Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
15. říj 2010

Jsme zpátky z bazénu a bylo to super. Pro mě teda mnohem jednodužší než vaničky, kde musím být ohnutá a držet Matěje.Jediný problém byl na začátku před vstupem do vody. To začaly ty ostatní mimča plakat (pěkně postupně) a náš Matěj, jak slyší brekot, tak se hned rozeřve taky, takže jak se ty mimča střídaly, tak Matěj brečel v kuse. Jinak to bylo super a Matěj vypadal, že se mu to líbí dokonce víc než vany. Asi byl spokojený, že jsem s ním ve vodě. 😉

@jasekd My měli po první kontrole nakázáno široké balení a cvičení s nožkama. Byla jsem fakt poctivá. I když byly ty horka, tak měl dvě látkovky přes papírovku a cvičili jsme při každém přebalování. Po měsíci se to prý výrazně zlepšilo. Jo abych nezapomněla, my měli špatnou jen jednu kyčli, druhá byla od začátku dobrá (Ia). Po měsíci jsme měli ještě pokračovat, tak jsem doufala, že příště už to bude ok a opět jsem byla poctivka, jen v největších pařácích měl Maty dvě plíny jen dopoledne, k večeru a v noci. Pak jsme šli znova na kontrolu a byl tam jiný dr. Podíval se nejdřív na tu zdravou kyčel a říká sestře: No výborně Ib a sestra mu na to řekla, že tahle je od začátku Ia. Tak on to prý vidí na Ib, takže po třech měsících postivého balení a cvičení, se nám zdravá kyčel zhoršila (asi to jadérko zmizelo nebo co 😠 ) a druhá taky Ib (ta byla na začátku IIb). Po téhle zvlášní kontrole jsem už tak poctivá nebyla. Už jsme jen cvičili a široké balení dávali jen na noc. Pak byla ještě kontrola před měsícem, kdy se to prý zlepšilo, nicméně pořád Ib a včera konečně obě dobré (paradox je, že teď ten poslední měsíc už jsme necvičili a široké balení měl tak možná 10 dní 😀 ). U mě z toho vyplívá, že čím méně jsem byla poctivá, tím lepší výsledky to mělo 😀 😀 😀

@katy007 Dovolená zní úžasně. 😉 Pokud by v pondělí nepršelo, mohly bychom jít do té ZOO. My máme do 12 h. plavání, tak potom. Zašla bych v OV s manžou na oběd a pak se můžeme sejít. 😉
@crawler Upřímně doufám, že se nám to dneska zase srovná.

jasekd
15. říj 2010

@ivet6 mam pocit, ze Eri a Craw o tom psaly. ja neuzivala nic a jak jsem dopadla 😀 Me by zas zajimalo, jestli ma nekdo Mirenu, o tom bych uvazovala po porodu ja, nebo to nehormonalni telisko, ale to asi neni tak spolehlive...

@zuzi82 my mame od zacatku Ia 🙂 Ale u nas doporucuji ze zacatku balit nasiroko vsechny deti, navic ja mela vrzozenou subluxaci, cili IIIku 😠 Ja z toho duvodu ocenila latkovky, protoze baleni pres papirovku mi klouzalo, kluk zaparenej... My jdem v pondeli proto, ze jeste nebyly jadyrka, takze snad to bude OK. To vis, ja se bala, aby nebyl po mne, ale ono holky to maj casteji... Nevim, zda je tak peclivej, ze to mam v anamneze ja, ale kamosku zval taky na jadyrka, kdyz bylo klukovi pres pul roku, pritom nekde pisou, ze po 3. mesici se nalez Ia a Ib nemusi dale sledovat (mozna plati pro deti, kde uz se jadyrka zacly tvorit), tohle mas asi nastudovane lip nez ja 😉

katy007
15. říj 2010

Holky pár foteček z Beskyd
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katy007/albu...

Zuzi: ještě dám se ZOO vědět musím zajistit auto. V OV bys tedy byla cca kolem 13 hod.?

miselaniki
15. říj 2010

ahoj holky,
my jsme dnes konečně byli na kyčle a všechno OK, jsem moc ráda.
@zuzi82 - tak u nás noc jak přes kopírák, manžel uspává ale musel na večer do prahy měli tam nějaké mecheche z práce, dojel v noci. Malý odpoledne vůbec nespal, večer usnul u jídla, tak jsem ho dala spát a to se probral ( jindy spí jak dřevo) a řval, chtěl se jenom nosit, no hold, neuspával tatínek, budil se celou noc, tak uvidím co dnes.
@katy007 - tedy dovolená zní úžasné taky mi písni web

zuzi82
autor
15. říj 2010

@katy007 No pokud bych šla s manžou na oběd,tak spíš mezi jednou a půl druhou. 😉 Nejlepší by bylo, kdyby jsme si vyměnily telefony a písly si v pondělí, jak to aktuálně vypadá. Nevím, odkud přesně jsi, ale případně bych tě mohla někde vyzvednout. 😉
@jasekd Nám taky v porodnici řekli jednu plenu na široko prventivně, ale po první kontrole jsme měli dvě a cvičení. Jsem fakt hodně ráda, že už tam nemusíme.😉

miselaniki
15. říj 2010

Holky tak jsme se museli vyfotit sami v šátku, náš tatka by to nezvládl ani do vánoc🙂).
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/miselaniki/a...

crawler
15. říj 2010

@ivet6 ahojky🙂 hele já ji zatím brala jen 2 měsíce v kuse - a byla to hrůza - pořád jsem špinila a sem tam i víc krvácela...pak jsem jela na týden k rodičům a zapoměla si nové platýčko, tak mi ještě třetí leží ve skříni - každopádně ji nechci ani vidět - tfuij - mě teda nesedla. Já měla k HA vždy odpor,a le ted jsem si říkala, že nebudu riskovat, když jsem po císaři (tak jsme měli dvojitou ochranu), ale kašlu na to a jedeme už jen kondomy... 😝

andrea110409
15. říj 2010

@miselaniki Ahoj používáme stejný úvaz, jen já mám ten šátek z asi silnější tkaniny a tak vypadá mohutněji. Teď jsme ho už delší dobu nepoužili a na jaře už asi tak Šímu ani neunesu 😎

andrea110409
15. říj 2010

@crawler Tak HA jsme taky vzdala brala jsme ji cca přes deset let a teď po porodu se mi do ní nechce. Psychicky mi po ní nebylo nějak dobře a tak fungujeme taky jen s kondomem a nám to vůůůbec nevadí. Tak to asi ani do budoucna řešit nebudeme. Ale tebe chápu přece jen císař je císař 🙂

andrea110409
15. říj 2010

@katy007 Beskydy miluju, měli jsme tam s manželem naši úplně první dovolenou a máme ty nejlepší vzpomínky, i koukám, že vám přálo počasí tak to je nádhera

jasekd
15. říj 2010

Ja brala HA 10 let a pak mela dost problemy otehotnet a bez hormonu by to neslo (asi slo, ale az za dlouho) no po tehotenstvi najednou napoprvy 😀 Ja uz ji taky nechci, ale nechci ani treti dite, takze asi pujdu do toho teliska, coz tu predpokladam nikdo nemate, protoze vetsina chcete jeste jedno dite celkem brzo. Ja bych chtela bez hormonu, ale to asi nebude az tak spolehlivy, takze mozna tu Mirenu? Kdyz je to lokalni pusobeni, tak by nemela mit takovy celkovy nezadouci ucinky... Mne i vadi, ze se kvuli tomu z ryb samecku stavaj holcicky 😝 Je to proste strasna zatez, na druhou stranu kvuli ekologii si nemuzu zhuntovat telo a stale rodit deti 😀 Toz babo rad...
Jinak jsem tu asi jedina neschopna, co nezmakla satek, ale mam Manducu, zkouset uz ho nebudu, spis se musim dokopat a prodat ho...

ivet6
15. říj 2010

@jasekd Jas a s Manducou spokojenost? Dá se pohodlně nosit i na zádech?

crawler
16. říj 2010

dobré ráno všem😀
@jasekd má sestra měla to bezhormonální tělísko a dopadlo to takhle - neplánovaně i s ním otěhotněla, rozhlásili to v rodině, všichni se začali těšit a pak potratila, tak si ho nechala vyjmout a pak si pořídili plánovaně mimi a pak už znova do tělíska nešla ALE bylo to cca v roce 1996, takže už je to dávno...jinak já kdybych šla do tělíska, tak jedině bez hormonů - protože jinak už bych rovnou jedla HA ...
@andrea110409 no my už jsme si na kondomy taky vcelku zvykli, ale předtím jsme praktikovali plodné a neplodné dny čili jsme byli zvyklí se milovat bez jakékoli umělé antiny a teď ty pocity nejdou takové...je to prostě jiné, ale o zvyku...ale má to své výhody, že se nemusej tak často prát prostěradla 😀 😀 😀

zuzi82
autor
16. říj 2010

Krásné ráno,

@jasekd já tělísko chci taky. Musím to bez hormonů, protože po HA jsem měla trombózu. Dr. mi jen říkal, že teď mi ho nedá, i když chci další dítě až za pět let, takže by to i stálo za to, ale říkal, že někdo to špatně snáší a trpí na záněty, ty způsobí srůsty a nakonec neplodnost, takže když vím na 100%, že ještě dítě chci, tak máme zatím vydržet s kondomy, tak jako před těhu. 😉

verisek
16. říj 2010

ahoj holky,
ja brala HA dlouho snad od 16 do 21 pak jsem byla v zahranici a prerusila jsem brani, kdyz ji chtela zacit brat znova tak to byla hruza, bolela me z toho hlava, byla jsem cela nafoukla, anni plet se mi nezlepsila
tak jsem zacla pouzivat naplasti, jsou o dost drazsi, v lete je to hruza a nekolikrat se mi to dokonce odlepilo, takze ted uz neberu nic a v pohode

jasekd
16. říj 2010

@ivet6 Psala jsem o Manduce dost podrobne par stranek dal, tak mrkni 😉 Na zadech nevim, Martin je zatim na to podle me malej a ja se s tim teprve ucim a jsem rada, ze uz bez problemu si ho na sebe dam na bricho, ale za chvili se mi tam nevejde 😀 Kamoska ma Ergo a rikala, ze cca od 10 kg ditete nosila na zadech a ze super, podle me na zadech to musi byt pohodlnejsi, Manduca ma i ten prsni pas, co spojuje popruhy a odlehci ramena, takze super. Jeste jsem teda zvedava na tu novoroz. vlozku, je primo soucasti Manducy, vsita dovnitr a zapne se na patentky a ty mi pripadaj nejaky volny, pritom by nemela bejt nejak moc pouzivana (koupili jsme pouzitou) a skutecne vypada jak nova, snad nam z toho nebude dite padat, M. uz je velkej, tak jsme to nevyzkouseli (kupovali jsme cca pred 14 dny). Teda ne ze by to dite vypadlo, ale jako by zapadlo dovnitr, takze by se nic nestalo 😀 Snad to bude drzet. Pokud nemas a nechces nebo neumis s satkem jako ja, doporucuju 😉
@crawler No musim si zjistit tu spolehlivost, treti dite nechci ani boha! A kdyz jo, tak tak v 37, 38, pokud budem zdravi, a stejne spis ne, nemam jistej zastup do ordinace a kdo mi zaruci, ze az otehotnim, ze ho sezenu,. Uz ted bude navrat tezkej, po cca 3 letech. Hormony uz moc nechci, bez nich je to lepsi, ale kondomy nechce manzel, spolehat na nej po teto zkusenosti nehodlam 😀 , plodne a neplodne dny, no vas Isek je dukaz, ze ne vzdy se zadari 😀 Podle me ty lokal hormony maji daleko min nez. ucinku nez HA, ale jde mi o tu spolehlivost.
@zuzi82 Ono to telisko driv bylo docela desne (DANA za casu nasich matek), zpusobovalo to zanety apod, jenze dost casto si to tam ty zenske nechaly moc dlouho 😖 Dnes to bude na jine urovni, ale urcite to neni bez komplikaci. Chce to chodit na kontroly, UZ atd, no musim to zkonzultovat a prinejhorsim, i kdyz moc nechci, vzit prasky, kdyz nechci dalsi dite a pripadny potrat taky rozhodne ne.
@verisek A co pouzivate, smil-li se zeptat? Jestli nic, tak bacha na to 😀

katy007
16. říj 2010

Holky jak dáváte příkrmy - já zatím jen jednodruhovou a pak s bramborem a pak najedu i kombinaci masa, asi zkusím začít s mrkví př. týden. Mám Adélce po jídle čistit dásně nějak nebo jen večer nebo není důvod když nemá nemá ještě zoubky?

Jasekd: ty jsi zubařka poraď jakým způsobem máš čistit mimču zoubky až bude mít asi to bude boj předpokládám 😅

zuzi82
autor
16. říj 2010

@jasekd Nevím, jak je to s těma zánětama, ale dr. mi to radši teď dát nechtěl. A já nevím, jestli to vůbec někdy dám, protože taky přemýšlím o dítku tak v 38 letech, pokud na tom budeme finančně tak, aby jsme se nemuseli pást, takže možná budeme celý život na kondomech, ale mě ani manžovi to nijak nevadí. 😉

crawler
16. říj 2010

@jasekd jojo, DANU měla moje mamka a byla to prý hrůůůza :-/ 😝
Nene 😀 u nás neselhala metoda antikoncepce, ale její uživatelé 😀 My jsme se milovali den po ovulaci, což se při této metodě "nesmí" 😀 Vždy je den ovulky a další 3 dny jsou "trestné", ale my měli chvíli po svatbě a byli jsme jaksi nadšení a oba jsme k těhotenství byli otevření (nevadila nám představa, že otěhotním)...Jinak tahle metoda (PPR) je naprosto spolehlivá u těch, kdo mají vyrovnané cykly - fakt není problém přesně vidět, kdy má žena ovulaci apod. Ale vzhledem k tomu, že ty jsi měla hormonální problémy, apod. tak to samozřejmě jako antina nepřipadá v úvahu...

crawler
16. říj 2010

@zuzi82 ty kondomy sice krapet lezou do peněz, ale na druhou stranu je to fakt pozitivní v tom, že si žena nic necpe do těla - protože jsou to hrozný sajrajty... 😝

crawler
16. říj 2010

@katy007 určo jednosložkovou (mimojiné, abys odhalila případné alergie) a asi nejvhodnější je ta mrkev, pak brambor, brokolice a špenát - pak kombinace s rýží...a pak terpve maso. My dáváme příkrm měsíc a k masu jsme se ještě nedostali...

jasekd
16. říj 2010

@katy007 Ja teda dasne necistim, ani jsem to nikomu nedoporucovala. Zoubky pak uz ano, u takoveho drobka bych asi zacla mulovym ctvereckem navlhcenym, proste otrit a pak casem X soft malinkatej kartacek nebo nejaky ty okusovaci, a bez pasty az do doby, nez to dite umi vyplivnout, jinak to bude vsechno jist a muze mit moc fluoru. No a pastu vzdycky odpovidajici veku (je to delene podle obsahu fluoru). Co je dost dulezite, neolizovat detem lzicky, nejist ze stejny presnidavky apod, protoze kaz zpusobuje streptococcus mutans a ten neni soucasti prirozene flory v puse, tzn dite ho nema a cim dele se nakazi, tim mene je ohrozeno kazem, takze ja tohle striktne dodrzuju, i kdyz mam jen dve male plomby, ale toho streptokoka mame v podstate kazdej, nejvic samo lidi s vysokou kazivosti a spatnou hygienou. U vetsiho ditete uz to samo dodrzovat nebudu, takhle to vypada, ze mu ani pusu nedam, to ne, ale ty vetsi deti uz jsou vstricnejsi k cisteni zubu nez ty malinky, tak ty malinky chranit aspon takto.

@crawler Mne ty kondomy az tak neva, manzelovi jo, a taky muzou prdnout, takze mit doma nejakej Postinor, nam se to nikdy nestalo, ale dost znamejm jo.A ja taky nesnasim ty levny a Durex leze do penez, tak nevim... Na tu vasi metodu by se mela teplota merit pravidelne v urcitou hodinu apod, ze? No na to nervy nemam, vstavat o vikendu, nebo to nedodrzujes striktne? Ja mela velky vykyvy, u me to fakt nejde, ovulaci jsem zpetne poznala poprvy az ted, jak jsem otehotnela, protoze jsem presne vedela, kdy, tak mi docvaklo, ze me i bricho bolelo a byla jsem veeelmi pri chuti 😀 Ani pri lecbe Clostylem jsem to nepoznala, proste jsem si jen spocitala, kdy asi to bude...

katy007
17. říj 2010

Jasekd: tak až se vyklube zoubek jo?

andrea110409
17. říj 2010

Ahoj holky
@jasekd řídím se podle toho už sem to slyšle a před jeho narozením ...zuby mám na prd tak ať je na tom Šíma líp.

Dál se chci zeptat jestli někdo neřešíte autosedačky? My začínám emít problém s vajíčkem a tak přemýšlím jakou dál. Mám dva favority Britax a Römer(snad to pišu správně )

jasekd
17. říj 2010

@katy007 "Cistit" hned jak se vyklube, ale s tou lzickou to chce dodrzovat od zacatku, i kdyz zuby nema 😉
@andrea110409 Sedacka bude Martinovi za chvili taky kratka, ale zatim jsem se po nich nekoukala, tak neporadim...

crawler
17. říj 2010

@jasekd ahojky🙂 metodka úplně jednoduchá🙂 nařídila jsem si na mobilu zvonek např. na 5.00, jakmile zazvonil, vzala jsem digitální teploměr z nočního stolku, dala si ho do pusy, změřila a spala dál...a pak jsem si vstávala, kdy jsem chtěla...Důležité je měřit v rámci cca 1 hodiny. Teplotu jsem si dala v podobě puntíku do tabulky a puntíky spojovala...Jakmile puntíky vyskočily o 2 desetinky a vác, tak jsem počkala 3 dny (3x puntík vysoko oproti alespoň 6ti předchozím dnům) a ten třetí den večer už jsme se milovali. Plus k tomu lze sledovat pohmatem čípek - to jsem nedělala a nebo hlen - když je tařný a sklovitý - je to "příznak" plodnosti - tahle konzistence dokonce udrží spermijky déle naživu - zatímco hustý hlen (bělavý až do žluta) má takové ph, že spermiím život zkracuje a především je nepustí dál. Ten "plodnej" hlen se vyskytoval většinou den předtím než vyskočily puntíky...Já měla cyklus 28dní a z toho 10 dní bez milování - jen mazlení a tulení. Byla to paráda, protože si asi dokážete představit to milování po té 10denní prodlevě 😀 Podle mě je to nejdokonalejší metoda - žádné umělé a cizí látky do těla ženy, nic co by nabourávalo hormonální rovnováhu a jako velký bonus je pěstování vztahu, který jsme dělili na období zamilovanosti, něhy a objetí a na období, kdy jsme se darovali jeden druhému se vším všudy...😀A co se týče spolehlivosti - tak při dodržování je spolehlivost shodná s HA antinou 😉...Jen je třeba určité kázně, kterou jsme my po svatbě jaksi neměli 😅

jasekd
17. říj 2010

@crawler No ty jsi uplna reklama, ale me nepresvedcis 😀 Super, ze vam to vyhovovalo, ale ja bych kvuli tomu nevstavala, navic teplotu ovlivni vic veci... A manzel by teda 10 dnu nevydrzel, bylo by dusno, kupodivu po porodu musel, tak to slo, ale ke konci dost prudil...A mimochodem, mazleni a tuleni ja teda nemusim, pripada mi to takovy neuplny a zbytecny, proste chlapska povaha 😀

liafletcher
17. říj 2010

Ahojky chtela bych se zeptat, jsem prvorodicka a jsem v 25 tt a uz pred tydnem se mi zacalo delat mlazyvo,nemuze to ovlivni kojeni po porodu? 😕

andrea110409
17. říj 2010

@liafletcher AHOJ, mě se dělalo mlazyvo taky brzo a kojim ještě dneska půl roku po porodu. Je teda pravdou, že jsme trochu dokrmovali, ale možná to bylo i trochu z jiné příčiny a já to špatně odhadla. Malý totiž nesnší usínání večer a tak vyžadoval furt pít jen proto aby spát nemusel 😎

jasekd
17. říj 2010

@liafletcher Ahoj, podle me je to uplne jedno... Mne se delalo az uplne tesne pred porodem a mlika jsem mela malo, plne jsem kojila cca 5 tydnu, kdy malej vubec nepribiral (4 tydny se dostaval na porodni vahu), no a pak s dokrmem do 4 mesicu maleho, pak uz nebylo vubec (otehotnela jsem, kdyz bylo malymu asi 3,5 mesice, tak mozna to s tim souviselo)... Sestrenice nemela pred porodem mlezivo vubec, a kojila obe deti plne do 6 mesicu a pak jeste min. do roka 😉 Ted jsem si zkusila zmacknout a z jedny strany netece nic, z druhy jsem vymackla kapku a vypada to zas jako mlezivo, ale to bude pozustatek kojeni asi, ne nove.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru