 ale to je jako poslední varianta..

eriska
11. únor 2010

jo, jinak jak koukám do té těhu průkajdy, tak už tam mám jen dvě kolonky na napsání datumu kontroly a vevnitř už mám jen čtyři řádečky..fakt to hrozně letí..

crawler
11. únor 2010

eri: jám těhu knížku popsanou jen z půlky - no mám prostě nějakou jinou...k tomu CS - to je cervix score neboli jak je na tom čípek - CS 0 je nejnižší - znamená to, že čípek je dlouhý a tvrdý a pak čím vyšší číslo, tím je čípek měkčí a kratší - prostě, že se otvíráš...1 může třeba znamenat, že je trošku měkčí...nicméně riziko předčasného porodu je až u mnohem vyššího čísla...ale právě proto by mě zajímalo, jaký čísílko měla mis, když musela zůstat doma...

eri a oni ti teď brali krev? mě sestra říkala, že mě ji znovu vezmou až v 9.měsíci...No jo eri - už jsi začala 8.měsíc, viď? Já ho začínám přesně za týden 😕

mandragora10
11. únor 2010

Bater, gratuluji k svatbicce, to je krasny, ze ti nastavajici udelal i sam prstynek 🙂
My jsme taky hodne svatbu resili, ale nakonec jsme si rekli, ze mimco ma prednost, ze si svatbu chceme uzit, ze chceme, aby byla venku, takze to vypada na srpen 2010. Ale jeste nic nezarizujeme, tak snad to stihneme 😉 Takze nas ta matrika jeste ceka.

Co se tyce toho CS, tak ja taky v prukajde nic nemam, jen si pamatuju,z emi rekl, ze cipek mam 3cm a ze je to v poradku. Tak nevim.

Craw, kdy zacnes cvicit s EPINEM? az v tom 35. tt nebo zkusis i drive? Ja uz jsem trochu nedockava 🙂

baterka
11. únor 2010

craw, jani, eri, moc děkuji za přání a gratulace, snad bude k čemu. My se zasnoubili ještě předtím, než jsem byla těhotná a pak když jsem zjistila //, tak jsme si říkali, že to nebudeme hrotit a necháme to na léto po šestinedělí, ale je fakt, že netušíme, jak to bude...., takže to zmáknem rodinně a skromně (nejsme naštěstí ani jeden na ty svatby typu: pljčené šaty, drahé prstýnky, účes, desíky hostů, hostina a nevím co ještě...), takže naše náklady jsou: mé šaty - 550,- Kč za ušití a 420,- za látku, malé kytky pro mě, mamku a tchýni a naši zaplatí malý oběd pro 14 lidí a konec. A v létě uděláme u domečku pařbu pro kamarády spojenou s kolaudací, máme velkou zahradu, takže grilování, spaní v tee-pee, prostě pohoda.

taky se modlím, aby mimi bylo hodné, spalo a moc neřvalo a proto se snažím nenervit, hodně odpočívat, poslouchat dobrou muziku a být dobře naladěná

baterka
11. únor 2010

man, děkuji! Ano, tato varianta byla tay ve hře, již není, tak přeu, ať je v srpnu krásně a ať se svatba povede podle vašich představ. My to nějak už doklepem 🙂!

CS mi doktor píše pořád 1, takže snad pohoda. Uf.

crawler
11. únor 2010

man: čípek 3cm je myslím taky CS 0 - páč o čípku delším, jak 3cm jsem neslyšela...Co se týče EPI-NA, tak ani nevíš, kolikrát už jsem ho chtěla vytáhnout😀 Zatím jsem jen pumpovala na suchu na těch 30cm, abych viděla, co mě čeká😀DD Pročítáš si občas tu diskuzi? Pěkně přibývají porody bez nástřihu - moc mě to uklidňuje a jedna těhulka už to zkoušela ve 28tt a dala myslím snad průměr 6cm! ...tak, co kdybysme se domluvily, že to o víkendu vyzkoušíme a napíšem si pocity a kolik se nám povedlo dát? Rozhodně nejít na doraz to ne, ale tak abysme věděly, jaký je to pocit a tak...co ty na to?

eriska
11. únor 2010

craw, když mě pohmatem kontroloval, tak říkal, že čípek je užší, ale že je všechno v pořádku, proto se tím nijak nestresuju..ono, když se malíčkýmu chtělo ven dřív, třeba v tom 38., 39.tt tak se taky zlobit nebudu, ale spíš si myslím, že budeme přenášet..uvidíme, tohle holt nijak neovlivním a ani nechci..ikdyž, 13.4. to se mi líbí..13 je naše šťastné čísilko🙂

man, já jsem taky pro svatbu v létě,vyřádit se pěkně venku, ale asi to spíš necháme na příští rok, nebo ten potom (jednak fakt nemám to štěstí, že budu po porodu vypadat tak krásně hubeně, ani jako vy teď a jednak si to chceme užít i s prťouskem,až bude tancovat, baštit sám,...) a u nás to bude boj, protože já bych svatbu mohla mít jen se svědky, ale zase vím, že by to moc mrzelo mamku a prarodiče a přítel by zase nejradši nějakou větší svatbu, se vším všudy, navíc máme dost velkou přímou rodinu, takže to je tak, že když pozveš toho, musíš pozvat i toho..a teď se mi nad tím nechce přemýšlet..

bat, tak sem pak musíš dát svatební fotečky😉

baterka
11. únor 2010

eri: no jasně, hrošice šatech, budete je mít 🙂!

crawler
11. únor 2010

bat, craw: CS1 je určo v naprostém pořádku, žádný stresy! 😀 já si myslím, že mis už musela mít tak 4? nebo 5? mě by se líbilo, kdyby mimísek vykoukl na svět tak 11. (svatba) nebo 12.4. (začátek chození), ale pochybuju, taky počítám s přenáším, což by bylo děsně psychicky náročný... 😝

baterka
11. únor 2010

taky si myslím, že se mimi spíš zdrží a pokud bude po taťkovi, což je flegmatik, ktermu občas rupnou nervy do cholerika, tak uvidíme, co předvede 🙂! Kdyby byl po mě, vyleze přesně v termínu, já mám ráda pořádek 😀 , ale tohle fakt nejde naplánovat. Musíme si věřit, že to dáme!

crawler
11. únor 2010

jakápak hrošice!!! těhotná nevěsta, která září štěstím, že se vdává a že čeká mimi - to bude nááádhera - taky se už na ty fotečky těším🙂budete mít civilní sňatek? jestli se dobře pamatuju, tak jsi psala, že jsi evangelička, viď? známá taky a ty se brali v praze v kapli, ale takové moderní, že to stejně vypadalo jako obřadní síň...

baterka
11. únor 2010

craw: ty jsi pamatovák, ano, budeme to mít u nás v kostele. U nás tím pádem není vlastně žádná výzdoba, ale mám to tam ráda, vyrostla jsem am 🙂, takže se asi dojmu 😉. A děkuju a podporu, máš pravdu, užijeme si to i když k naší původní představě to má daleko. Ale co se v ivotě dá naplánzovat???

t.kosticka
11. únor 2010

holky, já vůbec nestíhám...vyklizím si stůl a čistím počítač...a do toho to musím dělat nenápadně 😀 v práci ještě nevědí, že hodlám skončit 😅

Bater, to už to máš za pár!! Určitě to bude moc pěkná svatba...tak bych se znova vdávala. 😵

ivet6
11. únor 2010

Bater, taky moc gratuluju 😵

Man: kdy asi budete zařizovat ten papír z matriky? A ještě si nejsem jistá, vydává to matrika, která spadá pod Prahu, kde se mimino narodí?? Takže vy to pujdete zařídit na Prahu 4..?? Je to tak?

mandragora10
11. únor 2010

Bater...to bude krasna svatba v evangelickem kostele, sestrenice to mela taky v nem a ten obrad byl moc dojemny, az jsem u toho brecela. Budes krasna nevesta s briskem, to vubec neres.

Eri....no taky si jeste nejsem jista, jak se 4 mesice po porodu dostanu do formy a do satu a jak moc budu mit naladu s mimcem vyrizovat veci okolo svatby. My ale chceme malinkatou, u nasich na vesnici na zahrade, tatka je starosta, tak by nas mohl primo oddat, pozvali bychom jen babicky, sourozence, rodice, svedky.....a vecer udelali nejake grilovani. Nic velkeho. Jedine, na cem trvam, jsou bile dlouhe saty 🙂 Zasnubni prstnek mamod rijna, tak bych chtela, aby stvatba byla do roka.

Ivet...puvodne jsem myslela, ze budeme muset na matriku meho trvaleho bydliste nebo tam, kde se mimco narodi, ale predporodnim kurzu mi rekli, ze toto by mela vyridit kterakoliv matrika. Pujdeme to zkusit v pondeli tam, co bydlime, tak kdyby nam rekli neco jineho, dam ti vedet.

Craw: no ja bych to klidne vyzkousela, ale ne o vikendu, to je pritel porad doma, navic ted jedeme na vikend k rodicum.....ale v utery pristi tyden mam volny den, nejdu do prace, tak co to nechat na utery? 🙂 Diskusi sleduju na konikovi pravidelne, to me vlastne presvedcilo, ze jsem si ho poridila.

zuzi82
autor
11. únor 2010

Bater: taky gratulka. Budeš krásná nevěsta. Alespoň nemusíte řešit žádné papíry 😉
My měli taky krásnou svatbu. Moc ráda na to vzpomínám. Vše nám vyšlo, jak jsme chtěli a moc jsme si to užili. Taky bych si to zopakovala, tedy samozřejmě s tím samým ženichem 😎

t.kosticka
11. únor 2010

to já taky s tím samým chlapem 😀

mizím z práce. Mějte se maminky!

Jdu na večeři s kamarádkama 😕

ivet6
11. únor 2010

man: tak to budeš hodná, když mi dáš info jak to na matrice probíhá. Jestli tam musíš jim nadiktovat i křesní jména, pro holku i kluka, nebo co všecko chtěj 😉

zuzi82
autor
11. únor 2010

Teri trochu závidím večeři, tak si to pěkně užij a zítra papa

baterka
11. únor 2010

holky díky, dodaly jste mi sebevědomí!!! Já totiž byla v pondělí u švadleny, brala mi míry a ty jsou teď fakt dost vtipné: 98, 102, 98, takže takový vydutý kvádr 😀 , ale nějak to dopadne.

na to epi-no jsem taky koukala, vypadá to dobře, ale dost draze.

ještě jsem našla dost zajímavý návod na jognský cvik od jedné maminky z diskuze k porodnici, kde hodlám nakonec rodit - Benešov:
"sedneš si na zem na složenou larisu (aby tě pak nebolel kotník), obě nohy máš natažené před sebe. jednu nohu pokrčíš, nadzvedneš zadek a patu si nasměruješ na hráz. pak si na tu nohu sedneš. zpočátku to tak bolí, že si nesedneš a musíš se nadlehčovat rukama. pak vyměníš nohy. musíš to opravdu cvičit každý den. až si budeš moct trochu sednout tak se ti svaly v oblasti pánevního dna a hráze budou zatínat a křečovat. a teď nastává ta nejdůležitější práce, vědomě se snažit ty svaly a hráz uvolnit. takže radši se trochu nadlehčuj rukama a snaž se povolit hráz, než si rovnou sednout a mít svaly zaťaté. jakmile je trochu uvolníš bude to zase o trochu víc bolet...ale je potřeba vydržet. ze začátku stačí pár vteřin. já jsem po dvou měsích denního cvičení vydržela na každé noze sedět minutu celou vahou a měla jse svaly uvolněné.
já jsem to začala cvičit tak v 27tt a intenzivně (denně) tak od 31tt"

tak si říkám, že do toho půjdu!

baterka
11. únor 2010

ivet, man: na matrice jsem pracovala, takže takhle jsme to dělaly my:
trvalé bydliště ani místo porodu se neřeší, můžete jít kamkoolil. Tole je nejdůležitější: musíte tam oba osobně, s sebou oba rodné listy a občanky (pokud náhodou nemáte, je rovnocenný i pas). Vznikne z toho papír, kde je napsané, že tato matka... a tento otec... jsou rodiči dítěte. Křstní jména po vás chtít budou, ale pokud ještě nevíte, nesmějí vás nutit, podle jedné vyhlášky k zákonu o rodině (pokud to nezměnili) je to dokonce tak, že dítě nemusí mít křestní jméno dokonce 6 týdnů po porodu (np fakt, jako až je matka svéprávná 😀 ), takže klidně až v porodce. Na matrice se musíte dohodnout na příjmení, které to dítě bude mít. Toť vše, trvá to tak 10 minut.

ivet6
11. únor 2010

jéé bater díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru