Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
31. led 2012

@mercedesse jen pozor, aby ji nejedl, aby nemel fluoru moc. U takhle malych deti, co nevyplivnou, se pasta obecne moc nedoporucuje.

mercedesse
31. led 2012

@jasekd vidíš a mě právě dr říkal, že když ji spolkne, že to nevadí, protože to má místo těch tablet. Tak já fakt nevím.

jasekd
31. led 2012

@mercedesse klid, ono nevadi, ze ji spolkne, jen je treba myslet na to, ze fluor prijima i v UM nebo pitne vode, chce to zjistit si pripadne, kolik F je ve vode, co pijete (balena to ma na sobe napsane, voda z kohoutku na netu na strankach dodavatele), ale to je spis iopatreni, nez se zavedou tablety. U te psaty slo hlavne o to, ze driv jak byla treba Perlicka, tak nektery deti ji jedly 😝 Muj muz fluorozu ma, mirny stupen, bile flicky na zubech, i jeho sourozenci, patrne z vody, co pili, nevim...
http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/fluor...
Tady je to docela slusne popsano.
Jen je k tomu potreba rict, ze o to postizeni skloviny se jedna pri vyvoji (mineralizaci) zarodku, tzn. ne u starsich deti, co uz maji zuby prorezane! U nich se event. pak jedna o zuby stale, ktere jeste prorezane nejsou a teprve mineralizuji. Dospelemu uz se tohle nestane. Takze pri vyvoji zubu pozor na zvysene mnozstvi fluoru, prijimaneho vnitrne. Jakmile dite je schopno pastu vyplivnout, je naopak fluor dulezity pro jeho lokalni ucinek a pusobeni primo v puse v kontaktu se sklovinou, protikazivy ucinek tohoto lokalniho fluoru je vetsi nez fluoru prijateho potravou a je tezko nahraditelny necim jinym, jedine stoprocentni hygienou, kterou ale temer nikdo z nas nema 😉 Obecne by pasta pro deti nemela byt hnusna, ale zas ne tak dobra, aby ji jedly. Snad jsem to napsala srozumitelne 😅
@baterka treba te to bude taky zajimat...

mercedesse
31. led 2012

@jasekd díky moc za info, odborná rada se vždycky hodí 😉

mercedesse
1. únor 2012

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/257910-ak...
tak přešně kvůli tomuhle bych do domácího porodu nešla, ale bater nechci se tě v žádném případě dotkonout.

baterka
3. únor 2012

@mercedesse nedotkla jsi se, ale to je přesně důvod, proč se tady nechci o domácím porodu bavit, jsou prostě zastánci a odpůrci 🙂! Ta paní umřela na infarkt!!! Ne na komplikace u porodu 🙂!!! Takže v nemocnici by ho dostala zcela určitě taky a dopadlo by to stejně!

jasekd
3. únor 2012

@baterka v tom s tebou souhlasit nemuzu, ve spitale by mela sanci vetsi 😉 Dostala by se rychleji na koronarku nebo JIP, zajisteny zilni vstup, analgetika, kyslik, antikoagulacni/antiagregacni lecba, pripadne pak nejaka katetrizace apod. Infarkt neni stoprocentne smrtelny 😉 Cim rychleji se resi, tim mensi nasledky ma, je to jako CMP, tam jde taky o cas. JInak je to kazdeho vec. Nicmene pani teda domporodum reklamu neudelala, kdyby to nebyla takova hruza, je to pekne cernej absurdni humor 😔

mercedesse
3. únor 2012

@jasekd @baterka taky si myslím, že byla možnost ji zachránit, ale nebudu o tom víc rozpoutávat debaty. Můj názor na domácí porod je asi jasnej, ale nikomu to nevymlouvám.

eriska
4. únor 2012

@jasekd díky, díky, díky moc🙂 jsi zlato😉 a jak moc mu to ublíží, když pastu spolkne? on ji prostě nevyplivne 😠 ukazuju mu to každý den, ale vždycky to spolkne..my máme elmexku a dávm mu tam strašně malinko, jen otřu o špičku kartáčku, takže tam ani nedávm tu kapku, co píšou na krabičce..takže prostě to vrtání nás nemine, ale dá se to oddálit? já si totiž nedovedu představit, jak mu vrtá zuby, horní a zadní, když ji ani pusu neotevře a nehledě na to, že bude mít trauma jako blázen 😠
@baterka jj, přesně tak, jsou odpůrci i zastánci, já jsem rozhodně proti, znám kolem sebe dost holek, co o těhu, kdyby jim nerostlo bříško, nevěděly a pak porod byl mazec a děkovaly za doktory, takže za sebe bych si to riziko na krk prostě nevzala, jak píše @jasekd v nemocnici je veškeré vybavení, doktoři ze všech oddělení a vše hned po ruce, mně to přijde, jako zbytečné riskování.co to je ten den porodu a čtyři dny v nemocnici z těch let života, co s rodinou člověk prožije?já jsem měla porod i personál v nemocnici na jedničku, ikdyž teda, doktor se tvářil jak řezník😀Da s tou čepičkou😀D no sranda😉 takže za mě domácí porody NE, ale nikomu to neberu..

eriska
4. únor 2012

@jasekd ještě mě tak napadlo, jestli by třeba bylo lepší, když bych koupila gel od weledy (tenjsme měli od roku, byl tuším bez floru), a když mu s ním čistila zuby třeba jednou denně a jednou denně pastou? nebo třeba ob den pastou? šlo by to takhle? nechci tomulkovi způsobovat nějakou tu fluorozu, či co, ale zase ten fluor ty zkažené zoubky potřebují,ne?

baterka
5. únor 2012

@mercedesse
@eriska
@jasekd tak to uzavřeme tak, že máme každá nějaké zkušenosti s doktory a nějakou důvěru v ně (u mě skoro žádná, až na zubařku jsem nenarazila na příjemného, profesionálního a přitom lidského doktora, který by akorát neomýlal třicet let staré "pravdy" a přitom nemyslel na body a na profit, co má od farmaceutických firem), já bych doma rodila, až bych brečela, kdyby to šlo 😀 😀 😀 , takhle si snad dám snad aspoň ten ambulák, což je kompromis pro obě strany a bude klid 😎! Je to hlavně o psychické pohodě rodičky, pokud tedy není opravdu nějaký závažný důvod mít kolem sebe kupu přístrojů, a tu já v nemocnici prostě nemám, protože jim nevěřím a myslím, že porod většinou doktoři spíš zkomplikují než obráceně. A někdo zas nemůže rodit doma, protože se bojí a strach porod brzdí.
Porod je podle mě hlavně o komunikaci s miminem, v důvěru sama v sebe a v poslouchání svého těla, ne pokynů nějakého dr, kterého jsem v životě neviděla a on neviděl mě. Takže jsem domluvená s PA, která by u mého porodu měla být, ví, že tam nikoho jiného nechci a pokud bude přeci jen lékař třeba, dopředu mi vše vysvětlí a bude pak u toho. Taky je moje podmínka rodit v polotmě a chci u toho mít manžela a pak hned odjet domů, pokud tedy bude vše ok u mě i u miminka. A ona mě pak ještě dvakrát navštíví doma. Uvidíme se příští týden, tak jsem zvědavá. Jen budu muset asi do Mělníka, ona je totiž zaměstnaná tam a do Neratovic by asi nemohla...
Já čistím Laverou a fluor nedávám ani v tabletách ani v pastě ani v UM, ale myslím, že to není v tomhle věku nic proti ničemu, Marka čistění baví a vždycky si je nejdřív čistí sám a pak mu je dočistím já, o čištění si říká a je na něj zvyklý po každém jídle, nic sladkého nejí ani nepije, rodinné dispozice jsou přívětivé, tak si myslím, že to stačí. Zrovna ve čtvrtek jsem byli u zubařky (to je ta jediní dr., které v mém dr. okolí věřím 🙂) a ona mi to schválila, říkala, že stejně nějaký fluor má ve vodě a to stačí, nic mi nevnucovala 😉 .

jasekd
5. únor 2012

@eriska neublizi, v tom mnzostvi co to davas 😉 Nebo ten jednosvazkovej kartacek a ty zkazene cistit s pastou, zbytek bez, fluor je na pocinajici kaz nejlepsi, existuje jeste gel s tzv. Recaldentem, napr.GC Tooth mousse, a jeho varianta obohacena o fluorid, takze ta prvni je asi bez fluoru, osobni zkusenost nemam, ani na pacientech, obnovuje mineralni rovnovahu v puse, dodava vapnik a neutralizuje kyseliny... Zkus najit googlem. Jsemale za spraveni co nejdriv, tenkaz se bude dal zvetsovat, pokud je to kaz. Nemam ted cas, oba zacinaji brecet, jsou nemocni.
@baterka mne slo spis v tomhle pripade o ten infarkt, tam se v domacim prostredi zazraky neudelaji, tam ty pristroje a farmaka potrebujes. Ad cisteni, podle me je v Markove veku se zdravymi zuby mimo i ta pasta 😉 Na tu bych se vyprdla, souhlasim naprosto s tim, jak to delas, Tominek od Erisky uz ale asi ma problem a tam bych pristupovala malinko jinak. My nepouzivame ani pastu ani tbl. Co se lekaru tyka, tak je nam vycitano, ze myslime na body, no onio nas to zivi, vis? 😀 Nemyslim si, ze vetsina z nas jde jen na prachy bez ohledu na pacienta, ja osobne ne, ani nejsem podplacena zadnou firmou, ani nikdo z mych rodicu a kolegu... To ze mam rekl. triko ci propisku me k nicemu nezavazuje, je to kus hadru, co tam nechal dealer, aniz bych s nim treba mluvila, to jen na vysbvetleni, protoze v jine diskusi se divila holcina, ze Dr mela firemni triko a je tudiz zaplacena, ne, ja mam mraky tricek od ruznych firem a kolikrat nepouzivam jediny jejich pridukt! My holt nejsme jen ta charita, nas to zivi...

jasekd
5. únor 2012

Snad jsem to nenapsala moc ostre 😉 Sama se sebou lekare prilis nevyhledavam, krome tehot.a porodu se tam vyskytovat nemusim, nicmene s obema detma se tam pohybuju vic nez dost a vsude byli ochotni, mili, vysvetlili, poucili, ceka nas hospitalizace s operaci a snad i po ni budu moci rict, ze vse fungovalo 🙂

eriska
5. únor 2012

@jasekd díky moc.takže zůstaneme u toho, co děláme..moje chyba je určitě v tom, že tak od listopadu si Tomínek nechce nechat čistit zuby, prostě sevřel pusu a nic jsme s ním oba neudělali☹ já to nechala být, nechala jsem ho, ať si je čistí sám a večer skrz odpor mu ja kapku vyčistila..dolní má v pohodě..ze sladkého, jedl by třeba bonbony, nebo lentilky, lízátka, ale to nedostává ale pije čaje s medem, ředěné džusíky..ale když mi vodu od malička nechce, tak zase lepší něco, než nic..a nevrtala jsi takhle malého prcka? já si to totiž nedovedu představit..

jasekd
5. únor 2012

@eriska Jojo, vrtala parkrat, vetsinou to slo lip nez ty starsi deti, akorat ze pak se dela spatne ta vypln, protoze pochopitelne nevydrzi s pusou otevrenou, savku nesnesou, valecky na vysuseni taky ne... Takze se muze stat, ze ta vypln vypadne, tak byste tam museli znovu a to uz by se nevrtalo, tak to pak jde vetsinou lip 🙂 V nouzi nejvetsi, kdyz je neco proste potreba udelat, tak ma sestra na prstu takovej ocelovej navlek a ty deti jak se do toho zahryznou, tak pusu maji stale otevrenou, vypada to drsne, ale nekdy neni jina moznost, je tospis u reseni akutni bolesti, ne u prvniho vrtani, to vetsinou zkusime objednat treba za 14 dni znovu. Martinek by byl pacient temer neosetritelny, to je mi jasny, ma toho za sebou uz moc, chudak 😔 U nas se taky pije redena stava, co myslis, a stejne nepije, rikal mi nefrolog, ze je to videt, ultrazvuk temer necitelny, prtoze malej od rana skoro nic nevypil 😠 Vodu nevypije vubec, pritom jsme s ni zacinali, nic jinyho nedavali, jenze kdyz nepil vubec, museli jsem povolit, moc me to mrzi, sama rikam matkam, jak nemaji tohle davat. Med teda nedavam, ten je hodne spatnej, takovej lepivej. Davam svestkovou stavu redenou, nic jinyho nechce, obcas stavu z jablek co varim Vendulce. Bonbony nezna, coko taky, jen obcas domaci buchtu, mel cukrovi atd. Spis vyjimecne.
@baterka
@eriska jeste bacha u cisteni samotnymi detmi, hlidat je! ve fakultce meli smrtak z kartacku (priopily vysokoskolak, ale dite je asi tak stejne sikovne, at si to nevrazej do krku!) Ja Martinovi davam kartacek zatim jen kdyz sedi na nocnicku.

eriska
5. únor 2012

@jasekd hmm., tak to bude zajímavý, protože tomínek tam nechce ani sedět, takže bude boj☹ je mi ho líto už teď, ale co se dá dělat, zanedbali jsme to 😖 ikdyž mě mrzí, že mě nijak na tý první prohídce neinformovala, neukazovala a mě se nenapadlo zeptat..u nás mu bonbony dal děda, čokošku nedostává kvůli ekzému, jen měl ty lentilky za "nočník" ale to už je pryč, kašle na něj.zase nechce buchty, koláče, cukroví, knedlíky, sladkou rýži, jen tu dětskou kaši a po té mu hned čistím zuby, tak snad už to s těmi ostatními zoubky bude lepší..my pijeme buď šťávu, ten čajík nebo hruškový či meruňkový džusík, ale ten mo hodně ředím..taky jsme začínali na vodě, ale pak bylo teplo a on za den vypil třeba 50ml vody, tak jsem taky polevila a říkala si, že lepší sladký a když pije, než když by nepil nic..
@jasekd joo, teď to čtu znova, prckové marodí? Copak? v tomhle počasí, no není divu,co? bacily asi nezmrzly.. 🙄 tak ať jste brzy fit

andrea110409
6. únor 2012

aHOJ HOLKY VY ME TADY S TEMA ZOUBKAMA DESITE :( U nas totiz nejake ty sladkosti uz probehly , v obdobi kdyz Sima nechtel jist nic tak jsme podlehla :(Ted sem to hodne zkrouhla, ale caj mame oslazeny taky protoze nesladky jsme do nej nedostala nikdy :( Tak jsem na to zvedava a doufam ze bude v poradku .......Ale dekuju za tohle tema, dobre mi tak

baterka
6. únor 2012

@jasekd ahoj, díky, to jsi mě s pastou a fluorem uklidnila! A nemyslela jsem to osobně, taky jsem psala, že třeba se zubařkou jsem opravdu spokojená, taky s gynekologem v Říčanech jsem byla, než jsem tady přešla k tomu kreténovi... 🙄. Ale v ostatních případech bohužel... Třeba pediatr - furt se mě ptá, kdy nechám Marka očkovat na TBC... 😠 Nebo mi cpal ty pneumokoky, konkrétní produkt, na který mu v čekárně visela reklama, už to samo o sobě je neetický... Z podobných důvodů momentálně nejsem u žádného praktika, nepotřebuju ho a svoji kartu mám prostě doma 😎 .
Jsem ráda, že Ty jsi s doktorama spokojená, je to pro Vás teď důležitý a je dobře, že jim důvěřuješ. Ale možná je to taky tím, že jsi sama doktorka, podle mě tu trochu funguje dvojí přístup 🙂! Ale určitě Ti to přeju, hlavně aby pomohli!!!
A šmankote, to se zardousil kartáčkem nebo cooo??? ježíš! No já u Marka vždycky jsem a hlavně on za chvilku chce, abych mu je čistila já, takže ani nemá smysl nechávat ho samotného!
@andrea110409 hele nebude tak zle, pokud mu je trochu přepucneš, tak to bude mít Šíma v klidu!
Jinak u mě asi zas změna porodnice, nakonec asi Mělník, páč tamta PA už nebrala klientky a tak jsem si našla jinou, co má 1/2 úvazek na Mělníku. Ve čtvrtek za ní jedeme, tak hlavně, aby pak mohla přijet k porodu i ke mě domů po něm...

jasekd
7. únor 2012

@baterka a co kdyz to ma proste tak, ze je presvedcenej o tom, ze ockovat pneumokoka je spravny? anebo nema, to tezko zjistime. My tez mame v cekarne plakaty o zubni hygiene, pochopitelne od konkretni firmy, tohle vzdy dela nejaka firma, kdyz prinesou vzorky past, dam to pacientum, zejmena ty speci pasty na konkretni potize, napriklad pac. po brouseni davam pasty na citlive zuby se slovy, ze at to zkusi, bud tuhle, nebo jakoukoli jinou znacku, a sami vyberou, nikdy jsem nedoporucila zadnou konkretni, ale pokud ty vzorky mam, dam jim je. Navic jde casto o stare lidi, a tuba Sensodynu nebo parodontaxu stoji 100 Kc treba, tak jim dam zadaco vzorek a je to, a vidis, mozna si taky myslej, jak jsem podplacena a mam z toho prachy 😲 Mam z toho sem tam tuzku, velmi vyjimecne tricko a nejaky ty pasty si nechame pro sebe, to je jasny, ze kdyz mam v ordinaci bednu vzorku, ze to nebudu kupovat 😀
Co se tyka ja a doktori, tak tim, ze jsem se vdala, jsem ted naprosto anonymni, bohuzel 😅 Nikdo nevi, ze jsem doktor, tady v JBC bylo stare jmeno zname skrz rodice, hlavne tatu, ktery dela praktika a drive dela v nemocnici a kazdyho zna. Ted mam utrum, no a v Motole jsem ta nevzdelana matka jako ostatni, dokud se nevyplnuji osobni udaje rodicu 😉 Onkolog rozvazal trochu vic, kdyz zjistil, ze jsem lekar, a bohuzel ve svem vyjadreni pritvrdil 😔 Predtim se asi bal, ze mu tam zkolabuju, i kdyz jsem se drzela rekla bych statecne, jenze oni maji ty matky precteny 😅 Na druhou stranu on mi tezko mohl rict neco konkretniho, kdyz zatim az tak konkretni dg nemame. Spis se setkavam s tim, ze mi i kreslej, jak vypada ledvina nebo zaludek, protoze nevedi kdo jsem, a vysvetluji celkem poctive. Protekci mozna malinko mame v tom, ze primar nam vytelefonoval Motol, puvodne jsme meli jet na Vinohrady, ale co vim, tak to udelal i jinde, nejen pro lekarske deti, kdyz ma pocit, ze to bude lepsi. Nic proti Vinohradum, neznam ani jedno pracoviste, nemuzu soudit, kde je to lepsi, rozhodl to on na zaklade drivejsi spoluprace. Ja jsem nestazovala ani v detskym Motole, a na V. uz vubec, tam je jina fakulta. V tehot. jsem mela super peci, a kamosky nelekarky u moji doktorky taktez.
Ten kartacek, uraz, poraneni carotis interna (vnitrni krcni tepna, velka ceva pro oblast hlavy a mozek), pres dutinu ustni, bez trzne rany v puse, a protoze v prostorech krku ma krev kam odtykat, zadny hematom ani extra bolest, kluk jel jen pro sichr, nebylo nic videt, dostal doporuceni, at se z te opice vyspi, pak prijel uz v kritickem stavu a konec 😔 Videt ho kdokoli, posle ho domu, protoze mu bylo dobre a v puse nic videt nebylo.
@andrea110409 hlavne to nebrat na lehkou vahu to cisteni, ja uz videla dost otresnych pripadu, nebyly jim ani dva roky 😝 JInak Martin ma sladke taky obcas, ne ze ne 😉

mercedesse
7. únor 2012

Míša je očkovanej proti tbc i pneumokokům. Obzvlášť proto, že Michal dělá s bulharma a rumunama a ty přivlečou spoustu sajrajtu. Pneumokoky jsem zase chtěla já. Ohledně tý tubery nevím, proč se přestala povinně očkovat, když s migrací z východu je tady toho čím dál tím víc. Já už musela na testy ve dvou zaměstnáních a to jsem kancelářská krysa. Zrovna kvůli tomuhle bych doktora neodsuzovala. Mě víc teda vadilo, když jsem tam posledně byla, že bylo vidět, že ho zdržuju, protože mu přivezli beton, to jsem byla fakt naštvaná. Potřebovala jsem se ho ještě ptát na pár věcí.

@jasekd nevím jak na dětským, ale jinak Vinohrady nic moc. Tátu tam teď měli v souvislosti s roztroušenou sklerózou (to by bylo na dlouho) a fakt děs, jak prostředí tak služby. Má ho tam myslím i v péči nějaká doktorka, ale protože je mu už přes padesát, tak se s léčbou moc nezabývá. I když vím, že s tímhle moc dělat nejde.

andrea110409
7. únor 2012

@mercedesse Ahoj ohledne TBC, ted bylo shodou okolnosti v Sama doma, že vakcina jako takova proti TBC nechrani, ale ze zmirnuje prubeh a nejsou potom tak drasticky nasledky. Kdyz se te doktorky naprimo ptali jestli je dobre ze se prestalo s ockovanim. Tak neodpovedela a alibisticky se ohanela vyhlaskou podle ktere nespadame do zemi, kde by se podle vyskytu muselo ockovat. Zminila teda i tezke prubehy ockovani, kdyz se neudela jen bolak ale muzou se udelat loziska na plicich......a ted babo rad jestli ockovat nebo ne ....Jak to udelam jednou u druheho fakt nevim

jasekd
7. únor 2012

@mercedesse Jak rikam, Vinohrady neznam ani ze stazi ani jako pacient, Motol prece jen trochu ano, i kdyz jen dospelou chiru u Pafka, tak jsem tak nejak rada, ze jezdime tam, proste je mi ta nemocnice sympaticka, nic vic. S tou RS je hrozny, ze ta lecba je silene draha, tudiz na vsechny pacienty nejsou penize 😔 Dneska si treba neumime predstavit, ze neco podobneho bylo i s dialyzou! Lidi tusim nad 50 nebo 55 let meli proste smulu, nebylo dost pristroju a prednost meli mladsi. To uz dnes diky bohu neplati a treba jen doufat, ze stejne tak to bude i u jinych onemocneni. Bohuzel dokud budou lidi rvat, ze nexchtej platit 100 Kc za hospitalizaci ci 30 Kc reg. poplatek, a dokud se bude krast ve velkem, jako ze treba MR pro jednu nemocnici vyjde placnu na 25 milionu a jina koupi tu samou za 40 milionu, tak bohuzel na nektery lidi penize nezbydou 🙄 Zkouseli jste u tatinka i nejakou alternativni lecbu? Dalsi vec, dokud se budou zavirat duchodci za to, ze treba si deda vypestuje na Parkinsona par kytek marihuany, tak taky spatne, ale s timhle uz se ted pohlo, ze bude marihuana v lekarnach pro indikovany pacienty.
Ad TBC, ja sama nevim, jak s Venynou, manzel TBC chce, ja nevim. Martin ji ma povinne. Vakcina neochrani pred nakazou, ale snad pred vaznym prubehem, jako je generalizovana tuberkuloza, rozsev do organu, kosti... Meli jsme na to docela super prednasky, jenze kdo si to pamatuje, ze 😝 Znama, taky doktorka, byla v Indii na dovoleny a tuberu si privezla, podrobnosti nevim, dlouho jsme se nevidely, ale snad je v pohode, normalne pracuje atd. Ockovana samozrejme byla, ajko my vsichni. Takze ja nevim, jak se k tomu postavim.

mercedesse
7. únor 2012

@jasekd zkouší co se dá, právě teď zkouší i tu marihuanu a docela to zabírá, občas chodí i bez hole.

mercedesse
7. únor 2012

@jasekd jo a s těma poplatkama mě lidi taky točej. Dělaj jako by doma žili zadarmo, taky musej topit a jíst a něco je to stojí. U doktorů mě štve jediný, třeba minule byla známá u gynekologa, že chce ten test na karcinom tlustýho střeva a tak jí to udělal a když tam šla znova tak to chtěl zaplatit, že podle pojišťovny už jí to dělal obvoďák. Když za ním šla (její kamarád) tak jen blbě čuměl a nic neřekl. Kdyby bylo prostě vyšetření proti nějakýmu podpisu nebo tak, tak je to taky jiný. Neříkám, že to dělaj všichni, ale někdo je fakt drzej jak opice.

jasekd
7. únor 2012

@mercedesse Mam nekolik pacientu, co si marihuanou leci ruzny potize, a uspesne! Uz aby to bylo plne legalni 🙂 Nechala bych ej i pestovat, babka si na zahradce vypestuje a spotrebuje, a co... Tady se furt lovi male ryby. S tim vysetrenim mas pravdu, s tim jsem se setkala bohuzel opakovane, ze nekdo vykazal preventivku na meho pacienta (byvaly lekar, u ktereho treba 5 let nebyli, chodi ted ke mne, a jemu nedali vedet) a mne to pak nezaplatili 😠 Musi se pak volat na pojistovnu a slozite to resit, dela nam to bordel v papirovani, obcas clovek prijde o penize a pojistovnu to stoji taky prachy, kdyz se na to neprijde 🙄 Takze to me vytaci silene. Ten podpis by jsi ale mela nekde v karte, v pocitaci ve vyuctovani pojistovne ne, a podle me si to i tak nekteri lajznou! Kontroly nechodi tak casto...

mercedesse
7. únor 2012

@jasekd doufám, že mu to pomůže, už je to s ním blbý, v padesáti to začalo zakopáváním a teď už moc daleko nedojde, s holí ještě, bez ní pár metrů. Opravdu by se policie měla zabejvat jinejma případama, než lidma, který se snažej nějak přežít nemoc.

jasekd
9. únor 2012

@mercedesse je to hrozna nemoc 😔 Snad to pomuze. Ti moji pacientui, co jsem se s nima bavila, meli jinou nemoc, ale ta marihuana funguje na leccos. Jedna ta pani ma nemoc cev, spatne se ji prokrvuji nohy, ma amputovanych par prstu, trpela na bercove vredy, neskutecny bolesti, deformovana noha, infekce, ani chodit nemohla. Doktor ji neoficialne doporucil marihuanu, nejaky odvar a v tom koupat nebo delat obklady, nevim presne, a vredy se zhojily, bolesti zmirnily... Nema samozrejme po problemu, ta emoc je nelecitelna, ale drzi ji v takovych mezich, ze muze lyzovat! Na sjezdovkach, v utazenejch prezkacich! Skoro zazrak, ne? Kez by i tvymu tatinkovi neco aspon trochu pomohlo.

baterka
11. únor 2012

teda holky, už jsme u nemocí? To brzy 😀!
máme kamarády, co si marihuanu sami pěstují, sami ji kouří plus celé rodině vyrábějí masti a dávají to i inhalovat a výsledky se dostavují. Jen je škoda, že pořád nepovolí to pěstování pro své účely, ale dostaneš na to předpis od doktora a musíš si to vyzvednout v lékárně, tam to bude moct dodávat jen certifikovaná firma... Vím, že to mé své pro (regulované množství thc, jasný původ), ale ty babičky, co budou mít doma pár kytek nebo moji kamarádi pořád páchají zločiny... ☹. Prostě zas lékařská a lékárenská lobby 😠 , to mi nikdo nevymluví!
no s očkováním..., já jsem asi v tomhle moc "přírodní" či co, přijde mi divný dávat tak malýmu broučkovi živou vakcínu (TBC), na kterou může mít šílenou reakci, viděla jsem jich pár naživo a tedy děs..., záněty uzlin, no hrůza. Každé očkování, které není povinné, bojkotuju, snad jen nad černým kašlem uvažuju, ten zas vypustili z povinných, nechápu proč. Docela bych i brala rozvolnění očkování v té hexe, často se totiž zapomíná na vedlejší příznaky u citlivějších dětí, ale doktor mi naznačil, že nás udá sociálce... :-/! Marek je naštěstí asi odolnej, zatím to přestál bez potíží.

baterka
11. únor 2012

@jasekd a jinak jak jsem psala, nic osobního v tom není, ale štvou mě ty nářky některých (hlavně nemocničních) lékařů, jaký jsou to chudáci a jak mají málo peněz, stávky apod. A nejvíc mě štve arogance některých doktorů v mém okolí, kteří mají pocit, že jsou nějací nadlidi, že dělají práci, která je nad ostatní profese, nějaká vyvolená nadrasa ... Jak říkám, až na zubařku se chovají více či méně přezíravě až arogantně, a moje dotazy či odmítnutí nějakého jejich doporučeného postupu naprosto neakceptují... Jednou se mě doktor dokonce po jednom takovém výstupu zeptal, zda jsem medicínu studovala já nebo on!?!?!?!!! A nebo teď sestra na gynekologii na otázku, proč jsem nebyla na sonu srdce plodu ve 20tt. Řekla jsem jí, že to nepokládám za nutné, když jsem byla na dobrém ultrazvuku na soukromé klinice. A ona na to, že to tedy neví, co má napsat do papírů, když jsem to odmítla a že když to dítě bude mít srdeční vadu, tak si za to budu moct sama... Kráva

jasekd
12. únor 2012

@baterka Podle me ale skutecne za to, jakou praci delaji, maji malo penez 😉 Mam zname i ve spitale, doma nejsou, slouzi porad, predatestacni vzdelavani a kolecka a staze sileny, kurzy si plati, nekdy i ty staze... To, ze maji slusny plat, je jen proto, ze delaji prescasy uplne nelidsky 😝 Dovedes si predstavit nastoupit do prace v patek rano, delat denni, pak mozna jit domu, nastoupit v sobotu rano, slouzit nonstop cely vikend! a plynule pokracovat az do pondeli odpoledne? 1 lekar na starosti oddeleni, treba k tomu LSPP, nebo operovat, chodit k porodum... Ja bych takovou sichtu nevydrzela, i kdybych tam mela jen strkat zbozi do regalu, natoz mit zodpovednost za zivoty, mne stacilo hakovat 12ky od rana do vecera, kdyz jsem nemela sestru, bylo to strasny 😔 Tohle normalni lidi nevidi. No a ad sestra, mas parvo odmitnout, ale ze si to nechaji podepsat atd, no nediv se, kdyz se ti pak narodi postizene dite, tak je spousta slepic, co by je zalovaly! Nerikam ze ty, ale zkousej to, zkousej... Chovani nekomentuju, vsude se najde idiot 😉 Ja mela spis obcas problem s nejakou sestrou, ale nic dramatickeho, uvidime, az nemocnice vyzkousim s detmi poradne 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru