Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
23. únor 2010

Ivet: hele ty jsi asi jen líhnoucí inkubátor 😀
Mám pro vás holky jeden typ...včera jsem si s manželem dala prvně po snad 20 letech meltu (on ji každé ráno snídá) a bylo to pro mě milé překvapení. Nedávala jsem do ní ani mléko a ani cukr a chutnala fakt skoro jako kafe. Asi na ní budu teď trochu ulítávat .....možná se mi už konečně mění ty chutě 😉

ivet6
23. únor 2010

andy: já se musim naučit jednim uchem tam a druhým ven, jinak bych se musela vzteknout 😠

andrea110409
23. únor 2010

Hele tak to znám moooc dobře, žili jsme s manželovou rodinou cca 4 roky. Teď mi to, ale už lezlo děsivě na nervy. Tohle téma je tady teď, ale velmi živé protože nedávno jsme měli téma tchýně 😎 Jsem zvědavá jaké jednou budem my 😉

zuzi82
autor
23. únor 2010

Co se týká kosmetiky, souhlasím s Eri. My koupili mýdlo Seba med a šampon na vlásky taky, ale ten budeme používat až později. Manža má ekzém a Seba med mu vyhovuje, tak myslím, že bude dobrý i pro mimíse. Calciovku jsem nakonec koupila taky a olejíček mám Batole.
Andy: u nás tipovali naši už z té fotky ze 17 tt a říkali, že má úplně nosík po mě a mojí mamce, takový malý knoflík. I teď to tak vypadá, tak uvidíme až na nás v dubnu vykoukne. 😉

andrea110409
23. únor 2010

Tak u nás si z toho spíš dělali legraci, ale na poslední fotce má velká očíčka a to teda nevim pokom má 😀 Ale jinak je mrňousek děsně hodnej a to bude mít asi po tatínkovi 🙂

zuzi82
autor
23. únor 2010

Andy: tím chceš říct, že ty jsi dračice? 🙂

eriska
23. únor 2010

tak u nás nikdo netipoval, jen moje mamka pořád říká, že bude prcek po ní (tmavé vlásky, tmavá kukadla) že když se nechce fotit už teď, tak je to jasný..uvidíme..mně je jedno, komu bude podobný, hlavně, že bude zdravý a bude můj..to mi přítel říkal, ať do tašky do porodnice přihodím lihovku, že si ho pořádně popíše🙂
tak už jsem řádek koláče zlikvidovala, ale mám pořád hlad..naštěstí volal přítel, že za obídek zajedeme..jen ten desert jsem si snědla v opačném pořadí..takže se jdu obléci a vám všem přeju dobrou chuť

andrea110409
23. únor 2010

Teda holky už začínám blbnout z toho stěhování, za jedno nemůžem najít oddací list ☹ a teď jsem i panikařila, že nemůžu najít naše rodné listy....už aby to bylo v pořádku a roztříděno jinak fakt jsem zralá na flašku RUMu.
zuzi82 : no úplnej drak nejsem, ale manžel je víc flegmatik a ukázkově hodné dítě 😉

zuzi82
autor
23. únor 2010

Andy: jak jsem si to přečetla, tak jsem taky hned prohledala šuplíky ve stole, abych se podívala, kde to teď máme. Taky v tom ještě nemám jasno, ale naštěstí jsem to hned našla. 😎

andrea110409
23. únor 2010

Zuzi: no snad ten oddací list najdu a nebo si vyžádám kopii...to by mělo jít. Přece jen je to jen papír 😎

janinka22
23. únor 2010

Ahoj holky, pěkný fotečky máte. Já jsem taky přihodila aktuálně dnešní pupík do alba.. jsem se pokoušela fotit mobilem a docela bych řekla,že se to povedlo 😎

Včera jsem byla na to plavání a řeknu vám že nic extra to nebylo,možná jsem od toho čekala až moc..nevím..prvně se cvičilo na baloně a na podložce - což bych klidně vynechala,páč cvičím doma,ale je to součástí..a pak se šlo převlíct a do bazénu,kde sme byly asi 15 minut..cvičení nic moc,stálo to po 30,- Kč cvičení a plavání,takže ta hodina vyšla na 60,- Kč. No upřímně už tam asi nepůjdu a budu jen doma cvičit.

Včera mi přišel kolotoč na postýlku,tak jsme ho dávali dohromady,ale samozřejmě tam nebyly baterky,tak snad je dnes manža donese a vyzkoušíme ho 🙂

mandragora10
23. únor 2010

Janinko, porad mas takove malinkate brisko...i kdyz v porovnani s tvymi dalsimi fotkami je videt, ze uz povyrostlo 🙂
Teda to plavani asi nic moc, umim si to predstavit....mam pocit, ze vsechna cviceni pro tehotne nestoji za nic, cviky jsou jednoduche a nenarocne - kdyz si clovek koupi DVD, tak si zacvici stejne cviky v pohodli domova.

andrea110409
23. únor 2010

jani, man: ono když sem viděla ty cviky co mi davala rehabilitační, tak je to taky jen takové šolíchání. Neříkám teď...teď už jsou pro mě asi akorát, ale předtím jsem měla pocit že tam nic nedělám a že můj běžný pohyb je mnohem náročnější. Ono ale ne každej zvládá těhu v pohodě a tak to nechci nijak negativně komentovat.

janinka22
23. únor 2010

Jasně,je to takový pohodovější cvičení,je mi jasný že nemůžeme v těhu dělat nic namáhavýho..ale jak píšeš,man,tak je už lepší teda cvičit v klídku doma kdy se ti chce podle dvd..a to dělám a budu v tom pokračovat..doufám,že se to pak odrazí na mé postavě a kondici po těhu.. 😎 aby bylo vidět že jsem jen neseděla na zadku a neválela se 😀
man,ano,nemám extra velký bříško,ale zrovna ty máš co povídat 😀 a víš co-jsem ráda,než se tahat s velkým bříškem a trpět na bolesti zad,jsem ráda že je takový jaký je,hlavně když je mimi v pořádku 🙂
No tak já zas půjdu něco dělat..dneska jsem ještě nic pořádně nedělala (ale cvičila jsem už 🙂 ) tak jdu něco poklízet a pak půjdu asik nakoupit..tak zatím pa holky

eriska
23. únor 2010

jani, man, já vám ta vaše krásně maloučká bříška závidím 😅 ten můj pupek (už mu nemůžu ani říkat bříško) se mi už ani nevešel do těch těhu kalhot, tak jsem v sobotu pořídila nový..ale zase je budu nosit jen chvilinku, tak je pošlu dál😉 určo to máte lepší, nemáte co nosit, ale ještě máte pár týdnů před sebou...ikdyž, man, to by mě zajímalo, jestli tobě se bříško zvětší..ale hlavně, ať jsou mimča v pořádku a oni si v tom bříšku udělají takový pořádek, aby jim to vyhovovalo😉

já jdu taky něco poklidit, abych hnula s kuchyní

zuzi82
autor
23. únor 2010

Jani: taky jsem ti mohla napsat, že potřebujete baterky, ale nenapadlo mě to, takže se ti zážitek z kolotoče přesouvá na dnešní večer. 😉
Jinak já chodím na aquatěhuaerobic. Samozřejmě je to mnohem méně náročné než klasický aqua, ale není to vůbec špatné. Cvičitelka vymýšlí pořád nějaké nové cviky a řekla bych, že i stále náročnější. Oproti tomu klasickému je méně toho "skákání" a více posilování, ale je to moc fajn. Taky dost plaveme s různýma těma pěnovýma pomůckama, chvíli na zádech, chvíli na prsou, jednou zabíráme jen nohama, jindy jen rukama, takže já si stěžovat nemůžu. Zítra jdu zase. Teď už budu chodit dvakrát za týden. Je to vždy hodinu a ta hoďka stojí 110Kč, ale dělá mi to moc dobře, tak to stojí za to. 🙂

andrea110409
24. únor 2010

Dobré ráno holky tak se mi povedlo v noci najít ten prokletý oddací list🙂Taky mě napadlo že si tu gumovou vložku dám do pelíšku i já a to na poslední týdny. Trochu se bojím aby mi nepraskla plodova voda v posteli v noci.

eriska
24. únor 2010

dobré ranko,

an, teda, tak koukám, že ty se asi držíš hesla, "ranní ptáče, dál doskáče",co? takhle brzo vstávat..nemůžeš spát? no, já si tu podložku dám určo po porodu..jak jsem teď měla ten zánět a musela zavádět ty tablety, tak to bylo ráno vždycky všude, takže jsem spala s vložkou a i tak..vždycky to někde uteklo, takže si myslím, že po porodu to bude to samé..ale je to děs, už jsem si na tampóny zvykla a nosit vložky je pro nezvyk..a to je nějaká speciální gumová vložka? a kde se koupí? já mám zatím balení těch jednorázových podložek pro mrňouska, na přebalování..

holky, tak se mi zdál v noci nějaký asi erotický sen, protože jsem se ráno probudila a chtělo se mi strašně moc mazlit, tak jsem toho využila, že už spíme konečně doma a začala přítele mazlit, ale on mi říká, miláčku, ještě si musíš počkat..a já na to, proč jako a on, že je miminko už moc velký, a že prostě nemůže, když ví, že je v bříšku
😖 😀 tak se ten náš tatínek o mrňouska bojí..máte to taky tak? nebo vedete veselý sexuální život?

jinak přeju hezké ráno, já jdu posnídat cini minis s plnotučným mlíčkem..to nám teď moooc chutná...

andrea110409
24. únor 2010

eri: je pravda, že teď hůř spím, ale je to spíš tak, že jsem brzo vyspalá a manžel vstává do práce a tak s ním snídám. Jsme spolu první týden vlastně sami v bytě a tak si to užíváme 😎. Ta podložka by se měla dostat v lékárně nebo ve zdravotnických potřebách. Vím to protože ji mamina kupovala pro babičku když byla po mrtvici. Jedna vrstva je snad frote a druhá nějaká guma. Používá se to právě pro ležící pacienty.
A k sexualnímu životu.....nevedeme žádný, největší intimitou je pusa 😀 Možná to u těch chlapů funguje nějak podvědomě nebo co.
Dnes nám taky holky rozhodují o mateřských ...tak jsme na to zvědavá 😎

t.kosticka
24. únor 2010

Andy, to mě taky docela děsí, kde mi jako praskne plodová voda...nad tím jsme vždycky přemýšlela, většinou prý "odkapává", ale co když se mi všechna vyvalí a já nebudu mít čas to uklidit 😀

U nás je to se sexem úplně stejně jako u Andy...

Dneska to rozhodují,jo?! To musím pak koukat na zprávy. To jsme zvědavá na ty blbouny.

eriska
24. únor 2010

andy, teri, mně to právě přijde hrozně roztomilý, jak se bojí, aby něco malýmu neprovedl..je pravda, že mi to nijak nevadí, stejnak jsem večer unavená, ale třeba dneska ráno mě naštval, pak se ale přitulil, dal mi pusu a bylo odpuštěno..je fakt, že těch pár týdnů to už nějak vydržíme, když jsme to zvládli do teď🙂

tak to já se mateřskou už nijak nenervuju...jsou to tam debilové a debilové zůstanou, pochybuju, že na tom dnešek něco změní, navíc jsem četla, že ikdyby to schválili, než to projde vším, co má, začne se s vyplácením nejdříve v červenci, takže to už mě stejně nijak moc nezasáhne..na mateřskou nastupuju příští týden..tedy, dr. mi říkal, že mi to napíše příště na kontrole..

andy a nevíš, jak přesně se ta podložka jmenuje? já abych tam nebyla za blbce.. 😅

andrea110409
24. únor 2010

eri: název netušim, budu za blbce tak 😀 Ale myslím, že se v pohodě domluvíte 😉

skretik
24. únor 2010

Dobré ráno holky.
Eri, Andy jmenuje se to inkontinecni podlozka 😉 , taky budu porizovat, protoze mame novou matraci, tak bych nerada, aby se stala nejaka nehoda 😅 .

Jinak se sexem je to u nas takovy....no nejaky je, ale neni to ono... pritel ma prave taky strach a ja uplne pri chuti nejsem, takze ho ani nejak "nesvadim" 😀. Takze je to spis takovy narazovy 😝

ivet6
24. únor 2010

Ahoj holky 🙂,

u nás je to se sexem dost naopak, přítel žádný strach nemá a snad i jednou denně je pro něj málo 😅, takže brzda sem v tomdle případě já z důvodu těch pitomejch kvasinek dokola nebo tvrdnutí bříška... ☹ No u nás je chudák prostě on 😀 😀 😀

Holky co by mě zajímalo? Mluvíte si na miminka nahlas? Nebo pouštíte jim nějak hudbu?? Všude píšou, jak by se mělo, ale já si u toho připadám jako debil a moc mi to nejde 😖 Jsem macecha??? 😅

crawler
24. únor 2010

Ahoj holčinky🙂

tak jsem vás úspěšně dočetla🙂

včera byl kurz na téma laktace a bylo to super - už z toho nemám strach - laktační sestra byla supr ukecaná a tak to bylo jedno důležitý info za druhým 😀

ivet: taky si přijdu jako debil, ale když jsem sama, tak mluvím - třeba včera jsem přijela vlakem v 7 večer, ulice vymetený, tak jsem prďolovi kecala blbosti až k bytovce 🙂 a macecha rozhodně nejsi 😉 a co se týče hudby, tak prostě pustím třeba rádio a broukám si k tomu, ale né, že bych spešl poslouchala něco uklidňujícího nebo tak...

k sexu: ha to je zajímavý téma - mimochodem přijde mi jako pěkná blbost to, že jsme více vzrušivé ke koci těhu - jako že je to víc prokrvený...osobně jsem přesnej opak - už asi měsíc jsem nebyla 😅 milování se mi líbí, ale prostě to nejde - nevím, jestli mám nějakej blok či co...manža je z toho krapet nešťastnej, ale já ho ujišťuju, že jím to fakt není...prostě sama nevím...jinak mimís je srandovní, páč nám nechá vždy prostor a je v klidu a jen co je po "tom", tak se rozdovádí...Jinak u nás to taky není žádná sláva - manža je stále mírně vystreslej z nové práce, já jsem věčně unavená...no ale tak 2x týdně to pácháme 😀 (ivet: tak takovej divoch, jako je tvůj muž - no to by mě asi zabilo...já vím, že každý má nastavený touhy jinak, ale my ani za normálních okolností prostě nemáme chuť každý den -natož pak víckrát denně... 😅 )

tak já mám TP dle PM 21.4, dle oplodnění 22. a dle prvního utz 23., takže krásně pohromadě, ale teď na tom posledním utz byl mimísek o 2 týdny větší - myslíte, že se teda třeba narodí už kolem 8.-10.dubna? 😅 Strašně to letí...nemůžu tomu uvěřit...

Jinak holky mám návrh - co kdybysme si daly vědět sms až to na nás přijde a bude malé na světě? Já jsem třeba v kontaktu s Eriskou a tak pak jedna druhé pošle info a ta druhá vám to sem napíše, abyste nemusely čekat kdovíjak dlouho...Co myslíte? Já pak zároveň začnu tvořit tabulku "jak rodíme" 😀 Jsem děsně zvědavá na koho to přijde jako první a na celkové dojmy a fotečky našich mrňat🙂

K té podobě - náš je z profilu celý tatínek - tím spíš si myslím, že je to chlapeček 🙂

k novým fotečkám - máte holky nádherný bříška!!! Tery - nádherně kulaťoučký a pupík venku a i čárka tam je ne? mě se zdá, že ji tam vidím 🙂 No prostě nádherná těhulka...Malý bříška mají spoustu výhod, ale já si nemlžu pomoct - tohle je nádhera - to těhotenství je nááádherně hmatatelný nebo jak to říct 😉

Jinak včera jsem holky vyjížděla z domů v 8 ráno a přišla domů o půl osmé večer. Za celý den jsem si nemohla odpočinout a měly byste vidět, jak vypadaly moje nohy 😝 v kozačkách jsem je měla zaškrcený jako konve!!! už je to tu - vidím, že fakt musím odpočívat a nohy dávat nahoru, páč jinak už je to fakt znát...a snubní prstýnek už radši ob den sundávám taky...

eriska: no neříkej, že ti tak vyskočilo bříško, že jsi musela koupit nový těhu kalhoty? spíš asi ty první neměly moc pružnej pas ne? já teda mám panděro, ale ty první mi zatím jsou - nevím teda, zda budou až do porodu, ale taky je rozhodně prodám dál...

andrea110409
24. únor 2010

Ahoj holky, tak marně hledám nějaké návody na pletení mrňavých věciček....nemáte někdo nějaký typ ?

crawler
24. únor 2010

ježkovi voči---holky sorry za ten sloh a to jsem se snažila být stručná 😀DD mám toho mnohem víc co říct - jinak ať žije závislost na koníkání....

andy: já se v trafice koukala po nějakým časáku a prd..štve mě to, ale předplácet si nic nebudu...ale kdo to tady psal - tuším že Tery? tak se jí zeptej 😉

eriska
24. únor 2010

tak, těhulky, kde všechny jste? to tak pilně pracujete, nebo pilně odpočíváte? 😎

ivet, určo brzda nejsi, tohle chlapi musí pochopit, jestli chtějí zdravá miminka a když tě něco trápí, nemá cenu se přemáhat.. 😉 no a macecha? tak to už vůbec ne..každý to má jinak..já bych neřekla, že třeba na malýho nějak přehnaně mluvím, někdy na něj za celý den nepromluvím, většinou na něj mluvím, když mažu bříško, nebo když ztvrdne, tak mu domlouvám, nebo když se ta jeho nožka zaryje pod žebra, jako třeba teď..ale to pohladím bříško a řeknu, copak mi to tam zase vyvádíš? a to je vše..já nijak extra nemluvím..spíš v duchu..a věřím, že i to mu stačí 😉 jinak hudbu taky nepouštím, že bych třeba dávala sluchátka na břicho..to ne, pouštím ji sobě a on to slyší...teď u nás frčí Podvod, od nedvěda a říkej mi tatínku od smolíka..to slyšel v rádiu a začal se na to převalovat, tak jsem si je stáhla, a když je pustím, tak se tam různě hýbe..asi se mu líbí🙂

crawler
24. únor 2010

eri: já tady jsem - můj slohový výplod to dokazuje 😀 pilně pracovat? co to je? 😀

mandragora10
24. únor 2010

Ahoj holky,

tak jsme rano byli v poradne, cipek se od minule uz trosku zkratil, ale jen o pul cm, takze zatim v pohode, dostal jsem uz papir na materskou a cekaji me posledni dva pracovni dny...hura 🙂

Vcera jsem byla v porodnici na kurzu o kojeni, bylo to moc prinosne, dokonce jsme se ucili kojici pology s panenkou, kojicim polstarem, ucili se, jak miminka chovat, manipulovat s nima...a hrozne me to bavilo. Prisla jsem domu a hned jsem si to zkousela s plysakem, ale je hodne malinkatej, tak to pusobilo dost komicky. Jeste ze jsem byla sama doma🙂

Co se sexu tyce, tak pritel uz se taky boji a uz moc zajem o sex nema, spis se vic tulime, pusinkujeme, ale obcas si ho jeste doprejeme 😉

Ivet, s miminkem si zatim taky mco nepovidam, v praci na to neni cas a kdyz je, tak musim septat....doma mu sem tam neco reknu, ale spis si hladim brisko....mozna se to trosku zmeni, az uz budeme spolu sami doma...ale taky mi to prijde zatim takovy "divny" 🙂

Jinak se sms zpravama souhlasim....rada nekomu predam cislo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru