Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
14. kvě 2010

Bater: vítejte doma a ještě jednou velká gratulace. Těším se na fotečky dalšího našeho krásného miminečka
Jsme zpátky od dr. Za týden jsme přibrali 100 g, takže teď máme 3500 g. To znamená, že sice ještě nejsme na porodní váze, ale brzy to doženeme. 😉 Paní dr. nás chválila, že jsme šikovní, a že si nemáme lámat hlavu s tím, že nekojím. Že bude šťastný i s Nutrilonem. Jinak nám dala genciánku na bouličky na prsíčkách, že mu to mám vždycky lehce máznout, ať se mu to brzy ztratí. Měly jste to některá taky? A taky se chci zeptat (maminek chlapečků, což jsou vlastně skoro všechny 😀 ), jak s pindíkem? Přetahujete? Nebo kdy se má začít? Dr. říkala, že už se nemusí, že stačí v roce, ale na předporodním kurzu nám PA říkala, že ona by rozhodně přetahovala. Tak jak vy? 😒

andrea110409
14. kvě 2010

bater: vítám zpět, tady už je to silně maminkovské a probíráme prdíky a spaní nespaní. Samozřejmě taky kojení a jídlo při kojení. Myslim, že se brzo dostaneš do obrazu. Hlavně hodně odpočívejte ať máte brzo dost sil 😎

andrea110409
14. kvě 2010

zuzi: boulicky jsme meli taky a nic jsme s tim nedělali no a teď už to zmizelo cca po měsíci. S pimpulou nic dělat nemám, ptala jsme se na to zrovna minule a někde sem to i četla. Doktorka rikala taky až v roce tak jí věřim.

andrea110409
14. kvě 2010
janinka22
14. kvě 2010

holky, tak vám děkuju za pochvaly, až se červenám 😅

Tery máš krásný bříško 🙂

eri, já jsem na tom teď stejně, jednou rukou ťukám do klávesnice a v druhé držím Adámka, nějak mi nechce spát, asi jak byl v noci hodnej a spal tak teď se mu nechce

já používala kloboučky chvilku v porodnici ze začátku protože jsem neměla nic moc bradavky, malej se přes líp chytil, ale jinak mi to nepřijde žádnej zázrak, jako ochrana bradavek asi nee, bolely mě i přes to...

bater, vítej doma 😉

já nevím co si dát k obědu, mám chuť na puding, tak si ho asi uvařm a k tomu rýži.. jestli mě teda malej nechá obědvat aspoň 😎

t.kosticka
14. kvě 2010

jéé, ahoj bater!!!
Jsi jedna z dalších šťastlivek, co měli porod v pohodě,co?!
Tak hlavně, že je všechno v pořádku a malej roste jako z vody.

verisek
14. kvě 2010

ahoj bater, vitej doma 🙂 a jeste jednou gratuluji
craw: ja kloboucky pouzivala v porodnici, ale vubec nam to s s nima neslo, malej sal jak divej ale skoro nic si pres ne nevysal a boli to uplne stejne, pokud mas tak rozkousane bradavky zkus laktacni poradkyni.. to si myslim, ze je to nejlepsi a v nejhorsim mu muzes mlicko odsavat a krmit ho strikackou nez se trosku zahoji
u nas nic noveho, krom toho hnusnyho pocasi 😠

katy007
14. kvě 2010

Ahoj holky,
po delší době vás zdravím a gratuluji všem novým miminkům. Nestačím vás dočítat malá mě moc k PC nepustí, už moc přes den nespí chce si hrát nebo jsm evenku. Dneska zase leje jak z konve tak sedíme doma a na chvilku konečně usnula.
My vcera byli u dr. nad žloutenkou jsm euž asi zvítězili hodnoty jsou pod normou a dle kr. obrazu nejsme chudokrevní 🙂 taky nás váží už máme 3,94 kg př. týden jdeme na poradnu. Kyčle taky v pořádku 🙂
Přes den už moc nespí, chce si hrát, ale v noci spí zatím jako dudek, klepu na dřevo. 🙂 Už se za chvilku nevejdeme do nejmenších dupaček.

Jinak mě začal hodně bolet zub, v út jdu k zubařce tak mi držte palce, nevím zda nějaký kaz nebo jen přecitlivělost bolí mě to když mám studenou zmrzlinu nebo teplé jídlo/nápoj a někdy když kojím. U zubařky jsem byla těsně před porodem a nic mi nenašla.

Co se týče váhy a postavy už vejdu do starých džínů, ale na bříšku ještě mi kype lehké pneu. ale přes boky a stehna jsem v pohodě tak jsem moc ráda toho jsem se dost bála. Mám pořád kg nahoře a nechce to jít dolů, ale pravda dostr jím sladké. Ale strie žádná není. Jupí
🙂

verisek
14. kvě 2010

jo a jani: bricho uz mas moc pekny
ja jeste trochu pupik mam a celkove je takovy povolenejsi, ale snazim se cvicit ty cviky od man kazdej den aspon 15 minut
a co se tyce kil tak mam jeste 6 nahore, takze jsem shodila zatim 9.. asi jsem si udelala behem tehu pekny tukovy zasoby 😅

eriska
14. kvě 2010

zuzi, my na tom s prsíčkama byli stejně, dělali jsme si srandu, že budeme muset mít podprdu😀ale dr. říkala, že to je hormonama v těhu a že se to ztratí a taky ztratilo..s pindíkem taky nic neděláme

holky, ty zuby..já jdu 31.5...jak se říká, každé détě stojí maminku jeden zub☹

ivet6
14. kvě 2010

craw: já si myslim, že ti ty klouboučky pomůžou, alespoň se dostat z toho nejhoršího. Četla sem tu článek o kojení a psala tam holčina, že její miminko plakalo a blinkalo krev, jeli s ním teda na pohotovost, kde jim řekli, že je to v porádku a že ta krev je jen ta nestrávená z bradavek (taky je měla rozežraný) po kojení. Takže jí doporučili klouboučky, a od tý doby prej super. Takže i kdybys je měla jen tak, aby ses dostala z toho nejhoršího, tak si myslim, že vám to pomůže! 😉

miselaniki
14. kvě 2010

bater: vítejte doma!!!, moc gratuluji
zuzi: no super, máte skvělou tu doktorku, s pindíkem nemáme dělat nic říkala nám naše doktorka i v porodnici
veri: jaké cvičíš cviky?
katy: tak super, že máte všechno v pořádku, držím pěsti se zubem

andrea110409
14. kvě 2010

katy: preju stesti se zubem, me teda ted potom provrtani prestal bolet, ale uvidime jestli to zvladne a nebo pujde ven. Toho pripadneho trhani se trochu bojim protoze jak mam rozhasene nervy tak brecim u vseho.
Prave sem dokoukala moc zajimavy dokument Vizita co dela nova o rozstepu....je mi to hodne blizke protoze jednu variantu rozstepu mela segra a tak me zajimalo jak ta medicina pokrocila za bezmala 30 let a je to obrovskej skok.
Šimonek spinka a už to budou skoro 3 hodiny tak nevim jestli budit nebo ne....budite mrnousky holky ?

crawler
14. kvě 2010

hoj holky🙂

kloboučky holky na kojení používám - musela jsem hned v porodce, páč malý má sací reflex zcela vzadu v pusině a i když mám bradavky prý ideální tak potřebuje delší kloobouček...mě cucal krev hned v porodnici - kojení mě holky bolí jak sviňa - už jsem u toho několikrát i brečela...i když bradavky mažu, tak je mám strupatý a visí mě z nich kůže a bolí mě, i když se jich dotýká jen slabé tričko... ☹

no dnes jsem byla v poradně s malým a tam je i laktační poradkyně, tak jsem všechno řekla a mám teď zakázáno kojit, musí se mi prsa uzdravit, mám odstříkávat a dávat stříkačkou, což teď taky někdy dělám, když se odmítne přisát...
JInak celkově v poradně blbý ☹ František nepřibral za 5 dnů ani gram - takže mám odstříkávat a ještě namixovat s umělou výživou a přes den ho budit na papů...Prý má scvrklý žaludek a tím jak kojím každou chvíli a on si ucucává, tak není hladový a vypije toho málo☹ Tak jsem mu teď dala 50ml Hippa a 25ml svého - sice se mi po tom zeblil, páč doteď pil max.45-50ml mého mléka, ale musím mu postupně zvýšit dávky, páč ještě nejsme na porodní váze...:-/

crawler
14. kvě 2010

andy: když malý přibírá, tak bych nebudila...František nepřibírá a mudra mi řekla, že přes den budit po max.3hodinách, ale v noci nechat spinkat...ale názory se můžou lišit...

já si musí´m zjistit, co můžu a nemůžu po císaři cvičit...staré džíny jsem ještě nezkoušela, ale pochybuju...těhotenský mi padaj, takže chodím v teplákách -jsem fakt sexy mamina :-/ \.-D

crawler
14. kvě 2010

bater: a moc vítej zpátky!!! těším se na fotečky Máry🙂

jinak holky vám ty přirozený porody závidím🙂 já si odbyla dlouhou první dobu porodní a pak ještě hodně bolestivou sekci ☹ jediná výhoda, kterou mám je, že se nemusím bát prohlídky po šestinedělí - teda doufám🙂 ale možná bych se nebála ani tak - s epinem jsem měla nacvičeno na 32cm a malý měl hlavičku 34, tak si myslím, že bych to dala bez poranění...nu což - třeba se druhý porod povede přirozeně🙂

miselaniki
14. kvě 2010

craw: tak hlavně, že ti poradila laktačka🙂. No Kryštof taky nebyl minulý týden na porodní váze ( 14 dní od porodu) a mudr. měla keců a mně zbytečně vydeptala, pak jsem tam šla toto úterý na zkoušku kojení a převážení a už to bylo dobré. Však on to Išek dožene jak ho přikrmíš a prsa si oddychnou.

verisek
14. kvě 2010

mis: cvicim jen na panevni dno, je toho hodne i na netu..
holky ja si nikdy nemyslela, ze kojeni takova veda, jak tak koukam, skora kazda mamca s tim zapasi..
craw: to je dobre, ze jste to vyresili 🙂
nas malej pije tak po 3 hodkach, budi se sam, nekdy vypije 60 nekdy 80, takze za den tak kolem 600 coz je v normalu, kdyz jsem ho kojila tak vypil treba 10 nebo 20ml

andrea110409
14. kvě 2010

craw: takovej rezim jsme meli taky nastavenej....držim pěstičky

zuzi82
autor
14. kvě 2010

Craw: My jsme dnes 16 dnů po porodu a do porodní váhy nám ještě chybí 150 g, takže se zbytečně nestresuj 😉 Každopádně když teď budeš odstříkávat a krmit stříkačkou, tak aspoň uvidíš, kolik toho vypije. Nám bylo taky řečeno budit co tři hodinky a v noci klidně nechat jen jedno kojení.

baterka
14. kvě 2010

s tm scičením - já svičila v porodnici klasiku na slehnutí dělohy, ale teď jdu mrknout na net, co bych mohla už dneska 5. den po porodu, nechci to přehánět, ale pohled do zrcadla mě dost ybízí, abych něco dělala... 🙄

mercedesse
14. kvě 2010

Ahojky holky, nějak totálně nestíhám, ale postřehla jsem, že bater má mimi, tak obrovská gratulka. A co jinak nového, nějaké další čerstvé maminy.

verisek
14. kvě 2010

holky uz vam zabraly ty prroboiticky kapky?
maej se zase dneska celej den krouti ☹

evuss
14. kvě 2010

Pěkný podvečer,
teda tak sleduju, že můžu být opravdu ráda, že nemáme problém ani s kojením ani s přibíráním. Nevěste hlavu ono se to určitě všechno srovná...
Bater: vítej doma. Porod jsi měla taky klidnější takže super. Už se těším na fotečky 🙂
Zuby mě taky začínají trochu zlobit, sem tam mě začne bolet celá pusa, ale za chvílu to je zase ok, tak doufám, že to nic nebude.
Jinak u nás nic novýho. Malá je furt hodňoučká a šikovná a dělá nám jen radost 🙂 Taky jsem přihodila nějakou fotečku...
Prošla jsem všechny miminka a musím říct, že je tady sposta fešáků a fešanden. Se nám ty naše poklady všem pěkně povedli, že 🙂

baterka
14. kvě 2010

holky, díky za gratulace 😉 ! Mám fotky ve foťáku, stáhnu je a snad během zítřka a něco přidám, abych zařadila Marka na výsluní přízně mezi ty ostatní prince a princezny tady!
jinak, jak se vám hojilo šití? Mě nastřihli tak nějak do strany, mám jizvu směrem k pravému stehnu a bolí to poslední dva dny\ jak čert, skorpo nemůžu do schodů, pořád se sprchuju, fénuju to, pak namažu gelem z dubové kůry... 🙄 za jak dlouho jste to přestaly cítit? Představa sedět bez kruhu je srovatelná s čínským mučením...

zuzi82
autor
14. kvě 2010

Bater: mě nastřihli a malej mě i potrhal i vevnitř. A teď dva dny sedím bez kruhu, ale není to žádná sláva. pořád to dost cítím. A taky mě to začalo tak tři dny po porodu strašně jako pálit, tak jsem se ptala dr., co to je, jestli se mi tam nedělá nějaký zánět a on mi říkal, že se mi tam udělal malý hematom, že se to stát může, a že mám počítat s tím, že to bude ještě trochu pracovat a může to začít bolet i později po porodu, ne okamžitě. Takže asi normoš. Ale je to hrůza, taky bych už chtěla, aby to bylo zahojené a já nevěděla, že mi něco šili. Ale nevím, manža říká, že jsem tam úplně jiná, že to rozhodně nedali do původního stavu. 😀

mandragora10
15. kvě 2010

Bater, tak co se tyce jizvy po siti, ja jsem spis odstrasujici pripad....vypada to tam opravdu desne, myslim, ze jizva bude pekne oskliva a nikdy uz to tam dole nebude jako predtim. Navic mi to jeste treti tyden nateklo a bolave to mam jeste ted, mesic po porodu. Sedet teda muzu, ale pri dlouhych prochazkach to jeste citim. Sprchuju se stale trikrat denne, gel z dubove kury mi na hojeni moc nepomohl....nejvic asi chozeni bez spodniho pradla...proste vetrani.
Jinak my ted bojujeme u Tomaska s tim, ze po kojeni ani v noci nechce hned usnout, uspavame ho minimalne hodinu, a kdyz nevydrzi bez jidla dyl jak 3 a pul hodiny, koji se minimalne pul hodinku, na spani uz moc casu nezbyva. Nejmin se mu chce spat od 4. ranni, tak jsem z toho trochu nestastna ☹

verisek
15. kvě 2010

ahoj holky,
man: nam malej taky nespi dyl jak 3 hodky, nekdy 4 a to je co rict, navic ted po krmeni hned neusina, mlati rucickama a knoura
dneska v noci k nemu staval manzel tak jsem se docela vyspala
jinak co se tyce siti, tak ja to taky jeste porad citim a to mam tak 3 stehy, sedet jsem mohla uz tak 3 den po porodu
dubovou kuru jsem si na to dala a strasne me to stipalo 😒

andrea110409
15. kvě 2010

Ahoj holky,
tak mi máme za sebou první "operaci" čistili jsme nosík takovýma snopečkama a z nosíku jsme vytáhli něco tak velkýho, že sem se naprosto divila, že s tím dokáže dýchat. Tomu se řiká strasti rodičů 😎
Jinak máme pořád plačtivou...v noci spí krásně, ale pak se budí s pláčem a pořád je hladový. u bradavky mi usíná a pak nechce krkat....jak jste na tom vy? Prosím o radu co se týče polohy na krkání. My s tím pořád nějak válčíme 😖

zuzanaviki
15. kvě 2010

Ahoj nějak jsem sem zabloudila omylem mám teda už 7 kluka . Na šití mi pomohly šalvějový kapky do vody taky štípou ale zabraly. Když jsem si četla Vaše příspěvky jak prckové v noci pláčou a pořád musite vstávat, vzpoměla jsem si když byl kluk mimčo docela se mi zastesklo . Ted už to neni miminko který mě až tak potřebuje. Držim Vám všem palce a miminkům hlavně zdraví

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru