Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
18. říj 2010

jasekd, jak zaostalé? co já bych dala za to, když by se začal teprve otáčet, to je plná postel polštářů a peřin, aby se nepřeklopil...teď tam řádí s hrazdičkou, zvedá ji ty nohy si cpe do pusy..a pak se dostane na kolínka a rozčiluje se a rozčiluje, protže nohy jdou, ale ruce nejdou..to je strachu..bych byla radši, když by si v klidu ležel..počkej, až bude mimčo na světě, budeš ráda, že martínek je kliďas, že ti nikam nedrhá, atd..to já mít teď druhé, bych se zbláznila..tomínek je strašnej akčňák, neměla bych šanci ho bez úrazů uhlídat..

baterka, jsi šikula, u nás sice taťka hudebník, ségra, ale mně se to minulo a já někde zpívat, tak lidi utečou, divím se, že to tomínek vydrží, ale on se taky směje😀

jasekd
18. říj 2010

@eriska No kdyz je internet plnej videi, jak pulrocni deti sedej a lezou, tak to nahloda, to vis... Ten napad s fotkou neni spatnej, to bude mama rada. Kocar uz mame Jane powertwin, pouzitej za 3 tisice, je u rodicu na pude, snad uz nebude snih, i takhle to bude hruza se s tim tahat, no a pupek a Martinka v te nasi zime, fuj. Snih cekame kazdym dnem (sorry @baterka 😅 , vy treba neee). Jinak doufam, ze Martinovi vydrzi to, ze je hodnej, hlavne s tim spanim. A zdrhat zacne, jen holt trochu pozdeji, az se budu sotva valit. Jmena se zacnou resit pristi tyden, az se dozvime, co to bude. Ja trvam na Zuzance a Markovi, ale asi to neprojde, ta Zuza urcite ne.

eriska
18. říj 2010

jasekd, on manža chce tu natašu? nebo co to bylo za jméno? promiň, nepamatuju si a hledat se mi to nechce..tak třeba tomík ještě neleze a sedí tak půl minutky sám, někdy ani to..takže tě nemá co hlodat..ale věřím, že na to člověk myslí..třeba ale bude kliďas, známá má chlapečka, co je takový klidný, opatrný..ježiš, se sněhem nestraš..jen nechci, aby v sobotu pršelo či sněžilo, jinak mi to je jedno..

jasekd
18. říj 2010

@eriska Jo, jeste ho ta Natasa nepustila... Ma i jine kandidaty, ale ty se mi taky nelibej. U Chrudimi snad snezit nebude, to my tadymeli pred rokem tu strasnou kalamitu, pul metru, polomy, zatim snad rikali, ze to ma roztavat. Snad budete mit slusne, ted bylo nadherne, to by byly fotky krasny, s listim barevnym 🙂 Ja podzim muzu, u nas je hezci nez jaro. Jaro tu stoji za prd, vsude je snih, kterej je pak spinavej, dokud nesleze, ulice se neuklizi, takze vsude bordel, do toho sem tam kvete nejaka chudinka kyticka... nic moc, u nas zima prejde spis do leta, jaro je fakt ve znameni bordelu a spiny, pritom jinde je tak krasne.

baterka
18. říj 2010

tak mám slušné dilema - venku zima jak v ruském filmu, kočárek mám rozbitý (tchýně s Markem včera tak rumlovala, až se jí povedlo urvat jeden šroub a tak je kočárek nepojízdný...) a já dala skoro všechno teplé oblečení prát... A bunda na nošení je někde na cestě na sever... Budu ho muset vzít do šátku a nabalit jak pumpu vším co máme a dojít rychle pro ten šroub, snad ho budou mít... Ach jo, tu tchýni mi byl čert dlužen... 😠

baterka
18. říj 2010

@jasekd já lobuju za Marka 😉 , takové pěkné jméno 😵 !

crawler
18. říj 2010

zuzi: tak na to smaž...u nás stále super noci bez krmení, ale asi mám prostě to štěstí...nemá cenu matěje trápit - radši mu dej původní plnou dávku um a hotovo🙂

já věřící jsem a takový pohřeb bych nechtěla ani za nic...ale starší generace asi spíš jo...není to nic povinného - pochopila jsem, že to byl celý pohřeb se mší svatou...ale když má mrtvý taková přání, tak by se mu splnit měla - v kostele není nic povinné - vše je tak, jak si řeknou pozůstalí nebo je v závěti nebo tak 😉 mě osobně se hnusí spalovny a ta poslední rozloučení, která obvykle mají nevěřící....já bych nejradši, kdyby to bylo bez cyrátů jen pěkná hudba, někde v soukromí a konec- tečka - každý, kdo bude chtít si vzpomene a kdo ne, tak nechci, aby poslouchal žvásty o tom, jaká jsem byla nebo nebylla - nejbližší a Bůh to ví a to mě stačí...

jinak no pěknéí téma😀

co vaříte holky?

jinak u nás postup - už jezdíme na domeček měřit a přemýšlíme co kde bude a tak😀

jinak joo Eri - zlatě za takové mužské - mít sex jen z vůle chlapa, nebo se do toho nutit, abych mu udělala dobře...no tě prsk 😅 😒 bych si přišla jak ve středověku 😀

crawler
18. říj 2010

@jasekd by ses divila, jakou jsme tu měli sněhovou kalamitu🙂 manža to za svý roky nepamatuje...jsme sice "teplý kraj", ale nevyhlo se nám to... 😖 ...jinak u mě je Nataša překrásné jméno! 😵

zuzi82
autor
18. říj 2010

@jasekd Já pro změnu lobuju za Zuzanku 😀 😅

jasekd
18. říj 2010

@zuzi82 No ja to tady psala, ze Bat je za Marka a ty za Zuzku 😀 Jenze blbne kun a tak se mi to neodeslalo 😠 Prispevek jak Lovosice, uz to psat znova nebudu.
@crawler Kdy byla ta kalamita, taky loni v rijnu? Mozne je vse, ale chtela jsem Eri nejak uklidnit 😉 Jinak my se doma obcas kvuli sexu hadame, ale stredovek nemame, nebojte 😀 Kazdej ma nejake hadaci tema, a kdo ne, je bud stastnej clovek nebo keca... Mne se Natasa libila driv, ale naprosto silene reakce okoli me znechutily, nechci, aby nam to jednou vycitala...

miselaniki
18. říj 2010

@jasekd - jména u nás to byl velký problém hlavně pro kluka, holku jsme měli vybranou hned ( ema, nebo anna) ale kluk to byla katastrofa, vůbec na ničem jsme se nemohli dohodnout - až pak nakonec Kryštof. A reakce okolí? Že jsme se zbláznili takové jméno a tak. No mně to bylo fakt ukradené. Jestli se ti Nataša líbí tak jí dej🙂.

zuzi82
autor
18. říj 2010

@miselaniki Mě se Nataša nelíbí, ale Kryštůfek ano. My měli pro holčičku taky Anna a tchýně byla úplně hotová a strašně si přála kluka. Prý Anču teda ne 😀
Jo a my, zdá se, máme konečně nějaký režim. Dopolední spánek tak 20 minut, odpoledne 2 hodinky a pak ještě před večeří zase tak 20 minutek. Tak je to super. Můžu si i naplánovat nějakou domácí práci na odpoledne, kdy Maty spí. 😅

jasekd
18. říj 2010

@miselaniki Uz nelibi. A Krystov se mozna dost lidem nelibi, ale na Natasu ti reknou bez domu Ivane 😅 Bojim se, ze by se ji smali...Krystof je mozna pro starsi gen. trochu zvlastni, ale mezi detma bude podle me normalni, Natasa ne. deti sice neznaj tu rikanku, ale rodice jim ji reknou, kdyz dite doma zahlasi, ze ma spoluzacku Natasu 😀

miselaniki
18. říj 2010

@jasekd - tak jestli už nelíbí to je jiná🙂. Kolegyně dala klukovi jméno Ivan a všichni - Ivánku Ivane🙂) ale pak si zvykli je pokoj. Známí mají Josefínu a Toničku, ale k nim se to hodí, já bych to dát třeba nemohla. Na základce jsem měla spolužačku Helgu a její bratr byl Heribert - tak ten si užil chudák.

zuzi82
autor
18. říj 2010

@miselaniki Toničku bych chtěla já, ale manžel byl zásadně proti a i okolí mě odrazovalo, že to prý tomu dítěti nemůžu udělat. 😒

miselaniki
18. říj 2010

@zuzi82 - já myslím, že tu takovýchto jmen záleží i na přijmení. Tak Anička ne, Tonička ne, ještě, že máte kluka🙂)

zuzi82
autor
18. říj 2010

No Aničku bych dala, na tchýni bych se vykašlala. Důležité je, abych se shodla s manžou. Ostatní je nepodstatné. 😉

jasekd
18. říj 2010

@miselaniki Presne: Bez domu Ivane, ceka te Natasa... Pritom Ivan neni spatne jmeno, je to proste rusky Jan... No to mi ta Helga prijde horsi, no a Heribert no comment 😀 Antonie podle me uz dneska zas pomalu jde do mody a vubec tyhle stary jmena, neni to tak spatne... I ta Anna byla jeste nedavno vykopavka a dneska je to velmi casto davane. Podle me nejhorsi je, kdyz chcete bejt svetovi a mate blby prijmeni, nebo kdyz se jedno dite jmenuje treba Pepik (po tatinkovi) a druhy Maxmilian, Sebastian apod.

crawler
18. říj 2010

mě přijde, že dnes už je úplně jedno jaký jméno...lidi jsou zvyklí na vše a děti, když budou chtít si posměvnou říkanku vymyslej vždycky...já znám esmeraldy, apod...ale faklt to potom člověku nepřijde...můj manže chtěl Pepičku...když jsem si to představila, tak hrůza, ale když si ted vezmu, jak je každé miminko úžasné, tak i to Pepinka by bylo nádherné...mě to tak přijde...jen nejsem zastánkyně "půlnočních bouří" a jiných "indiánských jmen"

baterka
18. říj 2010

u nás byl boj o klučičí jméno, manžela jednou napadlo, že když bydlíme v sudetech, bude to Konrád... (hádejte po kom..., i když ten se narodil až u Liberce) a pak to obas řekl jako vtip na otázku, zda už máme jména.... Se to děsně chytlo! A dodneška mu tak někteří jeho lkamarádi občas řeknou, bych je přetrhla! Našich známí takhle žertovali a říkali dítěti v bříšku Ferdinand a manžel se toho chytil a už nepřestal. A tak i když se dítě jmenuje ofiko Jan, tak slyší jen na Ferdu a jemu už 21... Takže bojuju, aby Marka všichni oslovovali Marek a ne Konrád 🙄

jasekd
18. říj 2010

@baterka Lepsi Konrad nez Adolf 😀

miselaniki
19. říj 2010

ahoj holky,
@baterka - no Konráda bych asi nerozchodila🙂). Manžel vyhrožoval Leopoldem, moje babička byla Anna takže holka by byla po mojí babičce, tak manžel, že kluk bude po jeho dědečkovi Poldík🙂. Tak tchýně mně prosila ať tohle proboha nedopustím a to byl její tatínek🙂).
Jinak holky konečně jsem dostala krásný prstýnek za porod - malý má půl roku!!!, než se můj manžel rozhoupe to je vždy doba. V rodině je z toho sranda a všichni ho upozorňují, že malý má tedy za půl roku první narozeniny tak aby se začal chystat🙂).

zuzi82
autor
19. říj 2010

Dobré ráno,

@baterka @miselaniki jak chlapa něco napadne, tak to stojí za to. 😀
Já dostala jen kytku. Žádné zlato se u nás nekona a ani asi konat nebude, ale nevadí mi to. Pro mě je důležitější, abych už konečně měla v provozu vanu. Na zlato stejně nejsou penízky. Ale v neděli jsem dostala růži, za to jak se dobře starám o Matěje a jak k němu v noci vstávám. 😅

baterka
19. říj 2010

@jasekd představ si, že v Německu je nadace, která dá rodičům, kteří pojmenují svého syna Adolf, 1000 Euro, je to staroněmecké jméno a podle nich by nemělo být kvůli jednomu blbci zničeno..., no nevím, ani ty prachy by mě asi nepřesvědčily... Ale Konráda odmítám!
@miselaniki Poldík taky síla... 😀 , tak snad to bude holka, viď!
jinak holky včera přišla mamka s tím, že její kolegyně v práci přišla o svého vnoučka! Je to hrůza, byl o necelý měsíc mladší než Marek, vzájemně si ukazovaly fotky... a oni mu asi před 14 dny zjistili svalovou dystrofii a včera umřel! Jsem z toho hodně špatná, nějak mi došlo, že tohle se přece může stát v každé rodině, tedy i u nás, nemoc si nevybírá... 😔

crawler
19. říj 2010

@miselaniki já dostala troubu se 6.smyslem od whirlpoolu taky když bylo malýmu dost - asi 4měsíce, co máš z toho, chlapi no...pěkný je, že aspoň něco 😉

crawler
19. říj 2010

@baterka známé umřel syn v 5m na SIDS - byla s ním venku na procházce a najednou kouká, že malý je mrtvý - asi modral...jinak naprosto zdravé dítě...mě je jen při té představě tak ouzko, že...no radši nemyslet a opravdu si vážit každého dne!

zuzi82
autor
19. říj 2010

@baterka To si vůbec neumím představit. Když se malý narodil, tak mi ta představa přišla hrozná, ale teď, když už se na mě směje a natahuje ručičky, tak bych asi zešílela.

baterka
19. říj 2010

no právě, já včera nemohla usnout, pořád jsem se dívala na Marka, jak si tam odfukuje a jen ta představa, že už by to tak nemuselo být další den... fakt děs. Navíc byli oba rodiče mladí (do třiceti) a takhle zjistili, že spolu přirozenou cestou nemůžou mít zdravé dítě, snad jen umělé oplodnění, ale možná bude muset být darované vajíčko... Oni na to samozřejmně teď nemají ani pomyšlení...., to je jasný. No nic, nechtěla jsem tu narušit pozitivní náladu. ...

miselaniki
19. říj 2010

@zuzi82 - mně by stačila i kytka, ale manžel mi u toho darování řekl, že je to tak za všechno ( 5 let snažení, těch hormonů, co jsem do sebe musela nacpat kvůli umělému), že si to moc váží, tak mi i slzička ukápla🙂.
@baterka - no doufám, že to bude holka🙂.
@crawler - no aspoň vidím, že to není jenom u nás s tím darováním🙂.
No holky je to hrozné, taky si to nedovedu představit.

baterka
19. říj 2010

@miselaniki a zpět k něčemu pozitivnímu, já nedostala nic, u nás se na dárky moc nehraje 😎 a pro sebe jsem si koupila knížku. Porodé zmizelo ve stavbě (něco tak romantického jako auto písku, dvacet pytlů cementu a další "dárky" a výbavička 😝 ), ale manžel už několik víkendl a mnoho večerů po práci tráví děláním stropu, takže až to dodělá, bude to ten nejkrásnější dárek na světě 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru