Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
22. únor 2010

No vidíš craw, to je dobrej postřeh. Takže jednu podložku mímu zabavím 🙂 Jo a zapoměla sem se "pochlubit" jak jste tu mluvili o té váze tak já už mám + 14kg 😅 Takže docela síla, ale naštěstí všichni řikají, že by to neřekli, že to na mě není vidět, tak doufám, že to neřikají jen ze zdvořilosti a že ty kila nejsou v miminu 🙂

miselaniki
22. únor 2010

andy: tak když jsem brala takovou tu normální dávku tak se to dalo, měla jsem mírné bolesti hlavy, trochu návaly a 5 dní to je pohoda, ale pak mi zdvojnásobili dávku a to byl mazec ( proto i předtím jsem psala, že to moc záleží na dávkování).

andrea110409
22. únor 2010

mis: děkuju..ono ta moje známa na tom bude podobně, zatim má základní dávku a budu jí přát aby se to povedlo už při ní jak Tě tak čtu 😉

t.kosticka
23. únor 2010

Ahoj holky!
Tak jsme přidala do alba pár nových fotek - hlavně včerejší ze 4D ultrazvuku - to Vám byla nádhera 😵

katy007
23. únor 2010

Ahoj holky,
u nás zase nádherně svítí sluníčko a na váš popud jsem se včera vyfotila s bříškem za chvilku stáhnu do PC.

zuzi82
autor
23. únor 2010

Dobré ránko,
Teri: krásné fotečky. Moc ti to s bříškem sluší.
My máme taky jednu 3D ze včerejška, tak se během týdne pokusím jí naskenovat a přidat do albíka. Jinak naše mímo už váží 1750 g a průměr hlavičky má už 8 cm. Natáčeli nám na monitor srdíčko a krásně tlouklo. Byl to pěkný zážitek. Vše je v pořádku a odpovídáme půlce 32 tt. Mimčo je dobře živené, takže mám očekávat, že bude krásně růst. Další kontrolu mám za tři týdny a pak už budu chodit každý týden. Na kontroly do porodky mě doktor nepošle a bude mě až do porodu kontrolovat on sám.
Když jsme večer dorazili domů, tak mě přepadla migréna, takže super večer. Ještě teď mi není úplně dobře a trochu mě bolí hlava. Zítra snad bude líp.

katy007
23. únor 2010
t.kosticka
23. únor 2010

óó, děkuji Zuzi, jsme spíš veliká velryba, už mám 15kg nahoře 😉
Tak přidej, jsem zvědavá! Páni, to už je slušná váha 😉 my máme zatím necelé 1kg 😀

t.kosticka
23. únor 2010

katy, taky už máš teda jářku pěkný pupík!!! 😉

katy007
23. únor 2010

Teri: byl velký oběd to víš 😀 ty máš taky hezký pupík jsme se koukala a malá měla ve 30-31 tt 1330 g

miselaniki
23. únor 2010

Ahoj holky,

kosti: krásná fotečka ze 4D, a moc ti to s bříškem slušííííííííí🙂
katy: tak jsem zvědavá na fotečky
zuzi: tak to je fajn, že je mimísek v pořádkub a hezky roste, teším se na fotečku

No jsem ráda holky, že se vám na 3D/4D hezky ukázalo miminko. Pro mně to byl moc pěkný zážitek a na DVD se dívám dost často. My jdeme na kontrolu za 2 týdny tak jsem zvědavá jak často pak budeme chodit na kontroly a kdy začneme chodit už do porodnice. Dnes se jdu nahlásit ještě na nějaké kurzy v březnu, abych nebyla úplně " blbá" u toho porodu🙂.

eriska
23. únor 2010

Zdravím, vás, holky moje,
tak se musím přiznat, že jem na koníkovi závislá 😅 jak jsem tady nebyla, tak jsem z toho byla až nervózní, ale dočetla jsem vás a snad už budu pořád v kontaktu s pc..už jsem zase v tom našem bytečku, včera jsme vyměnili matrace, povlékli, pověsili závěsy a no prostě super..přítel hladil bříško (samo, mrňousek dělal, že tam není a jak přítel usnul, tak se tam párkrát zamrskal) jinak my poslední dva dny jsme strašně líní, jestli se párkrát za den otočí, tak to je co říct a to ho musím dosti přemlouvat..

máte krásné fotečky, ať už ty s bříškem, nebo miminek..oboje vám závidím..hlavně ty 3D a 4D..nám naposledy dr. řekl, že na vyfocení obličeje je už pozdě, takže žádnou takovou vzpomínku nemáme, ale zase třeba o to víc budeme překvapení, jak bude mimísek vypadat..

zuzi, 1750, to je pěkná váha, ten náš měl v 31tt 1520 a teď už je o 4 týdny starší a podle toho, jak strašně moc rychle bříško roste, tak si myslím, že 2 kg už jsme překročili..

holky, když to budu brát dle posledního utz, tak už můžu za 5 týdnů rodit, to je hrůza, jak to letí..

miselaniki
23. únor 2010

katy: no nádherná mamina je z tebe, já si sice bříško nefotím, ale už se taky musím vyfotit jako mamina ať mám památku

zuzi82
autor
23. únor 2010

Katy: taky už pěkný pupík. Krása!!! 😉
Já jsem se teď nahlásila na kurzy do porodky, kam chci jít, a začínám příští týden ve čtvrtek. Tak uvidíme, jaké to tam bude.

katy007
23. únor 2010

Já dneska chci zavolat do porodky, kdy se můžeme přijít kouknout na prohlídku.
Jinak mě celkem mrzí, že jsem nešla na ten 4D UTZ s tím záznamem.

Eri: včera jsme si to taky uvědomila, že TP mám 14.4. ale klidně můžu porodit i o něco dřív = 5-6 týdnů šílené. Už máš strach? já zatím ne 😅

t.kosticka
23. únor 2010

díky za poklony. Každý mamince to s bříškem moc sluší, že?!

Mis, já myslím, že na ten záznam budu koukat asi až do porodu 5x denně 😀

Eri, já jsme taky závislá. Hlavně teď, jak jsem doma. 5 týdnů? Tak to je teda za pár. Stejně jsem moc zvědavá, Kdo z Vás( já jsem trochu pozadu...), bude RODIT PRVNÍ?! 😉

katy007
23. únor 2010

Teri: tak to jsme taky zvedava kdo z nas bude prvni. 😀 jinak co jsem doma tak moc PC nestiham jen dopo pak si ctu, jdu ven, apod.

eriska
23. únor 2010

katy, zatím strach nemám, tak nějak mám pocit, že se není čeho bát..já už se na miminko těším a nějaká ta bolest, třeba v tu chvíli mi bude připadat nekonečná, ale přejde a na jejím konci bude čekat to nej, nej, nej, co jsem si kdy mohla přát, takže zatím nějak strach necítím..hlavně nevím, do čeho jdu..takže vlastně ani nevím, z čeho bych strach měla mít..jinak, já mám dle prvního utz a ms tp taky 14.4...ale podle posledního utz je maličký o týden starší..tak uvidíme, kdy se mu bude chtít ven..ale když vidím, jak mi roste bříško, tak když by se mu chtělo třeba v 38 nebo 39 tt tak se zlobit vůbec nebudu😉

teri, taky jsem zvědavá, kdo z nás ten "maraton" začne..🙂 ta závislost je strašná věci, co😉

zuzi82
autor
23. únor 2010

Eri: gratulka, že už jste zase spolu a ve svém. To je krása, tak si to užívej. Je dobře, že už tu s námi zase budeš.
Naše fotečka z 3D taky už není nic moc a pan dr. se s ní fakt dost potrápil. Rovnou říkal, že mímo už je velké a tak nám moc šancí nedává, ale povedlo se. Je pravda, že krásné miminečko na té fotce vidím jen já a manža, jinak každý zkoumá, co to je za fleky 😀 😠 Ale já tam vidím krásného bobíška s nádnehrnýma tvářičkama a nosíkem. 😅
Katy: taky si říkám, že to je za pár a že vlastně za nějakých 6 týdnů už by to bylo vlastně v ternínu a krásně donošené miminko. Strach z porodu zatím nemám, hrozně se těším, až uvidím manžu, jak si nese toho mrňouska. To bude takový doják, že se možná uřvu k smrti hned po porodu 😀
Dneska se mi pro změnu zdálo, že se nám narodila holčička. Nevím, jestli je to tím, jak nás pořád všichni přesvědčují, že to bude kluk. Ale jestli to opravdu bude princezna, tak bude moc roztomilá v tom chlapeckém oblečku, co máme koupené. Snažili jsme se nakupovat neutrálně, ale pokud nechci mít vše jen béžové, což já nechci, protože mě béžová moc nebere, tak se to moc nedá. Když už je to zelené, tak na to našijou traktor, ať je vidět, že to je pro kluka, takže my klidně můžeme naší Aničku rok vydávat za chlapečka a nikdo to nepozná. 😀
Všem jsem řekla, že pokud to bude holčička, tak má každý za úkol koupit jedny šatičky v jakékoliv velikosti do roka, ať je ta naše holčička alespoň jednou za měsíc za holčičku a ne za rošťáka. 😉

katy007
23. únor 2010

Eri: no já podle UTZ jsem byla zase o 10 dní míň a to by pak odpovídalo i dle mé poslední MS a ovulky jak jsme kdysi dr. říkala, takže já si osobně myslím, že ten TP budu mít kolem 19.4. jak jsme měla na 1 3D UTZ 🙂 jinak já zatím strach nemám, na jednu stranu už bych chtěla mít malou u sebe, ale na druhou stranu by mi nevadilo, aby se čas vrátil o několik týdnů zpět a já na vše ještě měla čas. Ale jak vidím jak je venku nádherně slunečně už se těším jak budeme špacírovat po parku, ptáčci budou zpívat, zazelená se tráva a bude super.

t.kosticka
23. únor 2010

eri, to teda jo...nějak nestíhám vždycky ty věci,co si na ten den plánuju...nebo mám aspoň skluz 😀 ...no ale teď už musím jít. Začnu vařit oběd už teď. V jednu mám jít na procházku s babičkou a odpoledne mám nějaký lítání...

zuzi, 😀

eriska
23. únor 2010

zuzi, miminko máte na fotečce krásné😉 tak pak budeš moci porovnávat, jestli si je podobné, či není..my měli smůlu a dr. měl špatnou náladu, takže se ani nepokoušel..a přitom byli chvíle, kdy by to šlo..aspoň pro nás..to víš, je to super, být zase ve svém😉 sice jako obývák s kuchyní, tam je to jak v tanku, všude krabice, děky, polštáře, nákup z ikey na stole, ale ložnice je super, i děcák, nový koberec vypadá skvěle, teď se přítel rozhodl, že to naše dřevěné horní patro podbije palubkama a dá tam bodovky, během příštího týdne..

katy, taky to tak mám..nejradši už bych měla toho našeho prďolku u sebe, ale kdyby to šlo, tak bych to klidně o 14 dní vrátila..ještě toho musíme tolik zařídit a udělat, že mám pocit, že to nestihneme..

katy007
23. únor 2010

Zuzi: tak holčička v modrém ještě jde, ale kluk v růžové? Asi ne 😀 švagrová měla první holčičku a vše růžové, druhý se narodil kluk a tak si říkala, oblečky jsou krásné a na doma? proč ne? ale psychicky to po 20 min. nedala a musela ho převléci, prý i jako miminko v tom dívčím vypadal hodně divně 😀

Eri: dáš fotky bytečku na MS?

zuzi82
autor
23. únor 2010

Eri: A pro jakou barvičku koberce do toho dětského jste se rozhodli? Fotečka, kterou mám v albu je ze 17 tt, teď ta nová je horší, ale já tam mimouška vidím. Zkusím jí tento týden přidat.

zuzi82
autor
23. únor 2010

Katy: právě proto jsme kupovali raději ty traktory a modré oblečky, protože v růžové s panenkou na prsou by Matýsek vypadal asi dost zvláštně. 😉

katy007
23. únor 2010

Zuzi: to jo, já mám jen 1 růžové dupačky, co mi koupil tchán, ale jsou nádherné, mám je položené na přebalovačce a už vidím jak se mi v nich bude vrtět malá, ještě v Sam baby k tomu koupím nádherný bílý kabátek (ten jsem měla už hned koupit jak jsmetam byla) teď to budu muset maskovat manža už šílí jak něco na mimčo dosmýčím 😅

mandragora10
23. únor 2010

Dobre ranko,

Katy, Teri...krasna briska mate....Teri a ta fotecka vasi holcicky je moc hezka!!!
Teri, je fakt, ze brisko mas teda vetsi nez ja ted ve 33tt, ale ono je to fakt jedno. Taky mam pocit, ze brisko slusi proste kazde mamince. Mne to teda aspon kazdy rika, ze mam hezky brisko a ze mi slusi 😉 V patek uz budu prvni den doma, akorat budu zacinat 34tt, tak ho hned vyfotim a dam do alba.
Zuzi, to je fajn, ze mimco krasne roste, oblecky vubec neres, myslim, ze je lepsi mit soupravicku ladenou spis do klucicich barev, protoze ty muzou mit i holcicky, jen pak prikoupi zbytek rodiny par saticek a sukynek....horsi je navleknout chlapecka do ruzoveho svetriku....i kdyz nekterym slusi i to 🙂
Eri, to je super, ze uz jste ve svem bytecku pekne zarizeni a mas pripojeni na net. Ja si nejak neumim predstavit, ze bych ho doma nemela.
Jojo, uz se nam ty terminy docela blizi...ja ale pevne doufam, ze nas Tomasek si v brisku jeste chvilku bude lebedit, abych si tu materskou dovolenou uzila aspon mesic 🙂

eriska
23. únor 2010

zuzi, tak zelená je dobrá podle mě pro obě pohlaví, mně se líbí i žlutá (teda, taková ta pěkná žlutá) i oranžová..a líbí se mi i kluci v červené, ale to spíš, až když jsou starší..hele a dokupovat můžeš kdykoliv..😉

teda, tak jak jsem tu psala, že je malý poslední dobou v klidu, tak jsem to pěkně zakřikla, teď se tam mele jako ďas a mám takový pocit, že polohu hlavičkou dolu měníme na vodorovnou, páč mám břicho z prava doleva a na koncích boule..takže jdu vybalit ty kuchyňské krabice, ať se mrňousek nerozčiluje😉

jo, katy, taky se příteli přestává líbít, že malý má více oblečení než on..pořád mi říká, že to je zbytečný, ale když je tak těžký odolat😀 a to mi včera volal můj taťka, že je na slovensku a že mimču koupil šálu, rukavice a čepici😀 ( tak jsem mu jako vysvětlila, že je strašně hodný, ale že takhle malý stejně šálu nenosí a rukavice máme dvoje a bavlněný čepičky taky) ale on se tak těší, že zkupuje, co se dá..

eriska
23. únor 2010

zuzi, nakonec jsme vybrali ten do cihlova, byl v akci a byl kvalitnější, tak proto vyhrál..jinak, kdybych se měla rozhodvat jen barvama, tak nevím, nevím..

katy, jestli to budu umět, tak klidně hodím..ale musím nejdříve nafotit a s těma krabicema to ještě není ono🙂

katy007
23. únor 2010

Eri: no já si taky myslím, až se malá narodí tak naši budou nakupovat o 106 jak to nebude hračka, bude to obleček 😀
Malá se teď taky méně vrtí hold už nemá tolik místa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru