Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
27. dub 2010

skretik, mě pipi kosti taky bolí, spíš ale jen ráno, asi než to rozpohybuju 🙂 jinak mi nic není, ani bolení břicha nebo podbřišku, ani mi nepřijde že mi tvrdne břicho..

skretik
27. dub 2010

no me to prave boli i v noci, kdyz se pretacim, tak me to i budi. To je fakt zvlastni, ze ti nic neni, neboli a vse uz se chysta na porod a me to vsechno uz boli a na porod nic nevypada 😅. Dalsi ukazka toho, ze kazdy clovek je jiny, a ze se opravdu podle niceho neda rict, jesti se porod blizi...
Nas mimis si jeste nasel jedno pekne bolave misto, kam me s radosti kope 😝, no neni to stesticko 😀.

Jani zitra jdes poprve do porodnice na kontrolu?

janinka22
27. dub 2010

skretik, no já nevímjestli se chystám na porod.. jen moje gynekoložka mi říkala minulý týden, že jsem na porod dobře připravená a že si myslí, že budu určitě rodit před termínem... ale to taky nic nevypovídá že.. ano zítra jdu poprvé do porodnice, tak jsem zvědavá co mi řeknou tam právě..

skretik
27. dub 2010

Aha, takze je to jen takovy jeji typ. Me rikal doktor, kdyz jsem u nej byla naposledy, ze jsem drzak, tak nevim jak to uplne myslel 😕. V porodnici nic nerikaji, jen ze jsem jeste zavrena. Ale uz mi aspon malinko klesa brisko, i kdyz to taky nic neznamena.

Tak drzim palce v porodnici at jsou tam hlavne na tebe mily a prijemny 😉

ivet6
27. dub 2010

Mě pipi kosti nebolí vůbec, vůbec si to neumím představit "co to jako je" , ale asi to nemá vliv na připravenost, protože vim že Terka Kostička si na to stěžovala už buhví kdy. Ovšem zato trvdnutí břicha, s tím sme už tak 2 měsíce denní kamarádi 😒 Holky, já jdu zítra poprvý na monitor - tak se zjišťuje jen, jestli má mimčo ok srdíčko? Nebo ještě k něčemu to je?

janinka22
27. dub 2010

no jo, ale to máš stejně tak, že jeden den ti řeknou že rodit určitě ještě nebudeš a druhej den tam klidně můžeš přijít že rodíš 😀 prostě záleží jak se těm našim prckům bude chtít ven 🙂
děkuji, no snad budou milý, taky mě čeká vyplňování dlouhýho dotazníku, tak jsem zvědavá co tam ze mě všechno vycucnou za informace 😎

janinka22
27. dub 2010

Ivi, no to jsou ty kosti "mezi nohama" ne 😎 vliv to na nic podle mě nemá - akorát si myslím že je to tím,že mimčo se tlačí vlastně dolů..
já jdu taky na ten monitor poprvé, tak přesně nevím, ale sleduje se tam činnosti dělohy a srdíčko mimča asi... jo a já to budu mít braný zrovna jako příjem, takže jsem psala budu vyplňovat dotazník a taky dostanu dotazník ohledně jména miminka.. a dál nevím co mě čeká.. ale v každé porodnici to může být jinak

katule01
27. dub 2010

No tak to už jsme 3 kdo jdeme zítra poprvé na monitor... 🙂 Jsem moc zvědavá... No tam se prý sleduje hlavně činnost dělohy a právě jak se blíží porod ne? Aspoň jsem to tak slyšela, tak jsem zvědavá, co mi řeknou...
Jani: Ty ještě nejsi zapsaná v porodnici? Ty papíry co píšeš jsem dostala při zápisu právě a mám je připravený v tašce do porodnice, tak je zítra snad nepotřebuju ne? No a potřebuju zítra něco kromě těhu průkajdy a doporučení na ten monitor?

skretik
27. dub 2010

Ja uz jsem na monitoru byla a jak pise Janinka, tak se tam tam sleduje cinnost delohy a srdecni akce miminka, trva to cca 20-30minut, je to krasny slyset srdicko miminka 😵. Ja jsem v porodnici zatim nic nevyplnovala, uz jsem tam byla 2x a pokazdy me doktorka jen prohlidla, dali me na monitor a udelali klasickou poradku (tlak, moc, otoky), ale zatim po me vyplnovat nic nechteli. No vsude je to jiny.

Ivet a pipi kosti boli presne tam dole, jako vepredu mezi nohama. Bud rada, ze to neznas 😝

skretik
27. dub 2010

Katul po me chteli moc. Ja jsem v poradne u meho doktora vzdycky pocurala jen papirek a stacilo jim to, ale v porodnici po me chteli ranni moc, tak ji sebou radsi vezmi.

ivet6
27. dub 2010

Jani, no to vim co myslíte za kosti, ale tu bolest si neumim představit 😀 😎 Asi sem to blbě napsala 😀
Ahá, to mně monitor bude dělat ještě doktorka na gyndě, ale je fakt, že ty si o 2 a půl týdne dopředu 😉 Tak ti přeju, ať máš z nemocnice v pohodě pocit, když si vzpomenu na Míšu, jak tam vždycky 4 hodiny čekala 😠 ......

katule01
27. dub 2010

Jee, tak to už se těším, to bude určitě jiné poslouchání srdíčka než normálně u doktora... No tak jsem zvědavá, jak to budou mít tady u nás v porodce... já tam zatím byla čistě jen na zápisu... No jo, moč, tak tu s sebou teda vezmu a kdyžtak ji nebudu potřebovat...

ivet6
27. dub 2010

katul, jani, tak si schválně pak napíšem, co tam lítalo za čísla...craw psala, že tam lítaj čísla 😀 Tak třeba pak při porovnání a něco přijdem 😀
skret, no sem ráda, ale já mám zase jiný "vychytávky" .... takže ono si nevybereš 😅

janinka22
27. dub 2010

katul, však píšu že je to v každé porodce jinak 🙂 u nás se totiž ani nemusíš nijak zapisovat či co a můžeš tam klidně rovnou přijet rodit.. takže ti ani nepovím co tam potřebuješ, protože se to může lišit.. já si např. mám donést těhuprůkajdu, občanku, kartičku zdr. pojišťovny, oddací list a moč..

ivi, aha, tak buď ráda že tě to nebolí taky 🙂 no vidíš, to máš dobrý že monitor ti bude dělat tvoje dr, aspoň nemusíš nikam chodit, ale pro mě je zas lepší jít do porodky - tu mám 5 minut od baráku pěšky a svoji gyndařku mám v Brně a musela bych jet 30 km.. jo snad čekat nebudu, kamarádka co tam byla už 2x tak ji vzali hned na objednaný čas.. tak uvidíme

janinka22
27. dub 2010

jojo Ivi, máš pravdu s těma číslama akorát se taky musíme zeptat co to přesně znamená 😀

skretik
27. dub 2010

Ivet ja na ty cisla na tom monitoru nevidela, lezela jsem a ten monitor byl za mnou a ten papir co z toho vyjel videla jen doktorka, takze netusim jaka cisla mi tam litatala, tak snad to budete moct videt. Vcera me na tom nechali dyl, rikali neco o tachykardii, ale pak se to srovnalo a doktorka nic nerikala, tak snad je vsechno v poradku

katule01
27. dub 2010

No já teď četla ten článek co nám sem skret dala, celkem zajímavý, tak jsem zvědavá na ty čísla.... Pak je sem hodíme a porovnáme... 🙂 A ve čt jdu s tím záznamem ke svému dr. tak jsem zvědavá na další zprávy...
No to je všude úplně jinak, tak uvidím, co mi bude zítra chybět... Snad nic...

ivet6
27. dub 2010

jani, taky bych raděj do porodky, taky jí mám 10 minut busem...narozdíl od gyndy - hodinu cesty 😠 , ale zase ta porodnice mi připadá dost hnusná, kdežto na gyndě je všecko krásný a nový 😉

katule01
27. dub 2010

Jani: Ty čísla jsou právě hezký popsaný v tom článku, jak sem dala skret odkaz... Tak s tím zítra porovnat... Určitě to bude dobrý...

janinka22
27. dub 2010

katul, jojo, právě jsem to přečetla ten článek.. ty jdeš s tím ještě za svým dr.?? no opravdu je to všude úplně jinak.. to já už ke své dr. vůbec nepůjdu, až po šestinedělí..

ivi, aha, tak na jednu stranu je to výhoda že jdeš na gyndu a druhou ne, že 🙂

katule01
27. dub 2010

Jani: Jo, já s tím záznamem jdu ještě ke svému dr., chce ho vidět, tak si mě na čt objednal...
Hm, já mám všechno nové u dr. i v porodce, ale radši chodím k dr. protože tam jedu autem ale do porodky pojedu busem, protože to je v centru a blbě se tam parkuje ☹

crawler
27. dub 2010

hoj holky🙂

skret: jsem pořád tady - juchůůů - asi budeme mít květňátko😀DD no to bych jako dubnovka nečekala 🙂 ☹((

ad pipi kosti: jo holky vliv to má - je to důležitý - rozmělňují se vazy a pánev se rozestupuje, aby miminko prošlo - to se děje u každé, ale některá to má víc bolestivé, jiná míň...

ty čísla na monitoru - lítají tam srdeční frekvence miminka a pak činnost dělohy - většinou je to v klidu kolem 30, ale mě když tvrdlo bříško, tak i k 70 a teď v pondělí v rizikovce jsem měla i 100, ale to jsem musela štěrchat s bříškem, abych malé probudila...🙂

veri: no co to má znamenat??? ty mě chceš jako květnovka taky předběhnout? proč vyvolávání? vždyť jsi ještě ani neměla TP...no to teda nevím - mě ještě včera primář říkal, že stanovy v čr jsou takové, že když není problém, tak se začíná vyvolávat nejdříve 8.den přenášení...jinak se má nechat miminku čas a aby se tělo samo připravovalo k porodu kor u prvorodiček...Obecně se každá maminka vyvolávání děsí, protože je to víc bolestivé a prostě nepřirozené, tak nechápu proč tě tam ženou den před termínem...přenášení sice příjemný rozhodně není, ale pokud tvý tělo ani mimi není připravený, tak tě tam budou trápit třeba 3 dny i víc...neměla ses radši ozvat?u Zuzi to chápu, tam se nemůže riskovat kvůli zdravotnímu stavu, ale ty jsi myslím psala jen o zvýšeném tlaku ne? no která těhulka ho nemá...No každopádně Ti přeju, aby se to radši rozběhlo do soboty samo a bylo to přirozené...Já se za to u sebe taky modlím...protože není o co stát...teta porodila až 5.den vyvolávání a mamka pokaždé až 3.den, takže sice víte, kdy se začne vyvolávat, ale stejně je to stres, protože to zdaleka ne vždy zabere hned ☹((

A co ZUZI??? nějaké zprávy??? Pokud jí tabletka zabrala, tak už by mohlo být mimi ne? Čekáme na zprávičky, tak šup sem s nima😀DD

Mis: To je super, že už zítra bys mohla dom...Pozdravuju Kryštůfka🙂

skretik
27. dub 2010

No a jak to s tebou Craw vypada, do kdy te nechaji prenaset? Ted ma byt uplnek, tak na tebe treba zapusobi 😉

crawler
27. dub 2010

skret: kéž by úplněk zapůsobil 😀DD Já ještě ani nevím, kdy začnou jednat..v rizikové poradně naznali, že jsem já i mimi v pořádku a že je potřeba tomu dát víc času, protože jinak by ani vyvolávání nebylo nic moc a bylo by asi neúspěšné...takže ve čtvrtek (8.den přenášení) jdu do rizikovky znovu - opět natočí monitor, prohlédnou mě a už rozhodnou, kdy vyvolávat nebo kdy císař...Mimi je pořád vysoko a čípak o ničem neví...Ale primář říkal, že to tak prostě může být, ale chce tomu nechat čas a pokud ani čas nepomůže, tak už podle mého a miminkova stavu posoudí, kdy musí jít malé ven...:-/ Každopádně by to mělo být maximálně 14 dní přenášení, takže když to nepůjde přirozeně, tak mě fiknou a bude...Pořád doufám, že se malé rozhoupe - každý den mám slabé bolesti v podbřišku...tak uvidíme no 😅 jsem prostě divná 😕 a nebo poskytuju miminku tak úchyvtnou péči a domeček, že se mu prostě nechce...a nebo to je holčička a neuvěřitelná parádnice 🙂

skretik
27. dub 2010

No uplnek je myslim ve ctvrtek, tak drzim palce at zapusobi!!!
A podle UTZ miminko odpovida posledni MS? Vcera v porodnici nejake pani rikali, ze asi prenasi, protoze mimisek je o cca 3tydny mensi? My jsme o tyden vetsi, tak doufam, ze moc prenaset nebudeme, nechci rodit 5kg dite, uz ted mi hrozi min. 4kg 😕

mandragora10
27. dub 2010

Veri, takze budes mit casne kvetnatko 🙂 Svatek prace je hezke datum, to se bude dobre vyvolavat.
Mis...to je super, ze se vam dari dobre a zitra vas pusti. Uz se tesime na dalsi fotecky.
Craw...to cekani je dlouhy, co? Neboj, treba te mimco jeste prekvapi....ja taky mela bricho vysoko, cipek se zkratil jen trosicku a pak to proste prislo ze dne na den...jeste rano jsem behala po meste, byla na joze a odpoledne kolem pate to zacalo.
Tak jsem zvedava na Zuzi, kdy dorazi zpravicka a hlavne, jestli ma kluka nebo holku. 😉

verisek
27. dub 2010

craw: nelibi se ji moc muj tlak za posledni 2 kontroly, dost se mi zvysil a taky otoky..
prede mnou tam byla pani a s tou se domlouvali na patek, snad jen den po terminu, protoze uz ma velke miminko..

skretik
27. dub 2010

Tak jsem koukala, ze uplnek je ve stredu 😉 , ale rikala kamoska co rodila za uplnku, ze naval byl az den az dva po uplnku, takze do patku by to slo 😉 .

crawler
27. dub 2010

Man: jojo, je to náročný - psychicky a i fyzicky - ten týden co mám už navíc je nejhorší - bolí záda, pipi kosti, sotva lezu :-/

veri: velikosti miminka se taky děsím...mě ovšem nikdo odhady nedělá, jen ve 30tt jsme byli o 2 týdny větší - asi to bude kluk jako buk ;-D otoky mám taky a tlak zvýšený taky, bílkovinu v moči ale nemám, což už by bylo horší...tohle považují za normální těhu obtíže s čímž souhlasím, protože na to trpí kdekterá těhulka, ale co mudr to názor...Tak pokud u tebe k tomu vyvolávání dojde, tak přeju ať je to rychlé!!! 🙂

skret: tak že by? no upřímně bych byla velmi ráda - asi budu celou středeční noc čumákovat z okna, aby na mě ten úplněk víc zapůsobil 😀 No, co nadělám? chce se prostě řádně dopéct 😀DD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru