Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
16. říj 2009

jj..taky jsme to tak řešili..příště přijde na řadu nějaká rav4, či něco podobného..🙂

katy007
16. říj 2009

SUV je P. sen, ale dost to žere a vše 4x dražšší než na osobáka, ale jak jsm někde v bazaru hned je okukuje, prý alespoň ho mám nechat okukovat 😅

eriska
16. říj 2009

tak já jsem taky pro suvéčko..na tom se oba shodneme🙂 jen ty ceny, no..uvidíme, jak na tom budeme s penízka, až bude mimo..si říkám, že začnu kupovat plíny do zásoby už teď😀

katy007
16. říj 2009

No mě se taky moc líbí což o to, P. to ještě obhajuje, že na chatu (není tam asfalta,ale šotolina) je to ideál, prostě nějak si to musí obhájit 😅 jinak můj sen je Insignia od Oplíka, tak možná za 4-5 let se objeví nějaké v bazaru 😉
Ji¨nak posledně P. taky říkal jak jsme byli v makru zda nekoupíme plínky,že jsou v akci 😀

crawler
16. říj 2009

ahoj holky🙂
taky u vás chumelí? tady v podstatě celý den🙂

eriska: a kde je ten obchod s kočárky, jak jsi psala? taky bysme tam zašli, díky🙂

verisek
16. říj 2009

tady nechumeli, ale zima je jak svina 😒

crawler
16. říj 2009

já jsem přijela do svitav z pardubic - tam nic a tady jsou závěje a spousta silnic uzavřených a neprůjezdných - taťka se ani nemohl dostat do práce - musel by objíždět a to by dalo hodně km ;D ale prý ještě bude podzim, tak to jsou šoky na tělo - minulý týden to bylo na tričko a teď jsem byla ve městě v zimní bundě, kulichovi a rukavicích ;DDD

eriska
17. říj 2009

holky, to počasí je hrozný..mně tyhle změny počasí nedělejí dobře..strašně mě bojí hlava a je mi mnohem víc zle..a to si říkám, že třetí měsíc je za mnou, tak by to mohlo ustat, ale ono je to snad ještě horší..jak si užíváte víkend?

verisek
17. říj 2009

eriska: jsem na tom uplne stejne, mam navaly,je mi vic na zvraceni, vcera jsem mela takovou migrenu celej den, ze jsem si musela vzit vecer prasek, nemohla jsem to vydrzet a to jsem si taky rikala, ze se blizim do 2 trimestru, ze zu to bude v pohode, s takovou to vypada, ze pujdu na nemocenskou a radsi zustanu doma 😒

mandragora10
18. říj 2009

ahoj holky,

tak se taky pridavam, jsem na tom podobne. Uz dva tydny jsem se citila skvele, zadne obtize, zaludek uz taky o.k. a vcera se probudim, teplota 37,5, zaludek na vode, bolest strev a pozdeji prujem. A to jsem slavila narozeniny. Opravdu povedena oslava ☹ Takze jsem opet na polivkach a na rohlicich a doufam, ze to brzy prejde. Vcera jsem to nevydrzela a vzala si jeden paralen, tak snad to je v pohode a ten jeden prasek miminu neublizi.

crawler
18. říj 2009

ahoj holky🙂,

tak jsem asi výjimka, ale mě tohle počasí vyloženě svědčí a líbí se mi procházky v sychravu - dřív bych ven v takovém počasí nešla, ale co jsem těhu nějak mě to tam láká, takže se zabalím do kupy oblečení a je mi báječně - dobře mi dělá hlavně ten chladný vzduch, který mi vlévá energii do žil...každá jsme na tom holt jinak...tak vám přeju ať je vám mnohem lépe a to co nejdřív!😉

verisek: od 13.tt se počítá již druhý trimestr, takže už se k němu neblížíš, ale už v něm jsi ;-D

mandragora: 1 paralen mimískovi určitě neublíží to se nemusíš bát, ale pokud ti bude i nadále zle, tak si radši zavolej na gyndu, aby ti řekli co je vhodnější, páč paralen ti třeba sníží teplotu, ale podle mě není moc vhodný na žaludek - aby ti nebylo po něm ještě víc nevolno - to samé ibalgin - je dobrý na bolesti, ale k žaludku je nešetrný...

katy007
19. říj 2009

Ahoj holky,
tak mě to počasí taky 2x dobře nedělá, sice od žaludku je mi pořád stejně, ale jak vidím ten déšť tak se mi ven do té zimy nechce ani za nic.

Jinak v so jsme byli v PL a koukala jsme na kočárky, byli jsme jen za hranicí na malém tržišti tak výběr nebyl až tak veliký, ale do jednoho kočárku jsme se zamilovali. Má vše co od něj očekávám = 4 kolka, vzadu kolečka blíže k sobě, nafukovací kola, jdou aretovat, je houpací, do výtahu se vlezu a je to 4 kombinace = hluboký, sporťák, golfáč a jde tam dát i auto sedajda a váha 9 kg. Stál 6500 Kč, ale dala by ho polka i za 6 a v ceně je vše sedajda, nánožník, tašky, pláštěnka, moskytiéra, prostě úplně vše. Ten samý jsme včera našli na netu za 10 900 a ještě sis vše musela přikoupit tak dalších + 4 tis. 😠 ale ještě chceme vyrazit do velkého Rybníka, v so pršelo tak jsme hopsli jen za hranice a nádherné oblečky pro mimíse od 80 -130 Kč. Takové ty dupačky, pyžamka, košilky, trička, overaly zateplené byli kolem 350 Kč. myslím si že jsou to super ceny ne?

eriska
19. říj 2009

dobré ranko, holky,
jak jste si užily víkend? my pracovně, rekonstrukce se blíží, tak probíhaly přípravy..a ještě budou..a mně se do toho chce čím dál tím míň☹

veri: já ty migrény mám na denním pořádku..a do toho strašnou točeni a slabo..nedá se to kolikrát vydržet..a večery ty jsou nejhorší..zabalím si hlavu do teplýho šátku, lehnu do postele a snažím se usnout..a ono to nejde..já jsem si koupila dětský paralen sirup..a když je nejhůř, tak si dám dvě lžičky, ono to tu bolest úplně neztlumí, ale malinko ji sníží a pomůže mi usnout..a když mi je do toho ještě špatně od žaludku, tak to stojí za to..jinak jsem v těhu encyklopedii četla, že když je nouze může se prášek, který obsahuje paracetamol, ale nesmí se ten, kde je acylpiryn..teď teda nevím, jak se to píše, takže se omlouvám za chyby..samo, že to člověk nemůže každý den, ale když se to nedá vydržet, tak si myslím, že se jeden prášek zvládne..

katy: jak se kočík jmenuje? to vypadá lákavě..já právě řeším, jaký koupit, protože si myslím, že si mi mímo na zimu už do korbičky s fusakem nevejde, takže půjde do sporťáku, ale třeba do toh v-cross, už ho nedám tu další zimu..tak fakt nevím...jeee..a to oblečko..to je sen🙂 takový ceny..ale my byli o víkendu v tescu a já tam viděla nádhernou soupravu, mikinku a tepláčky, takový smetanový, s medvídkem a krásně heboučký..tak jsem se mi to líbílo, a říkám přítelovi, že to je úžasný, že si to asi budu muset koupit pro radost a on mě zpražil, že je ještě brzo, a že jedeme do baumaxu..☹ ale líbilo se mu to..to jsem zvědavá, co bude říkat, až mi přijdou tenhle týden oblečky, co jsem si objednala od jedné paní tady z bazaru😀

katy007
19. říj 2009

Eriska: tak korbička byla standartní, švagrová na cca 5-6 let starém kočárku ji má větší, ale ten sporťák je hodně velký. byl to ABC design, mají x druhů. Já taky v tomto max. př. týdnu budu mít 1 várku neutrálních oblečků od kámošky 🙂
Jinak oblečky s medvídky a vůbec vše s medvídky se mi moc líbí jsem úchylná na medvídky 😅

eriska
19. říj 2009

katy, tak to jsme na tom stejně..já médi zbožňuju..přijdou mi strašně úžasní🙂 abc design, tak na něj kouknu..já fakt nevím, jaký kočík vybrat..všechny korbičky mi přijdou malinkaté..a ty sporťáky taky..musí se mi tam vejít nejenpříští zimu, ale i tu další..nevím, ale přijde mi, že 1 a půl starý prtě na dlouhý vycházky není..

katy007
19. říj 2009

Tak u toho ABC píši do věku 3 let a polka tam měla kočárky poskladané jak korbička, tak golfáč, tak sporťák a sporťák se mi zdál stejně velký jak od švagrové a ta tam vozila 2 leté dítě, akorát se benovi tam už moc nelíbilo, raději chtěl po svých mašírovat 😀

verisek
19. říj 2009

ahoj holky, mam za sebou dalsi kontrolu, prcek ma 5cm a jsme presne 12+1 i podle ultrazvuku, merila nam siji, vse je v poradku, prcek tam hopsal a cucal si prsty, slyseli jsme i srdicko, jedinej problem ktery u me nastal je vysoky tlak 140/80 ☹ ve stredu jdu na sreening do Prenatalu

katy007
20. říj 2009

Ahoj holky,
kde mají těch 13C? u nás jen 3! ☹ jinak včera jsme si udělala konečně albíčko 🙂

Veri: gratuluji, že je vše v pořádku, náš piškotek byl taky pořád v pohybu, dokonce na nás i plazil jazýček a pak nám mával a nechtěl se přetočit na bok, aby byl změřený, když do něj dr. šptla tak se otočil obličejem k nám a ne zadečkem 😀 ale pak ho to asi přestalo bavil a přetočil se jak měl by už měl klid 😅

crawler
20. říj 2009

ahoj holky🙂

erisko: taky si říkám, že ty kočárky jsou takový malinkatý, ale ty větší děti - ze zkušenosti synovci - stejně nechtěli být v golfáču, ale chtěli capat po svejch - každá procházka nebo nákup sice trvá o to dýl, ale oni chtěj šmejdit a protahovat svý nožky, takže osobně si myslím, že pokud neseženem nějaký větší kočár, tak se tím nebudu stresovat a bude...

verisek: jeje, to jsou fakt nádherný zážitky, že? takhle vidět prcka, jak si tam u nás žije 😀DD s tím tlakem - já jsem byla minule na hraně, tak uvidíme, jak na příští kontrole...a jak to pak řešej, nevíš? zítra přeju ať se líbí screening - hlavně štěstí na dr.,který vám všechno ukáže a vysvětlí - na toho my jsme totiž moc štěstí neměli, takže žádnej nic moc zážitek, páč navíc, jak to bylo přes břicho, tak to bylo takovýšpatně viditelný...asi má starší přístroj nebo já moc špekatý břicho 😀DD

katy: u nás je taky zima, ale nefouká vítr...jinak jestli jste sledovaly zprávy a tel.noviny a viděly ty závěje u Moravské Třebové a Svitav, tak přesně tam jsme byli, páč tam bydlí rodiče...děsná zima...fujky, ale na druhou stranu pro mě lepší než teplo - špatně ho snáším...

katy007
20. říj 2009

Craw: no já co jsem těhu taky teplo nemusím v srpnu/ zaří jsme trpěla jako kůň - já milovník tepla 😅 jak se pak ochladilo a začalo pršet já tancovala štěstím mezi kapky deště 😀 ale jako brodit se sněhem taky nemusím 😀 jsme chtěli jet na chatu zazimovat a musíme počkat až to roztaje, úvozem neprojedeme ani náhodou je tam 50 cm sněhu. Jo chybí ta 4 kolka SUV 😅

verisek
20. říj 2009

ahoj holky, tak jak jsem vcera psala s tim vysokym tlakem, mluvila jsem vcera s doktorkou z Bohunic, poradila mi at si kazdej den tak 3krat za den zmerim tlak v klidu, tak jsem merila, mela jsem v prumeru 100/60 takze o dost nizsi nez vcera, navic me cely den extremne bolela hlava, jakoby migrena, u obeda se mi udelalo tak spatne, az omdleni, ze jsem musela jit na vzduch, takze tomu vubec nerozumim, budu muset znova za doktorkou a neco s tim udelat ☹

crawler
21. říj 2009

verisek: ono je běžný mít u dr.vyšší tlak - přeci jenom nějaká třeba trošku nervozitka a tak...ale taky bych si radši zašla k dr...člověk má o sebe strach - nebo ani ne tak o sebe, ale aby něco nezanedbal vůči mimi...tak budu držet pěsti ať je vše ok 😀

eriska
21. říj 2009

ahoj holky,
včera jsem to nějak nestíhala..jak se vám dneska daří?

veri: já měla 151/80, byla jsem z toho vystrašená, pak jsem si ho měřila u babičky a dobrý a pak v poradně taky dobrý..byl nějaký stres a taky to přikládám k tomu, že u dr. je blbý výtah, tak chodím pěšky a hned mě vzali a měřili tlak..jinak mi známá říkala, že ho měla vyšší stále a že ji na něj dal nějaký prášky a bylo to v pohodě..každopádně si tím nelam hlavu..on ten stres jen ubližuje..tak to já si už na každodenní migrény, točení hlavy a závratě zvykla..

craw: s tím kočárkem, co já mám ze zkušenosti (5 dětí odhlídaných) tak i ty dvouletý se rády svezly...a kor, když byla zima..tak jim v teplíčku bylo dobře..kousek šly a kousek jely..takže já hodlám mít kočárek, který využiju i ve dvou letech..ať už sporťák, nebo golfky..

katy: hezký albíčko..takový malinkatý bříško, to je roztomilý..no, nám dneska přijdou odstřihnout plyn, vodu, a od zítřka se začíná s bouráním..vůbec se netěším na to všechno kolem

crawler
21. říj 2009

eriska: no, já určo chci taky aspoň do 2 let a myslím, že ty klasický kombinovaný budou stačit - některý se dělaj fakt malinký, ale to asi maminka u kupování nepřemýšlela - tuhle jsem viděla jednu, která měla evidentně novorozeně a korbička byla tak malilinkatá, že se vsadím, že tuhle zimu už do něj dítě ve fusaku ani náhodou nenarve - asi má peněz, jak šlupek😀DD Vidíš - já mám odhlídaný 4 synovce a ty to teda v kočárku nebavilo - koupil se golfáč a jelo se s ním párkrát - jinak to bylo vždy tak, že capal vedle mě a to už v roce a kousek...ale každý dítě je jiný a je potřeba na to myslet, takže určo větší kočár je lepší - taková jistota no...

a jinak teda ti tu rekonstrukci vůbec nezávidím - my s manžou budeme jen malovat kuchyň a jídelnu a to mi úúúplně stačí - už vidím ten bordel a je mi špatně ☹ a na jaře nám budou dělat plastový okna, tak jsem zvědavá na kdy to naplánujou (bytovka) - a jestli to připadne kolem termínu porodu, tak mě švihne... 😠

crawler
21. říj 2009

katy: jé...fakt náádherný malinký bříšánko - počkejte až uvidíte můj lavor - včéra mě manža fotil - v zrcadle mi to nepřijde tak hrozný, jako když jsem to viděla přiblížený na displeji digitálu 😒

jo a dneska jsem zjistila, že je těhotná i moje spolužačka - seděly jsme vedle sebe na přednášce a povídaly a najednou...😀 tak jsme se pobavily - má totiž taky termín na konci dubńa, takže spolužáci budou mít zábavu, jak se budou ve třídě kutálet dvě těhule 😀

eriska
21. říj 2009

craw: já odvozila nevlastního bráchu, bratrance, sestřenici a dvojčata (kluka a holku), jako je rozdíl, jestli to je kluk či holka..kluci byli dost čilejší..ale oni mi stačily "mamky" ukecávací fígle a byli v kočárku jedna dvě..navíc, když jsem s nima třeba jela do obchodu, oni mooc chtěli jet na motorce, tak se mi kočárek hodil..my golfky zdědíme, ale když tak počíítám, tak tu první zimu, kdy mu bude kolem půl roku a pořád hodně spinká, tak to chce kočárek, kam se mi vejde miminko i fusak. tu příští zimu, to mu bude rok a půl a co si pamatuju, tak ty naše prťata si vždycky rádi v kočárku zdřímly..takže to beru podle toho..

katy007
21. říj 2009

Ahoj holky,
já dnes byla u dr. a vše je v pořádku akorát mě dr. řekla, že se ji zdá že jsem od minula hubenější, že mám propadlé bříško a jen spodní bubínek (ale to se ji fakt jen zdá) tak musím říci P. jak se to o mě stará a jak vyvařuje 😀 ale já jim pořád stejně a včera večer jsme si dala 2,5 chlaba 😅 ale když byl tak dobrý z pekárny no odolejte a ráno ve 2 jsem musela jít na sváču vzbudil nás hlad 😅
př. týden mám jít na krevní testy tak nevím zda to už není ten triple test či jak se to jmenuje úplně jsem se zapoměla zeptat.

eriska
21. říj 2009

katy: to je super, že je vše v pořádku..já jdu v úterý na krevní testy (prý rh faktor, krevní skupina, atd) a pak na prohlídku..jen mě mrzí, že můj dr. nemá utz..bublinku uvidím až 25.11. a to je strašnáááá doba

katy007
21. říj 2009

eri: já vidím pokaždé piškotka, akorát ten v ambulanci nemá tak krasné rozlišení jako ten velký na porodnici navíc vše sleduješ na velké plazmě a ne na pidi monitoru. Dneska sebou zase šil jak ďáblík 😅 jsem zvědavá na první pohyby jak ucítíš že ti něco v bříšku hemží 🙂

crawler
21. říj 2009

katy: moje mamka mi řekla, že u druhého dítěte už věděla, co pohyby jsou a zaznamenala je už v 16.tt! Takže zkus vnímat a třeba něco pochytíš- dej vědět😀 a co jsem tak pochytila od ostatních, tak lze pohyby nejlíp vysledovat večer, když už ležíš - tělo je v klidu a mimíska to asi vyburcuje k hrátkám😀

jinak myslíte, že za 2 týdny uvidím mimíska? Jdu na prohlídku - to budu v 16.tt, ale dr. má jen vaginální utz - minule mi ho ještě dělala, ale co myslíte v tom 16.tt? Protože jinak netuším, kdy ho spatřím - další utz mám naplánovaný až velký ve 20.tt u jiného dr...no, snad mě nenechají čekat tak dlouho??? 😖 😒 ☹

eriska jojo...dítě, co mu je rok a půl ještě nevydrží nějakou delší procházku a kor ne třeba sněhem...musíme holt koukat po větších kočárcích a snad se poštěstí...

holky, jak vy jíte? napíšete sem váš cca jídelák za den? teď jsem nestloustla na kila (mám nahoře stále ty 3kg), ale bříško mám o dost větší než ty katy...

já dnes.
6.00: krajíc chleba, máslo, marmeláda, trocha mlíka
9.15: 1/2 celozrnné bagety, sýr, šunka, zelí
13.00: brambory, salát, kuřecí maso
15.30: sušené švestky (10ks)
17.30: druhá půlka oné bagety + hroznové víno
a před spaním ráda dávám kakao

Takhle jsem jedla vždycky - žádná změna - chutě nijak nemám (jen někdy čokoláda😀DD)

a co vy? jak papáte a přibíráte?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru