Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
12. srp 2010

@eriska nejlepsi je ten Avatar 😀

soniq
12. srp 2010

@jasekd popravdě, nevím jestli bych měla radost z toho, že bych byla zase těhotná, asi bych jsem se z toho trochu dýl vzpamatovávala, si chvi vychutnat jak malej roste, dělá pokroky a takhle nevím nevím...a měla bych aji strach jak bych to zvládala, mě stačí ted malej a jsu unavená kolikrát jak pes...

crawler
12. srp 2010

@jasekd je to krásná cena - 1,3mil. - prý kdyby to stálo tady u nás ve slatiňanech, tak je to nad 2 mega...a přesně jsi uhodla - ten jeden záchod je dole u sklepa a je u něj velká prádelna. Prostě baráček z 50.let...fasádu zatím nepotřebuje a navíc je u toho zahrada, která by se dala prodat za cca 200-300tis. jako stavební parcela, kdybysme byli ve srabu...ono my se šíííleně bojíme i tohoto zadlužení, i když je na dnešní dobu "malý" 😝 - víš co - teprve teď se s manžou fakt osamostatníme a budeme muset spoléhat jen a jen na sebe, což je pro nás pro oba poprvé 😅

jak to, že je tu tolik nehod? to všichni praktikujete přerušované milování? nemyslela bych si, že je to tak časté...no mě ani manžovi by to nevyhovovalo...rádi bychom se vrátili k našim plodným a neplodným dnům, ale kvůli císaře jsem začala brát tu HA...sice si bazální teplotu měřím, ale tělo je rozbouřené - zatím je to chaos, takže bych asi taky byla těhotná hned 😅

jasekd
12. srp 2010

@soniq no ja mam presne tyhle myslenky, myslim, ze vy co mate podobne male deti, me chapete, proto se vykecavam tady 😉
@crawler a kde to teda mate, na samote u lesa? 🙂 Jak jsou velke ty Slatinany, to taky neni zadne velkomesto, ne? Krasna cena, za to u nas nekoupis ani pastousku na zbourani. Ja totiz nechci do nejake vzdalene vesnice od Jablonce. U nas je i blbe, ze spoustu baraku u manzelovych rodicu ve vesnici (je fakt kousicek od JBC) je skoupena Prazaky a jsou z toho luxusni chalupy, holt rekre oblast, hory, lyze, cyklistika, no a ceny jsou dost nahore i za zboreniny. Napr za totalne spadlou chalupu po snehove kalamite cca pred 4 lety chteli snad 2,5 mil... Psali "chalupa k rekonstrukci", no je to barak na demolici, spis hromada sutin, odvezt a postavit novy dum, pozemek odhaduji na cca 1000 metru, v podstate je to asi cena toho pozemnku, jinak je to teda drzost.
K te nehode... Vzhledem k tomu, ze nam prvni dite bez hormonu neslo, a k tomu, ze jsem druhe chtela kvuli praci brzo (treba po roce a pul) a nechtela brat antiko, telisko je blbost na tak kratkou chvili a manzel nechce kondom, tak jsem se spolehla, ze da bacha, no a kdyby se stalo, tak se nezblaznime, ted mam teda pocit, ze ja se zblaznim 😝 Po druhem to resit budu, protoze 3.dite rozhodne ted nechci a asi ani nebudu mit opet kvuli praci, tak potrebuju spolehlivou metodu, a tou pro me nejsou ani ty plodne a neplodne dny, ja mela cyklus rozhazenej, proto ta lecba, a merit si teplotu, to pro me neni, navic je to desne ovlivnitelne ruznyma vecma, ja bych na to spolehala jen v pripade, ze dalsi tehotenstvi bude pro me sice treba nejdriv komplikace (jako ted), ale ne prusvih a situace resitelna jen prerusenim, ktere si po zkusenosti s prvnim tehotenstvim a ditetem neumim predstavit, i kdyz jsem nikdy nebyla odpurce potratu a nadale souhlasim, at se kazda rozhodne podle sveho, ale me by to ted moc bolelo, kdybych to musela podstoupit (zdravotni indikace je neco jineho, a i tak si myslim, ze je to oskliva zkusenost...) Takze asi tak. Dokud jsem dite absolutne nechtela (studium mediciny a pak prace), tak jsem HA brala, je to nejspolehlivejsi a nejpohodlnejsi, i kdyz ne nejlepsi.
U nas uz zase hnusne leje, chudaci lidi...

soniq
12. srp 2010

@jasekd u vás lije? u nás je pořád krísně teplo, jen trocha stoupl vítr a sem tam nějakej mráček....a jak u vás bylo celej den? tady bylo šílený teplo, chudáci naši prcci, můj to nese blbě když je jednu škaredě a potom zase hned hezky a navíc nemá rád horka...Můžu se tě na něco zeptat, nevím jestli to maj i ostatní tak nebo ee, ale když koupu malýho tak ve vaně je šťastnej jak blecha ale jak mile ho zvednu a položím ho a začnu ho utírat tak začne histericky brečet a nedá se utěšit dokud ho nepochovám, nevím jestli ho nějak blbě oblíkám, že mu to vadí nebo jestli ho oblíkám tak že ho to začne třeba někde škrtit nebo tlačit, fakt nevím....☹

jasekd
12. srp 2010

@soniq dopoledne dusno, ted se prihnala hnusna bourka, jak rikaj ve zpravach, na Liberecku zas bude prset...
Podle me rve, protoze mu je zima, nas jecel hlavne jako malinkej, ted jak bylo vedro, tak to snasi slusne, nekdy breci, ale jak ho zabalim do osusky, tak ztichne. Nebo se treba nastve, ze mu beres neco, co ho bavi... Kazdopadne je to podle me bezne a nic nedelas spatne.

crawler
12. srp 2010

@jasekd Slatiňany mají cca 4tis. obyv, ale jsme takřka aglomerace s chrudimí, takže máme tytéž ceny, navíc je to dost žádaná lokalita - pracovní příležitosti, kousek do pardubic i hradce králové. domeček je ve vesnici cca 10km od slatiňan - cenu snižuje to, že je u silnice a že je pán značně zadlužený, tak začal s cenou níž, než kdyby mu o nic nešlo a mohl si pár měsíců počkat na kupce...my jsme to vyhmátli brzy, tak snad to vyjde - ještě není nic jisté...Jinak já jsem odpůrce potratů - respektive lidi by se měli chovat tak, aby nemuseli řešit takové situace...jde o úctu k životu - nemyslím samozřejmě různá znásilnění, apod. to musí být strašně těžké, ale myslím situace, kdy si nezletilé puberťačky souloží jak chtějí bez vážného vztahu a pak to prostě vyřeší interupcí - z toho se mi zvedá žaludek, když vidím, jaký zázrak je miminko. bud si mají sjednat antikoncepci a nebo se chovat odpovědně, počkat na vážný vztah díky kterému by se nechtěné těhotenství snáz řešilo...jinak k podným a neplodným dnům - já měla MS jako hodinky, takže ráno, když jsem rozlepila oči, tak jsem si dala do pusy digitální teploměr, ten za minutu tůtl a bylo hotovo - krásně jsem poznala, kdy mám ovulku atd. - takže bezpečná metoda - teď nee - teploty mi lítaj podle toho jak v noci často krmím apod. takže ted opravdu nemožná metoda 😝 ale jinak se nám s manžou moc líbí - je to takové přirozené - milování se vším všudy, aniž bych do sebe cpala hormony nebo nějak jinak bránila otěhotnění, tak doufáme, že se dám během těch 2 let dokupy, abysme beze strachu mohli zase praktikovat toto...U nás je zatím krásné počasí, tak lidem aspoň zahrady schnou 😔

crawler
12. srp 2010

@soniq když ho vytáhneš z teplé vodičky, tak ho rozklepe zima - já to mám tak i ted - i kdyby bylo 30°C v bytě, tak je mi po koupání zima šílená ☹

soniq
12. srp 2010

no, když byl prtě tak to snášel líp než ted, jo, brečel taky ale nebylo to nic hrozného a potom jak jsem ho oblíkla tak byl klid, jenže ted ječí, že to slyší dolů i přítelova mamka když sedí v obyváku a má puštěnou telku🙂. já zítra mu zkusím při koupání zapnout větrák aby se koupelna oteplila a uvidím, ale myslím, že jsem to už jednou zkoušela a nic. Potom ho strašně těžko oblíkám když ječí a je křečovitej...Ho zkusím příště v koupelně zabalit do ručníku, přenést ho do pokoje, tam ho pořádně usušit, odělám mu ten mokrej ručník a ještě ho zkusím hned zabalit do deky a potom až by se za chvíli zklidnil tak bych ho oblíkla....co ty na to?

soniq
12. srp 2010

@crawler fakt si myslíš že to je jen zimou? je fakt že když ho teda konečně oblíknu a dám ho do postýlky popřípadě dám mlíko mnebo čajík a přikryjijj ho teplou dekou tak se uklidní.....třeba dneska, zachumlala jsem ho do deky, dala trošku čajíku, chvíli ještě broukal v postýlce a potom hned usnul....

jasekd
12. srp 2010

@crawler prave, musis mit pravidelny cyklus, ovlivni to nemoc, unava, stres, hodina, kdy vstavas.... Proste ja bych na to nespolehala, pokud skutecne vim, ze dite nechci nebo nemuzu mit, jako treba ty po cisari, rozhodne bych taky brala antiko. S tou uctou k zivotu mas pravdu, ale na tohle nejvic prijdes, az kdyz jsi tehotna a vidis to dite treba na pozdejsich UZ, driv mi to taky neprislo tak drsny. Nicmene ja bych potratem resila nejakou VV ditete, ktera je neslucitelna se zivotem nebo hodne vazna, asi bych nezvladla, nebo jen tezce na ukor rodiny, starat se o tak postizene dite 😔 A myslim si, ze tech pipek, ktere jdou na potrat a vesele jedou dal, moc nebude,ze to na cloveku stopy zanecha... a potratu ubyva.

jasekd
12. srp 2010

@soniq jak pise craw, i mne je zima, kdyz vylezu z koupelny, i kdyz je v byte 25... Ja se totiz sprchuju dost teplou vodou...

soniq
12. srp 2010

@jasekd souhlasím s tebou...šla bych napotrat jen když by bylo mimi nějak postižené nebo němocné a tak...

soniq
12. srp 2010

@jasekd moje teta se strýcem bydlijou v Praze a maj 20ti letou holčičku a ta je nějak od půl roku postižená, nikdo neví jak se to stalo atd....a musím říct že teta má pevný nervy, já bych to nevydržela, sestřenka je prostě jak malý mimino, nic neudělá sama, plínky nocí prostě jak naši drobečci, pomale se už aníi neusměje..a kolik Dr prolítali a plno léčitelů a tak a nic nepom ohlo, spíš to jde s n í ted pěkně z kopce....

jasekd
12. srp 2010

@soniq to maji taky muj obdiv...Ono se nic jineho delat neda, nez fungovat, ale je to na ukor ostatnich deti, jakehokoli normalniho zivota. I kdyz i takove dite milujes, ale toho stesti je min 😔

soniq
12. srp 2010

@jasekd přesně

zuzi82
autor
12. srp 2010

@soniq Nám Matěj dřív taky naprosto hystericky řval, tak jsem se na plavání ptala, jestli s tím jde něco udělat a tam mi poradili. Říkali, že mimi se při koupání strašně unaví a pokud je ještě k tomu hladové, tak to sušení je na něho moc. Takže my teď krmíme těsně před koupáním, i kdyby měl vypít jen třeba 80 ml, ať má energii a je to v phodě. U sušení se směje, jen se někdy rozkřičí u vytírání uší a čištění nosu, ale někdy ani to ne. Dneska, když jsem mu šprtala do nosu, tak se na mě dokonce smál. 😅 Jo a taky by mohla pomoct červená osuška. Červená barva mimča uklidňuje, takže je prý dobré je po koupání sušit červenou osuškou. 😉

jasekd
12. srp 2010

@zuzi82 to je pravda s tou unavou, Martin pak hned vytuhne a nechce jist, jenze my kvuli blinkani tesne po jidle nekoupem, i kdyz ted uz by to mozna slo... S tim rucnikem je to zajimave,ale je to i tepla barva, takze i to muze fungovat..

soniq
12. srp 2010

@zuzi82 no, právě že krmím než se jde koupat, sice musím počkat než mu trchu slehne protože ublinkává, ale zkusím to zítra teda hned jak se nabaští tak se půjde vykoupat a zkusím mu koupit nějakek červenej ručník, třeba to pomůže, tak díky za info, to jsem nikdy neslyšela a ani by mě to nenapadlo, je to zajímavé 🙂.

eriska
12. srp 2010

soniq, psalas, že ho to ve vaničce baví? tak to bude tím, že mu je buď zima, nebo to, že ho bereš z vody, ve které se mu líbí..tomík by mohl být ve vaně třeba hodinu..a my už nepřebalujeme v koupelně, nebo by mi spadl z pračky, kde jsem měla přebalovák, ale v ložnici na posteli..vždycky ho v koupelně kapku otřu, aby nepřecházel mokrý, pak ho v ložnici dotřu a dám ho na suchou plínku..dám mu hračky, on má rozhled a mažeme,atd..jo a pak se taky začne štvát, protože ho to neba a má hlad..já koupu před jídlem, aby mi usnul u prsa..

crawler, evi a kde je baráček? teda, vás obdivuju, já bych do hypky nešla..ale zase, když nemáte svoje bydlení tak jak jinak ho získat, když člověk nemá rodiče milionáře..tak ať se vám zadaří, baráček koupíte a my můžeme příští rok přifrčet za Iškem dělat bábovičky🙂

jasekd, teda, teda, budeš dvojnásobná mamina, jo? nás chceš všechny předběhnout?😉 předem moc gratuluju🙂 ikdyž teda tvoje pocity úplně chápu, já bych z toho byla dost vedle..klidně teď můžu říct, že druhé dítko prostě nechcii..chci si to naše zlato užít se vším všudy a to s miminem dosti nejde..ale zvládnout se to dá..spousta mamin to zvládla, když se najede nějaký režim, tak všchno jde🙂

evuss, jojo, sama..i já debil na techniku jsem to zvládla..😀DD

soniq
12. srp 2010

@eriska no já jsem ho práv vždycky oblíkala v koupelně, jak jsem psala, tak to zkusím udělat jak ty....v pokoji ho dosušit atd....

jasekd
12. srp 2010

@eriska no jo, clovek to nikdy nema presne podle planu, my druhe chteli, tak asi bude driv nez jsme planovali 😲 Podle toho, jak to tady pisu, je asi jasne, ze se nejak nebojim, ze bych to zakrikla, proste to beru tak, ze bud bude nebo ne. I kdyz kdyby ne, tak to by asi znamelnalo nejakou komplikaci, protoze testy ukazuji jasne, tak at tam radsi je 😎

miselaniki
12. srp 2010

ahoj holky,
člověk tady chvíli není a takové novinky🙂)
@jasekd - no moc gratuluji, to jste to tedy vzali hopem🙂).
@crawler - no gratuluji k baráčku, pak ho vyfoť ať se pokocháme, jste ho našli strašně brzo, já jsem byt hledala půl roku🙂
@soniq - já jsem zase četla, že je dobré děti po koupání zabalit, dokonce i zakrýt obličej a chvíli je tak nechat že pak mají pocit jistoty, bezpečí a je jim i teplo a uklidní se. Taky si ho přenáším do pokoje, v koupelně nemám pračku tak bych ho i tak neměla kde oblíkat.
@eriska - to je dobře se vám taky zlepšilo to kadění, no fotky jsou úžasnééé

miselaniki
12. srp 2010

@verisek - teda moc závidím dovču, jela bych hned, my jsme byli minulý rok na Ibize a plánujeme Formenteru ale až bude Kryštof větší. Tak si to užijte a pak napiš jak jste to zvládli s malým celkem mně to zajímá. My bez moře moc dlouho nevydržíme🙂.
@ivet6 - a řekli jaká značka tedy nevyhovuje nebo jenom obecně? Já mám Mam a Avent a obaly jsem už vyhodila tak nevím jestli splňujeme. Mám sterilizátor od Aventu a ten je určitě BPA Free.

zuzi82
autor
12. srp 2010

U nás to s krmením a únavou rozhodně zafungovalo, tak uvidíš. Jasekd, s Martínkem bych to zkusila tak třeba čtvrt hodinky po krmení. My neublinkáváme, tak chodíme hned a pak třeba ještě trochu dokrmíme. 🙂

@eriska díky ta tip na fotky. Už jsem je taky udělala a je to super. Mám to v albíku. Chceme na vánoce dát babičkám stolní kalendář, tak je tam použijeme spolu s dalšíma, které fotíme k tomu účelu. 😉

@miselaniki My teď používáme lahvičku Babylove z DM drogerie a ta na sobě má přímo BPA Free, takže tam je jistota. 😎

jasekd
12. srp 2010

@zuzi82 deti s GER zvracej i 2 nebo 3 hodiny po jidle, takze to fakt neslo, akorat kdyz byl posr.., tak proste sel do vany a holt to vyhodil. Ted uz by to asi slo, ale my resime navecer jinej problem, malej je siceunavenej, ale neusne, hrat si ho nebavi, chovat moc taky ne, takze bud se jde s tatinkem koupat a tim se zabavi do krmeni nebo si sedne do lehatka a sleduje televizi 😀 Kouka treba na sport nebo zpravy z burzy a je takovej otupelej, zmoula chrastitko a je klid. Jak na nej mluvim ja a chci si treba hrat, tak me bud ignoruje nebo rve, tak proto ma tu telku, snad ho to casem prejde a nebude chtit jen sedet a koukat na blbosti.

soniq
13. srp 2010

Ahoj holky, přeji vám pěkný pátek 13tého 🙂.

jasekd
13. srp 2010

Ahoj, tak jsem se konecne dovolala k Dr, chteli me vzit hned, ze prej maj volno, ale Martinek vyspava, tak jsem to nechala, a jdu 17.8. No mohla jsem to vedet uz dneska, ale stejne je to za chvili, to asi bude jen bublina jeste bez srdicka.

eriska
13. srp 2010

ahojky,
soniq, tak pro mě šťastný pátek, před 6 lety jsem udělala autoškolu a ještě ten den jsme ofiko začali chodit s přítelem😉 a dneska je tomík i hodné miminko..jen to nezakřiknout 😅

jasekd, tak ať u dr. zjistíš jen to, co chceš zjistit😉

zuzi82, fotečky jsou super..jojo, i my se chystáme podarovat příbuzenstvo dárky z fotoshopu, kalendáře, ségra zbožňuje puzzle a tomíka, tak se to taky spojí a babičky nadávají na digitální foťáky, že nemají fotky, tak dostanou rovnou kalendář..a když jsem objevila i tuhle stránku, kde se fakt dají udělat hezké fotečky, tak je celkem jasno😉

crawler
13. srp 2010

ahoj holky🙂

Išek začal před pár dny strašně kecat - rád se asi poslouchá🙂 Hele, taky se vám ti vaši drobci pořád škrábou? my ať Iškovi ostříháme nehýtky nakrátko nebo je má delší, tak se dokáže strašně zmasakrovat - imrvére má v obličeje krvavý šrámy, nedávno měl úplně krvavý ouško a dnes 2cm šrám na lýtku ☹...Nevím teda, jak ho mám stříhat, aby si to nedělal☹

@eriska Baráček je v Podlažicích, takže kousínek cesty. Bude trvat delší dobu než to zvelebíme, protože chceme hypotéku co nejnižší, tak do toho narveme takřka všechny úspory a nechápe si peníze jen na nutné spotřebiče a samozřejmě na provoz. Ale jak jsem psala, vystačíme si s málem a moc se těšíme, že konečně budeme bydlet sami🙂

@miselaniki ono jsme to nenašli až zas tak rychle - už loni jsme měli zálusk na pěkný velký byt, ale nakonec by nebyly finance a přeci jenom byl už dost daleko. Teď už taky hledám delší dobu, ale nechtěli jsme se moc zadlužit a přitom se hned bez větších rekonstrukcí stěhovat a takových nabídek moc není, ale když se nějaká naskytla, tak jsme tam jeli a na téhle jsme se shodli. Tak uvidíme, zda nám nějakou hypo přiklepnou - snad jo a jestli jo, tak bychom už vánoce mohli slavit v novém 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru