Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
6. lis 2009

Ahoj holky,
já teď nosím bundu zimní vel. 36 ještě se vejdu, ale už jsme v tom naknap, pak mám dubeňáček co jsme si koupila před 2 lety a měla o 8 kg více tak budu chvíli v něm běhat, pak si svůj dubeňák vyměním s mamkou má o číslo větší a taky dost shubla tak v pohodě zapne můj a pak má má mamča A kabát který dám i před porodem, kdyby byla extra zima, březen/duben budu nosit pončo co mám.
Jinak jsem si už koupila hrubé teplé punčocháče tak v zimě vydržím a pak mám ještě jedny ještě hrubší v nich je dokonce fleesová vložka. A kozajdy už mám koupeny cca 10-15 cm nad kotník, malý podpatek, pořádně vyztužený, podrážka ala trakrory a celý bota má pravý ovčí kožíšek 🙂

andrea110409
6. lis 2009

Ahoj holky na tehu kalhoty se taky chystám ale zatím mi stačily rifle o 2 čísla větší🙂 Jen tenhle vikend jsme nějak povyrostli a tak to budu muset řešit. Vzhledem k tomu že nejsem žádnej drobeček tak je mrňous v měkoučku a nijak nestrádá🙂

crawler
6. lis 2009

ahoj holky🙂,

na boty jsem taky zvědavá...bojím se, aby mi nenatíkali nohy a nechodila jsem jako moje sestra od 8.měsíce v pantoflích 😖 ...já se děsím náledí a tak, páč jsem neohrabaná i za normoš okolností, tak se budu děsit vyjít ven 😠

evuss: na stránkách mé vybrané porodnice je popis a obrázek, jak se má masáž hráze provádět - ehm - je to bolestivé (jak píšou) a pro chlapa (nebo pro tebe) děsná makačka - musí se fakt tlačit silou, takže já to nechám na tom balónku a postupně budem roztahovat a tu masáž spíš tak něžně a olej na zvláčnění...ono, některé ženy mají hráz tak pružnou, že bez cvičení i masáží v pohodě porodí 4kg macana, ale obávám se, že já k nim fakt nepatřím, takže takhle si psychicky pomůžu... 😅

andrea110409
6. lis 2009

Teda holky tou masáži mě desíte vůbec mě nenapadlo něco takového praktikovat. Začínám mít pocit že tím že vím míň je mi líp🙂

crawler
6. lis 2009

andy: tak jak kdo - mě nevědění děsí a protože jsem od nějakých 18ti měla strach z porodu (poté, co jsem ho viděla na videu), tak mi moc pomáhá to, že se informuju a vím maximum, co můžu vědět - už jsem se té fobie prakticky zbavila a věřím, že když budou masáže a tak, tak půjdu k porodu naprosto psychicky vyrovnaná...ale každá jsme opravdu jiná a věřím, že někomu zase naopak pomůže to, že neví, co ho čeká ;)

andrea110409
6. lis 2009

Crawler: ono jsou taky porody a porody já se děsně bála porodu předtím než jsem otěhotněla. Od té doby co jsem těhotná jsem nějak vnitřně klidná a nemám strach. Chci ale začít chodit na těhotenskou jogu a na to se opravdu těším. Pokud máte někdo odkaz na ty stránky s tou masáži tak ho sem prosím hoďte🙂

crawler
6. lis 2009

andy: tady je to velmi strčně napsané jak a co: http://www.litnem.cz/gpr/uvodni2.html
je to ze stránek porodnice, kde chci rodit, ale určo se dá najít spousta dalších odkazů...

ono, člověk musí myslet pozitivně...co jiného zbývá...ten drobeček nám to vynahradí a na bolest se zapomene...ale já prostě chci být co nejlépe připravená - nemůžu si pomoct - to je prostě moje povaha 😅

katy007
6. lis 2009

tak já nic nasírovat asi nebudu a žádný baonek taky nebudu kupovat, bavila jsme se s kamarádkou co je por. asistentka a masáže hráze mají jen min. vliv je to spíše o pružnosti těla kam to ženu pustí.

crawler
6. lis 2009

katy: no já zas vím o mnohých PA a gynekolozích, kteří masáže vyloženě doporučují, na většině předporod. kurzů se o tom učí a co se týče epina, tak ti gynek.,co už to znají, tak to těhulím doporučují.
Jinak o té pružnosti to není zdaleka pravda - vem si třeba kůži břicha - záleží na její elasticitě, ale je rozdíl, když ti bříško roste pozvolna 9 měsíců, než kdyby ti narostlo ráz naráz a stejné je to i s hrází - když není procvičovaná, tak se při porodu s největší pravděpodobností nástřihu (nebo roztrhnutí) nevyhneš, ale když se masíruje a epinuje, tak se hráz soustavně pomalu namáhá, natahuje a tím se zvyšuje její kapacita roztažení při porodu. Můžeš si o tom spoustu přečíst a je to potvrzené lékaři a i logické, když se nad tím zamyslíš. Ale samozřejmě jsou i dr. a PA, co mají názory různé - stejně tak jsou dr., kteří zavrhují porody do vody kvůli nehygieničnosti a podobným hloupostem, které jiní odborníci už 100x vyvrátili, ale prostě takoví tradicionalisti ještě jsou... 😕

chápu ten balónek, páč je to drahý, ale masáž nikoho nic nestojí - jen pár minut denně nějakou dobu před porodem a to myslím stojí za to, když je o hodně větší pravděpodobnost, že nebude nástřih a tím pádem mnohem lepší zotavování po porodu...

eriska
7. lis 2009

ahoj holky,
tak co se týče mého oblečka na zimu, tak mám koupenou bundu ze sekáče, takovou tu delší. pod kolena, jsem v tom sice jak medvěd, ale stála mě 200, je úžasně teplá a bříško se mi tam vejde..a pak ji donosí babi nebo mamča..už mi chybí jen kalhoty a to asi nakoupím od jedný maminy, která to bude prodávat. dneska mi to mají naši přivést, tak to zkouknu a doufám, že tma něco najdu.🙂
co se týče epinování, tak já do toho taky nejdu, bavila jsem se o tom s maminama, co rodily a žádná to neděla a porod v pohodě..a co mi říkaly, tak nástřih prostě ani necítíš a pak to hojení je stejně bolavé ať s nástřihem, nebo bez něj..takže já korunky za to vyhazovat určo nebudu a radši si to přidám na kočárek..ale každýho věc..mně to přijde zbytečný, tolik mamin odrodilo bez toho..já se těším na prcka a nijak si nepřipouštím, že to bude náročný a bolavý..jsem i rozhodnutá pro epidural..já bolest nesnáším a nehodlám se trápit..a pak být úplně hotová..
užjte si víkend

crawler
7. lis 2009

eri: ahojky, jak jsi na tom s bolením v krku? já jsem zatím pořád marod - sice bez teplot, ale je to hnus... 😖
Jojo, každá jsme jiná...já, když četla, jak mají některý ženský problém s nástřihem i rok po porodu (že je třeba sešili o něco víc než by měli), tak tě prsk...No, já jsem zase rozhodnutá, že epidural jen v krajní nouzi - jedině, když mi to doporučí sám dr (třeba kvůli otevírání nebo tak) - já totiž teď eri dost přemýšlím o porodu v Litomyšli (pár km od mého rodného města Svitav) - sestra mi totiž říkala o super manželském gynek.týmu a dalších dr.co jsou fajn a hlavně umožňují porod do vody o který bych měla zájem, pokud bude vše ok...a titul baby friend hospital má stejně jako chrudim...to jsem trochu odbočila - prostě tady stojí epidural 3500kč(nevím, zda 1 dávka nebo všechny 3) a to je šííílená částka-pro nás. Možná je to v Chrudimi zadarmo to netuším, ale vím, že někde je to automaticky placený nadstandard, takže já investovala do epina 1600kč včetně těch serepetiček kolem od oleje po čaje a doufám, že epidural nebude vůbec potřeba - ženský dřív všechny odrodily bez něj, tak proč bych to nezvládla já? na to mám zase stejný názor jako ty na epino...A ještě, co se týče epina, tak mje spolužačka z gymplu rodila loni v Havl.Brodě a tam po 1.dávce epiduralu si chrochtala a měla 30 minut zcela bez bolestí, ale další 2 dávky už jí vůbec nezabraly a rodila jako bez epi. Takže i v tomhle je každá žena jiná - některé zabere tak, že necítí ani šití a některá naopak... 😒

taky přeju hezký víkend!!!

já už bych tak chtěla vidět drobka, ale další kontrolu mám až 2.12. - to bude poradna bez utz, ale někdy na tu dobu se objednám na ten velký utz ve 20.tt...
dělá někomu z vás dr. utz pokaždé??? jestli jo, tak moc závidím 😅

eriska
7. lis 2009

craw: tys psala, kde dělají 3D? já na tom byla v těch pce, neplatila jsem nic a bylo to super.skvělý dr., utz, všechno..25. jdu znova a už se mooc těším..jinak můj dr. utz nemá, ale chci se ho zeptat, jestli bych nemohla chodit na utz častěji..i bych si to zaplatila..další je až ve 30 tt a to bych asi nevydržela
no, já litomyšl nee, nějak jsem o tom neslyšela nic dobrého, s porodem do vody, no, o tom jsem přemýšlela, ale ještě rozhodnutá nejsem, spíš asi ne, ale uvidíme.až bude čas brousit po netu a něco k tomu načtu..co se týed epiduralu, já ani nad tím nepřemýšlela, ať zabere, nebo nezabere, já do něj jdu..aspoň pro svůj pocit..nejsem ten typ, co se těší, jak si celý porod prožije od začátku do konce..já bolest nesnáším a když to jde, se jí aspoň "na chvíli zbavit", tak jdu do toho..teda taky záleží, jak rychle to půjde..to uvidíme..
no, mě už v krku nebolí, ale spouští se mi rýma, tak to asi na pondělí nevidím..bojím se, aby se mi to nějak nerozjelo..tak to zkusíme třeba příští týden,co?

crawler
7. lis 2009

eri: a kde přesně v Pce ten 3D je? a jak se tam objednáváš? já nechápu, že někde je to zadarmo a někde za to vyplázneš třeba 1500kč...no stejně je to i s tou genetikou... 😒 někde jsou vydřiduši...Ta moje dr. má právě jen ten vaginální utz, takže ten mi dělala naposled ve 12.tt a to znamená, že bych šla až v tom 20.tt a pak až ve 30.tt a to mi přijde děsný!!! 😲

ono, já bych do litomyšle taky nešla, páč je to dost daleko, ale protože můžu být třeba během 9.měsíce u rodičů, tak bych to měla do litomky 15 minut cesty a to by už šlo, ale uvidíme jak to všechno dopadne...No porod do vody byl vždycky můj sen, ale musí být celé těhu i porod bez komplikací - jinak to nedovolí, tak se uvidí no... 😉

co se týče toho cvičení, tak já jsem pro počkat, nechci riskovat, že to podceníme a pak budeme další týden v posteli - ta rýma je nehorázně otravná a ta spotřeba kapesníčků! a frňák mám rudej jako notorik 😀 😝

zuzi82
autor
7. lis 2009

Ahojky,
já bych porod do vody brala, ale v porodnici, kde chci rodit to myslím neumožňují. Já jsem pro epidural, taky myslím, že si ty bolesti můžu trochu zmírnit. A Epino kupovat určo nebudu, ale včera jsem trochu hledala tu masáž hráze a info, co se toho týkají a to asi zkusíme. Manža vypadá, že už se teď těší. Tak uvidíme, ale teď zapomíná, že v době, kdy se to má dělat, už budu vypadat trochu jako hroch, takže kdo ví, jestli pak ještě bude chtít masírovat. Já se nebojím přímo nástřihu, spíš potom toho šití a hojení té rány.

eriska
7. lis 2009

mně teta říkala, že ani to šití ji nebolelo, že hojení bylo horší, ale že měla takový strach o prcka, jestli dýchá, aby si neublinknul a nezadusil se, že ani neměla čas vnímat bolest..a popradě,když se mi narodí zdraví miminko, tak to za trochu bolesti (té po porodu) to určo stojí...😉a já si říkám, že při porodu, pokud to půjde, tak s epi si to víc užiju já i přítel..na masírování se těší..ale jak píšeš zuzi, asi si ještě neuvědomuje, že to tělo nebude vypadat tak, jako teď

crawler
7. lis 2009

zuzi: no porod do vody u nás zatí moc porodnic opravdu nenabízí, ale aspoň mají třeba vany, kde můžeš strávit tu 1.dobu porodní 🙂...to přirovnání k hrochovi - jsem se zasmála - já už tak vypadám skoro teď, ale manža mi říká "ty můj malý vorvaňku"...Co se týče toho šití, tak někde jsou taková hovada, že to ani neumrtví - to už jsem slyšela móckrát...některá má to štěstí, že ji v té době ještě působí epi a cítí jen tahání, ale naživo...no tfuj...prostě já se toho bojím jako čert kříže a proto bude dělat všechno proto, abych se tomu vyhla - čili masáž, epino a doufám, že i ta voda 😉

zuzi82
autor
7. lis 2009

Vždycky jsem měla z porodu hrůzu, ale teď se začínám těšit. Myslím, že to bude neuvěřitelný zážitek, až toho prcka položí na mé břicho. A ta bolest za to stojí. Ale zase nemá cenu zbytečně snášet víc než je nutné a proto jsem kllidně pro epidural a budeme dělat i masáž. Bez nástřihu se asi neobejdeme, ale třeba to nebude tolik stehů.
Holky, já už se tak těším až toho našeho mimíska budu držet v náručí a ucítím tu jeho miminkovskou vůni. Nevím, jak to ještě skoro půl roku vydržím.

crawler
7. lis 2009

zuzi, eri: jojo, všechna bolest stojí za to, když si člověk potom přivoní k tomu sladkýmu tělíčku 🙂 taky nevím, jak to vydržím, páč když teď o tom tak mluvíme, tak kdyby to šlo, tak jdu hned rodit 🙂 nemá cenu se stresovat co a jak...já mám z bolesti strach, ale podpora manži a vědomí, že mě v cíli čeká to malé - no není co řešit - bude to paráááda 😉

eriska
7. lis 2009

zuzi,tak to je přesně můj názor🙂
taky se už těšíme na tu miminkovskou vůni, na to mazlení, pusinkování, i na to, jak bude vypada, já jsem původně blondýna, přítel brunet, já světlý očka on spíše tmavý..tak uvidíme, co nám mrňous ukáže🙂 každopádně musím říct, holky, že ne všechny miminka jsou tak krásný, jak se říká..aspoň pro mě..ale věřím tomu, že to moje bude pro mě to nej, nej, nej ze všech🙂

zuzi82
autor
7. lis 2009

Jo, souhlas, ne všechny mimča bych brala, ale jsem si jistá, že to moje bude to nejkrásnější na světě. A hned za ním budou ty vaše. 😀

eriska
7. lis 2009

😀 😀 😀 hele, já budu ráda i za zdravé mimi, které třeba nebude tak krásné, jak bych si představovala.moje mamka pořád chtěla krásnou, tmavovlasou holčičku a měla plešatýho mimozemšťánka, kterému se udělal, jen co dojeli domů exém..

zuzi82
autor
7. lis 2009

Takže sem:

Moc bych se divila, kdybys za půl roku nepsala, že to tvoje mimi je to nejkrásnější, které jsi kdy viděla. Mám známou a ta, když se jí narodilo mimi, tak říkala, že když byla těhotná, tak se s manžou bavili, jak tamto mimčo je krásný a hrozně by takový chtěli a tamto taky a tamto taky a pak když se jim narodil jejich syn, tak prý všechny ostatní byly "ošklivý" a rozhodně by je nechtěli a jen to jejich bylo opravdu hezký.

crawler
7. lis 2009

tak je uvaříno😀

taky se koukáte na miminka v těch regionálních novinách? Vždycky si říkám "jejda tohle je ale ošklivoučký" - některý opravdu moc krásy nepoberou, ale hlavně když jsou zdravý a jak říkáte - ty naše budou pro nás ty nejkrásnější 😀

eri: u nás je to naopak - já se narodila s černýma pačesama a manža je blonďáček, ale oba máme šedomodrý oči, takže oči bude mít mimčo zřejmě taky takový, ale na vlásky jsme zvědaví 😀DD

eriska
7. lis 2009

no, holky, není tohle milejší téma, než myslet na to, co by bylo, kdyby testy nedopadly dobře? já už se na to naše, ať bude mít vlásky či ne, taaaak moc těším..taky jsem zvědavá, jestli bude tak náladový po mně, nebo kliďas po tatínkovi..samo, že doufám v to druhý🙂

crawler
7. lis 2009

eri: sím sím...řekla bys mi o tom 3D? (viz můj příspěvek z 11:21) díky moc 😀

eriska
7. lis 2009

craw, promiň úplně jsem ten příspěvek přehlídla.. ☹ já byla v g-medu..soukromá ordinace, je to, když bys jela od divadla k nemocnici a než se přejede ten most, tak je to před ním odbočka vpravo..mně to doporučila teta, která k nich chodí, já o tom ani nevěděla, ale protože tady v chrudimi mají jen "normální utz", jak jsem slyšela, ale neptala se, tak jsem šla tam..mají tam nějaký, který je jediný tady v pardubickém kraji a lékaři se jezdí školit do ameriky, anglie,..tak jsem tam volala a oni říkali, kdy mám jít na ty genetické testy, že si nic platit nebudu, ani když tam nechodím, jen, když budu chtít foto..normální foto 50, 3D foto, myslím 250 a dvd 600 a přítel mohl jít se mnou..jdu tam 25.11. a už se mooc těším..působilo to tam na mě suprově..
no, já bych to od babičky do litomyšle měla kousek, ale chci, aby byl u toho i přítel, ale než by dojel z chrudimi do litomyšle..a já bych ho tam ráda měla od začátku, takže radši chrudim, kterou si teď dost maminy chválí..zítra se jdu mrknout za holkami na plaváka, tak se zeptám, jak jsou ony spokojeny s chrudimi

crawler
7. lis 2009

eri: to neva, žes to přehlídla 😀 díky za info...taky bych si tam zavolala, páč to bych si nerada nechala ujít...jen je fakt zvláštní, že je to takhle zadáčo - no ale je to super 😀

já taky uvidím, jak to ještě s tou porodnicí dopadne...díky tomu, že se nemusíme registrovat jako třeba v praze, tak si můžeme nechat otevřený vrátka a rozhodnout se těsně před ... 🙂

eriska
7. lis 2009

jojo, je to super zážitek..oba jsme z toho byli s přítelem úplně vedle..teď se mě ob den ptá, kdy jdeme znova, jestli si nepletu datum, atd..tak já ti do IP písnu tel. číslo, chceš? a zeptáš se jich, na co chceš..já tam byla jen jednou, ale max. spokojená..
s tou porodnicí, je super, že se registrovat nemusíme..takže jak píšeš, výběr máme🙂

crawler
7. lis 2009

jojo eri - sím o číslo - to bysme si s manžou nenechali ujít😉 díky moc🙂

eriska
7. lis 2009

máš to tam🙂 za nás mohu vřele doporučit..jo, jen mě napadlo, kdybys tam šla, tak po mně chtěli výsledky krevních testů, tak si volali do laborky, protože jsem u dr. předtím nebyla..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru