Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
12. lis 2010

Ahojky holky, tak dneska to naše zlatíčko pěkně zlobí. Už jsem byla 2x na monitoru a musím po obědě znovu. Jen co mě odepnou, tak řádí jak zběsilej a jen co mě připnou, tak si jde schrupnout. Asi mě klepne. Tak nás poslali domů se najíst, napít a po druhý hodině mám přijít radši ještě jednou. Doufám, že se to povede a nenechaj si nás v nemocnici. Jinak vše v pohodě nic se nechystá. Jen zas byly ketolátky v moči. Jo a monitor lítal tentokrát to nižší číslo mezi 20-30, pořád lepší než max 10 minule. Ale stejně se nic neděje. Tak snad stihnu v listopadu porodit.

jasekd
12. lis 2010

@mercedesse Drz se. Je to otrava tam furt chodit, ze. Jinak ja mela to cislo max. do 20ti a nakonec jsem porodila v terminu. Co cipek, furt zavreno? Ja teda nevim, kolik jsem mela CS, ale byla jsem furt zavrena a i k porodu jsem dojela v silnych kontrakcich, ale jen na 1 cm, ale ten den odpol. jsem porodila. Fakt to nemusi nic znamenat. Uz jsi tam mela nejake pravidelne kopecky? Ja asi 3 dny pred terminem mela pidi kopecky po 10 minutach zhruba, ale fakt nizke. Ty brdo, tobe uz se to fakt blizi 🙂 Normalne skoro zavidim...

baterka
12. lis 2010

@mercedesse mer, tak snad už máš tenhle třetí lepší 🙂! Já si taky užila jednou přetáčení, pak jsem radši před monitorem vždycky vypila preso a dala si čokošku a hodnoty ukázkový 😀 😎 ! Marek je kliďas a byl i v bříšku, takže kafe a sladina ho vzbudily, jinak by chrupkal taky, takže aspoň to kafe, stačí pár loků po ránu. Já kafe vůbec nepiju a jak jsem si ho dala, začly se dít věci 😀 ! A to víš že jo, bude to ok, porod tu bude co nevidět 😉

baterka
12. lis 2010

@jasekd závidíš??? No tak to je gól. Vždyť sis před "pár dny" ještě neuměla vůbec představit, že budeš na jaře zase rodit... 😀! Už se těšíš na Natašu, co? 😀 😀 😀

lucietka77
12. lis 2010

@mercedesse ... drž se mamčo 😉

jasekd
12. lis 2010

@baterka Nazdar, kde trcis? Psala jsem ti sahodlouhy vodacky dopis a ty nikde 😀 Vis, ja jsem z toho druhyho tehot. tak rozesrana (to snad nejde napsat slusne), proste je to zahul a telo protestuje a furt je mi zle, tak si rikam, uz aby to bylo za mnou. Ale ted mam relativni klid jen s Martasem, ja vim, clovek nevi co chce... Uz se polepsim 😉 Jedina varianta, na ktere se shodnem, je ted Vendula. Zuzanka mi stale prohrava, chudinka mala 😀
@mercedesse Snad jste dopadli dobre. Ja ted nebudu na netu, jedu do Phy, tak ti drzim palce.

mercedesse
12. lis 2010

Tak jsem doma a naštěstí všechno v pohodě. Akorát mám přijít radši v úterý znovu jen na monitor, aby to zkontrolovali. Prostě malej spáč. Budu si muset dát ráno to kafčo a ne maliníkovej čaj jako dneska 😀 Jinak CS je zase 2 jako minule, prej to na porod nevypadá. Tak třeba se umoudří. Dr. mi povídala, že nejlepší je prej porodit, když to začíná takhle blbnout, tak jsem říkala, že fakt nejsem proti, ale ať to vysvětlý mladýmu. Pravidelný kopečky žádný, tak si myslím, že to bude ještě na dlouho. Každopádně miláček je zítra celý odpoledne pryč a v pondělí mu přiletí šéf z Holandska, takže nejlíp to aspoň do toho úterka vydržet. Zrovna se to moc nehodí.

karolina20
12. lis 2010

@mercedesse to jsem ráda že je vše v pořádku.hlavně dej vědět kdyby něco. 🙂

mercedesse
12. lis 2010

Jasný, hned bych vám dala vědět. Snad to bude v pohodě. Teď mě tu zlatíčko okopává u stolu, takže se o něj nebojím a žebra už mě taky konečně přestaly bolet. Nevím co to bylo, ale v noci jsem dostala parádní srač....u a pak to začalo konečně polevovat. Asi jsem něco snědla, nebo prostě tělo odmítlo něco strávit. Hlavně, že je to pryč.
Jo a holky díky za podporu, jste skvělý. 😉

baterka
12. lis 2010

@jasekd no promiň 🙂))), je jasný, že voda je téma na dlouho, tedy aspoň u mě, jezdím od čtyřech let několikrát do roka a naštěstí jsem si našla chlapa s lodí 🙂. Už se těším, až Marek bude porcelánovat, jen to asi bude v létě a na nějakých klidných vodách. Ale co, za ty zážitky s ním to stojí. Druhé těhotentví Ti dává dost zabrat..., pořád ještě zvracíš??? Ty jo, vždyť už jsi v půlce...! To je teda vopruz, to Ti řeknu.
Já se právě vrátila ze zastupitelstva (jsem zvolená... 😝 ), no vesnice jak řemen, lidi si nadávaj, tenhle má spadýno na tohodle, tamten lezl za ženou tohodle..., nádhera. Takže jsem lehce zpruzelá, ale zvolili jsme starostku, tak aspň tohle. Muž hlídal (poprvé večer), jen uspávání už nechal na mě, když jsem se vrátila před osmou. Ale fakt skvěle to spolu zvládli, uf 😵

baterka
12. lis 2010

@mercedesse Ty jsi skvělá!!! Jsem, ráda, že je mrňous ok 🙂! To víš, že je, jen ti doktoři to musejí mít s grafy a tak... Já taky věděla ,že je Marek ok, nemá Downa a monitor je ok, ale oni mě vždycky ti mudři tak znervóznili... Ty vypadáš, že se nedáš, to je dobře! Už jsi si užila svoje a vidím, že finish si už docela užíváš! A že se porod zrovna teď moc nehodí? No tak bacha, aby to nepřišlo, třeba bude mimi vtipálek 😀

jasekd
15. lis 2010

@baterka Ty toho mas malo, ze jeste budes v zastupitelstvu?Jinak ty vztahy, to je asi typicke nejen na vesnici, akorat tam se to vic projevi. Spatne je mi porad a uz jsem z toho fakt unavena a otravena.
@mercedesse Hele, nemas uz nahodou Misana u sebe? Protoze ten prujem, to bejva i znamka porodu... Zacina to tu bejt napinavy 🙂

karolina20
15. lis 2010

@mercedesse kdepak jsi,nejsi už v porodnici? a chtěla jsem se holky zeptat,mám takové brnění rukou,v noci mě to budí-je to nepříjemný.nemáte s tím někdo zkušenosti?

jasekd
15. lis 2010

@karolina20 Mam, nejen z tehotenstvi. Delam praci narocnou na ruce jak v presnosti tak nekdy i sile (zubar) a mivala jsem to casto. Ke konci tehot. taky, ale ted mam celkem pokoj, nekdy se to ale objevi a treba pulden necejtim ruce. Snad ti to zmizi, jestli to mas jen ted. Nic moc mi nepomaha. Protrepat, procvicit, zakroutit rukou poradne v rameni, jako kdyz se plavci rozcvicujou nebo kdyz je ti zima na lyzich, tou odstredivkou se do konecku prstu dostane krev a je to trochu lepsi.

Jeste jeden zazitek z Prahy: Ted jsme byli v Praze a manzel zaparkoval pred prechodem (sidliste narvane auty, uzka ulice, kde se vsude parkuje a auta jezdi tak 10-20 km/hod), na prechodu jsme nestali a ostatni parkujou taky tak. Vecer jel domu, strasne prselo, vratil auto tatovi a ten mu druhy den vola, ze ma za steracem zbytek listecku od policajtu, aby se dostavil k vysvetleni! Panum nejak nedoslo, ze se to v desti za steracem rozmoci. Kdyby to nalepili na okynko u ridice, tak to nasel. Listecku pulka... Na netu nasel, kam volat, no a musi se dostavit osobne! Pouze v uredni hodiny v pondeli nebo ve stredu. Pakarna, coz. Kdyby nam tam to auto nekdo ukradl (vypujcena Octavie combi), tak tak rychli nejsou (viz jak jsem psala, ze se na zaznam z kamery, na kterem byla zachycena kradez firemniho auta, podivali po 14ti dnech), parkovali jsme tam jen asi pul hodiny, nez mi pomohl s vecma nahoru k tete, a zase jel.

mercedesse
15. lis 2010

Ahojky holky, nebojte, ještě jsem celá. Včera jsme byli v Ředhošti na trzích a pak jsme celý odpoledne natírali plot. A stejně to s maldým ani nehlo. Večer přijeli naši na návštěvu, nějak se zdrželi a šla jsme spát něky o půlnoci. Malej na mě byl tentokrát moc hodnej a nechal maminku spinkat asi do půl desátý. 🙂 Ale jsme dneska jak praštěná. Včera se všichni dohodli, že budu rodit ve středu, tak jsem se zařekla, že tu radost jim neudělám, takže do čtvrtka nic nechystám. 😝 😀 Přece nebudu rodit na povel. To bych radši udělala radost Michalovi a rodila po neděli. Tenhle tejden má ještě nějak moc práce. Jo plánuju to moc pěkně, tak abych večer nejela. Stejně si to prcek zařídí podle sebe. Zítra jdu na ten kontrolní monitor, tak pak dám vědět.

karolina20
15. lis 2010

@mercedesse ahojda,no vidí jakýho máš hodnýho broučka 🙂 my jsme včera hrabali celou zahradu a v sobotu jsme byli na trzích,a ještě jsem si včera udělala procházku do 1km vzdálené vesnice a zpět.

mercedesse
15. lis 2010

@karolina20 taky hezkej výkon, já se teď přemlouvám, abych vyžehlila, ale dneska je super línej den. Jo a poslední tejden mám neskutečnej hlad. Nějak si tělo dělá zásoby. Tak doufám, že nestihnu přibrat 5kg do porodu. To by mě po takový době těhu bez přírůstků a s úbytkama fakt naštvalo. 😒

jasekd
15. lis 2010

@mercedesse V Redhosti? Odkud ty jsi? Nejsi z Loun nebo okoli? Ja mela v Lounech dedu a babi a ted tam jezdim za sestrenici a uprimne, ty trhy v Redhosti nesnasim, my se vracime v nedeli a to Vietnamci tahnou z trhu, dodavky, za tim prazdne vozejky, litaj ze strany na stranu a nejdou predjet 😀 Jestli je to ta sama Redhost (mezi Lounama a Msenym), tak mi rekni, maj tam i neci jinyho nez vietnamsky veci? Byla jsem tam kdysi po ceste domu a nejak me to nenadchlo. Jinak Msene jsme milovali, to koupaliste tam, jak za prvni republiky, funguje to jeste? Jestli jsi odjinud, tak sorry 😀

mercedesse
15. lis 2010

@jasekd Já jsem z Chlumína u Mělníka. Byli jsme tam pro slepice, ty bestie doma přestaly nést. Jinak vietnamců mraky. Měli tam nádherný štěňátka, osla, kůzle pak nějakou zeleninu a ovoce. Jako na podívání dobrý, ale jinak největší hadrárna. Já tam byla podruhý. Přes Mšený Lázně jsme projížděli a vypadá to tam super, ale vůbec to tam neznám.

jasekd
15. lis 2010

@mercedesse Aha, tak tam uz to neznam 🙂 No tenkrat tam byli snad jen ty Vietnamci. A jinak jsme z panelaku, takze slepice a osla fakt ne, ale tenkrat tam ani nebyla nejaka slusna zelenina... Msene je strasne ospala dira, takovy maly lazne, a kdyz jedes na Melnik (od ty Redhoste), tak pred tim lazenskym arealem odbocis doleva, lesem pres trat a pod kopcem bylo takovy koupaliste, asi dost stary, zadnej luxus a moderna uz tenkrat, ale melo to atmosferu 🙂 Mrknu na Mapy.cz, kde je ten Chlumin. A rodit tim padem budes v Melniku? Tam jsem parkrat byla, nahore u zamku nad vinicema nad soutokem je hezky.

jasekd
15. lis 2010

@mercedesse Uz jsem si to nasla, my jezdime na Louny pres Melnik, Spomysl, Straskov, a za nim uhejbame na Martineves, Msene, Redhost a dal, takze jezdime tu samou cestu. Kousek od vas. Nekdy jsme to brali pres Berkovice kolem blazince a odvykacky. Uplne jsi mi pripomnela prazdniny. Tak zdravim k Melniku 🙂

karolina20
16. lis 2010

ahojky,tak dnes mám pocit že mi ten náš mrňousek vytlačí močák z těla 🙂 a jak mě bolí kostrč 😒

mercedesse
16. lis 2010

@karolina20 Jo tak to znám a když ne přes močák, tak pravým bokem 😀 Vydrž holka, už jen chvilku. I když já bych do toho taky nejradši už kopla. Dneska mi dává čočku.

Jinak u nás dneska ten kontrolní monitor naprosto v pořádku a možná, že už se pomaličku začíná něco dít, protože dneska tep teda normoš, ale činnost dělohy skákala mezi 60-80, což je velkej posun z minulejch 25 max. Prohlídku mám až v pátek, tak uvidíme. Hlavně, že je malej v pořádku.

karolina20
17. lis 2010

@mercedesse to je dobře,že je u vás vše v pořádku,už budeš mít brzoučko drobečka u sebe,já jsem dneska nějaká přepadlá z toho že cítím méně dnes pohyby...

mercedesse
17. lis 2010

@karolina20 nebuď nešťastná, u mě je to v takovým počasí normální, prcek prostě radši spí, když je takhle hnusně. Nejdřív mě to taky děsilo, ale už jsem si zvykla. Jako náš se občas pohne, ale nic děsivýho. Jo a teď jsme přijeli od babičky a tak ve mně několikrát dloublo, že jsem se lekla, že pojedem. No uvidíme. Teď je klid. Ale nejspíš to nebylo ono.

karolina20
17. lis 2010

@mercedesse Páni,třeba už zítra budeš broučka chovat 🙂

mercedesse
18. lis 2010

@karolina20 tak zas nic, dloubání přešlo, nic se asi nechystá, tak uvidím zítra v poradně, co mi řeknou. Já pořád čekám na ten nedělní úplněk 😀

karolina20
18. lis 2010

@mercedesse jejku 🙂 no já jdu dnes do poradny,tak jsem taky zvědavá co mi pan doktor řekne 😉

mercedesse
18. lis 2010

@karolina20 tak co? jak dopadla poradna?

lucietka77
18. lis 2010

Ahoj 🙂 tak dnes NT Plus vyšetření a výsledek je negativní 🙂 . Jinak budu @mercedesse držet zítra palečky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru