Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 No jine takove jsem nevidela, to je pravda, mam pocit (uz je to hodne let, co jsme tam byli), ze je to i nejak zvlastne stavene, mozna ulice do praveho uhlu nebo tak neco? je to vojenske mesto a ted je takove mrtve, ta Jaromer uz je normalni, jinak prohlidka podzemi byla super, v tom Ravelinu jsme dokonce byli uplne sami, ten pruvodce k tomu mel takovej laxni pristup, asi se mu s nama nechtelo, tak nam to jen otevrel, no parada... Takze muj dojem, prohlednout si to, je to moc zajimave, a pak rychle pryc mezi lidi do normalniho mesta, k zivotu to moc neni.

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd jojo rikala jsem ze je to urcite jedine mesto v Cechach kam kdyz prijedes tak ti nabidnou katalog bytu kde muzes zit hned ten den a nic po tobe chtit nebudou..............bytu mraky, lidi malo a jako by se tam zastavil cas.
Co mrnousek jak je na tom ? Uz lip ?

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 No jak s cim. Ten GER uz skoro odeznel, zvraci mene, akorat se zacal otacet na brisko, tak to potom vic, ale jinak OK. Z gastro poradny uz nas vyradili. Zkomplikovala se ta nefrologie... Dilatace ledviny mala, rikali, ze vse OK, a pak tam byl jinej Dr, docent z Prahy, a vsimnul si, ze neni udelanej UZ pri plnem mocaku, on se malej vzdycky pocural, a tentokrat se zadarilo, a objevili rozsirenej mocovod a je podezreni na reflux moci z mocaku do mocovodu a ledviny. Ja stale doufam, ze tim, ze ta dilatace je mala, ze by nemuselo byt tak zle. Bere kryci lecbu antibiotika Sumetrolim 1 ml na noc denne, protoze hrozi akutni infekce ledviny. Rekli nam to v cervnu a pres prazdniny se nic nedeje, ted v pondeli mam volat do nemocnice a objednat se na mikcni cystiuretrografii, je to rtg vysetreni s kontrastni latkou, ktere reflux potvrdi nebo vyvrati a pak se ukazejak dal, kdyz by byl velky, bude operace, kdyz maly, tak asi jen ty ATB a hlidat a kdyz tam nic nebude, tak nevim, jestli ten rozsireny mocovod je vrozeny bez priciny, jestli by vadil a ohrozoval infekci, jestli by ty ATB musel stejne mit nebo ne... Ja doufam, ze ne, protoze dlouhodobe uzivani zhorsuje krevni obraz, nesmi se kysele ovoce, vit. C, na slunce, anikdyz bude vetsi... Zacinam chytat nerva, az budu v pondeli volat, doufam, ze nas objednaj rychle. No a dalsi novinka je (psala jsem to tady, ale nedocitas), ze tam s nim bude muset manzel na ten rtg, pac jsem znova tehotna 😅 Cca 7.tyden, tehot. potvrzeny zatim bez srdicka, ko v utery, tak ted budu mit nervy dvakrat. Bylo to neplanovane, ale uz mam i radost a bojim se, ze se to pokazi...

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 jestli uz si tohle cetla, kdyz jsem to sem psala driv, tak sorry za roman, ale mam pocit, ze sem ted skoro nechodis, tak nevim, co vis... Jinak jsem konecne dala par fotek malyho, tak muzes mrknout 😉

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd : obcas sem zabehnu a nestihnu napsat 🙂 O tvém těhotenství vím a držím pěstičky......jak jste zjistili ty problémy s ledvinou ?
Doufám, že se sem zase budu mít šanci zastvit častěji, ale teď se to nějak hrnulo. 😉

baterka
28. srp 2010

@jasekd já ho na TBC naočkovat nechám, ale až skončí první várka hexy... By se mnou pak jinak tchýně už vůbec nemluvila... 😀 a na plicní můj gyndař posílá všechny své těhotné pacošky, právě proto, aby nenechaly dítě očkovat už v porodnici, prostě takový preventivní rozhovor s místní mudrou na plicním.
jdu spát, jsme na tři dny u našich a Marek je tady víc aktivní - vše pozoruje a prohlíží si a o to míň spí 🙂, tak jdu za ním, dobrou

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 Na velkem UZ v 30.tydnu myslim, mozna o neco driv.... Cca v 33.tydnu jsem jela do Hradce na UZ k prof. Eliasovi, ale nebylo to nijak vazne, tak jsem rodila normalne u nas v JBC a pak byl UZ, kdyz bylo malemu asi 3 dny a ted chodime pravidelne do poradny a posledni UZ to prave objevil, on je u miminek problem, ze se ti tam hned pocuraji a bez naplneneho mocaku se tolik nezjisti, a tim, ze dilatace neni velika, nikdo to az tak neresil... Jinak podezreni na ten megaureter nebo ureter duplex (zdvojeny) mela uz moje Dr v tehotenstvi, ale profesor to nepotvrdil, tak nevim, jestli uz to tam bylo nebo ne. Ona ma taky dobrej UZ, jen chtela mit u me jistotu, tak me poslala k vyssi moci 😉 Profesor je takovej podivnej typek, je na nem videt, ze vetsinu dne asi sedi ve tme a zira na monitor, ale tenkrat me krasne uklidnil a zbytek tehotenstvi jsem si uzila v klidu, byly to nervy predtim, jela jsem tam nadvakrat, zvorali objednani, poprve jsme narazili na zavrene dvere a od nas je do Hradce dve hodiny autem tam a dve zpatky a jeli jsme tam za snehove kalamity v patek a pak v pondeli znova, kdyz si na to vzpomenu, tak je mi jeste ted spatne 😝

jasekd
28. srp 2010

@baterka jen aby ty pacientky nechytly TBC uz na tom plicnim 😀 Tam je teda taky nekdy slozeni pacientu zajimave, ja prosla dost oddeleni 😝 A jeste si pamattuju, ze na detskem v Krci meli tenkrat pripad TBC, nejaky 14lety kluk, bud cikan nebo nejaka cizi narodnost, lezel tam chudak uz par mesicu a nikdo k nemu nesmel... V Krci bylo vubec dost pripadu, na ktere je lepsi zapomenout, kdyz ma ted clovek deti. Tak dobrou 😉

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd Taky sem rodila v Jablonci 😉

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 no nekecej 😀 a kdo te rodil? Ja mela Dr Soufkovou, a celou porodnici muzu jen chvalit, akorat jedna mura detska sestra nam davala trochu sodu, no ale netusila jsem ze tam pujdu tak brzo znova 😅 Rikkala mi kamoska, ze je ted desne porodu, v patek meli 10!!! sekci, nechapu, kam se ty lidi vejdou, takze propousteji uz 3. den po porodu, pokud to jde...

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd Hele na jmena jsem naprosto blbá, pamatuju si jen tmavovlasou asistentku Zemanová nebo tak nějak a doktorka byla na mikádo tmavovlasá s brýlema. Pak mi ale ještě dělali přešití a tak těch doktorů bylo kolem ne mraky. Jenu sestru na dětskím jsme taky nesnášela ale sestřičky z šestinedělí jsme milovala 😉

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 Ta PA byla myslim u me taky, na finale, jedna mi nestacila 😀 a ta Dr, jestli je ji tak 40? tak to byla prave Soufkova, ta jedna dura detska je prave i laktacni poradkyne, cili jedna z nejdulezitejsich a ta mi teda davala sezrat, jak tak dokonale mimnko jako Martinek muze mit tak desnou matku 😀 Rikala i kamoska, ze nesedla vic lidem, sestry gynekologicke jsou super, jedna z nich delala driv i u nas na zubnim... A proc se ti to siti pokazilo? Me teda zastupovala krasne, akorat ja debil jsem se jednou rychle natahla pro Martina (zvracel a kuckal) a jeden steh mi prasknul, ale zahojilo se to dobre, i kdyz to trvalo dlouho...

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd Nevím co se stalo, ale rozpadla se mi vrchní vrstva. Už u porodu mi řikala, že je to hodně potrhané (byla to pravděpodobně ta samá). Někdy to může být i reakce na stehy.....no prostě to byl zážitek. Na sále mě štupoval takovej vysokej doktor s lenonkama 🙂 U mě kojení bylo jasné...šlo to jen vleže. Používali jsme kloboučky. Úžasná byla jedna starší sestra, která mi pomohla když měl Šíma bujné noci.

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 jo byla tam jedna, myslim blond, a ta nam moc pomohla, taky kdyz Martinek rval a bolelo ho brisko... Celkove to tam bylo dobre, i kdyz jsem samo chtela moc domu, ted jak jsou ty bourky, je tam asi naval, nedovedu si predstavit 10 sekci, kdo to delal a kde...

andrea110409
28. srp 2010

@jasekd To opravdu musí být hrůza. Za mne tam byly jen 3 porody a předtím o víkendu skoro nic a chodili tam kolem mě a ptali se jestli nebudu rodit 😉 A to prý už porodnost klesla 😎

jasekd
28. srp 2010

@andrea110409 No kdyz ja tam byla, tak ten den odpol. uz byl stop stav, moje spolubydlici byla posledni prijata... Jdu spat, jsme se tu nejak zakecaly, ty sem vubec nepises a pak se takhle rozjedes 😀 Dobrou...

andrea110409
29. srp 2010

Holky zdravim, chci se zeptat jak vzorná jsou vaše miminka při pasení koníků. my se potýkáme se zaťatýma pěstičkama, které prý jsou špatně. Nevim, ale co to znamená když je tak má...je to moc velkej problém ?

skretik
29. srp 2010

@andrea110409 no ja nevim, ale me rikali, ze uz nas 3mesicni Tomasek by nemel mit pesticky na brisku, kdy jdes do poradny? Tvoje doktorka by ti mela rict, zda je to ok ci uz ne.Kazde miminko je jine, ale bohuzel mi prijde, ze doktori to moc nerespektuji ☹ . My ted cvicime tu vojtovku a ted jsme zacali s cvikem na brisku, ktere prave podporuje i to spravne paseni. Me se prave Tomasek uz vic jak tyden pretaci na bok, tak me strasili, ze je to pry zase strasne brzy, ale kdyz ho videla fyzioterapeutka, tak rikala, ze to dela spravne, ze ma vyborne brisni svaly, tak to pry nevadi a je pry sikula 😉

@jasekd ta hlava by v zaklonu byt nemela, ale zkus se na to zeptat v poradne

andrea110409
29. srp 2010

@skretik hele tak mě to moc neuklidnilo ☹ Doktorka na něj koukala a vždycky řikala že dobré jen máme cvičit. Ale to že je každé dítě jiné je ale fakt...náš mrňousek si třeba ve 4 měsících sám umí strčit flaštičku s pitím do pusy tím správným koncem a to řikala mamina, že jsem to neuměla ani omylem ...tak nevim 😒

katy007
29. srp 2010

Holky jak vypadá to správné pasení koníků? My paseme, že většinou má zaťaté pěstičky, ale ruce nemá pod bříškem, a, ale spíše jako by třeba dělala klik, kousek před tělem, jnak hlavu u toho nezaklání. Ale zítra jdeme na očkování k dr. tak se na vše raději poptám.

Andy: Ada se už v tu dobu přetáčela, ale na škodu to není, třeba když s mimčem cvičíš a plaveš, tak takové věci dělá dříve má pevnější tělo, tak mi to řekla dr, paní na plavču i kámoška fyzioterapeutka.

andrea110409
29. srp 2010

@katy007 to Šíma se už taky přetáčí na bok v tom problém neni, ale s těma pěstičkama jsme na t jako vy. Plavání je u nás až v zimě a tak uvidím jestli půjdeme. No budem poctivě trénovat a snad to bude lepší 🙂

eriska
29. srp 2010

ahoj holky,

tak my máme za sebou super víkend, výlety, další výběry šatů a prstýnků, šaty pořád vedou 1 a 4 a prstýnky jsme nevybrali, nic se nám extra nelíbilo..a ještě musíme oblek pro ženicha..a to nevím co..nějaký tmavý, vestičku a pěknou košilu do barvy s kytičkou..půjdeme pokoukat a uvidíme..dneska zase návštěvy, jeli jsme za budoucím švagrem, pak mi přijela kámoška ze střední a pak jsem šla s tomíkem ve vaku vyhodit plasty, papíry a sklo a potkala ségru s mopsem, tak jsme s nima obešli chrudim a pak jsme vykoupali a tomík usnul tatínkovi v náručí..

teda, to pasení koníků, jak jste se o tom dozvěděli? já se přiznám, že už nic nečtu, nesrovnám a věřím své dr..a taky se přiznám, že jsem nesledovala, zda má tomík pěstičky zatnuté, nebo nemá..řekla bych, že tak půl na půl..on u toho dělá děsné psí kusy, zaboří hlavu do prostěradlo a pošoupává zadeček, snaží se dostat dopředu, různě se posouvá, já to neřeším..za nás taky nikdo něčetl net a kdoví jaké rady..věřím dr., že když by byl problém, tak by řekla..

skretik
29. srp 2010

@andrea110409 promin Andy to jsem nechtela 😅 , jak rika Eriska, pokud by byl nejaky problem doktorka by ti to rekla a videla by to, takze se urcite nestresuj a az pujdes do poradny tak se na to zeptej. Znas to kazdy rika neco jineho, u nas ten problem s hlavickou je, to se shodlo uz vice lidi, ja to sice nevidim, ale doktori ano, ale chytlo se to vcas, tak se nam to brzy upravi 😉. Tomasek je jeste hrozne sikovny, takze se nebojim, ze by to brzy nesrovnal 😵

andrea110409
29. srp 2010

@skretik budu drzet pesticky a snad budem vsechny resit jen banality.
Jinak mame uz za sebou dalsi varku mrkve a zitra jdem na brokolici tak jsem na to zvedava 😉

andrea110409
30. srp 2010

Ahoj holky tak jsem si dneska detailne spocitala kolik nam bude zbyvat z materske na zivot a je to teda hruza 😖 Nakonec jsme to dali na 3 roky a asi se budeme mit co ohanet aby jsme to zvladli ☹ Jak jste na tom vy ?

jasekd
30. srp 2010

@skretik Hm, a nevis, cemu to vadi a proc to dela? On tak i spi, kdyz se otoci na bok.... A paseni zkusime, taky se me na to ptali, ale priznam se, ze moc nevim... A co presne dela Tomasek s tou hlavickou? Nam prave nikdo nic nerekl, on to v poradne nedelal a ja zapomnela se zeptat.

skretik
30. srp 2010

dobre rano
@jasekd no on ma tu hlavicku, ja nevim jak to popsat, ta kamoska mi davala priklad, ze kdyby se s nim necvicilo, mohl by dopadnout jako ten politik Zeman (tim pry strasi maminky),ale treba by se srovnal sam. On kdyz je v klidu a kouka rovne, teda mysli si, ze kouka rovne, tak by mela by hlavicka presne mezi prsama, ale Tomasek kouka lehce nahoru a doprava. ma to i v zadu na hlavicce trosku prolezele. Tezko se to popisuje, ja bych to nepoznala, ze je nejaky problem. Pokud mas pochybnosti, tak se radsi preptej v poradne. Ta kamoska mi rikala, ze ted se pretaci na bok dobre, ale ze si mysli, ze jeste zacne zaklanet tu hlavicku, ze to nestihneme vycvicit, tak z toho usuzuju, ze by zaklanet hlavicku nemel, jdeme tam ve stredu tak se ji zeptam,jo.

jasekd
30. srp 2010

@skretik Diky... Mne prijde, ze kouka rovne, ale u toho otaceni se zaklani dost, ja jsem myslela, ze si proste vsemi prostredky pomaha, aby se otocil, ze je to normalni. Na jednu stranu maj past koniky, aby zvedali hlavu, na druhou stranu tohle zase vadi... Radsi se zeptam, ale jdem az za mesic, myslis, ze to vadi? Zas nechci nejak plasit, kdyz nikdo nic nerikal...

jasekd
30. srp 2010

Ted jako by mi chtel udelat radost, ani se pri pretoceni moc nezaklanel 😉 Koukam na ty rucicky a je to tak pul napul, hlavne levou ma spis pesticku, ale i roztahuje prsty, snazi se brat chrastitko, chytat plinu, tak nevim. Celkove levou ruku pouziva mene, vypada jak klaickej pravak, tak je asi takova zaostalejsi... No nestraste holky, jeste cvicit, takhle toho mame dost, dneska volame ten spital ohledne vysetreni, snad mu to udelaj brzo. Zitra se chystam na gyndu, jsem zvedava, jak se tam doplazim, rana jsou zla 😠

skretik
30. srp 2010

@jasekd ja se na to zeptam ve stredu te kamosky, jeslti to vadi nebo nevadi a reknu ti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru