Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
5. říj 2010

@crawler už jsem ti poslala na mejl ty fota...první je jak se narodil to měl zrovna 3 dny, druhá je ve 3měsíccích a tu třetí ti ještě pošlu až nějakou vyfotím a kde bude vypadat dobře 🙂 😀

mandragora10
5. říj 2010

@jasekd Tak to je presny s tim focenim, prvni mesic jsme meli fotek snad 200 a tenhle mesic mam 3....ono je to totiz takove stejne....doa na dece, jak si hraje, ve vane, v kocarku....takze spis Tomika fotime jen s nekym....a taky je to narocnejsi, kdyz uz je takovej zivej a porad sebou mrska 😉

zuzi82
autor
6. říj 2010

Dobré ráno,
děkuji za pochvaly vlásků a Matěje a fotek vůbec. Vlasatí to my jsme a pěkně nám ty vlasy stojí, jinak ani nejdou učesat. 😀
My asi fotíme pořád stejně, ale ani když byl Matěj malinký, tak jsme to nijak nepřeháněli. Až si někdy říkám, že některé momenty, které nemáme vyfocené mi budou chybět. 😅 Ale je neuvěřitelné, jak z toho malinkého miminečka máme už takového chlapa. Když si vzpomenu, jak se na mě poprvé vědomně podíval a sledoval mě, byla jsem z toho úplně hotová a teď čekám na první překulení. 😉
Taky jsme teď začali zkoušet kaši zase na lžičku. Se zeleninkou jsme po třech týdnech přestali, protože jsme se na víc jak pět lžiček nedostali a z toho ještě dvě skončily v ubrousku. Na plavání mi poradili, ať dám pauzu a začneme Matěje brát ke stolu, aby nás viděl jíst a dáme mu občas ocucat nějaké ovoce nebo zeleninu. Tak jsme to tak začali dělat a měli byste vidět, jak zuřivě cucá hroznové víno, nebo švestky. No a v neděli už během pěti minut snědl 7 lžiček kaše a včera jsme to nepočítali, ale bylo to asi taky tak. Ale snědl by víc, ale my neměli čas. Šli jsme do divadla a nechávali ho na hlídání švagrové, takže to byl jen takový rychlo-pokus. Dneska se tomu budeme věnovat intenzivněji. 🙂

crawler
6. říj 2010

@zuzi82 počkej, to budeš zírat až se to něučení😉 No u nás to ze začátku vypadalo obdobně, ale po nějakých 3 týdnech to vypadá tak, že sní skoro celou skleničku mrkve a já nestíhám nabírat - on otvírá pusu dřív než já naberu na lžičku další porci😀 jinak tu lahev si fakt už drží sám???

zuzi82
autor
6. říj 2010

@crawler Nám už teď Matěj taky pusu na lžičku s kaší otevírá sám, ale před tím měsícem to fakt nešlo. I po těch třech týdnech to pořád bylo jen těch pět lžiček. A jo, flašku si drží sám. Začal to zkoušet před měsícem, ale to mu to moc nešlo. Teď, když se mu chce, tak ho jen kontroluju, aby mu nevypadla, takže u něj ležím a jen dohlížím. 😉

jasekd
6. říj 2010

@zuzi82 To je fakt sikovnej s tou flaskou, my ho to asi odnaucili. Chytal si to jako malej, ale ja mu branila, protoze jen blbnul a napolykal strasne vzduchu a to jsme si vzhledem k blinkani nemohli dovolit, takovy experimenty, no a ted naopak od te flasky ruce odtahuje, matla vsude kolem, ale na flasku ne. Kdyz mu tam tu roku polozim, ucukne, jde to od sebe jako magnety se stejnym polem 😝

Jinak jsem dnes byla na NT a vse je OK, nos ma, NT je uzke, takze uf 😝 No a mozna... tady rozsirime chude holcici rady, ale je jeste brzo na nejake soudy, ale sama mi rekla, ze mame sanci na slecnu. S Martinem mi pri NT nerekla nic, tam se to ukazalo az na 16 tt, ale ted ma lepsi UZ, asi fakt kvalitu, protoze treba u Martase objevila ona, ze ma rozsirenej mocovod, v Hradci nic nevideli, tak jsem si rikala, ze se prehlidla (byl to cca 30tt) a vcera na nefrologii mi rekli, ze Martin to ma vse vrozene (megaureter, dilatace, reflux), ze to nevzniklo po narozeni kvuli nejake obstrukci, tudiz je mozne, ze to mel fakt uz v tom 30 tt, takze pristroj bude asi kvalitni a treba tam ta holka je. Ja teda koukala taky a rikam si, jeee, to budou kulicky, ale pindika jsem nevidela, a ony ty holcicky jsou taky takove otekle. Takze bud je to holka, nebo klucik s malym 😀 Mne je to teda fuk, Martas by asi bral brachu, ale manzel bude hotovej, jestli se holka potvrdi, tak bych mu ji prala...

zuzi82
autor
6. říj 2010

@jasekd To je moc fajn, že je všechno v pořádku. A tu holčičku vám moc přeju. Je to hezké mít páreček. Taky bych chtěla, ale teď rozhodně néééé! 😀

jasekd
6. říj 2010

@zuzi82 Vis, ja si stejne tak nejak myslim, ze to bude nakonec kluk... No uvidime za 3 tejdny. Jinak ja mam fakt kliku, ze mam hodne a spave dite, takze co se tyka tehotenstvi, ted je to idealni, jeste neni tak tezkej, k Dr ho beru, lezi si tam v prenosny tasce a je hodnej, az zacne lezt, nevim, kdo mi ho bude hlidat. Jedine, co muze bejt problem, kdyby doslo na tu operaci, bude to urcite kolem TP. No a pak to bude taky mazec, jasne, ale ted jsem spokojena. Musela jsem se s tim smirit a najit si sama pozitiva a socialni jistoty 😀

crawler
6. říj 2010

@zuzi82 páni, tak to není žádný matěj 😀 Je to borec, protože děti si lahev drží obvykle kolem 8.měsíce i později...No náš ňoumík do lahve mlátí a tak si ji pořád vyráží a já mám co dělat mu ji tam udržet🙂)) máte fakt šikulu🙂

@jasekd do budoucna nemysli - zbytečný stresy - třeba se to M. samo upraví a žádná operace nebude třeba🙂 páreček by byl krásný a dva kluci bombardéři taky, takže není co řešit, hlavně aby byl uzlíček zdravý a ty ses nemusela trápit ještě i s ním...Jinak včera jsem tu narazila na album "natalinka" nebo tak nějak - byly tam fotečky z porodky - nááádherný miminko, ale na jedné ručičce nemělo vyvinuté prstíčky - mělo tam jen takový jakoby korálky na pahýlku...je to smutnýa když to člověk vidí na tak bezbranným človíčku, tak se mu chce brečet...ale je fakt, že takový dítě své postižení nese nejlíp, protože je s tím sžitý od malička...těžší je to určitě pro rodiče:-/

jinak mám vypranou první várku resp. 4 pračky v mýdlových ořeších a fajn 😉 ale nebylo to žádný špinavý prádlo...spíš jsem zvědavá, zda fakt bude po uschnutí měkké jako po aviváži ...?

miselaniki
6. říj 2010

ahoj holky,
@zuzi82 - gratulka k papání kaše a tedy frajer, že si drží sám lahev
@jasekd - gratuluji k NT, to je fajn zpráva🙂, mně tedy taky na NT řekli holka a máme Kryštofa🙂) tak uvidíš.
@crawler - taky ti musím poslat fotky malého úplně jsem na to zapomněla
My máme malinký pokrok, dala jsem mu včera večer to mlíčko s rýží od Nestlé a sice v noci vstával jako kdyby jí ani neměl🙂), ale břicho ho netlačilo. Tak zkusím dnes kaši od Nestlé, možná bude stačit změnit značku.
Jo holky používáte pytel na spaní pro mimča? a jaký? Nám se totiž Kryštof hodně odkopává, v létě to bylo jedno, ale teď aby mu nebyla zima. Máme jeden od kamošky, ale ten je tak na léto, tak asi budu muset pořídit nějaký teplejší.

jasekd
6. říj 2010

@crawler No Dr rikal, ze videl i IV.stupen se spontanne upravit, ale je to malo pravdepodobne, jen doufam, ze najdou nejakou rozumnou dobu, kdy jeste cekat a kdy uz operovat, vadej mi ty ATB (budem brzo zvysovat davku) a to permanentni ohrozeni infekci, protoze Martin je i s ATB nachylnejsi nez zdrave dite... Dneska me trochu nastvali na gynde... Chodim tam s kocarem, ten zamknu na dvore pod pristreskem k zabradli a dovnitr beru Martina ve vlozny tasce, ma vyztuzeny, tlusty zada, je v tom zavrenej... Dala jsem ho na zem v cekarne vedle jedne zenske a bezela s papirkem na WC, fakt minutka, no a prisla sestricka, proc mam chudacka na zemi (nikam neleze, je tam teplo, az pretopeno, a ja jaksi na WC nezvladnu ho drzet a jeste curat na papirek, oblikat se atd 😅 ), prej dejte si ho k nam... Maj tam 2 luzka s monitorama, tak jsem ho tam dala, prislo mi to zbytecny, ae zrovna nebyla zadna zenska na toceni, tak to nevadilo. Ale ta druha sestra byla total nachcipana, chripka, ryma, kasel, sypala tam, oci leskle... Jestli M. neco chyti, budem mit akorat starosti 😠 Pritom je v cekarne hodnej, hrajem si, deti na nej koukaj... Minule mi ta sestra rekla, proc ho nechovam, ze je chudak v te tasce furt... No ja mam nechovaci dite, rad si hraje na zemi sam, noseni moc nemusi a zacne brzo rvat, tak proc bych ho furt tahala, stejne se musim setrit... Ale jsem tam za krkavci matku 😝
K te vade... Ja jsem byla presvedcena, ze bych zvladla takovou vadu, o ktere pises, ty prsticky, chybejici rucka apod, dite bych si nechala, i kdyz je to smutne. Nebo ta ledvina (u nas teda nebyla situace zdaleka tak vazna, ze by nekdo mluvil o preruseni), srdicko, jsouu to nervy, ale do toho bych sla. Co bych nezvladla, nechta si dite, ktere po porodu umre (treba ageneze ledvin) nebo bude mit DS a podobne vady, Na to ja nemam... Znala jsem jednu takovou holku, uplne normalni, ale na jedne ruce takove bambulky... Blbe je, ze na tebe kazdej cumi, ale ty lidi s tim zijou dobre.

jasekd
6. říj 2010

@miselaniki Ja to taky tak beru, rikam si 60:40 pro holku. Spacak mame Cherokee, darek od kamosky, je mu hodne dlouhej, tak aspon vydrzi, je bez rukavu, jen zapinani na raminka, a spis tenkej. Mame ho na cesty a jeste ted pres nej dam tlustsi deku do kocaru (Emitex). V tom pytli se tak neodkope, tak ja bych to resila takhle a nekupovala, ale my skoro nic nekupujem, protoze setrime misto 😉 . Mne se taky hrozne odkopaval nebo naopak si tahal deku pres hlavu, takze v tom spal, kdyz vyrostl z rychlozavinky, ale ted uz ma normalne perinku a je v klidu. Kdyz by byla jo kosa, dam ten pytel a pres to perinku (duty vlakno, takova stredni).
Jakej mate fusak? Ja to na jare neresila, jezdil v kombinezce pod dekou, ale ted do sportaku bude nutnej, uvazuju o Emitexu... Jo a jeste ta jidelni zidlicka, uz jste to jednou nekdo resil, ale nevim kdo...

miselaniki
6. říj 2010

@jasekd - jinak moc Martínkovi držím pěsti a věřím, že to bude dobré. Já jsem si s ledvinami užila svoje jako puberťačka a stačilo.
Tak uvidím co s tím pytlem ještě mrknu na mmb, nový kupovat nebudu. Jo na židličku jsem se ptala já - nám to chtějí pořídit rodiče od manžela malému na Vánoce. Byla mi doporučena od holek buď IKEA - šikovná, levná, dobře omyvatelná - ale dítě už musí umět sedět, nebo dražší od Chicca Polly 2v1, nebo Fábula které jsou polohovatelné a lze tam posadit i dítě co ještě samo nesedí. Zatím nejsem rozhodlá.

jasekd
6. říj 2010

Fuuuj, ted jsem si nasla hrubici, ta sestra samozrejme sipala (jako ze nemluvila), nic kolem sebe nesypala, jsem nemozna 😝
@miselaniki Zatim mame lehatko Chicco, tak na to nespecham, je do 9ti kg, tak ho snad jeste vydrzi a pak bychom mohli koupit nejakou levnejsi rovnou na sezeni... Mrknu na tu Ikea.

miselaniki
6. říj 2010

fusak - mám přechodný flleecový a pak zimní zavinovačku do autosedačky od Emitexu. Do korbičky to stačí, ale myslím, že od ledna už budeme ve sporťáku tak to budu potřebovat teplejší, tak buď Emitex 3v1 ( vydrží do 3 let) nebo Aesthetic- ale ten je celkem drahý. Koukám už teď na mmb jestli nekdo neprodává za dobrou cenu🙂.

jasekd
6. říj 2010

@miselaniki Martin vydrzi v hlubokym jeste tak mesic, vic ne, je mu to male, a to jsem kupovala velkej kocar, ty supermoderni korbicky jsou jeste mensi. On je zatim v hlubokym hodnej a nefouka mu tam, ale uz se nejak nevejde... Mrknu na ty fusaky, diky.

crawler
6. říj 2010

@jasekd jsem si říkala - že by sestra kolem sebe sypala bacily?😀 já jak někdy píšu rychle, tak si říkám, že tam je určitě hrubek jako máku...Mě sourozenec zemřel...no tolik se mě to nedotýká - byl by to můj starší bratr - před revolucí - no samouřejmě ještě nebyly takové podmínky pro odhalení vrozených vad :-/ Narodil se a 3.den zemřel. Jevil se jako naprosto zdravý, mamka byla šťastná, že kojí (protože segry netahaly), ale zřejmě šlo o vadu srdce...Mamka je 0 rh neg., takže chodila na množství testů i na amnio, ale nic nevypadalo špatně...pak to hrozně těžko nesli oba rodiče (taťka přišel o vytouženého syna)...musí to být šílený...No já bych na potrat nešla ani kdyby bylo potvrzeno DS - z velké části díky víře (katolické), ale i proto, že u nás v rodině mám 2 velmi blízké příbuzné postižené (tělesně i duševně) a vidím, že mohou žít plnohodnotný život a mám kamarádku, která je už 4-5let na otevřené ventilaci (nedýchá sama) a i ta byla šťastná - ted už je sice ve fázi, kdy to vzdala a přeje si konec, ale díky optimismu se místo 18 let (mudři říkali, že se zřejmě nedožije ani puberty) dožila 2x tolik...no osudy jsou různé a každý se s tím vypořádá po svém...

jasekd
6. říj 2010

@crawler No pritom jsem na ty hrubky alergicka 😠 Ja si teda rejpnu... Mas taky chybu. Ne "me sourozenec", ale "mne", je to 3.pad 😉
Jinak je to strasny s tim braskou, teda hlavne pro tve rodice, s tim se clovek uplne nesrovna, i kdyby mel deti 10, a navic jedinej klucik 😢 Ja te chapu, ze by sis ho nechala, taky bych se tezko smirovala s ukoncenim tehotenstvi, kor v pokrocilejsim tt, ale vim, ze na tohle bych nemela. Neco jineho je postizeni telesne, ale mentalni proste ne. Ja uz si treba ted trochu vycitam, ze kvuli druhymu nebudu mit tolik casu na Martina, ze treba bude muset do nemocnice manzel nebo tam bude muset bejt sam (kdyby manzela nevzali, nevim, jak jsou tam na tom s pokojema), chodila by za nim moje segra, je v Pze, no a predstava, ze se vsechno toci kolem toho postizeneho a druhe dite jde zakonite stranou... Ale obdivuju, ze nekdo to zvlada/ Teda clovek zvlada, kdyz musi, kdyz je postavenej pred hotovou vec, ale kdyz mam na vyber, tak ja bych byla posera. A co je te tve kamaradce? Tohle je taky mazec, vedet, ze nejspis preziju svy dite (napriklad cysticka fibroza, ruzne svalove dystrofie atd).

katy007
6. říj 2010

Ahoj holky,
taky je u vás tak hezky? My dneska vyrazili do POlska i s Aďou a tam byla kosa! jen 5C ale naštěstí jsem ji vzala kombinézu tak jsem ji v autě dooblékla a byla v klokance, od dědy dostala nádherný župánek a já si koupila super čepici-baret na podzim. JInakjsem tmAdélce jela na čerstvý špenát co ji musím zamrazit až budu dělat příkrmy.

Craw: budu muset udělat nějakou hezkou fotku teď mám jen s někým, udělám ji v Beskydech na wellnesu krásnou fotku už se na něj moc těším.

Včera jsem s mamkou šla prubnout zumbu a super, spocené jsme byly až na ... 😀

crawler
6. říj 2010

@jasekd má rozštěp páteře ☹ víš co mě sebralo?tady na koníkovi byla před časem živá diskuze superžena...tam se maminka rozhodovala ve druhým trimu, zda jít na potrat, protože tahle vada může způsobit, že dítě bude ve škole pomalejší a možná bude neplodné... 😝 jakoby se jí nemohlo i bez vady narodit takové dítě 😝

nejsou ty smajlíci nějací rozostření? 😕

jasekd
6. říj 2010

@katy007 Tak nevim, jestli to s tim pocasim byla ironie? Asi jo, ze. U nas taky kosa, ale aspon ze neprsi a uz tolik nefouka, v pondeli jsme byly s kamoskou a des 😝 Jinak mam jednu radu, ten spenat poradne rozmichovat ze zacatku, on se jinak prilepi na jazyk dozadu a nejde spolknout a Martin z toho pekelne hodil... Ale jine deti jsou treba sikovnejsi. A mam na tebe dotaz, jak Adu oblikas do te klokanky, kdyz je kolem 10ti stupnu jako ted a fouka? Protoze sice je na vetru, ale zas o tebe se dost hreje. Ja mu dala pod kalhoty puncochace (v kocarku zatim jen kalhoty a ponozky) a na nohy "boticky", jinak bodycko s dl. rukavem a mikcu a bundicku (stejne vrstev jako my) a cepici a spis mi prisel spocenej a nohy ledovy, takze jeste asi pridam ponozky. Martinek nesmi prochladnout , ale nesmi se ani zpotit, takzeobleknout ho, to je veda 😀 My nedavno koupili Manducu a jsem s ni moc spokojena a malej taky...

katy007
6. říj 2010

Jasekd: žádná ironie! Tu je od so pořád nádherně a teploučko sluníčko svítí o víku ráno bylo kolem 7C od po je ráno kolem 11C dneska bylo v 7 ráno 13,2C ale v PL teploměr v autě ukazoval 5,4. Teď je ve stínu 20,4C.
Já Adi dneska do klokanky oblekla sametové dupajdy a tričko, na to svetřík, pletenou čepici a ten manšestrákový overal a botky měla s kožešinkou, rukavice jsem ji nakonc nedala rukávky má dlouhé tak ruce měla v rukávech. Jinak do kočárku tak neoblékám, dneska šla tepleji, pač v klokánce ji nožky visí moc s nimi nekvedlá a mě je taky nejvíce zima od nohou.

crawler
6. říj 2010

když jste u toho nošení, tak my nosíme takhle v šátku🙂

jasekd
6. říj 2010

@crawler Taky mi pripadaj... Jinak ja bych se rozhodla na radu lekaru, vzdycky jich je u toho vic, ale stejne je to sazka do loterie, muze bejt lip, muze bejt hur, sama nevim, jak bych se rozhodla u tehle vady 😖 Nam porad rikali, ze se ta ledvina spravi, no a ono je nekam hur 😅 Proti jinym je to prkotina, chci jen rict, ze nikdo ti zaruku neda... Ta holka potrebovala poradit, zkusim to najit. Sama moc nevim, o co jde.

crawler
6. říj 2010

a Jas - tahle fotka - to bylo cca 10°C - dala jsem mu punčošky, ponyny a bodyno s douhým rukávem a bylo - ode mě a šátku je teplo - bylo mu fajn a spinkal. Ale teda my spíš otužujeme, když nás viděla Eriska, jak ho málo oblíkám, tak ji málem piclo 😀...ale ještě neměl ani rýmu, takže mu to evidentně svědčí...

jinak samozřejmě po 2.hexa a 2.synflorixu opět teplota nad 38, takže zase paralenový čípek a spinkání s mámou :-/

jasekd
6. říj 2010

@katy007 Takze tak nejak podobne... Co mne trochu vadi, mam pocit, ze ho to nositko trochu tlaci do nozicek, ze je to dost natesno, aby se mu nejak neodkrvovaly 😝 My uz slunce tady v JBC dlouho nevideli, tak to mate lepsi, ale jak rikam, hlavne ze neleje...

@crawler My mame podobnej, barva stejna (znacku nevim, ale je pruznej), no ja to nezvladla, musim manzela dokopat, at ho proda. Stal asi 400 Kc. Ta manduca je pro me pohodlnejsi, rychlejsi a jednodussi a martinovi se v ni nastesti libi, i usnul.

crawler
6. říj 2010

@jasekd já o té vadě slyšela prvně...místo aby se chromozom zpároval, tak se ztrojí nebo tak něco...žena je většinou větší, často bývá neplodná a je tam riziko zvláštní školy..no mě to nijak děsivé nepřipadá...o jiném problému tuším nepsala...

crawler
6. říj 2010

@jasekd no mě to popravdě ze začátku taky moc nešlo, ale na stránce nošenídětí je postup jak pro idioty s prominutím 😅 ...ale ta manduca se mi taky líbí - do kolika je kil?

jasekd
6. říj 2010

@crawler No tak to je studenej odchov 😀 mne vadej ty nozky, jak koukaj ven, nehejbe s nima, mel je ledovy. Asi seberu tu mikcu a pridam ty fusky. Jak rikam, Martin ma od lekare nakazano, ze musi bejt akorat, je to veda. Doma je spis nalehko, hodne ho nechavam vetrat, tak se celkem otuzuje a taky jeste nebyl nemocnej. ten satek je super, ze kryje ruce. A jak oblikas do kocarku? Tam je nahatej, ne? 😀

katy007
6. říj 2010

Jasekd: my máme Chicco a na nožky tam má prostor, akorát nechápu jak bych ji sama do něj dostala a hlavně vytáhla, vždy mi musí někdo pomoci. JInak my už máme vyhlídnuté super nosítko až bude sedět a jak budeme na horách s ní pochodovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru