Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
20. dub 2010

mis: to moje vypadalo úplně stejně - lehce do žluta, průhledný, sklovitý nebo jak to říct...tak já teda nevím, zda to bylo ono.... 😅 Co se týče čísílek u dělohy - tak 1.monitor kolem 30, 2. i nad 60, 3. 30-40 a dnes kolem 30-33...ale míň jak 25 jsem neměla ani jednou...nu co...kontra u porodu prý lítají až kolem 150 😅 to bude záhulek 😀DD 😖

eriska
20. dub 2010

ahoj těhulky a maminky...

to je krásný psát maminky..je to super pocit, souhlasím s renýskem, že tomínek je ta nejlepší televize na světě😉

tak jsem vás tak v rychlosti dočetla, doufám,že stihnu i něco napsat..koukám, žádné nové miminko nepřibylo..nebo třeba od evus, jen o něm ještě nevíme..tak snad se chuděra moc netrápí a má to rychle za sebou a ted se dospává..

craw, nepůjdeš někdy na procházku do chrudimi? šli bychom ti s tomínkem kolem řeky naproti a dovezli bychom ti ty plínečky..jo, co se týče kil, tak při přijímání do porodky jsem měla 82, ted jsem vážila a mám 74,8..čili ještě 8dkg a jsem na své váze..jde to fakt samo..jíst nestíhám, jak píšou holky, ani není chut a když je, tak rychle něco zhltnu..už jsem se naučila brát do tašky do kočárku suchary, nebo rýžový chlebíčky a půl litr vody..ty procházky jsou tak jediný, kdy stíhám jíst..doma to je na prd..ted od neděle Zdendu bolí záda, jako tak, že měl i slzy v očích, takže asi nějaký skříplý nerv, či co..ale k dr. si nedojde..takže když přijde z práce, lehne a odpočívá..tomíka mu dávám na břicho, bojí, aby mu nezačala bolest znova a aby ho neupustil..takže já si nijak neodpočnu..do toho od soboty jezdíme každý den ven, vždycky tak od 10 do 6 jsme venku, jen se někde stavíme nakojit..ted taky, pujdu ho obléknout a hurá ven..když tam je tak krásně

když už jsem u plínek, tak ty jedničky nám byly v porodnici a asi týden doma, už dáváme od 3kg, ale i tak mám pocit, že se mu zařezávají..tak budu muset zkusit koupit od 4 kg..

man, super, že máte první noc za sebou..mně ta porodka taky nedělala dobře, ale jak jsme dorazili dom, tak to ze mě spadlo a tomík to asi vycítil a prostě pohoda..super😉 tak at vám to vydrží..u nás je jednou líp, jednou hůř..dvě noci spí ukázkově, vzbudí se max.2x a jinou probrečí..no, ale co se dá dělat, že?tak mě napadlo, musím kouknout do tabulky, ale nechtěla jsi být 7 a nejsi 7?

an, tak doufám, že už jste doma a užíváte si taky tatínka a tu domácí pohodu..holt, doma je doma...

to kojení, my někdy bumbáme 5 minut, jindy 20 a někdy i 45..samo, s přestávkami..ale kojím podle toho, jak si tomík řekne..hlavně, že je mlíčko..a budu doufat, že dlouho ještě bude..

holky, nenapadá vás, co koupit ročnímu chlapečkovi?

andrea110409
20. dub 2010

Ahoj holky, tak Šímulka už spinká v obýváku v košíku a já sedim na kruhu u počítače 🙂
Potom šití pouští naštěstí hned jen se musí dojít na vyndání stehů za 7 dní. Vim že ani to nebude žádná legrace, ale to už budu odpočatá a nějak se to zvládne 😎
Manžel šel nakoupit par nějakých drobností co nám ještě chybý a Šímulka si zvyká na jiný typ kloboučku na kojení, protože ten z porodnice jsme zatím nesehnali. Taky přemýšlím kdy bych s ním už mohla vyjet a rozhýbat tak ty svoje sešité rány 😉

eriska
20. dub 2010

an, tak nám přihod nějaké fotečky, at se pokocháme..já měla stehy, co se samy vstřebají, takže nevím,..co mi říkala mamča, tak to je celkem nepříjemný, ale prý, když se to porovná s prohlídkou v šestinedělí na gyndě, tak vyndávání stehů je procházka rájem.. 😅 ale to bylo před 25 lety..ještě jsem se chtěla zeptat, koukám, kojíte přes kloboučky, my taky..nějak speciálně se o ně staráš? a o prsa?

eriska
20. dub 2010

jo, jinak ven..mě dětská dr. říkala, že ven můžeme hned..jen teda musí být teplíčko..a byli jsme třetí den, co nás pustili z porodky..ale jen kvůli mizernýmu počasí..

janinka22
20. dub 2010

man,tak ti teda povím že sis to taky pěkně vybrala..jsi šikula že jsi to tak zvládla,jestli mě čeká podobný porod tak teda potěš,protože si myslím že bych to asi nepřežila.. ale radši na to dopředu fakt nemyslet! Hlavně že jsi v pořádku, Tomášek taky a že už jste doma a je vám fajn 🙂 a k těm sestrám v nemocnici - asi můžeš narazit všude na takový, to se musí těch pár dní přežít.. ale je to děs,v porodnici by měli být příjemní a ochotní pomoct a poradit novopečeným maminkám! 😠

holky a bolelo vás ze začátku kojení? Já z toho mám docela obavy a taky ze zánětu a tak..

andrea110409
20. dub 2010

eri: vyndání stehů asi nebude nic luxusniho, ale potom čím sem si prošla si myslím to ustojím. Mě dali až teď ty vyndavací, protože ty rozpouštěcí to neudržely. Teoreticky bych jich tam měla mít jen pár a tak se to nějak zvládne, vemu si předtím Algifenové kapky, které mám stejně předepsané a nějak to zvládnu.
Klobouček po každém kojení oplachuju horkou vodou a jednou za den vyvařím .
Takhle mě to učily sestřičky.

eriska
20. dub 2010

jani, mě kojení nebolelo..ted občas, ale to je tím, že tomík prostě na začátku hltá a spěchá, aby mu to někdo nevypil 😵 a tak ten spodní rtík nemá ohrnutý, ale zahrnutý dovnitř a to docela bolí..ale v normě..no, ale kojím přes kloboučky..nemám žádné velké bradavky a tak se vždycky chvíli trápil, než je vzal do pusinky a začal sát..takhle to má bez problémů..

man, souhlasím s jani, jsi šikulka, že jsi to tak krásně zvládla..ono ani nic jiného nezbývalo, že? a ten poklad v postýlce je ta nejlepší odměna,co? 😉

eriska
20. dub 2010

an a prsa něčím mažeš, nebo tak? mně o tom nic sestřičky neřekly a mě v tom zmatku nějak nenapadlo se zeptat..já mám kloboučky od baby novy a někde jsem četla, že se nemají vyvářet, ale jen "vypářit" tak je vždycky jednou za den, když dělám čaj, strčím nad rychlovarnou konvici a vypářím 😅 a omývám je normálně horkou vodou z kohoutku..nevadí to? popravdě, v noci jsem ráda, že se dokopu je dojít umýt..

andrea110409
20. dub 2010

eri, ja je taky meju horkou vodou z kohoutku a snad v pohode. Mě je teda vyvařely, ale dnes tu budu mít dětskou doktorku tak se zeptam. Jinak prsa mažu bepantenem, dost mi vyhovuje a nemám s ním žádné problémy.

eriska
20. dub 2010

an, tak mi pak prosím písneš, co ti říkala? ta moje s tím asi moc zkušeností nemá, jen mi říkala, že je jedno, jestli kojím přes kloboučky nebo bez nich, hlavně, že kojím, a že malýmu mlíčko stačí, ale že neví, jak se o ně starat..☹ já taky používám bepanten..ale teda přiznám se, že ne po každém kojení..respektive, ze začátku jo, ted to nějak flákám a tak jednou denně mažu..

verisek
20. dub 2010

ahoj holky,
tak jsem doma z kontroly,dneska to bylo takovy klidny, bylo malo maminek.. za 12 dni mam termin, ale malej je porad vysoko a cipek dlouhej a taky nahore, takze to nevypada v nejblizsi dobe, doktorka nam naordinovala sex
🙂 navic jsem dneska mela nejakej vysokej tlak 140/80 coz doktorku taky znepokojilo
monitor je v pohode a ultrazvuk taky, prdolka ma maximalne 3200g, rikala, ze uz se to neda urcit presne takze neco mezi 2900-3200
jinak vsem maminkam jeste jednou gratuluju a jsem rada, ze uz jste vsechny v poradku doma s mimiskama
co se tyce kojicich kloboucku, tak je nejspis budu muset taky pouzivat, jakou mate znacku? ja jsem si koupila Medelu, je to s tim tezky?
na bradavky je vybornej bepanthen, cicaderma, purelan..
pokud jsou prsa hodna horka tak nam poradili vzit klasickej tvaroh kostku, dat ho na prso, zakryt igel. sackem a nechat pusobit, krasne to vytahne horkost a vsechno
a obcas je pry dobry prsa nahrat a masirovat

verisek
20. dub 2010

jo a ty kloboucky pry staci prolit horkou vodou, treba z konvice..

verisek
20. dub 2010

nemate tuseni jak dlouho vas nechaji prenaset? ja mam termin porodu podle posledni menstruace 2.5 a podle ultrazvuku taky..

zuzi82
autor
20. dub 2010

Veri: mě včera dr. říkal, že mě nechají přenášet tak týden maximálně desed dní a pak by začalai vyvolávat. Tak doufám, že bych to ukecala na ten týden, ať už mám broučka venku. 😉

miselaniki
20. dub 2010

veri: mně dnes řekl mudr., že mně nechají přenášet maximálně týden kdybych neporodila do soboty

verisek
20. dub 2010

tak snad ma moje doktorka taky rozum a vic jak tyden by to nenechala..
a rekl vam doktor, ze uz je mimi treba nachystane dole, ze mate zkraceny cipek atd? ze to vypada, ze porodite?

zuzi82
autor
20. dub 2010

Já mám čípek 1,5 cm. Ale dr. se k tomu nijak nevyjádřil. 🙂

miselaniki
20. dub 2010

No veri to mně říkají už 14 dní, čípek zaniklý, malý v porodních cestách, ale nic se neděje🙂.

zuzi82
autor
20. dub 2010

Já myslím, že se to ani podle čípku nedá určit. Jsou případy, že se čípek zkrátil a otevřel během několika hodin a pak taky případy jako Misi, že je čtrnáct dní nachystáno a miminku se nechce. 😅

verisek
20. dub 2010

no mne prave rikala, ze cipek mam porad stejnej, ze ten se hlavne musi zacit zkracovat aby se zaclo neco dit
ten muj to porad nejak nechape
a malej je taky natlacenej snad pod prsama, bricho mi vubec neklesa..

andrea110409
20. dub 2010

Eri: tak řikala klidně vyvařit jednou denně. Jinak je zastáncem koupáné každý den a ostatních informací mám plnou hlavu.
Holky taky vám musim říct že na mě dolehá šestinedělí a občas na mě dolehne stres.....z odpovědnosti vůči mrňousovi. Občas se i zarazím co jsme to provedli když jsme si ho pořídili....jestli na to máme, jestli to zvládnem.....no klasická depka ☹

crawler
20. dub 2010

Pěkný večír🙂

Eri: jestli budu ok a venku hezky, tak bych zrovna zítra dopoledne klidně ven vyrazila a při té příležitosti bych si zašla do tesca něco koupit...Kdyby se ti to nehodilo zítra tak klidně můžeme jít ven ve čtvrtek...pokusíme se tak rozhejbat mimíska, ne? 😀 Dej vědět v kolik byste vyrazili a zda zítra nebo až ve čtvrtek, ju?

verisku: koukám, že jsi na tom stejně jako já 😅 ale já mám TP zítra, ale jinak stejný - čípek od začátku těhu stejný, vysoko, mimi pod žebrama...prostě k porodu daleko, ale ono se to může fakt během chvíle změnit, takže ty se teď rozhodně ještě nestresuj...jinak mě bylo taky řečeno, že přenášení 7-10 dní...

andy: doma pohoda, viď? a šup sem s fotečkama 😀DD

a aby tady nebyly fotky jen miminek, tak já přihodím nové bříško 🙂)

zuzi82
autor
20. dub 2010

Craw: pěkný pupík, ale já bych řekla, že ti trochu od minulé fotečky klesnul. Tak třeba se ještě umoudří a půjde dolů sám od sebe. 😉

eriska
20. dub 2010

an, díky za info..my koupeme každý večer a používáme měsíčkovou koupel od weledy..tomík koupání miluje..pořád kouká kolem sebe, cachtá ručičkama, ani nepláče, když ho vyndáme z vany..samo, nejlepší je, když se může koupat s tatínkem ve velké vaně..to je úplně v sedmém nebi..však během 14 dní k nám přijdou holky z plaváčku a ukážou, jak plavat doma ve vaně..jestli ti to nevadí, tak mi písni do IP, co ti dětská dr. říkala..a prosím tě, zahoď depky za hlavu..podívej se do postýlky a oni sami zmizí..určitě to zvládnete, zvládli to jiní, tak proč ne my,že? jestli myslíš finančně, tak určo taky.peníze budou, my nebudem..prostě hlavu vzhůru a depky pryč..

craw, zítra by to bylo super..nic nemáme..ve čtvrtek musíme nabrat dvojčátka ze školky, tak by se to hůř stíhalo..no, tomík si dává baštu tak kolem půl 9, pak tak cca do 11 spinká..tak co když tě prozvoním, kolem tý 11, že jdeme kojit, to nám trvá tak 20 minutek, pak vyjdeme a u tesca jsme tak za 15 minutek..a šli bychom ti naproti..nebo tě prozvoním, až budeme vycházet..taky se v tescu stavím nakoupit🙂 jinak souhlasím se zuzi...pupík ti určo klesnul..to je dobrý znamení..mně přítel v den porodu říkal, že mám bříško stráááááášně skleslý..

veri, já mám kloboučky od baby novy a kojí se přes ně úplně v pohodě..je pravda, že je přidržuju, aby je malý neměl na obličeji..ale fakt je to pohoda..hned se chytí..

maminky, nebo i těhulky..co na potníčky? mě to strojení úplně stresuje, nikdy nevím, co mu dát na sebe, aby mu nebylo teplo nebo zima, tak ho radši nabalím, pak mi brečí, tak ho rozbaluju..a pak máme potníčky na obličeji 😝

mandragora10
20. dub 2010

Craw....s epinem jsem mela natrenovano 28...Tomasek mel hlavu 34....tak nevim, zda me nastrihavali kvuli tomu rozdilu nebo proto, ze sel rukou vpred nebo proste proto, ze porod trval tak dlouho, byl rizikovy, tak to chteli urychlit....videla jsem jak berou nuzky a v te chvili mi to bylo jedno....chtela jsem jen rychle tlacit a uz ho videt 🙂
Kojeni.....Tomasek se prisal hned, co mi ho dali z JIPu, pije docela dlouho a od druheho dne v porodnici zacal pribirat. Vubec to neboli, jen kdyz se treba prisaje spatne a taha hlavne za bradavku. Ze zacatku jsem kojila v leze na boku, doma hlavne v sede s kojicim polstarem. Vetsinou kojim pul hodiny....v intervalech po cca 3 hodinach, v noci i po 4, kdyz vydrzi...nejdrive si rekne o dalsi davku tak po 2,5 hodinach. Kvuli blinkani mu pred kojenim musim dat trochu odstrikaneho mleka s nutritonem a pak kojime....zatim z obou prsu v ramci jednoho kojeni. Vcera sem mela strasne nalita prsa, musela jsem je ledovat, masirovat ve sprse a odstrikavat. V noci jsem mela horecku, vypotila se a dnes uz je to dobry.
Co se vahy tyce...celkem jsem pribrala 12 kg, domu jsem si prinesla jen 5, po jednom dnu doma uz mam jen 4 navic.
Koupat budem obden....zatim jsme koupali jen ve vode, ale mame mesickovou Weledu. PO koupani natirame olejickem. Taky to vypada, ze se Tomaskovi ve vode libi....vycural se a pak se na nas koukal a nevydal ani hlasku 🙂
Potnicky nemame, Tomik je zimomrivec...ma porad studene ruce, takze ho nabalujeme a doma ma rukavice, obcas i cepici 🙂
Andy, podobne pocity jsme mela hned druhy den v nemocnici.....2 dny bez nevyspani diky porodu, pak chrapajici spolubydlici, pak behani kolem Tomaska....a vrcholem byla prednaska, jak se starat o miminka doma....a mela jsem pocit, ze ja nejsem schopna se o dite postarat, ze mi asi doma umre, ze vsichni to maji nejak prirozene dane a ja v tom tapu....rozbrecela jsem se segre pri navsteve, pak Jirkovi po telefonu a druhy den uz bylo lip 😉
Craw....hezky pupicek.....tak jsem zvedava, kdy pojedes do porodnice.....

verisek
20. dub 2010

craw: taky bych rekla, ze ti brisko kleslo..

crawler
21. dub 2010

hezké ráno🙂))

v noci jsem spala jako zabitá - budila jsem se jen na wc a to jsem měla břicho neustále jako beton - nedá se říct, že už by to bolelo, ale k bolesti už to nemělo moc daleko...takové tvrdnutí jsem zažila poprvé, tak třeba se nám čípek trochu zkrátil pod tím tlakem🙂)

myslíte, že kleslo? no mě se líp dýchá to jo, ale jinak my nemáme velké zrcadlo, kde bych se viděla úplně celá, tak nemůžu hodnotit...nevím, zda fotky neklamou...každopádně dnes máme termínek, tak uvidíme, co přinese den 🙂

holky to je divný, že se evuss vůbec neozývá...:-/ Mám pocit, že má psát Soně a ta je třeba mimo net nebo já nevím, ale snad jí to vyvolávání zabrala a netrápí se tam...:-/

Man: Myslím, že kdyby nešel ručkou jako superman, tak by jsi to dala bez nástřihu, ale hlavní je, že jste oba v pořádku a věřím, že ti epino pomohlo v psychické přípravě před porodem ne? Já se nějak nemůžu s epinem hýbnout dál, takže jestli přijde porod (v což velmi doufám), tak nástřih mít taky budu, ale věřím, že menší a bude se líp hojit.🙂

eri: ok🙂, já vyjdu cca v 10:45, tak se potkáme cca na půl cesty...Jen teda nevím, zda se to nežene na déšť? :-/

renys
21. dub 2010

Ahojky kočky,

tak včera jsem dali první procházku, to bylo tak krásnýýý 😵 😵 , večer pak přišla dětská doktorka, pokecaly jsme, předvedli kojo a poradila mi príma polohu v sedě, já se u toho vždycky hrbila a bolely záda...předvedli jsme řádný prdíkování, to nám jde zaplať pánbůh dobře 😀 . V noci zas spinkal krásně, kojo po 3 hodinách..holky, mam pocit, že mě malej úplně vyjídá, neustála do sebe hrnu kvanta jídla a manža řikal, že mam nohy jak hůlčičky, abych neskončila jako rozinka 😀 .

Craw, já přibrala za těhu 13 kg a v porodce nechala 10, a první dny jsem jenom čůrala a čůrala, jak šly ze mě ty otoky...Tak jsem taky zvědavá, co dnes u vás bude, nebo přibude 😀 😉 .

Verisku, tak pěkně se muchlujte, ať se začne něco dít 😉.

Zuzi, pícham si stále ten Clexan, pro mě je to pohodlnější, než jezdit na kontroly na hemošku, píchnu a hotovo 😉 .

Maminky, kojíte při jednom koju z jednoho prsu, nebo při jednom koju ze dvou?

crawler
21. dub 2010

renys: to jsi šťastná žena, že máš takovýho vyjídáčka- tak jsi v podstatě na původní váze - ty 3kg máš asi tak v prsou, ne? to je paráda - se fakt máš!!!🙂 a super, že vám jsou prdíky - s tím mají některý děti problém a naučí se je pouštět až třeba v 1 měsíci - Maxíček je šikulka🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru