Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
10. lis 2009

jo, s tou betynkou, taky ji ctu..a maminku, to je super casopis, ctu si ty pribehy, co kolikrat mamci pri porodu zazily, atd.. a je to super..to uz pak ani nevidim na radky, jak u toho brecim..tak jdu koupit ryzi a udelat rizotko..to budou mit vecer chlapi radost, co jim prinesu..

zuzi82
autor
10. lis 2009

Tak s bulením nad časákama jsem na tom stejně. Minulý týden jsem dostala prenatal box u dr a byla tam červnová betynka, tak jsem jí doma začala číst a asi hodinu a půl jsem si tu bulela. Ještě že jsem byla sama doma, jinak by mě možná zavřeli do blázince. Já teda u tv byla vždycky ubrečená. Mě hned tečnou slzy, když mě něco bolí, nebo mi není dobře, ale taky když jsem třeba šťastná, nebo mám radost. U mě jsou slzy na denním pořádku, ale to co teď vyvádím při čemkloli co se týká dětí, to je síla. Včera jsem uklízela na stavbě a pustila si k tomu rádio a hráli Jakuba Smolíka s tou malou holčinou (nevím jak se ta písnička jmenuje), no a zase mi tekly slzy. Ještě že tam tchán přijel až potom. 😀 😀 😀

katy007
10. lis 2009

holky tak já jsme asi divná, že nebulím 😅

Já žádný prenatal box nedostala jak je to možné? ☹ 😢

Eri: kdoví jak to bylo s tou pračkou ... 😅 už je v koupelně co? 😀 😀 😀

andrea110409
10. lis 2009

Eri: mám pult se 4 šuplíkama i s vanickou která je ve vnitr zabudována. Tu ale používat nebudu, líbila se mi cena a světla barva. Tak snad nám poslouží🙂 Časopisy zatím moc nečtu ale ono já sem v tomhle divná a snažím se brát všechno s nadhledem.

katy007
10. lis 2009

Andy: a kde jsi ji splašila?

eriska
10. lis 2009

katy, bud rada, ze nebrecis..ja bych to brala..ja se fakt rozbrecim kvuli kravine, ale jak je neco, u ceho bych mohla brecet, tak nic..proste hormony magor😀 jasne, uz je v koupelne..😀 stoprocentne jsme vymenili nasi novou electroluxu, za ten stary smejd co stal na chodbe..ted se to bude prat😀 tak kazdy jsme nejaky a svou zavist davame na jevo jinak,ze? at se zalkne, holka jedna stara..
an: tak pridej fotecku do albicka, at mame proc zavidet..my vanicku taky zdedime, a hlavne, je jen na chvili..tak proc ji kupovat..

andrea110409
10. lis 2009

Katy: přebalovák sehnal manžel od nějakého kolegy tak mám radost🙂 Fotku přidám ale jsem teď v práci a píšu si s vámi z mobilu.

katy007
10. lis 2009

Andy: tak večer udělej albíčko a přihoď to tam.

Eri: ty jsi chtěla starou tatramatku abys na ni sedla a poskakovala po celé koupelně nebo to máš jako zatěžovák jak kvalitně obložili novou koupelnu? 😀 no jo koukáš na Vyprávěj a zakoukáš se do pračky, na kterou se stálo přes noc 😀

eriska
10. lis 2009

katy, to si pis..v detstvi jsme takovou meli, jak se zacalo machat, tak honem vsichni na pracku...to vis, v novy koupelne mi to chybelo..mit tak skvelou zabudovanou pracku😉 ale chapes, jak me to urazilo?jsem z toho brecela i vecer v posteli, jak mi to bylo lito..

andrea110409
10. lis 2009

Takovou pračku má moje sestra a když perou tak nikoho ani nenapadne opustit domov, mohli by mít totiž probourane další dveře🙂 Taky mě napadlo téma pliny,budete používat jen jednorázové?

katy007
10. lis 2009

Eri: to věřím, mě by to taky naštvalo a řekla bych ji něco od plic. My nikdy takovou pračku neměli. mamka ze začátku chodila do prádelny v domě a pak tatík nějak přes tuzex zajistil Philco a teprve před pár měsíci si mamka koupila novou a philco málem obrečela jak s ní byla spokojená a měla ji skoro 30 let! a furt fungovala.

Já jen jednorázovky, látkové budu mít jen na utírání pusinky, na položení a ze začátku na tlustý přebal kvůli nožičkám. 🙂 ty uvažuješ o látkových?

mandragora10
10. lis 2009

Tak ja to mam jak Katy....taky jednorazove a latkove spis na podlozeni, na hrani, na utirani pusinky + na nozicky kvuli kyclim. Nerada zehlim, predmaceni plen nekde v kyblu si neumim vubec predstavit, myslim, ze prace bude hodne i bez plin 🙂

katy007
10. lis 2009

Manda: přesně tak taky to tak vidím, navíc budu ráda jak posmolenou plínku rychle někam zahodím než mě natáhne a ne to nějak čistit a předmáčet to pak musí být smrad! 😅 a pak žehlit no hrůza! budu ráda jak na chvilku bude čas sednout a odpočinout, já mám výhodu mamka je v důchodu a cca 2 min. chůze od nás tak určo vyrazí i s kočíkem sama a já spočnu 🙂

eriska
10. lis 2009

holky,tak ja taky urco jednorazovky..uz jsou i vybrane, ty zelene pampersky..ja to beru ze zkusenosti v rodine, pouzivaly je tetky a strasne spokojeny..takze si radsi priplatim,ale budu vedet, ze to je v pohode..jinak mi uz doporucovaly, abych si zacala plinky v akci kupovat, i vlozky a vlozky do podprdy..hlavne ty plinky, rikaly, ze je v sestinedeli rada najdu, nez vyrazet po kramech..tak jsem si rikala, ze az uvidim nejaky akcni, tak asi nejaky ten balik poridime..mit kde je mame..jinak latkovky taky jen na nozicky, utirani, myti..sice jsou dnes uz i typy, ktere se nezehli, ale mne by to prislo divny, nezehlit je..tim se podle me znici bacily, ktere prani neznici..i detske oblecky budu prat zezacatku v ruce..nasi mi rikali, ze to tak je lepsi..a navic, mamca uz se strasne tesi, az se u nas zastavi z prace a pry bude zehlit a prat, ze ji to moc bavilo..tak proc ji neudelat radost,ze? co se tyce maminky pritele, tak je v invalid. duchodu, tak o hlidani nebude nouze, jen ja ji vidim tak 2x do roka, tak doufam, ze mimo ji uvidi casteji..uvidime..oni jsou takovi samotari

evuss
10. lis 2009

Ahojky holky, vidím že probíráte plínky a všechny zatím jdete po jednorázovkách. To u nás to zatím vypadá hlavně na látkové, ale jednorázovky určitě taky, třeba na cesty nebo k babičkám a tak, ale doma a na menší procházky se dáme do látkových. Ono to mimču bude i trochu víc nepohodlný a třeba se nám pak bude učit líp na nočník 🙂 Ale uvidím, možná pak budu ráda za jednorázovky i na doma 😀

eriska
10. lis 2009

ev, tak co ja znam, papirovky mely vsechny deti u nas v rodine a s ucenim na nocnim nebyl zadny problem..je to hlavne o tobe a o tve trpelivosti..a ne o plinkach..ale musis vybrat, co ti bude vyhovovat..ja ten cas straveny nad plinkami radsi budu s mimcem🙂

evuss
10. lis 2009

Tak to je mi jasný, že to není jen plínkama, ten nočník... Ale nevím no, uvidíme jak to taky budem zvládat. A četla sem, že se to dneska nemusí ani vyvařovat, pračky umí skoro zázraky a je ještě nějakej přídavek k prášku přímo na plíny, takže praní takovýho času asi nezabere, s žehlením to bude asi horší, ale to se ukáže. Jak sem řikla, možná budu ráda za jednorázovky, ale určo to s těma látkovýma zkusím... Manža trvá hlavně na látkových, takže bude žehlit taky 😉 🙂

eriska
10. lis 2009

ev, tak to je super, kdyz trva, at zehli😀 to se mi libi..ono ty moderni dneska nemusis ani zehlit, ale..ja budu vyvaret i zehlit..pro svuj poklid..jinak existuji i eko jednorazovky..ale myslim,ze my to zvladneme s pamperskama bude snad spokojenost

andrea110409
10. lis 2009

Ahoj holky, já právě jsem tak nějak nerozhodnutá. Protože pokud bude mimo po mě tak nebude jednorázovky zvládat 😒 jsem alergik snad na cokoliv co se dotkne kůže a neni to přírodní nebo větrací ☹
Ale jak řiká evuss prostě se uvidí, naše maminy to taky zvládly s látkovejma a tak by se to taky mělo skloubit.
Jinak mě teda dneska děsivě bolí hlava, v práci toho už dva dny je moc a teprve teď cítím, že nezvládnu tolik jako před otěhotněním 😒
Naštěstí zítra jedu na služební cestu a tak se dost těším, vypnu telefon a zapnu si nějaké příjemné rádio 🙂

crawler
10. lis 2009

ahojky🙂 jste se tedy rozepsaly🙂

eriska: na ty kočárky jsme se koukali ve svitavách, tady vůbec...

co se týče plínek, tak já jednorázovky + látkovky kvůli kyčlím...Samozřejmě, že se to dá zvládnout jen s látkovkami - naše maminy neměly na výběr a kolikrát ani neměly ani automatku, takže v poho...ale dnes jsem pro jednorázovky - je to úspora času i peněz...al pokud bude mimi alergik nebo se vyskytne jiný problém, tak budou holt látkovky...🙂

jinak už druhý den mě menstruačně bolí břicho (maternice roste a roste😀) a nemám chuť na jídlo...jím, ale kdeže jsou chutě na sladké?...aspoň něco pozitivního🙂...

crawler
10. lis 2009

jiank katy - já dostala prenatal boxy 2 - každý jiný...no, záleží na gynekologovi, ale většina je má v zásobně...jinak taky jste vyplňovali kartičku u sestřičky s údaji o vás a miminku? já jo a od jedné společnosti potom dostanu takový "prenatal" box pro již narozené mimi, tak je to hezké - takové dárečky potěší...🙂

jsem zvědavá, zda i v porodnici něco utrousí - moje kamarádka, co rodila v Havl.Brodě, tak dostala pro mimčo sadu značkové přírodní kosmetiky - to jsem koukala, protože to nebyly žádné baleníčka ala vzorky, ale velká balení, která jí vydržela několik měsíců...🙂

andrea110409
10. lis 2009

ja sem taky žádnej prenatal nedostala v kolikátém týdnu jste je dostaly ?

eriska
10. lis 2009

an, ja taky zadny prenatal box nedostala..je to urco mily, ale co se da delat..stejne si koupim indulonu, aviril a bepanten..no, ja jsem alergik a exematik, ale zase, ze zkusenosti, teta je na tom s exemem a alergii mnohem hur nez ja a vsechny 3 jeji ditka odrostla na pamperskach a v poho, tak doufam, ze u nas to bude taky v poho..jasne, pokud to mimcu nebude vyhovovat, tak se nebude dat nic delat a budou se pouivat latkovy..radsi bych ale jednorazovky..

evuss
11. lis 2009

Dobré ráno holky, tak my taky žádnej dárek nedostali. Doktorka byla ráda, že našla obal na průkazku 😝 Crawler, taky mě poslední dobou takhle bolí břicho. Su taková klidnější, když cítím tlaky nebo mě to břicho pobolívá. Asi tak před 14dnama sem celý dopoledne vůbec nic takovýho necítila a pak sem z toho byla řádně nervozní, jestli je vše ok, tak sem pak mímo přemlouvala ať vstává a ať mi nějak naznačí, že je vše v poho no a nakonec sem se dočkala, když sem vylezla z bazenu. Asi bude poslušný 🙂

zuzi82
autor
11. lis 2009

Ahojky:
Eri: Můžu se tě zeptat, ty máš nemocenskou psanou od obvoďáka nebo z gyndy? Jak máš prosím vycházky? Máš jenom nějaký interval, nebo máš neomezené? Chceš zůstat až do mateřské doma?

verisek
11. lis 2009

ahoj holky, tak jsme vcera byli u manzelove sestrenky, ma rocni holcicku, nestacila jsem valit oci co vsechno maji nakoupeno, nosni odsavacka ktera se da na vysavac, prej je nejlepsi, ty rucni nic nevytahnou pokud ma mimi rymu 😅 jinak jsem si tak vcera rikala jestli to vsechno zvladnu, ta jejich holcicka prvni pul rok strasne rvala,, ve dne v noci, treba hodinu v tahu, vubec nevedeli co s ni..

eriska
11. lis 2009

ahojky, jj..taky mi tety rikaly, ze odsavacka na vysavac je vykonnejsi..ze uz tak je boj, udrzet mimco v klidu, preci jen, neni to nic prijemneho, ale ze ta na vysavac pekne odsaje a rychle..
ver, takovy myslenky zaplas..urco to zvladnes..zvladneme to vsichni..i rvouci ditko se da zvladnout..jen to chce vic trpelivosti, kterou ja nemam, ale verim tomu, ze malymu mimcu nadavat nebudu 😀 jinak ja na netu nasla super zavesnou houpacku, ktera je do 30kg a ma tam takove popruhy na privazani, a pry, v noci, kdyz zacne mimco brecet a je k neutiseni je suprova...takze tu nakoupime🙂

eriska
11. lis 2009

katy, tys psala, ze ti chutna caj mojito,co? prosim te, od ktere je to znacky? ja ho dneska hledala v bille a asi zatim k nam takove novinky nedosly 😖

crawler
11. lis 2009

dobré ránko holky🙂

tak prenatal boxy jsem dostala oba v 11.tt zároveň s průkazkou...Je tam pár newborn plín, podložky na přebalování, lžička na krmení, pár vitamínů, pak něco na nevolnost, časopis, prospekty, trochu kosmetiky, apod. Mě udělala radost samolepka "Dítě v autě" - kupovali jsme totiž autíčko a já si říkala, kde se asi taková samolepka dá sehnat🙂

už jste holky přemýšlely nad autosedačkama? Nějak se nevyznám v těch váhových kategoriích...ke kočárku budeme mít tu malinkou a pak jestli koupit velkou a dát do ní vložku?...

co se týče uřvaných dětí, tak s tím má moje sestra úžasnou zkušenost - synovec začal totiž spát až v 5 letech! když byl malinký, tak si ho bohužel naučili na kojení, kdykoliv zabrečel a jak víme miminka jsou lišky podšitý a vyčůraný...vstávala k němu třeba 30x za noc...byla už před zhroucením...museli jsme pomáhat s hlídáním a hodně byl zaúkolovaný tatínek (švagr), který má těžkou práci, ale prostě musel v noci sestru střídat, aby se taky trochu vyspala...

Nechci vás tím děsit, ale prostě některá miminka nejsou v noci tak hodná, ale zvládnout se to dá...vždyť máme rodiny a snad se vždycky někdo najde, kdo pomůže...A abysme tomu trochu předešly, tak žádné stresy, co nejmíň kofeinu v těhu, apod. Tyhle věci přispívají k hyperaktivitě a nervozitě u dětí...nesmíme zapomínat - že žijou z nás a všechno si od nás berou a když se my budeme stresovat, tak to přenášíme na mimísky, takže klidu zdar!😀

katy007
11. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsme se vrátila z poradny a vše OK, triply vyšly dobře, už máme 21,5 cm a vážíme 186 g a já mám nahoře 2 kg (asi ta včerejší pizza)
Ráno jsem se vyfotila nějak se mi vykulilo bříško tak snad večer vložím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru