Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
8. pro 2009

ahojky holky🙂,

no já myslím, že i když se budeme snažit vybrat ten nej sebevíc, tak na kočárku vždy najdeme nějakou mouchu. Každá maminka má jiné požadavky, představy, apod. takže i když vám ho někdo na sto% doporučí, tak vám stejně nemusí sedět dokonale...A jsou detaily, na které přijdeme až během používání. Vzpomínám třeba na sestru, jak měla problém se vytočit v suterénu bytovky, páč byly chodbičky užší než je obvyklé a kočárek byl na to dost široký...

My máme vybraný od značky Tako, trojkombinaci a čtyřkolku. Včetně autosedačky se vejdeme do 8.000kč přes net, ale ošahali jsme si ho i naživo 🙂

katy007
8. pro 2009

Přesně tak holky, každý ma jínou zkušenost a každému vyhovuje něco jiného. Já vím na co se zaměřit, aby kočík pro mě potřebný měl a ten co mám vybraný to mám.

Jani: já ho důkladně osahala, pojezdila i do zatáček, poskladá se raz dva. Navíc jak se mamka těší na vnoučka tak vždy jak jedou do PL na zeleninu nebo maso tak ho chodí okukávat, polka už dává i slevu 😅

andrea110409
8. pro 2009

Ahoj holky tak mi máme vybranou značku X lander XA. Zatím mám na něj dobré odezvy tak nás snad nás nezklame. Doma ho ale ještě nemám🙂

katy007
9. pro 2009

Ahoj holky,
včera mě přepadl splín a smutná nálada dokonce i slza ukápla a dnes se mě to ještě trošku drží ☹

Andy: tak už máme vybráno nebo i objednáno? Kupujete do v kamenném obchodě nebo přes net a jaká bude barva?

evuss
9. pro 2009

Dobré ráno hoky,
Katy: tak to musí být nepříjemný ☹ Já musím zaklepat, že ty výkyvy nálad zatím nemám a doufám, že ani nepříjdou. Ale chtělo by to nějaký rozptýlení, co? Nákupy, masáže, apod. To by určitě pomohlo... Tak přeju aby to brzo přešlo a bylo to zas v poho.

katy007
9. pro 2009

Evi: já taky zatím výkyvy z hormonů nemám, mě někdo naštval víš. A nákupy a masáž to by šlo, ale jsme v práci. Ale dnes jdu na poradnu tak nebudu spěchat zpátky a projdu se na čerstvém luftu, tedy pokud nezačne pršet vypadá to venku všelijak 😠

andrea110409
9. pro 2009

Katy: výkyvy nálad jsou naprostéj hnus mám s tím své zkušenosti. Vždycky si ale říkám,že ten prdola potřebuje klid a ostatní se můžou jít bodnout🙂 Kočárek máme vybraný,ale neobjednány bude zelený a snad s objednáním nebude problém.

janinka22
9. pro 2009

ahoj holky.
katy,tak snad tě špatná nálada brzo přejde,nesmíš se nechat nikým vytočit,vzpomeň si vždycky na mimčo 🙂 na čerstvým vzduchu se určitě projdi,no tady v Brně to taky dnes nevypadá moc dobře to počasí,v posledních dnech je hnusně,už aby zas vysvitlo sluníčko aby byla lepší nálada

katy007
9. pro 2009

No jak půjdu z poradny tak půjdu do práce pěšky tam se vyvezu tam do kopce se mi hnát tedy nechce 😅 z kopce je to už lepší 😉 a po cestě jsou 2 mimi shopy tak zajdu koupit nějaké ponožečky, nebo osušku a uděláš bobkovi radost a snad i sobě 🙂

zuzi82
autor
9. pro 2009

Dobré ranko,
Katy: Chce to klid, ale vím, že to moc nejde. Mě v posledním týdnu dvakrát vytočil tchán. Mamka mi vždycky říkala, že mám být v klidu kvůli tomu našemu prckovi, ale stejně to nešlo. Úplně jsem zuřila. Tak si představte, že v neděli večer o půl desáté mi sem do nového navozili nějaké krabice, které jsem si na stěhování nachystala, bylo jich asi dvacet a taky ten večer dovezli teprve nábytek. Já celé pondělí a úterý vyklízela jak střelená a ještě jezdila na staré a balila další krabice. V úterý večer mi manža přestěhoval dalších devět krabic a pět minut poté, co to sem dovezl přišel tchán a když se ho doma tchýně ptala, jak to tu vypadá, tak prohlásil, že vůbec netuší, co celý den dělám, že to všechno ještě nemám vyklizené. Přitom s těma dalšíma krabicema Mirkovi ten večer pomáhal. Já měla za tři dny přestěhováno a vyklizeno, ale jemu se zdálo, že mi to moc trvá
A předevčírem znova. Říkala jsem tchýni, jak jsme se doma dívali na DVD a všichni byli hrozně nadšení a ona mi na to řekla, že jí tchán seřval, že o tom miminu pořád mluví a ještě ho nazývá jménama, že to snad nemyslí vážně, že jsou s babkou úplně padlé nahlavu, že to není normální. On je fakt zvláštní. Na začátku se nechtěl radovat, protože to bylo moc na začátku a teď si pro změnu myslí, že nepřežiju porod a jeho syn nakonec zůstane s miminem sám. Celkem extrém, že? Tak buď Katy v klidu. Já už jsem taky, než se zase něco dozvím 😉

evuss
9. pro 2009

Zuzi tak to je síla... To musí být, ale blb. Promiň, že to tak říkám, doufám, že neurazím. Ale místo aby se třeba nabídl, že pomůže, když se nemůžeš přepínat, tak bude ještě držkovat. No to je neuvěřitelný ... Prď na něj, je to váš baráček....

zuzi82
autor
9. pro 2009

No myslím si to podobně, ale samozřejmě to kvůli manžovi nesmím dát moc najevo. Pak jistě chápete, že po 4 a půl letech soužití s nima v jednom domě jsem se do vlastního fáááááááááákt těšila

miselaniki
9. pro 2009

Ahoj holky
katy: přeji ať se ti brzo nálada zlepší, já se tedy přiznám, že jsem nikdy nebyla tak lítostivá a plačlivá jak teď
zuzi: hold s tchánama si člověk nevybere ☹
Jinak holky byla jsem včera v poradně - všechno OK na ty lýtka mi dal magnézium. Horší je, že od manžela sestra jede teď s přítelem na měsíc do Malajzie cestovat (ne jako ležet na pláži), tak jsem se ptala doktora jestli mám dodržet nějakou inkubační dobu až se vrátí. Doporučil mi 3 týdny se nestýkat, což v reálu znamená, že ne jenom já, ale i manžel a tím pádem nemůžeme chodit ani ke tchánům - bydlí od ná s 10 minut chodíme tam poměrně často. Tak jsem zvědavá jak to rodina příjme - asi budu za hysterku, ale doktor říká že po těch letech co jsme se snažili a čekáme vymodlené dítě je to na místě.

evuss
9. pro 2009

Zuzi to ti věřím. To já se těším do našeho jak blázen a to s našima vycházíme bez problémů.
Mis: já su zastánce přirozenýho průběhu těhu, žádný přespříliš velký hlídání sama sebe a pod. Ale myslím, že když se miminko nedaří a pak konečně přijde tak je trochu víc obezřetnosti na místě. Takže si myslím, že i rodina to určitě přijme.

zuzi82
autor
9. pro 2009

Misi, jen se hlídej. Myslím, že je lepší se trochu hlídat, než si pak nadávat. Můžu se zeptat, pokud ti to teda nevadí, jak dlouho jste se pokoušeli než to vyšlo?

miselaniki
9. pro 2009

No holky díky snad to tedy rodina pochopí. Naštěstí přijedou až po novém roce, takže svátky můžeme trávit s tchánama.
Zuzi snažili jsme se 4 roky, máme za sebou několik IVF a inseminací a před dvěma lety mi těhu zamlklo v 7 tt. Pak jsme změnili centrum naštěstí v Brně jich je dost a teď se to povedlo🙂).
Jinak věřím, že se těšíš, není nad bydlení ve svém.

mandragora10
9. pro 2009

Hezke dopoledne vsem,

Katy, doufam, ze prochazka a nakupy tvou spatnou naladu zazenou a bude zase lip 🙂 To chce klid a moc tomu nepodlehat, hold osklive pocasi udela s naladou sve a kdyz se k tomu prida jeste nekdo jiny, je tezky tomy nepodlehnout.
Zuzi, tak tchan je teda "pekne drsny". Opravdu nechapu, ze ma odvahu komentovat rychlost uklidu tehotne. To je opravdu ubohe. Ale muze te tesit to, ze jste konecne ve vlastnim a mas od nej pokoj.
Mis, ja myslim, ze Malajsie je naprosto bezpecna, je to neco jako Thajsko...pokud vylozene nejezdis do neobydlenych oblasti a nespis tyden v dzungli, je to bez problemu a riziko dovezeni nejakeho bacilu je srovnatelne treba s Egyptem. Takze pokud nebudou mit zadne zdravotni problemy, myslim, ze se s nimi klidne videt muzes. My byli s pritelem v Thajsku a Malajsii letos na jare a opravdu to tam bylo bezpecne a zadne bacily nas tam nepotkaly, ani jsme si nic neprivezli. Pokud tedy oni budu v poradku a ty take, tak neni duvod se jim stranit. 🙂

miselaniki
9. pro 2009

Man: díky za info, máte se švagrovou stejné trasy🙂 taky byli minulý rok v Thajsku a v Kambodži, kde ale spávali i venku ne jenom po hotelech, a to plánují i v té Malajsii, proto jsem se na to ptala i doktora.

mandragora10
9. pro 2009

Mis: kdo jendou zacne objevovat krasy Asie, uz se mu na dovolenou jinam moc nechce 🙂 Tak uvidis, jak se budou citit, pokud mas nejake velke obavy, tak to urcite pochopi, kdyz se jim bude schvilku vyhybat 🙂 Proste mimco a tvoje zdravi je ted na 1.miste.

crawler
9. pro 2009

Ahoj holky🙂

pokud právě obědváte, tak dobrou chuť!🙂

Pozdravuje vás Eriska - teď je u babičky, tak tam asi nemá net, ale písla mi smsku. Užívá si pečení cukroví, ale poctivě odpočívá, páč jí bříško ještě v noci bolí. Tak na ni budeme myslet 😉

Já jsem si dneska připravila linecké těsto (nechám ho do zítřka uležet) a těsto na stříkané rohlíčky - ty má manža děsně rád a já taky už jen proto, že tam není vůbec žádný tuk...😉 takže se pomalu dávám do pečení...😉
Jsem zvědavá, jak potom cukroví ovlivní váhu...Víte, co mě holky napadlo? Možná je to blbost, ale kdyžtak se vyjádřete, co si o tom myslíte...Každá jsme jiná a já nechci své přibírání házet na něco, co s tím nemá co dělat, ale v 1.trimestru jsem přibrala 5kg - jedla jsem normálně jako dřív, ale brala vitáminy. Když jsem je dobrala, tak jsem 3 týdny nic nebrala - čekala jsem až začne 2.trim. a já budu moct začít brát vitáminy pro 2.trimestr. Za ty 3 týdny, co jsem žádný vitamíny nejedla jsem zhubla přes kilo ( jedla jsem stále stejně)! a Při vstupu do 2.trim. jsem začala brát vitamínky a za týden mám další 2kg nahoře...😢 Koukala jsem se, že tam je docela koňská dávka vitamínů B1, B2 a B6 a po béčkách, jak je známo, se tloustne (dávají se i anorektičkám v injekcích). Teď jsem to teda přestala brát,ale zase budou svátky, tak nevím, zda něco zaregistruju...KAždopádně je mi jasné, že hodně žen takové vitamíny bere a netloustnou, ale je možný, že na mě by to nějak působilo - říkala jsem si, že po HA taky některá žena přibere a 10 dalších nee...? Nechci si s tím nějak zbytečně lámat hlavu, ale ty kila navíc mě zatěžují a bolí mě záda - však mám během krátké doby již 9kg nahoře, což některá nemá za celé těhu... 😠

Co si o tom myslíte?

crawler
9. pro 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

aktualizace tabulky - zuzi - zanesla jsem ti tam tedy Matěje, ju?🙂 Snad vidíte správně 😉

zuzi82
autor
9. pro 2009

No jak myslíš, ale my to jako definitivní nevidíme. Manžel si takové štěstí vůbec nepřipouští, takže je pořád ještě aktuální i ta Anička. Uvidíme, jak to v dubnu dopadne.
Já na začátku prvního trimestru (2. měsíc) přibrala 2 kg a pak dlouho nic a začala jsem přibírat až asi před čtrnácti dny. Každopádně mám nahoře tak asi 3 kg, takže jsem zatím spokojená. Bříško roste, ale mamka když mě viděla po dvou měsících tak říkala, že jsem zhubla a jen to bříško roste.

evuss
9. pro 2009

Ahoj Craw: To je zajímavý co tady píšeš. Já si myslím, že je to klidně možný. Nemám teda zkušenost s tloustnutím, ale manža začal brát komplexní denní vitamíny a od té doby si dáva na oběd o knedlu míň (jestli chápete co tím myslím). Asi mu to dává dost potřebným vitamínů a proteinů a pak nemá takovou potřebu se cpát. Takže si myslím, že i v tomto případě to určitě může souviset. Zkusila bych se zeptat nějakýho odborníka přes výživu, ten určitě poradí. A vůbec se ti nedivím, že to řešíš přece jen 9kg není málo a hlavně v tak krátké době, takže pro klouby pěknej záhul.

katy007
9. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsme zpět byla jsem v poradně. vše je Ok rosteme jako z vody - tedy mimčo, já dostala pochvalu, že nepřibírám tuky, že je to jen v bříšku miminka. Mám povolené cvíčo tak zítra jdu na plavčo. A co se týče pohlaví jsm etak kde jsme byli 50/50% ještě to na UTZ mé dr. nešlo 100% poznat tak uvidíme.
Po cestě zpět jsme koukla do Textitu, kde měli i pro děti a hned jsme koupila osušku, co má na hlavičce medvídka s oušky zelenkavou, pak zelenkavé pyžamko se žirafkami a suprový letní obleček - něco jako dupajdy, ale s krátkým tričkem a kraťáky, s cvočky jako na džínách krémovo - oranžové 🙂 a mám tam vyhlídnuté pro miminko jedno nádherný overelek co bude mít od Ježíška 🙂
tak až bude čas nafotím a hodím do albíčka i s oblečkem z PL a prvními botkami 🙂

Craw: nemyslím si, že je to vitanmíny, nezapomeň, že třeba zadržuješ vodu někdy více, někdy méně. Já taky zobu vitamíny a váha mi nestoupá a od min. poradny mám taky 1 kg dole a teď jsem trošku kaloričtěji jedla.

miselaniki
9. pro 2009

Craw na ty vitamíny se názory různí, jedni tvrdí, že jsou z toho i velký mimča jedni, že je to blbost. Mně přijde ale, že každá jsme jiná a každá spalujeme a přibíráme jinak, já bych se nedivila kdybys třeba přibrala i s vitamínů. Jestli máš dobrou zásobu svojich tak se to hold ukládá.
Já jsem se hrozně bála, že budu tloustnout. Před těhotenstvím jsem musela pravidelně cvičit protože jenom jsem se podívala na sladké tak jsem měla kilo nahoru. Teď jsem od začátku přibrala 2 kg, což bych fakt nečekala.
katy: hezky nafoť ať se pokocháme, tak jsem zvědavá co tedy nakonec budete mít jestli holku nebo kluka🙂

katy007
9. pro 2009

Misi: to i my, ale aby tonebylo překvápko až v dubnu 😅 a jsem úchylná pořád chodím nakukovat na ty poklady do tašky 😀
Já mám nahoře 4 kg.

mandragora10
9. pro 2009

Craw, diky za aktualizaci tabulky...no modro je tam hezky 🙂 Treba je to tim, ze jsme vscehny otehotnely v podobnem terminu 🙂
Jinak o tech vitaminech a pribirani jsem taky slysela, ale vic o tom, ze se pak vseobecne rodi vetsi mimca nez ze by maminka pribirala. Ale jsme kazda jina, nekdo pribira rovnomerne skoro na celem tele, nekdo ma to stesti, ze jen na brisku a jeste ho ma male. Je to dane geneticky, hormonama, sklonem k zadrzovani vody atd. Nicmene i ty, co priberou treba i 30 kg a pritom se vubec neprejidaji, pak obvykle pres polovinu kil nechaji v porodnici a do roka jsou na puvodni vaze. Takze se tim zbytecne nestresuj. Kamaradka je ted na zacatku 7.mesice a pribrala 12 kg - ani to na ni krome bricha neni nejak zvlast videt, takze jsi v norme 🙂

janinka22
9. pro 2009

craw,určitě je to individuální,ale je to možný že přibíráš po vitamínech,na každýho to působí jinak! Tak se zkus poradit se svojí dr.,hm?
katy,ještě to nebylo poznat co budete mít? Dr. má špatný ultrazvuk? To je škoda. No tak nafoť aspoň to oblečeníčko pro mimi,jsem taky zvědavá.. jo a chtěla jsem se zeptat,když už něco nakupujete,tak v jaké velikosti??? Jsem chtěla už taky něco koupit,ale bojím se,aby to nebylo třeba malý,nebo velký...každý mimčo může být jinak velký ne?
Já mám nahoře zatím zhruba +/- 2 kg. Ale už se cítím teda taková zaoblená...bříško už je trošku vidět. Poslední dobou mi přijde,že mám čím dál větší chutě na jídlo 😲 jsem sice ráda,že mi není špatně a mám spíš ty chutě,ale bojím se víc jíst,aby ze mě za chvíli nebyla koule..nevíc je před vánoci a taky myslím na to jak se budu cpát cukrovím 😀 no jsem zvědavá jak budu vypadat v lednu,holky!

katy007
9. pro 2009

Jani: ona tam má klasický UTZ a nešlo to vidět možná nebylo správně natočené a viděla jen tak trošku, ona spíše to viděla na chlapečka, ale říkala, že to může být i pupečník, že příště už to snad půjde vidět tak uvidíme - příště řekne zase holčičku a skoré bude zase 2:2 😅 myslím, že v dubnu s eto dozvíme na 100%

zuzi82
autor
9. pro 2009

Jani, já oblečky nakupuju v různých velikostech. Mám asi dva komplety v 50, kdyby náhodou bylo mimi malinké. Jinak jsem začala 56, ale kupuju i větší. Dřív nebo později do toho doroste, takže oblečky velikostí tak asi do roku klidně beru, když se mi něco líbí a je to za dobrou cenu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru