Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
1. bře 2010

Tak holky v rámci mateřské jsme si naplánoval rekonstrukci (výměnu plynového kotle) no nejsem já masochysta 😀 a to ještě nemám ani uloženy všechny věco po stěhování...tomu se řiká emancipace žen 😀

eriska
1. bře 2010

evus a jak to budeš dělat v porodnici? to tam těch pár dní přežijete s papírovkama, nebo si tam dovezeš tyhle svoje látkovky? u nás v porodce totiž používají jednorázovky..ono, je to asi pochopitelný..ten smrad na pokoji, když by používali látkovky☹ tak ono do těch moderních látkovek se koupí nějaká speciální vložka a ta má zabránit prosáknutí, ne? nebo jsem to blbě pochopila? pokud by to tak bylo, tak si myslím, že by ti tak 4 mohly stačit..já budu pořizovat dvoje a to kvůli kyčlím, jak se ze začátku používají na papírovky látkovky..ono si pamatuju, jak se prďola pokadil a měl to až na dupkách, takže si myslím, že je lepší mít jedny navíc..

an, to jsi teda masochystnka😀 já toho mám dost i teď..pořád se nemůžu zbavit prachu, ho vytřu a druhý den tam je zaze☹ a to musím ještě umýt obklady v koupelně a na záchodě, ale vůbec se mi do toho nechce...

evuss
1. bře 2010

Eri mám v plánu používát i jednorázovky, třeba když někam pojedem nebo tak, přece jen je to pohodlnější, ale jinak převážně látkovky. Takže to v porodnici přežijem z jednorázovkama, ale určitě si vezmu i látkovky, aby mi třeba ukázali jak s nima nebo tak. Ony jsou do toho vložky dvě, teda jestli sem to taky dobře pochopila 😀 jedna pod plínku a druhá na ni, ta druhá zabraňuje prosáknutí zpátky na pokožku a ta první je igelitová a měla by bránit protečení. No jo taky si pamatuju ty pokaděný záda u prcků takže určitě raději do zásoby 🙂 Musím si vyčlenit chvílu a pořádně si to o těch plínkách pročíst, nebo koupit nějakou chytrou knihu a po cestě z práce pročítat 🙂

andrea110409
1. bře 2010

eri: já o vikendu vytírala...měli jste mě holky vidět byla to děsivá sranda 🙂 Kybl jsem si napustila ve sprcháči a nechala ho tam stát abych ho netahala....přitom jsem chodila s hadrem pokaždé ho tam vyprat a po kolenou jsem vytírala kuchyň a koupelnu...zjistila jsem že s koštětem je to pro mne mnohem horší. Heleďte byl to pohled opravdu děsivý 😀

verisek
1. bře 2010

dobre rano holky, ja jsem se pred chvilkou probudila, skoro kazdej den se probudim mezi 5-6 a uz nemuzu usnout, pak jsem usnula kolem 8 a spala az do ted, asi uz me malej pripravuje, ze mezi 5-8 budu s nim 🙄

evuss
1. bře 2010

Jinak holky ty úklidy po rekonstrukcích a nastěhování vám i tak trochu závidím, znamená to že už jste ve svým, tak to berte takhle 😉 Taky bych to brala, ale ještě si chvílu budu muset počkat, no ale kdo si počká ten se dočká, ne. Tak ať jdou úklidy od ruky.

katy007
1. bře 2010

Ahoj holky,
u nás pořád krásně sluníčko, už jsme byla venku s projít a výtah pořád nejede jsem naštvaná!

Hölky jak poznáte že mimčo škytá?

andrea110409
1. bře 2010

katy: u mě je to takové velmi pravidelné ťukání dolní části břicha...je poměrně silné a má pravidelné intervaly 😉
Sluníčko ti závidím tady je pěkně hnusně ☹

katy007
1. bře 2010

Andy: tak malá asi škytá 😅 tady zatím pěkně a teplo, ale včera v noci sprchlo.

eriska
1. bře 2010

an, taky mi to s koštětem nejde😀 hned mě bolí záda..ale čeká mě úklid chodby na patře, tak buď to budu muset přežít, nebo překecám přítele😉

veri, já se budím kolem 7, to přítel odchází do práce, ale pak většinou ještě usnu a dneska do půl 10🙂 teda, je pravda, že jsem do půl druhé v noci četla knížku..a už je mi jasný, proč je ten náš prcek přes den tak hodný, protože v noce je dosti čilý🙂 tak uvidíme, jaký bude po narození..

katy, u nás se škytavka projevuje úplně stejně, jako třeba u mě..prostě cítím takový otřesy v bříšku a když vyhrnu tričko, tak malinko bříško nadstakakuje..jsou to pravidelný intervaly a vydrží mu to vždycky alespoň 10 minutek🙂

tak u náš průběžně prší, je zamračeno a pak najednou vysvitne sluníčko..teď jsme ve fázi sluníčka..snad vydrží

katy007
1. bře 2010

Eri: co teď čteš? Já Zaříkavače koní.

Jinak já se pořád budím v 7 hod. a pak snídám a po snídani jdu na chvilku do pelíšku si ještě číst.
Asi s tím sluníčkem jsme to trošku zakřikla už ho maskuje jeden obří mrak, tak snad se to rozežene. Odpo mám jogu tak bych nerada s deštníkem!

andrea110409
1. bře 2010

HOlky, zítra jdu na kontrolu ke své doktorce a jsme zvědavá co mi řekne na to hubnutí...určitě mě nepochválí 😎 vzhledem k tomu, že by člověk měl přibírat 0,5 kg týdně v téhle fázi 😉 Ale já opravdu jím...k snídani jsme měla chleba s pomazánkovým máslem, ke svačině bílý jogurt s müsli+jablko a v poledne bude kotleta na houbách co zbal z víkendu...jen je k ní málo brambor tak to budu muset nějak pořešit 😉 ...abych po porodu nebyla hubenější než před otěhotněním 🙂
To spaní vám závidim...já se pravidelně budím kolem 5 a pak už nespím, ale večer odpadnu v 8 a tak se mi to dorovnává 🙂
eri: chodbu vytírá manžel a ještě jednou ho to do porodu čeká 😎

zuzi82
autor
1. bře 2010

Ahojky,
u nás se taky zatím hodně práší, je to i tím, jak manža každý den leze nahoru, tak se od tamtud nanese bordel, takže vysávám tak jednou za dva dny. 😒
My jsme teď ve fázi zataženo.
Naše mimčo má taky často škytavku. Hodně jí mívá večer,když zalehnu k televizi.
V pátek jsme byli u fotografky a fotky budou koncem týdne, tak jsem moc zvědavá. U některých se bojím, že to nebude ono, ale některé už teď vím, že budou super.
Jinak u nás víken v pohodě. Manža dělal, ať je ložnice do dubna hotová a já měla celkem relax. Včera jsem byla s tchýní a babičkou koupit rohovou jídelní sestavu. Babička má pocit, že když máme my všechno nové, tak ona musí to svoje bydleníčko taky trochu obnovit. Vybrala si a měly jsme i 20% slevu, tak byla šťastná. Zítra pro to manža jede cestou z práce a pak jí to tam půjdeme složit. Takže víkend byl prostě fajn.
Už se děsně těším na ten příští. Přijedou naši 😅 😅 😅 Co jsme se přestěhovali, tak tu ještě nebyli, tak se fakt nemůžu dočkat. Mamka bere v pátek dovču, takže dorazí už ve čtvrtek večer. V pátek jedeme koupit kočárek. Pak pěkně do restaurace na obídek. V sobotu příjde tchýně s tcháne posedět a poklábosit s našima. Tak s mamkou dopo připravíme nějaké pohoštění a budeme si užívat společně tráveného času. 🙂 No a pak zase přijde neděle, dáme oběd a pojedou domu. To loučení je pro mě vždycky strašně smutné. Dost často to i obrečím, ale co už. Rozhodla jsem se odstěhovat tak daleko, tak co mi zbývá, že? 😢

eriska
1. bře 2010

katy, dočetla jsem zatmění..moc se mí líbilo stmívání, jako film, pak kámoška přišla s tím, že jsou jetě další díly a půjčila mi knžky a mám je už přečtený..hezky se to čte..o upírech😀

mně to tady u nás přijde spíš jako aprílový počasí, než jako březnový..mraky střídá sluníčko a obráceně

an, tak to si dáváš, já posnídala cini minis s mlíčkem a neposvačila zatím nic..nějak nemám hlad, ale k obídku budu dělat kousky kuřátka (co zbyly od včera) na nivové omáčce s těstovinami..vím, že by se niva neměla, ale mám na ni strašnou chuť, tak jsem si řekla, že když ji udělám na omáčku, tak v tepelném stavu bude menší zlo🙂

katy007
1. bře 2010

Zuzi: byla jsi nakonec u té ve Frýdlantu? A kam jedete pro kočík? Jaká nakonec bude barva?

Já mám teď dilema zda si nechat ušít kočík jak jsem původně chtěli lososovo-béžový, nebo pistáciový v kombinaci s černou, kde jsou geometrické tvary nebo s geometrickými tvary v červené. A teď babo raď! ale už ho chci v tomto týdnu zamluvit už není nač čekat.

Eri: já dneska dělám fr. brambory.

miselaniki
1. bře 2010

Ahoj holky,

tak my jsme o víkendu ještě dodělávali ložnici ( nové postele nám dovezou 15.3.) a teď už jenom pokojík pro mimi vymalovat, přebalovák už máme hotový. V neděli mně manžel vzal do výborné kavárny ať tedy chodím mezi lidi🙂).
Já jsem se konečně vyfotila, sice sama před zrcadlem, ale konečně, časem mně vyfotí manžel.

Zuzi: to mně zajímá jak to bylo u té fotografky, já už jsem si i jednu našla, ale nějak furt nevím, hlavně co si vzít na sebe ( moc toho v těhu neobleču co bych si normálně dala) co si měla na sobě? Ale zas bych chtěla památku.

eriska
1. bře 2010

zuzi, já jsem strašný závislák na mamce, asi to bude tím, že se naši v mých 5 letech rozvedli a mamka pro mě byla a je vším..už teď mám absťák, že jsem ji den neviděla, takže plně chápu, že to obrečíš..ale zase si budete vzácnější a nestihnete se pohádat..to my s mamčou stíháme celkem pravidelně..třeba teď má jiný názor na kočárek a myslí si, že bychom si prostě měli koupit, protože se jí líbí (a stojí 20tis) což se nelíbí nám, ikdyž vzhledově je celkem pěkný..no děs🙂 panečku, tak ložnicic stihnete? to je super..gratuluju..mně dneska přítel přestěhuje komodu do pokojíčku, takže už od mamky můžu začít nosti oblečeníčko a rovnat🙂 tak pak nezapomeň fotečky vložit do albíčka, ať se pokocháme

jee, neměla baterka o víkendu svatbu?

zuzi82
autor
1. bře 2010

Katy: Byli jsme ve Frýdlantu, paní byla moc milá a ochotná. Šla tam kvůli nám v 7 hodin večer a byli jsme tam asi 1,5 h. Pokud se fotečky podaří, půjdeme tam i s miminkem. Byla vstřícná, prý pokud budeme chtít pak přijít, máme se zase objednat a ona ateliér hodně vytopí, ať tam svlečenému miminku není zima 😉
Pro kočárek jedeme do PL, ale zatím nevím kam přesně a chci sehnat zrovna ten, co mám v albu.
Já jsem o víku začala číst Clařinu válku, je to o polských židech, kteří za 2. sv. války žili schovaní v bunkru. Napsala to dívka, která to přežila a je to celé psané podle jejího deníčku, který si v bunkru vedla. Zatím je to moc pěkně psané a strašně zajímavé. 🙂
Já si dnes na obídek udělám pangasia v těstíčku s kaší a k tomu zelový salát s mrkvičkou, ať máme vitamínky. Myslím, že až na to smažení celkem zdravý oběd. 😉

katy007
1. bře 2010

Misi: já jdu taky na profi focení a kámoška už byla aměla si vzít 1x džíny, 1x černé tričko, bílé kalhoty a tílko a prádlo co neobepne a neudělá faldík, nebo fotí i bez prádla a třeba nějaké šaty. A nemusíš kalhoty zapnout. Já chci ještě sehnat boa a vyfotit se s boa.

Zuzi: jedete do Č. Těšína?

eriska
1. bře 2010

katy, já bych si vybrala tu první variantu..sice se mi černé kočárky líbí, ale vzhledem k tomu, že mimča budou na léto, tak si říkám, že i tak tam bude mít vedro, tak mu to přeci nebudu ztěžovat černou barvou..navíc černá, i když se mi líbí, je podle mě pro miminka smutná barva..takže bych šla do lososovo-béžové🙂

teda, holky, vy mě na to focení lákáte😉 asi pokoukám u nás po cenách..

katy007
1. bře 2010

Eri: on by byl z 95% barevný, jen takové orámování, hodím obrázek v červené barvě do alba abys měla představu.

zuzi82
autor
1. bře 2010

Eri: já jsem taky dost závislák. Musela jsem si zřídit víkendové volání zadarmo. Takže moje sobotní a nedělní dopoledne vypadá tak, že dvě až tři hodiny mluvím s našima. Ti si pustí telefon nahlas, sednou do obývaku a kecáme. Vždycky říkám, že jdu k našim na kavičku. Bez toho bych to asi nedala. Neumím si představit, že bych o našich nevěděla a oni nevěděli co děláme my. Sestra od nich bydlí 10 minut, ale mamka si často stěžuje, že o nás ví dalekoo víc než o ní. Vidí se tak půl hodinky za dva týdny a samozřejmě si nevolají, ale ségra je jiná než já. Ona je introvert a nikoho nepotřebuje. Žije si ve svém vnitřním světě, do kterého nikoho nepustí.
Misi: konečně vidíme bříško. Moc pěkné. Mě fotografka řekla, že si mám vzít nějaké prádlo a bílou košili nebo halenku. Na focení v prádle vůbec nedošlo, takže mám pár fotek v manžově bílé košili a pak v různých šátcích a krajkách. Ukázala nám některé fotky. Byly tam ženské, které třeba byly i nahoře úplně bez, ale to jsem rovnou řekla, že nechci, takže vždycky ty látky tak nařasila, ať není nic vidět. Něco jsme fotili i oblečení. Až budou hotové, tak je určo hodím do alba, ať můžete posoudit. 😉
Katy: do Těšína určitě nepojedeme. Ten kočár, co chci, tam nemají. Už jsem se tam ptala. Pojedeme někam dál za hranice do většího města, kde jsou nějaké nákupní centra. Prý se tento kočár na trhu vůbec neprodává. Jsem na to zvědavá. Trochu se bojím, abychom ho vůbec sehnali. 😒

zuzi82
autor
1. bře 2010

Katy: já bych možná byla pro ten lososovo béžový, ale těžko říct, když nevím, jak přesně by vypadal 😉

evuss
1. bře 2010

Teda holky, člověk se chvílu soustředí na práci a pak nestíhá dočítat🙂

Mis: pekný bříško, takový hezky kulatý, ne jak ta moje špičatina 😀 😀

Zuzi tak se pak s fotkami pochlub. Taky jsem nad tím přemýšlela, ale asi to zkusím zvládnout doma, vytvořit nějaký to foto na památku. A do ateliéru chcu jít pak s mimčem, chtěla bych takový ty fotky jak leží mímo chlapovi na ruce, hrozně se mi to líbí, takže profi focení nechám až na potom.

Zuzi: Tak já sem si taky vždycky řikala, že nechcu černou na kočárku, ale když jsem ho viděla, nemohla jsem odolat 😀 Takže ono uvidíš co se ti bude asi víc líbit. Určitě je pro míma lepší světlejší, ale zase na tu údržbu je lepší tmavá. To si člověk nevybere. Ale určitě vybere ten správný 😉

katy007
1. bře 2010

Mii: krásné bříško

Eri: už jsou v albu. jak typ kočárku tak t geometrie.

Zuzi: no ten co jsme původně chtěli mi už nevozí do Zabielkova a do Č.T: nebo do Rybnika jet nechci už kvůli záruce. Tak mám nový a vypadá moc dobře, 2 kámošky ho mají a max. spokojené a mají 2 velikosti menší i větší a je moc lehký. Tak jdu do něj, navíc polák říkal, že si barvu, design můžu vybrat od jakéhokoliv výrobce na netu a ušijí hostejně za stejnou cenu a doba je 14 dní.

andrea110409
1. bře 2010

Co se týká kočárku tak jsme pěkně nakrknutá protože jsem ho včera objednala a dnes mi napsali, že se změnila cena a že děkuji za akceptování...............no tak to ani náhodou jdu zjišťovat kde je levnější 😎

katy007
1. bře 2010

Andy: a o kolik ti ho zvedli?

eriska
1. bře 2010

katy, takže nakonec to abc design nebude? no, já moc na ty geom. tvary a kytičky a podobně nejsem a taky nevím, jak vypadá ten lososový, ale jestli je bez vzorů, tak bych do něj šla..jinak, já barvu vybírám tak, aby nebyl úplně světlý ani úplně tmavý, protože to je potom jedno, když ti na černou prdne moucha, tak to stejně uvidíš jako na třeba na bílé😀 jinak mi budeme pořizovat ten typ, který máš v albíčku v oranžové..má tam tu vložnou tašku,ne? jen ne od firmy tako..těm nějak nevěřím..☹

andrea110409
1. bře 2010

katy: skoro o 700 Kč

eriska
1. bře 2010

an a jaký máte vybraný? objednáváš ho přes net?

holky, já bych potřebovala jít uklízet, ale táááák moc se mi nechce..že to asi odložím na jindy😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru