Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
15. pro 2011

@mercedesse no verte mi vsechny, ze po tech trablech, kdy budem radi, kdyz se poradne rozchodi do dvou let, tak nadavat nebudu 🙂 S tim druhym deckem, manzel taky nechtel tak brzo jako ja, ja chtela zacit v listopadu, a pak si nedal bacha a ja byla tehotna v cervenci/srpnu 😀 Nekdy takova chyba neni na skodu, kdovi, jak bsyme pak druhy stihli do konce rodicaku s M. (mela jsem dvoulety a rok jim nechala...)

mercedesse
15. pro 2011

@jasekd já vím, že u vás je to složitější s tou chůzí, ale myslím, že pokud má vůbec snahu a zkouší to, tak to už dlouho trvat nebude a rozběhá se. Ve škole už to na něm nikdo stejně nepozná, jestli běhal dřív nebo později. Jinak u nás má antikoncepci na starosti přítel a je fakt důslednej(já prášky už nechtěla). Takže bych se divila, kdyby se nám neplánovaně zadařilo. Leda bych je probodla špendlíkem. 😀

crawler
15. pro 2011

@mercedesse ted jsem dočetla😀 nám zrovna před pár dny rupnul - díra aspoň 2 cm 😅 samozřejmě zjištěno až po...tak třeba se přidám k těhulce 😀 osobně by mi to taky vůůůbec nevadilo, mám choutky na druhé už docela dlouho, ale manža chce až s 3 letým odstupem 😅 ale už mi říkal, že jestli se zadaří, tak bude taky šťastný 😀

@jasekd gratulace Martínkovi 😵 nebój, určitě už se Ti brzy uleví a M. se rozchodí - budou vánoce, tak ho častolákej na cukroví 😀 Jinak my stále vůůůbec nic, co se týče mluvení. Jen pokrok v tom, že jsem již několikrát zaznamenala snahu opakovat slova, takže dnes z něj vylezlo "táte táte" - snažil se opakovat táta...Jinak nevíš, jak je to s uzdičkou u jazýčka "nevím, zda jsem to pojmenovala správně) - manžel byl jako dítě na stříhání, že tu blanku měl dost srostou s jazykem..Není to náhodou dědičné a ke škodě s tím mluvením? Jak by se to dalo poznat? Já že se malej snažil opakovat to táta a stejně mu to nešlo moc dobře... 😕

jasekd
15. pro 2011

@crawler ja nechapu, co ty lidi s tena kondomama delaj, nam v zivote neprdnul 😀 Ale Vendy je taky nehoda, manzel se neudrzel 😀 Tak treba bude mit Fany taky segru 🙂 K tomu mluveni, ono nemuzes cekat, ze kdyz nemluvi, ze to pak zopakuje dobre. Nas Martin rika "tata" tak od roka si myslim, a ne vzdy to rekne ciste. Nekdy rekne krasne slovo typu cepice, koralky a jina slozita slova, jindy rekne jen "teteti" apod, proste jen napodobi rytmus slova a pocet slabik. Uzdicku ma podle me OK. Vyplazne normalne jazyk? Moje sestrenice to ted resi u dcery, ale te jsou 4 roky, ono se to muze projevit pozdeji, budou ji tu uzdicku strihat, aby nesislala. Dedicne si myslim, ze to neni, ale nevim. Dedicne jsou ruzne ortodonticke vady, tohle netusim, spis myslim, ze ne. Jinak si myslim, ze ma na mluveni jeste cas, ale chapu, ze te to trapi, jako nas ta chuze. O mluveni apod vi hodne jedna holka tady , nick sisstin myslim, tak se kdyztak zeptat ji? Ma i takovou diskusi, ale jsou tam starsi deti, pres dva roky, u vas je podle me jeste brzo. Kamoska ma kluka, co do dvou let nemluvil vubec, apak rozvazal.

crawler
16. pro 2011

@jasekd taky nevím - myslela jsem si, že prásknutí prezervativu je dost zářný úkaz 😀 nicméně lochna v něm byla aspoň 2 cm a všechno ve mě 😀 já bych fakt byla šťastná, kdybych nedostala ms, ale objektivně si myslím, že neotěhotním, protože to bylo ještě dost dní do ovulace a tuším, že spermie mají výdrž tak 5-7 dní...ovšem ovulace mohla přijít dřív, nikde není psané, že přijde tak, jako v předchozích cyklech 😀 Co se týče mluvení, tak se ssistin jsem si už psala a zahájili jsme cvik jemné motoriky (dáváme fazolky do malých chlívečků apod. ukazujeme u říkanek atd...toto všechno prý velmi povzbuzuje mluvení a je fakt, že od té doby, co takhle "cvičíme" dělá F. pokroky 😵

a co V.? jak je to s tou nožkou? Myslím na Tebe, že ten zdravotní stav Tvých dětí je fakt na pytel - každá máma těžce nese s dětmi i hloupou rýmu nebo růst zoubků natož něco takového :-/ Jak jsi na tom psychicky? nemáš depky? nebo úzkosti? 😔 možná jsi typ, co si to tak nepřipouští k tělu...to by bylo fajn! já naopak spíš začnu hysterčit a maluju čerty na zeď... 😝

jasekd
16. pro 2011

@crawler muzes mi to s tema fazolema popsat? M. teda mluvi podle me adekvatne veku, ale proc zas nezkusit neco noveho... TY rikanky, to jako ctete knihu a ukazujete? To taky delame ajinak mluvim mluvim mluvim a on pak aniz bych ho nejaky slovo ucila, umi nejakou vec pojmenovat nebo aspon rozumi... Fany ale rozumi dobre, ze? Jak jsi rikala, ze uklizi veci apod. To miminko bych ti prala, a manzel by se jiste zacal brzo tesit 🙂 U nas to byla jeho chyba, tak hned delal, jak se desne tesi a jak je to uzasny, sice si to asi nemyslel, ale kdyz to spiskal, musel me z toho soku co nejdriv dostat! S Vendy jedeme 18.1. do Motola, bud jen Doppler, pokud bude prusvih nebo nejasnost, zustanu tam s ni a pujde do narkozy a na MR. Ted se s ni nic nedela, ona sama je spokojena a nic ji neboli, takze v tomhle dobry. Kamoska ted chodi k psychologovi, kvuli podelanymu manzelstvi, tak uvidim, zda jim pani pomuze, jakou k ni budou mit duveru atd, a mozna bych za ni zasla. Ted ne, ale pokud V. nedopadne dobre, asi budu potrebovat pomoct 😅 Vylozene depky nemam, ani uzkosti, ale spis jsem takova povaha vztekla a vybusna a ted se mi to zhorsilo, nemuzu moc jist, hlavne po ranu, a jsem ze vseho nervni, jako i z kravin, ze jsem treba domluvena s kamoskou na prochazku a jdem o 5 min pozde, pritom vim, ze ona pocka, ma dve deti a taky nekdy prijdou pozde, je to s detmi normalni, nejdu na pracovni pohovor nebo s M. k docentovi, a stejne se mi klepou ruce a je mi zle a vsechno bych roztriskala, takze asi tak...Tim, ze o medicine neco malo vim (spis vim, co by to mohlo byt a vim, co mam kde hledat), tak jsem si samozrejme vygooglila kdejakej pruser, ale uz nehledam, nic s tim nenadelam, hledat budu az po konkretni diagnoze. S Martinem me vykolejilo, ze se na tu op. tak dlouho ceka, jinak ale vim, co mu je, vim, jak a co budou delat, vim rizika i procento uspesnosti, s tim se lip zije nez s tim, ze tady nikdo nevi, co je holce. Jen mi moje Dr rekla, ze kolegyne vedle mela podobny pripad jednou, a tam to dopadlo dobre, byla to jen estetika a rustem se to zlepsilo 🙂

baterka
31. pro 2011

@mercedesse tedy, jak probíhá nočník??? Moc gratuluju! To víš, někdo si to štěstí tady vybrat musí 😉 ! Tak držím palce, synáček je opravdu šikovnej! S přesvědčováním mi to povídej, já už zvesela mluvím o třetím a manžel zatím brzdí, že až bude na světě tenhle rarach, pak se uvidí... Má pravdu, ale mě ty chutě na holčičku nějak nepouštějí! Tak uvidíš, myslím, že mít jedináčka taky není jeho sen, takže to určitě vyjde a on "povolí".

@jasekd no tak jak to vypadá s dětma a Tvojí psychickou rovnováhu s koncem roku 😝 ? Lepší? A něco nového u doktorů??? Myslím na Tebe, zda jste měli klidné svátky a doktoři Vám nadělili aspoň nějaké dobré zprávy!

U mě nic nového, Marek nočník stále bojkotuje, ale už ukazuje na plínku, pokud je pokakaný, aspoň nějaký pokrok, tak ho nenutíme a vyčkáváme 🙂. Látkování svou mimin mě tak nemine, ale nehroutím se z toho 😀. Začlo mi dost tvrdnout břicho, ale je fakt, že se moc nešetřím (nemůžu). Třeba dneska jsme šli na odpolední výlet na rozhlednu a protože Marek přes den nestihl usnout (přijeli kamarádi zrovna když jsem uspávala...), tak cestou dolů už byl úplně groggy, řval jak tur a v klidu byl jen když jsem ho nesla... Takže jsem ho dva kiláky dolů až k autu odtáhla... No dr. to radši říkat nebudu a jdu si nalít další magnesii 🙄
jak vidítě, dámy, my trávíme Silvestra poklidu domova, nikam jsme nejeli, jednak je to u nás všude zledovatělý a jednak jsme si říkali, že můžem taky jednou zůstat doma a v klidu si tu vegetit, tady na vesnici neočekávám žádný velký ohňostroje (doufám!!!), takže klídek. A jak jste strávily svátky Vy?

mercedesse
1. led 2012

@baterka no jak hezky to s nočníkem začalo, tak to taky skončilo. Nechce si na něj ani sednout, ale nevadí, ještě je malinkej, tak mu to toleruju. Jinak na snženíčko to vypadá někdy v půlce roku, mám to už tak trošku slíbený. Prostě tak nějak aby se mi navázala mateřská a aby tam byla rezerva.

jasekd
1. led 2012

Nervy nic moc.
My byli vcera na Silv. oslave a uz se tlucu do hlavy, byly tam asi dve holky nachcipany a jedna si Dudu chovala (ja na ni nepoznala, ze ji je blbe ) uz me taky skrabe v krku, ze jsem nesedela na zadku Ted az do 18.1. nikam nepujdem mezi lidi, snad to Veny nechyti.
Pred oslavou jsme jeli narychlo do spitalu, Vendy se ta nozicka zhorsila, mela to uplne tmave, ty petechie i ten podklad, jinak vypadala OK, ale prdly mi nervy, mama mi to vyjednala s primarem, ze zrovna slouzil. Akutni ohrozeni to neni, nemam plasit, bohuzel mam pocitat, ze se ta barva muze zhorsovat, muze se to i slejt do jednoho velikanskyho fleku, vcera vypadal presvedcenejsi, ze je to nejaka forma hemangiomu, no vypada to desne, dneska mozna o fous lepsi. Tak se pry nemam desit a holt do toho 18. vydrzet. Ani se mi nikam nechtelo, ale uz jsme to slibili, jinak oslava OK, Vendy vriskala celou cestu a apk asi 30 min tam, a pak spala a vriskala az cestou zpet zase. Ale ze bych si to nejak uzivala... A to jsem jeste nevedela, ze ta holka je nemocna a presto si ji chovala, kdyz bude Venynka nemocna, tak mi ji do toho Motola nevezmou 😠 Noveho nic nemame... Proc jsi Marka tahala ty? Jako nemocna nejsi, jen tehotna, ale setrit aspon v ramci moznosti by ses mela 😉 Nebo jsi se s nim vydala na vylet sama? Nas M. je ted po svatcich desive rozcapenej a vzteka se, od zitra me ceka naprava skod a bude mit zas tvrdou ruku nad sebou 😀

crawler
2. led 2012

Ahoj holky🙂

tak my jezdili po přízni, takže jsem si svátky užila, protože manžel byl naprosto ukázkovej a v drtivé většině o malého pečoval on...kéž by mohl být takhle doma častěji 😀
@jasekd ptala ses na ty fazole - sisstin mi říkala, že jemná motorika úzce souvisí s verbálním projevem a doporučila mi cvičit s ním například tak, že prstíčkama probírá fazolky a dává je do pet lahve apod. 😉 Išek se u toho i celkem zabaví, ale samozřejmě je to hlídání, protože je chce neustále strkat do pusy...Mluvení zatím nic - během svátků, kdy jsme objížděli rodinu jsem si vyslechla kupu otázek ohledně jeho mluvení, ale chápu to...opravdu to není moc časté, kdy dítě ve 20 měsících neřekne ani máma ani táta a jen vrčí 😝 😀
Jinak držím pěsti, abyste se udrželi a neonemocněli! a doufám, že to Vendulka všechno zvládne a že si s tím lékaři rychle poradí, aby jsi mohla být zase v klidu...toho stresu je na Tebe moc ☹

A Silvestr? strávili jsme ho doma a v 9.30 jsme spali...ani já ani mhd nejsme na nějaké oslavy - nemáme to rádi, jsme totální abstinenti a když se kolem chlastá...no osobně nemám ráda pohled na opilé 😅 a stejně se v tomto směru podřizujeme malýmu, aby měl klid na spaní a svůj režim...

@baterka tak to si dokážu představit, jak jsi byla zhuntovaná - já těhotná nejsem a Iška jsem nedávno táhla 1,5km a málem jsem z toho měla svalovou horečku - on totiž usnul v buse, takže místo, aby si tapal po svých jsem ho nesla v náručí 😝

jasekd
2. led 2012

@crawler Ja da se rict, ze Silvestra nesnasim 😀 Nicmene po dlouhe dobe prilezitost, jak se dostat z domu, tak jsme jeli. Je mi dneska dobre, vcera to vypadalo na nachlazeni, tak snad do 18. ve zdravi vydrzime. Vendy se to zas o neco zhorsilo, ale mam byt v klidu, ale skarede to ma jak noc 😝 Ty fazole zkusim. M. sice mluvi, ale proc necvicit motoriku a podporit ho, uvidim, zda ho to bude bavit, trpelivosti moc nema 😅 Ja nedavnio se Sisstin konzultovala taky, protoze ona mi psala, ze takhle motoricky opozdene deti mohou mit problem i v psychickem vyvoji, mluveni atd. ale podle toho, co mi psala, ze by mel umet, tak s mluvenim je OK, jsme se shodly, tak jsem rada, ze apson neco 🙂 A rozumi Ti Fany dobre, je to spis jen v te reci?

crawler
3. led 2012

@jasekd áchich...zhoršilo se to?...☹ anaříká na to nějak Vendulka nebo to ani nevnímá a o ničem neví? moc na vás myslím! Co se týče porozumění, tak Fany rozumí výborně (samozřejmě až na výjimky), ale pochopí i např. situaci, kdy jsem hledala záslepku a nemohla jsem si vzpomenout na ten výraz a volala jsem na mhd, který byl v jiné místnosti "hele, nevíš, kde je tamto...no tamto do zásuvky..."...a rozhlížela jsem se...a Fany odběhl a přinesl mi ji - byla v jiné místnosti - asi si s ní hrál...nicméně jsem měla radost, že i bez správného pojmenování mi rozuměl 😵 Co ale třeba pozoruju a není to zrovna dobrý, je že se neptá - sisstin říkala, že by dítě v tomhle věku se mělo ukazováním ptát na věci, co nezná...to teda Fany ani náhodou. Nijak zvlášť ho ani nebaví říkadla - vcelku ho baví poslouchat mě, jak zpívám, ale nebaví ho opakovat, co u toho ukazuju apod.A to vrčení...to mi taky dělá starost, protože podle mě už je to takový návyk-zlozvyk, který se mu bude horko těžko odnaučovat - vrčí si u hraní, u procházek...plynule...já už to ani kolikrát nevnímám, jak jsem na to zvyklá, ale když se mu někdo začne smát třeba v obchodě, tak si uvědomím, že je to tomu vrčení...

andrea110409
3. led 2012

Ahoj holky co to tu ctu, koukam lonsky rok nebyl nic moc co :(

@jasekd malé preju aby ji to dopadlo co nejlepe a at vam to nepridelava starosti.

C ose týká řeči a jemné motoriky. Tak u nás řeč nic moc. Šíma mluvit nechce a používá jen pár slabik nebo dvojslabik. Rozumi ale naprosto všemu. V únoru jdme na očkování a tak to zkusím s doktorkou probrat. Jemnou motoriku má ale skvělou, často si hral s přesýpáním hrachu z nádoby do nádoby, nebo přendaval fazele. Naposledy jsme mu do krabice od Nutrilonu davala mouku a on ji na te naběračce přenášel do jiné nádoby.
Na řeč je prý dobré když děti navlíkají korále, nezávisle na tomhle zjištění jsme je koupila, ale malého to moc nebaví, tak uvidíme.

Do nového roku přeju hlavně zdraví prďolkum a jejich maminkám jasekd....držte se

baterka
3. led 2012

@jasekd šmankote, vy si tedy užíváte....! Vlastně jak to tu popisuješ, tak si tu nožku stejně nedokážu moc představit a hlavně nemám naprosto ahnung, zda je to nebezpečné a jak moc..., ale co vím jistě je, že je to pro Vás neuvěřitelnej stres, ještě s Martínkovejma ledvinama... Tak doufám, že ta káča (tedy ta nemocná holka... 😠 ) ji hlavně nenakazila, aby se toho 18. nemuselo odkládat! Ty jo, klepu tu na stůl, že Marke má jen blbou rýmu a trochu kašle... Uf. Díky Bohu.
No jinak já Marka táhla proto, že on nestihl odpoledne usnout a cestou z té rouhledny už byl tak hotovej, že se nechtěl nést ani v sedačce ani u manžela v náručí a jediné místo, kde nevydával hysterák bylo u mě. Ještě,. že to bylo z kopce 😖.

@crawler chápu, že vrčení může vzbuzovat úsměv, hlavně na veřejnosti 🙂! Ale co, když všemu rozumí, tak on mluvit začne. Zatím jen nemá potřebu. Kamarádky kluk je o 10 měsíců starší než Marke (tj. nějakých 2,5 roku) a nemluví vůbec. Ani slovo. Vše doprovází pokřikem uaaa nebo tak nějak, neznamená to konkrétně nic. Takže jsem vděčná, že Marek ze sebe dostane tak deset hezkých slov a zbytek jsou různé slabiky u kterých vím jen já, co znamenají, ale říká to v určité souvislosti 🙂.

@mercedesse no jo, tak to bylo jedno slavné nočníkování a konec zvnec 😀 ! No, nevěš hlavu, hlavně ho nenuť. Já to teď s Markem úplně vzdala, páč on začal mít z nočníku hysterák a nechci mu vypěstovat nějaký špatný vztah... Takže už tuším, že mě čeká double plínkování, ale jsem na to psychicky připravená a doufám, že Marek v létě plíny pomalu opustí...

Silvestr u nás proběhl taky poklidně, ale včerejšek byl hroznej, Marek nemohl zabrat a uspávala sjem ho dvě a půl hodiny... On má totiž rýmu jak trám a je zvyklý usínat s dudlíkem.... Takže nemůže zároveň dudlat a zároveň dýchat (má ucpaný nos), odsávačku nesnáší, no hysterák do vyčerpání... Hlavně mého...
Tak Vám přeju, ať máte prcky zdravý, Jasked to přeju dvojnásob!!!

jasekd
3. led 2012

@andrea110409 Je ahoj asi po 100 letech 😀 a dekujeme. Ty fazole musime zkusit, my to nejime, tak to nemame, jen cocku 😅 Navlikani, korale nemame, prece jen i kvuli Venynce, ta by si je dala k svacine, priznam se, ze ne vse jsem schopna uhlidat, hlavne neco uklidim, manzel to da jinam a pak chytnu Macinu s nuzkama, o kterych bezpecne vim, ze jsem je tam nedala 😠 Mame takovy provlikaci zviratka. Martin provlikne jednou a uz tu tkanicku vytahuje a tak furt dokola...
@crawler Ne, neboli ji to, teda doufam, ale ted me napadlo, ona desne nesnasi vedro. Ted my a M. chodime obleceni triko, mikina, zimni bunda, ona jen triko bunda a stejne je zpocena, a prave na toho Silvestra, na navsteve, kde bylo na nas vkus pretopeno, ji ta noha tak zareagovala, ona vzdycky rve ve vedru, tak mozna ji to v teple boli 😅 Ale myslim, ze ne, jinak je vysmata a miloucka, vetsinou... Zbytecne jsem zpanikarila, rozumem vim, ze jsme nemeli jezdit do nemocnice, ale co, aspon mi to potvrdili. Ono kdyz decku zfialovi noha, ze vypada jak ulezela mrtvola, tak se jeden lekne 😠 😀
Zitra jdem na neuro s Macinou, drzte palce...

eriska
3. led 2012

@jasekd to mě mrzí, to vaše trápení, chuděrka Vendulka, ale určitě to v Praze dobře dopadne a budete na na léto v pohodě🙂 držte se
@crawler Evi, neboj, on se rozmluví a začne ne slovíčkama, ale dá zrovna věty a pak si ani nevzpomeneš, že vrčel🙂 ale chápu, že ti to dělá starosti..Tomášek teď třeba hodně povídá, když stavíme garáže, miluje auta, tak třeba u toho s ním hodně mluvit, pořád opakovat, nebo, má rád hodně kelímky, pořád mi dělá "kávu, čaj," a u toho taky povídá...mně kamarádka říkala, že malý nemluvil a když chtěl třeba klíče, ona mu řekla, dám ti je, ale řekni klíče a on se tak prý pomalu naučil mluvit..ale jestli to zabírá na každého..

jasekd
3. led 2012

@baterka Jeste ze Martin neni mamanek, v tom jsem to mela jednodussi. Jinak tehotenstvi a male dite k tomu je kolikrat vetsi zahul nez dve deti, tak doufej, ze bude lip 🙂 Z vaseho vyberu jmen bych dala Ondru, co zatim vede? Dvojlatkovani nejdriv dobry, ted uz me to desne stve, ale co nadelam 😝 Martin se do nocniku vykaka spolehlive, i vycura, ale nehlasi a tak nocnikujem i perem pliny. Navic Dudu je i na prikrmech podelana snad do kazde pliny 😠
@andrea110409
@crawler to nemluveni bych kazdopadne zkonzultovala, zda je jen linej (jak rikaji o nasem Macinovi skrz motoriku, snad i zitra to reknou 😅 ) nebo je nejakej problem. Jsem asi zblbla z te Sisstin 😀

eriska
3. led 2012

@jasekd já si myslím, že je lepší jet stokrát do nemocnice a "zbytečně" než něco zameškat..možná je o to horší, když jsi doktorka, že si dokážeš věci domyslet do horších konců, než my "smrtelníci"
@baterka a jak si užíváš těhulení? u nás byl na silvestra manži brácha s přítelkyní a moje nej kámoška, tak s nima Tomio do půl desáté blbnul a pak vytuhnul během jedné pohádky..ani mu nevadilo, že jsme si povídali, pak ty dělobuchy a vše zaspal..a my a nočník, též neřešíme, někdy chce místo plínky trenky, tak mu je dám a pročůrá koberec, pak přiběhne a maminko, čůrat😀 takže si to uvědomuje, ale je línej..

jasekd
3. led 2012

@eriska Diky, ja sem pak napisu a snad dobre zpravy 🙂 Tomasek je hodne sikovnej, mate kliku 🙂 My takhle "za neco" trenujem tu motoriku, treba aby si stoupl v prostoru bez opory, tak jsme ho lakali na vanocku, jak pejska 😅

eriska
3. led 2012

@jasekd já zase netuším, co/kdo je ta Sisstin? 😅 no, já bych právě zbytečně neplašila kvůli mluvení, když dítko na vše reaguje a rozumí, v mém okolí je dost nemluvících dítek a jsou v pořádku

eriska
3. led 2012

@jasekd určitě napíšeš dobré zprávy, už máte to špatné vybraný🙂 on je strašný šikula pohybově, a na mluvení, to jo, pusu od rána nezavře, vlastně, ani v noci, včera se vzbudil a volá, tatínku, mlíčko, udělat, pak byl naštvaný, že jsem mu ho udělala já, tak chtěl svého Nébu, jsem ho hledala po pokoji..ale třeba na poslouchání, na dudlík, na nočník, to je dítko na facku 🙄 😠 no, ale je zdravý, což je nejdůležitější 😉

jasekd
3. led 2012

@eriska To je jedna holka tady na MK, zalozila prave diskusi na toto tema. Ja s ni konzultovala Martinka, kdyz je tak motoricky pozadu, tak zda je OK v tomhle, proste co by mel umet atd. Ta diskuse je prave plna deti, ktere nejaky problem maji a treba se to zaclo resit pozde. Ale diskuse o ledvinach je plna deti s vadou ledvin, co musi na operaci, a jinak tolik nemocnych deti neni, holt kazda diskuse je koncentraci toho urciteho problemu a kdyz ji ctes, zacnes leccos resit, neznamena to, ze kazdej, kdo pozde mluvi, ma problem 🙂 Ja se strasne tesim, az to bude za nama, az bude M. po snad uspesne operaci, bez leku... Jenze to znamena, ze uz budou o dost starsi deti, tak to se mi zas nechce, strasne to utika. Jinak nas Martin na nas taky prdi, neboj 😉

eriska
3. led 2012

@jasekd ono je to fakt, každý si řeší to svoje, pravdou je, že mě občas taky chytne, že tenhle už je bez dudlíka, tenhle chodí s rodiči za ruku, tenhle se tak nevzteká, tenhle neřve v buse na paní, co si vedle nás cedla babo pryc 😅 ale pořád je zdravý a žádný problémy nemá, ale holt občas mě to popadne a řeším to..ale třeba moje "problémy" jsou oproti těm tvým naprosto trapný 😅 takže, hlavně, ať máte starosti se zdravím za sebou a užíváte si zdravých zlobivých dětiček a dr. chodíte jen preventivně😉

crawler
4. led 2012

@jasekd ať to dnes dopadne na 1 !!! držím palce i na nohou 😉! Jinak já to už s mudrou konzultovala - jen tak pro jistotu, když jsme byla na běžné ko. řekla mi, že to necháme do 2 let - to jdeme na očkování, tak při té příležitosti to probereme - další postup. Má ještě celé 4 měsíce na nějaký pokrok a pokud ne, tak už by s námi mudra řešila nějaká logopedická cvičení... Ono právě - nemusí to znamenat vůbec nic a nebo to může být problém a já nechci nic zanedbat. Mám knihy od pediatra H.Karpa a on sám píše, že děti kolem 18m umí od 0 do 200 (nebo tak nějak) slov, ale jak říkám, radši se informuju a cvičíme tu jemnou motoriku...
@eriska Tomínek je opravdu hodně bystrý a šikovný - mudra mi říkala, že některé děti jsou rychlejší na pohyb (dřív chodí,apod) a pomalejší na to mluvení apod., ale Tomínek je šikovný na obojí 😉 Išek chodil v 11m, tak je na to mluvení taková sralbotka 😀 Jinak buďte rádi - Tomínek se vám ve světě neztratí a jak říkáš - je zdravý a to je nej. Jinak každý dítko je občas na ránu 😀

andrea110409
4. led 2012

@jasekd jojojo verim ze s dvouma detma je to dost komplikovany. Ja mam takove ty obrovske fazole a tak to Simon bral vzdycky jako hracku, ale vim ze me kamaradky kluk by to rval do pusy pod tlakem 🙂
Ale ja furt tvrdim ze tenhle rok musi byt lepsi nez lonsky ktery byl naprosto desnej i kdyz Sima z neho nastesti vyvazl bez uhony. No jsou to starosti s prckama a obcas je peklo jak je clovek bezradnej.

Jo jeste musim rict trochu usmevnou vec🙂 Meho manzela babicka je takova ta tragedka a tak od narozeni Simona slysim: on jeste nedrzi hlavu ? on jeste nesedi ? on jeste nechodi? Co s tim budes delat? Dojdi s nim nekam ! To nemuzes takhle nechat ! Ted to mame samozrejme s reci, ale protoze sem uz nekolikrat vybuchla tak nastesti je trochu klid a to uz zase me zacina vrtat hlavou proc Sima nemluvi :D

eriska
4. led 2012

@andrea110409 no, já bych teď taky určo do druhého nešla, stačí když k nám přijde návštěva s menším dítkem, co se mu neubrání a je vystaráno..chci si Tomulku užít a ne hlídat, jestli něco nedělá sourozenci, to fakt nee..radši si ještě 2,3 růčky počkám a to už bude velký kluk🙂

mercedesse
4. led 2012

@eriska no tak s tím posloucháním jsem na prášky i já, Míša sice chodit začal v 10M v 11 už obstojně pobíhal, dneska říká táta, děda, někdy máma, ale s tím šetří, umí prase, psa, kočku, tygra, ale když jdeme ven, tak zásadně utíká na jinou stranu, za ruku chodí jen výjimečně a vzteká se někdy, že bych ho zabila, ale i tak jsem šťastná, že je zdravej. Jen mě občas přepadá myšlenka, jestli už to není hyperaktivita a podobně, i když je to asi blbost.

jasekd
4. led 2012

@crawler No z hlediska neurologickeho je OK, motoricky mirne opozdeny a pry to rozhodne neni z nejakeho postizeni, ale z uzkosti 😅 Pravda, ze M. se u Dr. projevuje desne, opet jecel uz od venkovnich dveri, a to to tam ani jako u Dr. nevypada, doktor ma normal obleceni... NIc nepredvedl, az po vysetreni par krucku udelal. Pry tohle normalni uz neni 😅 Snazila jsem se mu vysvetlit, ze toho mame moc, ty ledviny, operace bude, vysetreni neprijemny za sebou, ale rikal, ze stejne je vyrazne anxiozni a proto nechodi, ptal se na kolektiv, ty moc nevyhledavame, ale kamaradky a jejich deti ma rad, hlidat u babicek se necha v pohode pres noc, navstev se neboji... Neprijde mi to jako vyrazne anxiozni dite 😅 Mozna bude mit nejakou tu agora?fobii (z prostoru) Pripadala jsem si, jako ze ho furt omlouvam, nebo snad sebe, on se chova jak tyrany dite nekdy 🙄 A mam se pripravit, ze po operaci pujdem dolu, pokud by to bylo o hodne, ze by jako zas prestal chodit, mam se objednat, jinak ne. A az bude mit dva roky, supky dupky na ortopedii 😝 Samozrejme ze ty nohy uz se budou muset resit. Copak platfus, jsou horsi veci, ale zas dalsi doktor, dalsi sceny, dalsi stresy Jen doufam, ze ten Martin skutecne vypada hur, nez je, mne pripada docela normalni.
S tim mluvenim to myslim delas dobre, trenink mu neuskodi, aspon se neco nauci a uvidite, snad je jen linej jako nas M. 🙂

@eriska hele ono to neni se dvema detma tak spatny, oni si i spolu hrajou, nebo M. prijde od babicky, me skoro obejde a jeci mimimimi a hleda ji, tesi se na sebe, maji se radi, sice i zarli a obcas ji majzne po hlave, ale prevazuje to pekny 😵
@mercedesse podle me naprosto normalni reakce, i kdyz ja uz nevim, co ej normalni, po dnesku 😝

crawler
4. led 2012

@jasekd tak nejsem odborník, ale kdyby měl anxiozní poruchu, tak bych si ho představovala jinak - podle mě bys měla problém i s hlídáním u babiček, nechoval by se přátelsky ani k dětem od kamarádek a možná by neměl tolik vřelý vztah ani k Vendulce...nevím, to zas mi přijde, že ten lékař přeháněl a soudil podle jedné situace v jeho ordinaci. Išek začne řvát jakmile vstoupíme do sesterny (v čekárně se chová jakoby o ničem nevěděl) a řve...přesně stejně se choval mhd - panický strach z bílých plášťů. Nikdy nepředvede jedinou svou schopnost (mimo chůze) - nicméně mudra říká, že je to normální. Podle mě má Martínek rád svý jistý, je bojácný a líný, ale jakmile to překoná, tak bude chodit 😉 Išek totéž - lemra líná a možná mírná opožděnost v řeči...to se uvidí...Každopádně Ty jsi maminka, která s M. tráví nejvíc času,pozoruješ ho a znáš ho a myslím, že kdyby bylo jó něco špatnýho, tak bys to vytušila a když se Ti jeví normální, tak věřím tomu, že je to opravdu jen něco, co se časem srovná 😉

mercedesse
5. led 2012

Holky máme úspěch 😀 Malej viděl tátu na záchodě, tak si přinesl nočník, tak jsem ho tam posadila a on se vyčůral 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru