Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
4. pro 2009

Jo a jsem s kámoškou domluvena, že mi udělá nádherné těhu fotky to se taky moc těším, posledně mi poslala odkaz co fotila kamarádku a paráda, sedla jsem na dupu! A to není "profík" jen nadšený amatér, ale krásnější než od profíka fakt doufám, že i ty naše se tak povedou. 🙂

soniq
4. pro 2009

Katy: tak až budeš mít ty fotky, tak nám je musíš ukázat..... 😉
Já bych taky hodně nakupovala jenže známí pro mímo kuppujou taky věci, takže já jsem s tím trochu opatrná, abych toho zbytečně neměla moc když tak rychle roste. Postýlku budu mít půjčenou od známejch, tak doufám, že bude v dobrém stavu a ještě koupit kočár a autosedačku ale to prej přítel říkal že až po Vánocích....a potom malý drobnosti ještě kúpit a mohlo by to být pomalilinku vše.... 🙂

mandragora10
4. pro 2009

Eri, urcite odpocivej. to je mi lito, ze te porad zlobi brisko a jeste s ek tomu pridala hlava ☹ Tak snad bude brzy lip a je to jen prechodne!
Jojo, mame vybrane Jane Slalom Pro....preci jen jsme docela sportovne zalozeni, budeme jezdit v terenu, takze trojkolka a velka nafukovaci kola se budou hodit.
Jinak je mi jasne, ze podvanocnim stromeckem v balickach s mym jmenem budou taky darecky spis rpo miminko, ale s tim se hold musi pocitat. Ja v podstate stejne ani nevim, co bych si vlastne mela prat za darecek, kdyz ten nejvetsi nosim v brisku 🙂
Soniq, na cukrovku mam jit 29.12.

evuss
4. pro 2009

Zdravím všechny maminy a jejich klučíky (holčičky, jestli tu nějaká je 🙂) Tak my přebalování máme vyřešeno. Podědili jsme postýlku ještě po nás, je jako nová, takže v poho a je v ní přebalovák, takže nahoře to nemusím řešit. Ale dolů do obýváku bych chtěla kolíbku (taky po nás, snad bude v takovým stavu jak postýlka), takže tam to přebalování budu muset nějak vyřešit. Páč lítat nahoru přebalovat se mi teda moc nechce 😝 Koupat budeme v koupelně a pak šupky dupky na přebalovák v postýlce, jsou to dva kroky po chodbě takže to myslím zvládnem 🙂 Ale jinak si budu muset přeházet snad celý pokoj. Sice je velkej, ale už teď tam není místo a do toho ještě ta postýlka, no su zvědavá jak to tam poskládám, hlavně budu muset sehnat menší stůl na PC, páč ten co máme tak drží jen opřen mezi dvěma stěnama a tam chcu dát postýlku, takže stůl půjde do prostoru. No su na to zvědavá.... Jinak zítra valíme na zabijačku k babičce tak se těším až se nabaštíme pořádnýho masíka, vařené mrkvičky, škvarků, tlačenky, apod. Jen doufám, že to bude prckovi chutnat 😉Jinak na těhu cukrovku mě dr. ještě neposlala, na kontrolu jdu 22. tak uvidíme.

soniq
4. pro 2009

Ahoj Evi 😉 , no já si mám vybrat jestli chci jít na cukrovnku na Obilňák nebo na ViŇiční, to je poliklinika, na Obilňák se nemusím objednávat ale na Viňiční ano...tak nevím kam ted..... 🙂

katy007
4. pro 2009

No my budeme mít postýlku od švagrové, vaničku taky, pak budu mít košík, ten má zase mamka ještě po nás (proto potřebuji ty hezké ozdůbky do ní), oblečky už máme doma. Kočárek chci nový a už mám i vybráno 🙂

verisek
4. pro 2009

ahoj holky, tak jsem dnes byla u doktorky, pobolivalo me bricho asi tak 3 dny, jakoby se stahovalo a tvrdlo.. mam problem s deloznim hrdlem, je otevrenejsi nez by melo.. takze pujdu na neschopenku, nesmim nic delat, mela bych jen lezet, aby se to nezhorsilo a dostala jsem horcik, pry se to obcas stava, ale az tak v 6 mesici ☹

mandragora10
4. pro 2009

Ahoj Veri,

tak to me mrzi, ze je mezi nami dalsi, co ma problemy s briskem. To je dobre, ze te doktorka nechala doma, potrebujes asi vic odpocivat, aby vse bylo o.k. Tak si koukej nakoupit nejake tablety s horcikem a o vikendu zadne uklizeni!!!

evuss
4. pro 2009

Teda veri to mě mrzí. Jak to tak sleduju prvně Eri a teď Veri, asi si budu "nohy nahoru" dávat častěji, preventivně. Tak holky odpočívat a odpočívat. Nezapomeňte, že ježíšek se narodil v chlívě, takže vypiglovanej obývák, pro něj nebude asi to pravý. Tkaže žádnej přehnanej úklid ať přijde 🙂

verisek
4. pro 2009

no je to blby, na uklizeni a peceni se mam pry vyprdnout 🙂

verisek
4. pro 2009

coz mi teda nevadi 🙂

miselaniki
4. pro 2009

Ahoj holky:
no veri a eri hezky odpočívejte, ono se to nezblázní. Já neuklízím od začátku těhu, uklízí manžel a jednou měsíčně dcera mé kámošky, aspoň si trochu přivydělá. Ze začátku to bylo hrozný já jsem celkem pořádkumilovná, ale výborně se na to zvyká doporučuji🙂.
Jo man taky máme Jane Slalom (od kamošky, starší model), pak dej foto do albíčka jakou barvu jste vybrali.

mandragora10
4. pro 2009

Mis, jojo, pokud obchod v nedlei klapne, hned vecer dam do albicka fotecky. Mam je sice uz ted, ale je to pres inzerat, tak snad bude vypadat stejne jako na fotce nebo nam ho do nedele neprodaji. Ale slibili, ze jsme prvni, komu ho ukazou. Tak drzte palecky 🙂
Ja se s e krasne, pekny vikend a opatrujte se 🙂

crawler
4. pro 2009

ahoj holčinky🙂

verisku a erisko: buďte na sebe opravdu moc opatrné - mimísci jsou momentálně to nejdůležitější, takže opravdu úklidy, cukroví a jakákoli jiná námaha (i milování s tatínkama) musí jít stranou 😢 Však ono se to určitě uklidní, hořčík pomůže a bude vše ok😉

já jsem byla dneska na chalupě a udělala jsem si nádhernej adventní věnec na stůl, tak už nám tu voní jehličí🙂
od sestřenky jsem dostala balon, tak už jsem dneska cvičila - nemáte ho některá na záda nebo tak? Já jen, jestli nevíte nějaké cviky, které zaručeně můžou i těhule🙂. Ve Svitavách je cvičení pro těhotné zdarma, tak se tam navezu a mimo jiné budeme cvičit i na balonech, ale začnu tam chodit asi až tak v 7.měsíci - dřív ne.

Erisku: Moc gratuluju k narozeninám🙂!!! My s manžou taky slavíme, tak budu zítra péct koláče a dělat tiramisu a chlebíčky pro návštěvu. Já s žádnými takovými dárky počítat moc nemůžu, páč většinou si dáváme hotovost a třeba květinu s bonboniérou, ale mamka mi už upletla nádherný svetýrek a čepičku na cestu z porodnice ;-D

Včera přišel na návštěvu švagr a byl v šoku z mého břicha - za 14 dní mi totiž opět vyrostlo a opět jsem přibrala a to si hlídám zdravé stravování ☹ - mám pocit jako bych čekala dvojčátka ;-DDD Brzy hodím zase nějakou fotku a těším se na ty vaše pupenda 😉

verisek
4. pro 2009

ahoj craw, ja balon mam, ale mam takovej pocit, ze ty posledni 2 mesice se na nem moc nedoporucuje skakat, radeji se na to zeptej sve doktorky, spis jen sedet a protahovat se..

andrea110409
5. pro 2009

Ahoj holky, tak mám v bříšku asi malého čertíka. Včera jsem šla spát v 11 a dneska od 5 do mě už šmudla kope a puzy jsou opravdu jen minimální 😎 Nejvíc se mu líbí když ležím na zádech to má asi nejvíc místa a tak se do toho opře a zkouší pružnost. Já už to vidím to bude drak 😉
Jinak ekzém se mi začíná lepšit po nastolené kůře i když to stojí dost úsilí a disciplíny 😒
Nejsem totiž zrovna typ holky co by pravidelně používala nějaký krem a ob den si dělala pleťovou masku 🙂

ivet6
5. pro 2009

Ahoj holky,

potřebovala bych uklidnit. Vy máte všechny tak hezky nafocený bříška, já mám pocit, že mi vůbec neroste ☹, nafouklý ho mám dost i po ránu, ale pořád ho můžu skoro úplně zastrčit když chci a to sem si myslela, že by v těhotenství moc jít nemělo....tak mám strach, jestli mímo roste. A na UZ jdu až za 14 dní.....já nevím co sem si to vsugerovala 😖 Ani nepřibírám .... 🤐
Řekněte mi nějaká, že Vám šlo v 15 tt taky ještě zastrčit 😎

ps: jinak všem holky přeju, jak to tady čtu bříška v pořádku 😉

bara.c
5. pro 2009

16tt Ahoj všechny maminky, bude někdo rodit koncem května v Hořovické nemocnici?

bara.c
5. pro 2009

Ahoj ivet6 já jsem v 16 týdnu a bříško také skoro nemám, nic si z toho nedělej. 😉 Nepřibírám vůbec naopak aniž bych zvracela mám o 4 kg méně, než před otěhotněním. 🙂

verisek
5. pro 2009

ja bych nejak velikost briska neresila, kamoska mela malinky a posledni 2 mesice ji vyskocilo hooodne, nekdo ma brisko velke a male mimi a naopak, pokud se citite dobre a miminko je zdrave a v poradku, tak bych velikost bricha neresila, ja ho taky nemam moc velky a vubec mi to nevadi 🙂

crawler
5. pro 2009

ivet: jak říká verisek - nemá cnu řešit, páč každá jsme jiná - nemohu tvrdit, že jsem ho v 15tt zatáhla - to bych lhala, ale když se podíváš na mé fotky, tak uvidíš, že jsem docela extrém - já bych zrovna ocenila, kdybych tak nerostla 😉 Nedělej si starosti - mimi je prostě zatím uhnízděné hlouběji v pánvi a tak ti bříško nevykukuje 😉

zuzi82
autor
6. pro 2009

Ahojte,
tak se zase hlásím. Gratuluji k chlapečkům.
Eri a Veri, mrzí mě, že máte problémy, tak hlavně na sebe dávejte pozor a odpočívejte.

Po přestěhování se nám týden nepodařilo rozjet net, tak jsem o vás nevěděla. Jsem fakt dost ráda, že už to zase jede. Ten týden už jsem si pěkně dočetla, takže jsem v obraze.

Teď na vkend jsme s našma na chatě, tak je to super. Včera jsem byla s mojí babi v obchodě a koupili jsme super lacláče a pak ještě s mamkou a to byla zase plná igelitka. Kupujeme i větší velikosti, protože 56 už myslím máme kompletní a kdyby náhodou ještě něco chybělo, nebo toho bylo málo, tak se to dokoupí až bude mimís mezi námi.

Ve čtvrtek jsme byli na utz a byla to paráda. Všechno bylo krásně vidět a máme super DVD. Stálo nás 500Kč ale stojí to za to. Trvá asi 15 minut a je to stejné, jako to co vidíte u dr na obrazovce. Nejdřív nám tam natočil 2D mimi a ukazoval pusinku, ručičky, srdíčko a tak a pak se pokoušel o 3D záběr, ale mimi moc nespolupracovalo, takže to nevypadá tak pěkně jako ta fotka, co mám v albu. Pohlaví jsme si říct nenechali, ale já tam vidím kluka a když se na to podívala moje mamka, tak prohlásila, že začíná nakupovat už jen modré, že růžové rozhodně nepotřebujeme, že to bude chlap.

Jinak jsem úplně pitomá. Kdybych nebyla na tom utz, tak ty pohyby nepoznám až do porodu. Jak jsem tak ležela na tom lehátku, tak jsem zase cítila ty svoje střeva a pak jsem si všimla, že kdykoli to cítím, tak mimís rozhodí ručičky nebo nožičky. Takže mi ve čtvrtek došlo, že ne všechno co cítím jsou střeva, že něco je mimís. Teď už to poznám a třeba v pátek ráno byl hodně aktivní. Dokonce to cítí i manžel přes bříško a nechápe, že jsem to nepoznala. Takže já vlastně ani nevím, kdy jsem začala cítit pohyby. 😀

ivet6
6. pro 2009

Tak moc holky děkuji za uklidnění - už jsem v pohodě 🙂

zuzi82: to je super to bodýčko "miluju taťku", já sem taky hledala, a nesehnala sem... Kde se dá takové sprgy pořídit 😉?

evuss
7. pro 2009

Ahojky holky, tak se po víkendu zase hlásíme 😉 V sobotu sme se na zabijačce pěkně nacpali a dokonce to mimču asi chutnalo páč vůbec neprotestovalo a že sem toho do sebe nasoukala 😅 Jinak jsme dnes ráno měli pořádnou rozcvičku nebo škytavku nebo nevím co, páč sem si řikala, kdy už toho nechá, že ho musí bolet z takových pohybů celý tělo 😀

Ivet: Z bříška buď v klidu. Mě taky každej říká, že když su oblečená nevypadám na 21tt. Jinak jsem taky hledala oblečení s takovýma nějakýma nápisama a našla jsem tohle betterfly.mimishop.cz nevím jestli je tam zrovna "miluju taťku", ale mají tam i jiný hezký nápisy a myslím, že i cena není tak hrůzostrašná než jsem našla na jiných stránkách. Tak zkus mrknout.

katy007
7. pro 2009

Ahoj holky,
tak já hlásím, že po víku vše napečeno, už jen naplnit krémem, dozdobit a nějaké to neopečené, ale to už bude v pohodě u toho budu sedět u TV sama jsme byla překvapena, že jsem to za vík stihla a nebyla jsme ani extra unavená.

Jinak Eri a veri dávejte na sebe pozor. a cukroví raději vysomrujte u maminek nebo si krabici kupte v cukrárně.

Ivi: bříška jsöu individuální, mamka třeba při ségře bala plochá do 6 měs. a u mě hned 1 měs. musela jít koupit těhu kalhoty 😀 já taky nemám nijak extra velké v práci někteří se teprve teď dozvídají že jsem těhu a tzaměřili se a říkají, jo máš pidi bříško na to jak jsi daleko. Mě se zdá takové normální ani pidi ani obří.

andrea110409
7. pro 2009

Ahoj holky tak to já mám vyprane záclony ale pověšeny mám jen jedny protože věšet měl manžel a tak to je na dlouhé lokte🙂 Adventní věnec jsem udělala do práce a tak tu máme aspoň trochu atmosféru. Jinak s mrňousém nám úžasné funguje telepatie, když chci vědět že je v pořádku tak ho vnitřně poprosim ať mě kopne a zatím nám to hezky funguje🙂

zuzi82
autor
7. pro 2009

Dobré ranko,
já mám teda taky napečeno a už zbývá jen plnění a zdobení a pak taky to rafaelo z vlnek a delissy a jiné nepečené. Minulou sobotu jsme se vážně přestěhovali a první dvě nebo tři noci byly strašné. Ty zvuky nového domu, na které nejsem zvyklá to byl děs a ještě přišel obrovský vítr, takže to bylo ještě horší. Celý týden jsem usilovně balila a vybalovala a uklízela a těď už to vypadá pěkně. Až mi manža upraví fotečky tak rozhodně vložím na chvilku do albíka. Jsem vážně moc spokojená, ale teď až do konce těhu něbudu vůbec nic dělat. Za ten minulý týden jsem byla úplně vyřízená, až jsem si nadávala, že bych to neměla tak přehánět, ale už jsem to tam chtěla mít pěkné. Chápete, že? Ty krabice všude kam se podíváte, to byl děs.

katy007
7. pro 2009

Zuzi: tak to jsi šikula, že i jako těhu jsi to tak rychle zlikvidovala, vím jak my se stěhovali, jsem necápala, kde se tolik žďorbů nabralo 😀 a krabice jsem likvidovala přes 1/2 roku 😔 😅
Už se těším na fotky. Budeš je tady dávat nebo na MS?

zuzi82
autor
7. pro 2009

Taky jsem si myslela, že mi to bude trvat déle, ale bylo to tam tak hrozné, že mi to nedalo, ale fakt jsem byla hotová. Strašně jsem se těšila k našim, že nebudu muset tři dny vůbec nic dělat. Fotky dám sem a pak je zase smažu.

katy007
7. pro 2009

Zuzi: spíše je dej na chvíli na MS pač než my stihneme mrknout tak admin ti to vymaže. Jinak dneska asi budu dělat ty rafaelo kuličky - mám chuť si líznout toho Salka 😔 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru