Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
8. dub 2010

Dobré ránko,holky,
Reny,taky na tebe dnes moc myslím,ať nám pak někdo od tebe pošle zprávu,ať víme co a jak 😉

verisek
8. dub 2010

dobre rano hoky,
dneska je i v Brne hezky, taky asi pujdu na prochazku.. i kdyz vcera me pekne bolely nohy, dlouho jsem chodila ve meste
bricho uz mi taky klesa, teda aspon mi to vsichni rikaji
na monitor jdu v utery, ale nic mi k tomu nerekla, takze asi je vse jak ma byt, docela by me zajimalo kolik ten nas divocak ted asi uz vazi??
jinak ja taky piju caj z maliniku a kazdej vecer masirujem hraz, no tak uvidime..
jo a vcera jsem umyvala okna, poradila mi to doktorka, pry od 37 tydne muzu vse co se nesmelo do ted, at si pry dam i svarak nebo tonic, umyju okna nebo zem, jdu na dlouhou prochazku..
kdyz se to dovedela manzelova maminka, tak ji malem odvezli..

andrea110409
8. dub 2010

veri: tak to já včera v kleku vytřela, tak bych mohla mít taky plus 🙂 Oken se teda malinko bojim protože u nás se traduje, že se mrňousovi tak motá šňůra kolem krku, ale kdo ví 😉
Maliník piju taky, ale zatim nevim nevim jestli to nějak zabírá. Včera jsme nakonec na procházku nešla, docela mě bolel spodek po tom vyšetření a tak jsem jen zrumplovala půl bytu 🙂

crawler
8. dub 2010

man: já byla celou dobu zaseklá na 7cm...ale holky mi poradily změnit polohu při cvičení (balonek totiž vylítával) a dnes ráno rázem skoro 8,5cm...bez bolesti...Nevzdávej to a zkoušej dál ono to povolí 😉 Já teď začínám cvičit ráno i večer, tak uvidíme, zda bude další pokrok, ale myslím, že jo, páč těch 8,5cm bylo jako prd - největší problém je balonek udržet 🙂

jinak já maliník pěkné flákám - tak 2 šálky za týden? 😅 nechutná mi... 😖 ale lněné drcené semínko papám pěkně každý den a je fakt, že stolici mám velmi pravidelnou 😀DD

mandragora10
8. dub 2010

Craw, ja mam pocit, ze vevnitr uz to v klidu nafouknu i na tech vysnenych 10, ale narozdil od vetsiny epinacek mne balonek nikdy nevyklouzava, spis mam pak problem ho vytlacit ven, nechci se ted tyden pred terminem zbytene nejak poranit, takze proto uz nezvysuju ten obvod. Verim, ze hormony udelaji sve a pomohou a i kdyby byl nejaky nastrih, tak po tom cviceni se celkove vse asi rychleji zahoji a dostane do formy. Malinik piju 2x denne, zase lakam lnene seminko.

crawler
8. dub 2010

man: vidíš, každá je jiná - mě to uvnitř pak dost nepříjemně tlačí až bolí, ale hráz je v pohodě....no hormony rozhodně pomůžou a pokud i tak bude nástřih potřeba, tak rozhodně menší a rychleji se to zhojí...a máš pravdu, že zranit se těsně přd TP by byla velká škoda...radši méně 😉

crawler
8. dub 2010

man: ono asi hodně záleží na sklonu pochvy...já ji mám asi tak nějak, že mi tam epino nechce držet a ty naopak 🙂

andrea110409
8. dub 2010

Ahoj holky tak jsem zpět z monitoru, mrňous skoro celou dobu spal a probudil se až ke konci. Jinak mi nic dalšího nedělali. Stále platí nástup v sobotu a upozorňovali mě že to vyvolávání může trvat dlouho a tak ať nepanikařím ....což se jim lehce řekne 😎
Jinak sem se rozhodla, že manžel se mnou k porodu nepůjde. Byla jsem furt na pochybách a dneska se mi shodou okolností dostal do ruky jeden článek, kterej mě tak nějak utvrdil, že to v našem případě bude nejrozumnější. Ke všemu jak sem vytrapovaná tak mě manžel občas děsně vytáčí a tak bude asi rozumnější se na to vyprdnout a nehrotit to 😉

miselaniki
8. dub 2010

andy: tak hlavně, že je monitor v pořádku. Budeme na tebe moc myslet. No dobře že ti řekli jaký to může mít průběh, ale zas může to být i celkem rychlé co jsem slyšela. Tak uvidíš. Rozhodnutí jestli vzít nebo nevzít manžela je jenom na vás a jestli cítíš, že to tak bude lepší když budeš bez něho, tak to tak udělej, tady není čas na nějaké ohledy, Musíš být co nejvíc v pohodě aby si se mohla soustředit na porod.

andrea110409
8. dub 2010

mis: co ty vlastně? Vypadalo to že už to máte za 5 dvanáct ....máš už pocity, že by to za chvilku mohlo být ?
To moje rozhodnutí plyne i z toho že celý život jsem až děsivě samostatná a tak si i tohle chci asi ustát sama 🙂 No a ke všemu nesnáším když někdo vidí moje slabosti ....no jsem holt případ 😎

t.kosticka
8. dub 2010

Ahoj holky...
Renys, držím pěsti...možná už to máš za sebou a užíváš si ten nádherný pocit 😵

Andy, neboj se!!! Zvládneš to. Nejpozději v sobotu! 😉 Chlapy jsou rádi tak i tak...hlavně je to o tom, jestli my ženský je tam chcem...jde přeci jen upřímně o nás, jak se cítíme a pokud ty to cítíš takhle a budeš ve větším klidu, tak není co řešit....

Holky, já byla dnes v poradně, malá se konečně otočila hlavičkou dolů!!!! 😀 už jsem začínala být lehounce nervní. A tlak je taky stabilní, nezvyšuje se...

přidám foto břichu do alba...moment 🙂

eriska
8. dub 2010

zdravím vás těhulky, maminky a už "skoro maminky"

reny, an, držíme s tomínkem všechny pěstičky a palečky, ať to máte brzo za sebou a chováte prďolky v náručí, věřte, že to všechno stojí za to..

no, nic, dočetla jsem sotva poslední dvě stránky a už se budíme, hrozný hlad😀 jsme dvě hoďky nejedli..těším se, až tady budeme rozebírat miminka všechny, takhle si připadám, že se sem vtírám..kdepak mám katy? snad jsou holky už v pořádku doma😉

evuss
8. dub 2010

Ahoj holky,
teda to se dějí věci. Tak doufám, že to Reny půjde rychle. Stejně jako An v sobotu. Všechno určitě půjde na jedničku.

My jdem zítra na monitor tak su zvědavá co nám řeknou. V úterý když sme tam byli tak primař se ptal kdy máme termín. Tak jsem mu řekla že 12. a prý je to ještě čas, tak teda nevím co tím myslel. No uvidím zítra 🙂

Co se týče tatínka u porodu tak u nás jsme to taky hodně probírali. A nakonec jsme se shodli na tom, že se mnou manža bude do doby než půjde uplně do tuhého. Pak si skočí na kafe a až bude prcek na světě tak že se za nama vrátí aby se mohl poňuhňat, no a pojede slavit 😀

Jinak se mi zdá, že bříško klesá, hlavně to poznám když sedím, už ani nevím co je to sedět s nohama u sebe 😀 Dneska si opravdu užívám ten klid, ráno jsem si pěkně do osmi chrupkala, pak se šla nasnídat. Vzala jsem knížku a do oběda jsem si na balkoně četla. Pak jsem poklidila koupelnu a teď se chystám na prochajdu. To počasí je uplně úžasný tak jdem nabrat nějakej ten vitamín D.

katule01
8. dub 2010

jani: No to já jsem taky moc zvědavá... 🙂 Já byla dnes u doktora a říkal že máme hlavičku už nějak nízko, tak mě objednal na pondělí, že si mě zase zkontroluje, tak jsem moc zvědavá, co mi řekne v pondělí... A prosím Tě, nemáš tu kojící podprsenku náhodou z netu objednanou? Já na ní taky koukala, je nádherná, a líbí se mi jich tam víc, jen nějak nevím, jakou vel.? ☹ To bude asi pěkný risk...

evuss
8. dub 2010

Ahoj Eri, myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, že už se taky těšíme až budeme rozebírat krmení apod. věci všechny. To "čekání" začíná být fakt dlouhý. Nad Katy jsem taky včera přemýšlela, jestli už jsou doma a mají se dobře. Věřím, že jo. A co Tomík? Furt si hraje na nočního ptáčka, nebo už se mu to spravilo?

andrea110409
8. dub 2010

eri: žádné vtírání, hezky tu s náma buď....budeme z tebe cucat informace 😎

miselaniki
8. dub 2010

andy: no řekl, že jsem nachystaná a že to už je jenom na malém kdy se mu bude chtít, takže tak🙂
kosti: tak to je super, že je hlavičkou dolu🙂
eri: no jenom nám hezky všechno piš, já jsem měla i na vás maminy dotázek, ale asi si se k tomu nedočetla - co všechno jste vyřizovaly ( nebo tedy manžel) po porodu- rodný list, pojišťovnu, porodné a tak?

janinka22
8. dub 2010

katule,já si tu podprdu co mám v albu chtěla objednat přes net,ale našla jsem obchod u nás kde ji mají,takže jsem ji zkoušela a koupila tam.. mám teďka košíčky C a koupila jsem si ji taky v C,myslím že to tak bude akorát. Jsem zjistila,že co značka tak to něco jinýho,takže je to asi lepší vyzkoušet,zkoušela jsem tam jednu i E a byla mi skoro stejně jak ta co jsem kupovala v C... takže mazec.

Tery,tak to je fajn,že už jste hlavičkou dolů 🙂 mě by zajímalo,jak je prcek otočenej teďka,doufám,že už se taky točí hlavičkou dolů.. jo a pěkný bříško 😉

Já dneska na prochajdě nebyla,ale zítra jedu do Brna,tak to budu mít zas takový svižnější ten den 🙂

Eri,prosím tě co by ses vtírala, vždyť k nám patříš přece 😎 však neboj postupně budou rodit další a další z diskuze..

crawler
8. dub 2010

hoj holky🙂 tak jsem byla na skoro 3hodinové prochajdě - už jsem sotva došla domů...kdekterou těhuli by to popohnalo k porodu, ale myslím, že našemu prckovi je to šumák a prostě jen tak neklesne...☹

gratuluju k úspěšným kontrolám, andy k monitoru...😉

eri:fakt se těším až to budu mít odbytý a budeme drandit s kočárkama podél Chrudimky😀DD To je tak fajn, že Tomínek je hladovec nenasytnej 🙂 to to utíká - už je mu víc jak týden!!!🙂 už jsi se aspoň vyspala? 🙂

kosti: bříško už moc neroste viď?, je krásný...jo a gratulka k hlavičce dolů 😀

mis: taky musíš nového občánka přihlásit k odvozu komun.odpadu...;-)

pavlina05
8. dub 2010

Holky, zpráva od RENYSKA:

15:22
Tak teprve teď jsem na odd.rizikovek,natáčeli dlouho monitory,malej byl hrozně živej.
Takže tep jak blázen a já kontr. jak blázen,že si mě tam už chtěli nechat,ale já jen cítím tvrdnutí.
A te´d se podržte,malej má 4,20 kg.tAkže to je indikace k CŘ,ale ještě to musí schválit primář.
Všichni jsou tady hodní.

andrea110409
8. dub 2010

pavli: díky za informaci a koukám, že je to pěknej macek tak budeme dál držet pěstičky. 😉

andrea110409
8. dub 2010

Tak jsme se vrátili z naprosto úchvatné procházky, která trvala cca 1 hodinu chůze. Počasí bylo naprosto luxusní, ale mrňouska to nikam neposunulo 😎

crawler
8. dub 2010

pavli: tak ji vyřiď, že moc a moc držíme pěstičky!!!hlavně ať jsou oba v pořádku! 😉

andy: třeba ho to ještě poposune 😉 ještě neklesej na mysli...a andy říkali ti něco k tomu případnému sobotnímu vyvolávání? jak by to probíhalo a tak? já se ptala své mudry, jak by mě nechali přenášet a prý max.10dní...ale já mám pocit, že každý den navíc by byl utrpení :-/ taky bych ráda, kdyby nejdýl v den termínu... 😵

miselaniki
8. dub 2010

pavli: děkujeme za informace a kdyby si jí psala, tak že jí moc pozdravujeme a myslíme na ni.
andy: taky jsem chtěla ještě jednou ven se psem na dlouhou vycházku a nějak jsem vytuhla, tak asi zítra. Počasí je fakt nádherný tak si se aspoň hezky prošla🙂.

andrea110409
8. dub 2010

craw: funguje to tak, že člověk nastoupí, oni mu zavedou tabletku nebo půlku a čeká se jestli to zabere. Pokud se nic nestane a nezafunguje to tak se zavádí další. Pokud nic nezabere tak se dělá pauza na den a pak na novo. Upozornili mě, že to může trvat i víc dní tj. 2 až 3 to mě na tom asi děsí nejvíc. Víc i k tomu neřekli

eriska
8. dub 2010

holky, díky, jste zlatíčka..však já vím, postupně se mi rozrodíte a budeme probírat všechny ty krásné věci.

pavli, taky zdravím reny a budeme držet pěstičky, ať to dobře dopadne a jsou oba brzo doma z porodky

an, mně se dlouhá prochajda projevila až v noci, takže neklesej na mysli😉

mis, mně ještě do porodky přinesli rodný list, takže s ním byl přítel na sociálce, v práci, přihlásit na vzp, vyzvedl žádost o porodné, tu mi přinesl k podepsání a odnesl ji zpět..a to je tak vše..ty popelnice, to u nás prý dělají automaticky

jinak , co se Tomínka týče, tak máme za sebou první hlídání (2 hoďky bez maminky), první návštěvu paní doktorky, první procházku a ty se mu moc líbí, takže craw, koukejte porodit, ať máme s kým jezdit..zatím drandíme s babičkama a ty mi kočárek nedají☹ dneska jsme byli s tatínkem a taky pohoda..všichni nám načumují do kočárku, chválí tomínka, takže jsem hrdá mamina..jen mít co na sebe☹ v noci vstáváme 3x a to víceméně ho přebalím a Tomínek si usne jen co se přisaje..přes den nás hodně trápí prdíky, ale na ty zkoušíme nahřáté třešňové pecičky no a chováme..bříškem ke mně..to se mu líbí..zuzi mi poradila olejíček od weledy, tak ho budu muset koupit a ozkoušet..jo, jinak spíme ve velké posteli s mamkou a taťkou😉

eriska
8. dub 2010

an, vím, že se mi to mluví, když mi porod nevyvolávali, ale ničeho se neboj, ikdyby to trvalo víc dní, tak pak tě čeká krásná odměna a věř, že za pár dní si na nic nevzpomeneš a budeš hotová z toho pokladu, co máš doma😉 každopádně na tebe budeme taky myslet, ať to v pohodě zvládnete, ať s vyvoláním nebo bez něj😉

já tady mám mamču, tak chová, takže toho jdu využít a skočit si do vany..než bude koupačka..ta se nám taky líbí

andrea110409
8. dub 2010

eri: já vím a těším se, ale taky se bojím že mi rupnou nervy a na začátku se sesypu, já se teda většinou hned vzpamatuju a jsem racionální ale tomu prvnímu sesypání se asi nevyhnu. To je to co na sobě nesnáším 😉
JInka sem v klidu vemu si sebou knížku a třeba jí i přečtu....člověk na to pak už nebude mít čas tak proč to nevyužít 😎
Koukám, že Tomíno začíná být už zlatíčko a moc hodný chlapeček, ale babičky jsou majetnické to mi je naprosto jasné. A to ten náš chlapeček bude mít i prababičky 😉

pavlina05
8. dub 2010

Holky,vše vyřídím 😔 Hned jak budou nové info,tak napíšu🙂

crawler
8. dub 2010

eri: taky se těším na procházky, ale to říkej tomu mýmu bobkovi v bříšku...čípek ještě vůbec ale vůbec o ničem neví...jsem pravá adeptka na vyvolávání nebo i císaře (jestli má prdek hlavičku takovou, že neklesne...) no těžko říct...jsou to jen odhady a nakonec mohu začít v noci hekat a přijde to...do termínku mám ještě čas, ale za chvíli už to tu bude samá mamina a já bledá závist 😀DD

jinak kde je ta katy? že se můra nepřišla pochlubit...vměla to bez jakýchkolik komplikací, tak už musí být doma, ne? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru