Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
12. kvě 2010

jani: jdu se kouknout dokud Šímula spinká.
Utíká to strašně, je pravdou že až na dětech člověk vidí jak ten čas letí 😉

soniq
12. kvě 2010

Ahoj holky, tak se tu po dlouhé době ukazuji. Napřed měl malej koliku, takže pořád brečel, měl hladeček a chtěl se pořád chovat, to trvalo víc jak týden a 24hod denně a potom jsme byli na týden v Brně u mého táty....Koukám, že se to tu pěkně už rozrostlo, holky gratuluji vám k mimnkům a doufám, že jste všichni zdrávi. Já se omlouvám, ale nemám čas abych vás dočítala, takže jsem projela jen nějaký stránky.

mandragora10
12. kvě 2010

Dobre rano,

Eri...teda, Tomik zase vyrostl, to je super, jak se krasne smeje!
Craw...Frantisek je nadhernej, prijde mi, ze ti je hodne podobny.
Andy, gratulace k prvnimu mesici!

Jani...caru mam taky porad a vubec mi neprijde, ze by nejak vybledla....bricho mam uz v pohode, nahore mam jeste cca 1,5 kg, ale taky se ujistuju, ze neco z toho jsou jeste prsa.
Pri kojeni me taky prvni minutu desne boli bradavky, ale pak to polevi....nalita prsa mam vyjimecne a hned po kojeni se mi ulevi, Tomasek je krasne vysaje.

Nas dneska v noci trapili prdiky, ani nemohl chudacek papat, tak jsem pouzila rektalni rourku, dvakrat se vykakal a pak uz byl klid. Jinak jsem vcera koupila probioticke kapicky a Baby Calm a od soboty, kdy budeme mit mesic, zacnu pouzivat, snad se to boleni briska vylepsi.

andrea110409
12. kvě 2010

man: to budu držet pěstičky aby vám ty kapičky zabíraly a vy byl v pohodě....my máme teď už dva dny klidnější, ale děsně hladové, kojim snad po 1,5 hodině...což znamená vlastně pořád s ohledem na dobu krkání, které nám moc nejde.
Další věc co nám moc nejde, je mytí očíček....Šíma nesnáší tampon na očíčkách a tak mi to malokdy dovolí. Taky se mu hned osype obličej když ho umeju a to omýváme převařenou vodou.

zuzi82
autor
12. kvě 2010

Dobré ráno,
Eri: malý je sluníčky, taky se těším, až se na nás Matýsek začne smát. Teď nám dělá radost alespoň to, jak už kolem sebe začíná pozorovat. Už to není takový ten tupý pohled do prázdna 🙂
Craw: František je další krásné miminko v naší diskusi 😉
Andy: Gratuluju Šimonkovi k malým narozeninkám. My dnes slavíme dva týdny. Taky si přehráváš ten porod. Já se ráno v půl deváté vzbudila a řekla si: Jé přesně dva týdny, co jsem se pohádala s Mirkem, položila mu telefon a praskla voda 😀
Ty malá kilča navíc, co máte vám teda dost závidím. já mám nahoře ještě sedm, takže se nevlezu ani do původních kalhot a nosím jedny menší těhotenské. Doufám, že se to pomalu rozjede a půjde to dolů. 😒
My zatím s bříškem problémy nemáme. Matýsek pěkně prdí, jen se někdy v postýlce dost kroutí a kňourá, ale do pláče to přejde málo kdy. Snad nám to vydrží a půjde nám to tak snadno pořád 😉

andrea110409
12. kvě 2010

zuzi: jojo porod si prehrávám, právě v tuhle chvíli mi chybí do prasknutí vody cca 1,5 hodiny 😉 Přijde mi jako by to už bylo tak půl roku co sem rodila 😎 zahojilo se mi totiž šití a bez obtíží sedim a tak se to všechno rychle zapomíná.
Šimonek už taky sám otáčí hlavičku a kouká všude kolem...mnohem míň spí a tak je to někdy náročnější, ale už trošku umí oplácet to že ho člověk chová ...tulí se a kouká těma svýma očkama 🙂
Hrozně mě překvapilo jak se do role táty vžil manžel...jedinkrát mu nevadilo když ho Šímáček v noci vzbudí, vždycky ho pohlídá bez nejmenších problémů....a musim uznat, že to kluci spolu umí...někdy mu jde uklidňování líp než mě 😎

miselaniki
12. kvě 2010

ahoj holky,
man: tak doufám, že kapky zaberou tak pak napiš, já už dávám od neděle tak jsem zvědavá na výsledek, včera mi jedna maminka v poradně opět potvrdila, že jak je začali malému dávat, bylo všechno ok, jenom že chvíli trvá než zaberou
zuzi: no tak to je suoer, že na prdíky netrpíte
My jsme měli hezkou noc, malý dobře spal, možná proto, že jsme večer byli ještě na procházce.

janinka22
12. kvě 2010

man, ty kapky máme taky, manžovi je dali v lékárně a když jsme je chtěli zkusit tak jsme zjistili že jsou až od 1 měsíc..tak jsme nic nezkusili.. tak pak dej vědět jaký jsou 😉

miselaniki
12. kvě 2010

Jani zeptej se pediatra, ale nám ty kapky povolila mudr. i dřív, malý ještě nemá měsíc, že to nevadí. Však sab jsimplex je taky až od třetího týdne a dávají ho už v porodnici.

mandragora10
12. kvě 2010

Jani, Mis...jasne, dam vedet, uvidime, jestli budou videt pokroky treba uz po tydnu uzivani....kez by 🙂 Tomasek ma dneska spinkavou naladicku pres den, po kojeni do cca 15 minut usina....tak snad si to pak nevybere v noci 😉 Odpoledne se taky chystame na prochazku, musim na poste vyzvednout balik, ta snad nezacne prset.

andrea110409
12. kvě 2010

na ty kapky jsem opravdu zvědavá, kdyžtak je objednám taky.
man: U nás měl Šimunek bujnější ráno to jsme kojili co hodinu a ted uz 3 hodiny spinka tak nevim jestli ho budit nebo ne.
Co oběd holky, stíháte ?

verisek
12. kvě 2010

ahoj,
tak my uz mame kapky taky, tak pockam jeste chvilku a pak je asi zkusime, ptala jsem se doktorky a rikala, ze je muzu dat driv nez v mesici
ja obedy nejak nestiham ani nemam chut, zacinam byt dost unavena
mamka slibovala, ze mi pomuze a ted ani nezavola jestli neco nepotrebuji a tchyne to stejny a to bydli ulici nad nama
akorat ma rady nad zlato: malej pry breci, protoze ma zizen tak mu mam dat caj 😅
jeste, ze mi pomaha manzel, ze treba v noci malyho aspon jednou nakrmi, ale zas vuci nemu je mi to blby kdyz pak musi rano do prace a je nevyspalej

crawler
12. kvě 2010

andy: já dnes taky kojím co hodinu...mám strach. že mám málo mlíčka ...v porodnici a v den propuštění jsem je měla bolestivě nalitý, ale ted vůbec...nic navíc se mi vůbec nedaří odstříkat, tak mám strach, že to malému nebude stačit... ☹ jak holky vypadají vaše prsa? co dělat, aby se mlíčko tvořilo víc a rychleji?

skretik
12. kvě 2010

Craw rikaji, ze jsou vyborna homeopatika Ricinus Communis 5CH, 5grn 2xdenne, ze to pry vyborne zabira. A nebo pit Meltu. Ale je dost mozny, ze ma dnes proste Frantisek jen hladovejsi den, tak to chce asi trpelivost a proste krmit,no 😵.

Koukam, ze se to vsechno kolem tech miminek toci hlavne kolem prdiku a kojeni 😀 , tak vam vsem drzim palce at je to vsechno v pohode a hlavne at se to ustali a budete si uz mimisky jen uzivat. Ja uz pocitam dny, kdy uz ho budu mit taky v naruci, tak do 25. se urcite dockam 😀.

crawler
12. kvě 2010

skretik: díky za tip...vyzkouším meltu a třeba i ty homeo...však už to máš za pár🙂) těš se - taky budeš řešit totéž😀DD ale jsou to příjemné starosti🙂

andrea110409
12. kvě 2010

craw: stará babská rada na tvorbu mléka je pít meltu, dobrej pitnej režim 2-3 listry denně a pak ještě střídat při kojení prsa.

miselaniki
12. kvě 2010

craw: na mlíčko překvapivě pomáhá, čím víc přikládáš tím víc s tvoří, a to co napsaly holky melta, homeopatika, prý i kuřecí vývar. A mně pomohlo po příchodu z porodnice fakt pořádně střídat ty prsa, na jedno kojení - 10 minut, jedno, 10 minut druhé, kterým skončíš, tím i začít. A doma jsem překvapivě zjistila, že se mi nejlépe kojí v leže, máme oba pohodlí, mně nebolí ruce i ty prsa už nebolí, ale to má každý jinak.

crawler
12. kvě 2010

díky holky: už mám v sobě půl litr melty....aha já kojím 1x z jednoho a pak z druhýho, ale nestřídám je v rámci jednoho kojení...tak díkx za tipy.-))

andrea110409
12. kvě 2010

craw: pul liru staci.....ty 2-3 litry se vztahovaly obecně na pitnej režim 😎

verisek
12. kvě 2010

holky, je mozny, ze malymu nestaci moje mlicko, ze je malo vyzivny?? tim, ze nekojim a fakt strasne malo jim ☹
mam pocit, ze kdyz mu totiz odstrikam dostatek a nedokrmim, tak za chvilku je probuzeny a place a hlady
kdyz dostane prikrm tak vydrzi hajat dyl..

eriska
13. kvě 2010

Dobré ranko, maminky a dvě, tři těhulky😉

tak my máme za sebou kontrolu kyčlí, nevím, co si o tom mám myslet..prý je vše v pořádku, pak řekne, že tam je něco zkrácené a ať preventivně dáváme dvě plínky..takže netuším..v papíře je napsáno,nález normální.. 😒 on je to dr., který prostě ty dvě plínky dává, ikdyž mimčům nic není..tak fakt nevím..holt parkrát za den mu je dám..

další, co máme odbyté je prohlídka na gyndě, čekala jsem, že to bude horší..jako, úplně bez bolestné to nebylo, ale dr. byl fakt opatrný a celou dobu si se mnou povídal, takže jsem o tom ani nevěděla..máme prášečky, takže za 10 dní můžeme začít úplně ofiko sexíkovat..dal mi brouka do hlavy, co očkování proti rakovině děložního čípku.může se prý i při kojo..co myslíte, stojí to za to?

veri, já mám poslední dobou taky pocit, že díky tomu, že prd jím, tak malýmu mlíčko nestačí..poslední dva dny, pokud nejsme venku, tak by si mohl dávat co hodinku, ale zkoušet příkrm se bojím, aby pak chtěl mlíčko..zatím přibírá pěkně..tak zkošela jsi odstříkat více? a dát mu více? jinak, v porodce, když tomík dostala příkrm, tak chrupkal o hodně dýl, než když dostal jen mlíčko ode mě..prostě je to třeba více zasytí..

verisek
13. kvě 2010

dobre rano,
tak my mame za sebou klidnou noc, malej se naucil vstavat ve 2 a v 5, coz neni tak hrozny, napapa se a spinka dal..
ale vcera pres den skoro nespal a plakal, bylo videt jak ho boli brisko a nemuze se vykakat, nakonec teda vecer jooo
s tim mlickem nevim, nechci ho zase prekrmovat, dneska jdeme k doktorce tak uvidim jak probira a domluvim se s ni jak dal s papanim
na kycle jdeme taky koncem sestinedeli a doufam, ze k jinymu doktorvi, ten co byl v porodnici byl peknej hnup

andrea110409
13. kvě 2010

Ahoj holky, z těch příkrmů si nic nedělejte. Ono i v porodnici řikali, ze to je jak řízek s kaší (hodně silné) proto taky děti co jsou na příkrmu mají tuhou stolici. Mateřské mlíko se prý dělí na několik úrovní podle toho jak dlouho se koji během jednoho kojení. Nejdřív je přední mléko, které obsahuje hodně cukru a pak zadní mlíko které je spíš tučné. My máme taky problém s intervalama kojení....včera večer sme třeba kojila furt a pořád plakal. Nemohla jsem rozlišit jestli jsou to prdíci nebo hlad protože furt hledal pusinkou. Nakonec došlo i na rourku a teploměr. Moc úspěch to němělo, ale povedlo se mu usnout od 11 do 4 do rána, což je rekord. Ono se ani moc nedivím protože pupíka měl napapanýho víc jak kdy jindy. Ale mám z toho strach protože když se přepije tak blinká. Za noc se mu povedlo vykakat a tak snad dnes budeme mit větší klid.

andrea110409
13. kvě 2010

Jinak plínky dáváme taky dvě protože moje mamina měla problémy s kyčlema...vrozená vada. Nějak nám to nevadí, dávám pampersku a látkovou. Kdyby jsme byli jen na látkových tak musím dávat 3 a to je pak už fakt jako žabáček 😎

miselaniki
13. kvě 2010

Ahoj holky,
no my jsme měli taky klidnou noc, malý hezky spinkal, tak jsem vyspaná i já. Jenom pořád řeším tu jeho suchou kůži, teď se nejvíc loupe na tváři. Mudr. nám kázala mazat Bepanthenem, no nevím je to trochu lepší.
eri: no já taky někdy ty mudr. nechápu, řeknou něco, ale udělat máš zas něco jinak, tak jak píšeš dej mu to párkrát za den a bude,
vy jste akorát v 6 týdnu - můžete být klidně v růstovém spurtu ( 3., 6. týden, 3., 6. měsíc) - to chtějí děti pít pořád, my jsme akorát ve třetím a malý vydrží tak 1,5 bez mlíčka, takže kojím furt, ale naštěstí v noci spí. Tak jen vydržet, ono se to zase vrátí do normálu tak po týdnu.
veri: tak napiš pak co v poradně, měli jste pána na kyčle z Bílého domu? a proč hnup?

andrea110409
13. kvě 2010

mis: nezkoušela jsi olivový olej z lékárny ? My tím mažem po vykoupání a jsme v pohodě a nebo potom ještě INFADOLAN, ten mi radili v porodnici.

eriska
13. kvě 2010

veri, dej vědět, co to dr. poradila

misi, já mažu calciovkou..v pondělí měl dost suchá místečka nad obočím, tak jsem mu to při každém přebalování natřela vrstvou calciovky a dneska už dobrý🙂 bepanten se mi spíš zdá na opruzeninky, než na suchou pokožku

my měli noc celkem normální, vstával 2x.nejhorší je, že hned po kojo neusne a dobu se na mě směje..je to krásný, ale vyspalá nejsem..

verisek
13. kvě 2010

mis: mam pocit, ze byl z Cernopolni, takovej prechytralej a arogantni..
jinak malej se mi loupe na rucickach a nozickach, mam infadolan a sudocrem

miselaniki
13. kvě 2010

Holky díky za tip, olivový olej nemám, ale koupu ho v Balneum Hermal, co je na suchou kůži a pak je aspoň den dobrý. Mám doma Infadolan i Sudokrém, tak to zkusím.
veri: u nás byl mudr. z Bílého domu, sice si to všechno tak žumlal pod nos, ale arogantní nebyl naštěstí

zuzi82
autor
13. kvě 2010

Ahojky maminky,
Eri: já očkování proti rakovině děl. čípku zvažuju, ale mě se asi nebude nikdo divit. Ještě to chci probrat s doktorem, jestli to má význam v mém věku. Navíc jsem vdaná a za manžu bych dala ruku do ohně, že s nikým jiným není.
Suchá místa máme taky, teď momentálně nožičky, ale jsme dva týdny po porodu, tak myslím, že se to časem upraví. Mažu mu to olejíčkem. Minulý týden se mu loupaly ručičky, ale teď už je má dobré.
Noc jsme měli dosti poklidnou. Byli jsme vzhůru jen o půl čtvrté a pak až o půl sedmé. 🙂
Nás čeká kontrola kyčlí příští týden a vůbec se na to netěším. Všichni mě upozorňují, že to tam je krize. Nejdřív musím miminko svléknout a pak se stojí fronta jako na banány, navíc vyžadují mít s sebou čaj, aby se dítě zklidnilo tím, že bude pít 😒 V nemocnici měl kyčličky v pořádku, takže nám jen řekli, že máme dávat preventivně na papírovku jednu látkovou na široko, tak dáváme. 😉
Malý konečně začal přibírat a krásně papá. Zítra jdeme k dr. tak jsem zvědavá, co nám na metodu odstříkávání, flašky a dokrmu řekne. Ale je moc hodná, tak myslím, že nás hlavně pochválí za to, že přibíráme a jsme spokojené miminko.
Dneska ráno jsem musela na krev, tak mi tu byla hlídat manželova babička. Byla jsem pryč jen asi 20 minut a malý ukázkově spinkal. A jak jsem přišla, tak mi babička říkala, že jsme měli mít hned dvojčata, že takhle hodné dítě se hned nevidí. 😀 Holky, Matěj je fakt ukázkový. Skoro nebrečí, jen když už má hlad a čekáme až zchladne mlíčko. První týden byla babička dokonce nervózní z toho, že ho neslyšela ani jednou brečet, že to prý není normální dítě. Ale co, on je pohodář. Maximálně si kňourá nebo kňučí. Je to zlatíčko. 😅 Kéž by mu to vydrželo. Včera jsme byli v dětském klubu vyslechnout si jaké mají pro miminka programy a bylo tam ještě jedno měsíční mimčo. Zatímco náš Matýsek spokojeně celé dvě hodiny spinkal, to druhé mimčo celé dvě hodiny brečelo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru