Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
30. pro 2009

Tak co se týká monitoru, tak už jsem tu kdesi psala, že jsem jednoznačně pro. Já prostě myslím, že je lepší desetkrát planý poplach, kdy se mimčo někam překulí, než si potom nadávat, že jsem ty peníze do toho nedala a miminko třeba umřelo.
Epino kupovat nebudu, ale rozhodně budeme provádět masáž hráze. Jak píše Man, představa šití a pak hojení těch stehů mě trochu děsí.

miselaniki
30. pro 2009

Man díky moc, mrknu i na diskusi, něco jsem už o tom četla i o masáži hráze, tak něco určitě vyzkouším, třeba mně i tak nakonec budou šít a nastříhávat, ale aspoň budu vědět, že jsem pro to udělala maximum.
No o délce používání monitoru mi každý řekl něco jiného, ale většina kamarádek se shodla na půl roce.

evuss
30. pro 2009

Holky tak se mějte pěkně, do novýho roku vzkročte rázně pravou nohou a uvidíme se v novým roce 🙂 Mějte se pěkně, jo a zítra to moc nepřežeňte..........myslím z džusama apod 😀 Mějte se papa

t.kosticka
31. pro 2009

Ahoj holky, jsem v práci a asi tu i zkejsnu dlouho...šéf nemá čas udělat mi inventuru pokladny te´d, až pozdě odpoledne a u toho musím být ☹ ☹ ☹ to mi dělá schválně...

Ale jinak všem Vám přeju krásný Nový rok i celý ten nový rok...bude pro nás zásádní, tak ať máme hodně sil fyzických a hlavně psychických....Ať jsme zdravé a spokojené!!!

mandragora10
31. pro 2009

Ahoj holky,

kosti, teda ten tvuj sef je ale drsnej...asi nema program na Silvestra, tak ti ho chce zkazit taky 🙂
Tak at ti to utika!!!

Ja jsem taky v praci, ale jen do 12:15 a pak uz mam pul dne dovcu, tak se mi to pomalinku krati.

Vecer vsem prijemnou oslavu Silvestra, at si to uzijeme i bez alkoholu (nebo s malinkatym mnozstvim) a at uspesne vstoupime do noveho roku 2010, ktery pro nas bude tak dulezity. At jsme hlavne zdrave, uzivame si tehotenstvi a narodi se nam krasna, zdrava a spokojena miminka 🙂

baterka
31. pro 2009

ahoj holky, po dlouhé době vás zas zdravím!!!!
Jak se máte? Co nového? Snažila jsem se vše poctivě dočíst..., uf 😀 !
Monitor dechu asi pořizovat nebudu, ale kdo ví, rozhodně ne teď. Spíš se možná zkusím zeptat, zda ho ějaká kamarádka měla a nepučí mi ho.
Výbavičku už začínám pomalu dávat do kupy - zatím spíš na papíře. Mám koupený šátek, to je pdle mě na začátku úplný základ všeho a vybraný typ látkových plen, od mamky jsem dostala pár nových oblečků z biobavlny- v Mothercare jsou slevy! No a ostatní snad popučuju a seženu v bazáčích.
Co se masáže hráze týče, tak je prý seper olejíček od Weledy přímo na hráz, má se masírovt od 34tt. Já mám od Weledy olejíček na břicho a holky super, ani jedna strie a to jsem se teď dost vyvalila 😀 ! Konečně mě pouští v tramvaji sednout i když mám na sobě kabát.... 😎
Jak budete trávit silvestra? Nealko dýchánek...., co? 🙂

mandragora10
31. pro 2009

Bater,

tak to posteni v tramvaji ti zavidim. Mne nepusti ani kdyz mam bundu rozepnutou, proste porad vypadam spis jako kdyz jsem o Vanocich pekne papala. 🙂 V utery jsme byla ve fitku, dal s etam do reci se mnou trener a rikal mi, ze si nejdriv nebyl jisty, jetsli jsem jen trochu nepribrala 🙂 Kdyz me pak pry videl ale hodne zblizka, tak mu doslo, ze to z jidla asi nebude. o ale bylo to fajn, zadarmo mi rekl spoustu zajimavych informaci, jak cvicit v posilovne i v tehotenstvi, ktere stroje a cviky ano, ktere ne....a rikal mi, ze pokud nemam zadne potize, klidne muzu chodit cvicit jeste v 9. mesici - to si teda ale uprimne nedokazu zatim moc predstavit 🙂

Jinak Silvestra travime u znamych, narodilo si jim 20.12. miminko, tak chlapi budou popijet a ja se asi budu zaucovat 🙂 Moc velke pareni to nebude 🙂

andrea110409
1. led 2010

Ahoj holky, přeji všechno krásné v novém roce a už se nám to pěkně krátí 😉
Já našeho mrňouska už cítím po celém bříšku a tak jsem zvědavá kdy nastanou první kopance do žeber 🙂
Dneska ráno mě, ale brouček pěkně vyděsil. Spala jsem na boku a při otočení se na záda mě bolestivě bodlo v nejdolnějším podbřišku. Trvalo to jenom malinkou chvilku a nezanechalo to žádnou bolest. Pátrala jsem po vysvětlení a našla na webu naseporodnice informaci, že se to může stát vlivem rostoucí dělohy a napínání vaziva. Informace se tam datuje na 24 tt. Máte s tím taky někdo nějakou zkušenost ?

JInak já si připíjela letos vodou a ani mi to moc nevadilo......baštit jsem mohla co jsem chtěla a tak jsem spořádala půl hlávky ledového salátu a nějaké jednohubky s rybičkama...v tomhle jsem teda žádné omezení necítila 😀 Jen ani v těhu nejsem moc přejídací typ a tak jsem k snídani měla jen jogurt 😉

Krásné ráno

zuzi82
autor
1. led 2010

Dobré ráno,
taky přeji všem do nového roku, ať vše dobře dopadne a můžeme se radovat s našima mimískama.
Taky mám jedno specielní přání pro Merci: Ať Vám ty dvě čárky vyjdou co nejdříve a ty se už můžeš taky jen radovat a příští rok se třást, která že ta rachejtle Vám toho drobečka vzbudí.
Andy: to píchání mám taky, když se nějak prudce pohnu, třeba když se překulím v posteli, nebo prudce vstanu z křesla. Dost to bolí, ale jak píšeš, je to jen kraťoučké. Taky jsem četla, že to je otázka rozpínání dělohy, takže jsem v klidu.
Já připíjela ani ne malým panáčkem šampusu a manžel byl solidární a taky celý večer nepil, takže to byl zajímavý Silvestr, já s džusíkem a manžel s Kofolou.

andrea110409
1. led 2010

Tak sem se donutila a přidala do alba fotečky výbyvičky co zatím máme 😉

baterka
1. led 2010

ahoj holky, jojo, jak píšete, taky přeji nm všem do nového roku jen vše dobré, klid a pohodu s miminkem a jsem sama zvědavá, jaké budou ty další Vánoce a Silvestr. Asi úplně jiné než ty dosavadní, ale to k tomu patří.

Andy, Zuzi, to bodání mám taky, poprvé jsem se fakt dost lekla..., ale jak píšete, snad je to normální a ok...

Dávám do alba aktuální pupík, mimochodem jsem oblečená v mamčině trik, které nosila ona, když nás čekala s bráchou, takové "památeční". Je teda fakt, že dneska jsem udělala radikální úklid ve skříni s oblečením a zbyla mi tam si pětina věcí..., ostatní bude čkat na půdě a budu doufat, že se do většiny zas pak nějak vejdu 😒 .

eriska
1. led 2010

ahoj tehulky, stastny novy rok vam s prdolkou prejeme🙂

tak jsem vas postupne docetla, no, my zatim o monitoru dechu neuvazujeme, uvidime casem, ted je dost prace s predelavanim bytecku..co se tyce ostatni vybavicky, tak mam taky vse pekne na papiru napsane, z oblecka uz nam chybi dokoupit jen par drobnosti ve veliskosti 62, v 56 uz mame vse, i do porodnice, budeme krasny zlutasek..postylka je pripravena u babicky na pude, jen do ni koupime novou matraci a premyslim, jestli si nekoupit postylku nebo kosik do obyvaku, abych s tou jednou nemusela prejizdet..uvidime, kouknu po bazarcich..i na lehatko tam kouknu, to si myslim, ze je dobra vec🙂 a taky musime poridit satek nebo klokanku..to se musim poradit s holkama z plavacku, co je lepsi, protoze az pujdu s barrysem ven, tak to s kocarkem rozhodne nepujde, je to hrozny pohrk a dablik, takze dam mimo do klokanky ci satku a pujdeme vencit..nastesti jen jednou denne jinak to zvladne tatinek🙂 uz se moc tesi, dneska si moc uzival, ze muze s nama spat, hladit brisko a pusinkovat a byl u toho jak maly kluk..uplne k sezrani🙂 holky, co vcerejsi oslava? my byli u znamych, takova pohodicka, ale po pulnoci uz vsichni znacne opili, zacali dost nahlas poustet CD a to se mrnousovi vubec nelibilo..porad se tam mlel, az me dost ztvrdlo brisko, tak jsme jeli dom..mela jsem i takovy blby pocit..jinak, co se tyce bolesti, tak ty mam taky..v noci, jak se prekulim z boku na zada ci obracene..ale jak pisete, je to jen kratke, ale stejne me to vzbudi..

tak holky, at ten rok 2010 uspesne zvladneme a hlavne, at mame zdrava miminka🙂

crawler
1. led 2010

Ahoj Těhulky!!!🙂

dnes jsme dorazili od rodičů, kde jsme trávili Silvestra - krásný čajový a džusíkový dýchánek - manža musel řídit, tak jsem v tom nebyla sama 😀DD

Přeju vám (i sobě 😀) ať se nám tento rok podaří a navždy vryje do paměti to, jak přišel mimísek na svět a ať si navždy zapamatujeme jejich první dny a ať nám dělají jen radost...no a samozřejmě všem zdravíčko a lásku!🙂

EPINO mám taky - je od jedné paní, vyšlo mě na 1600kč včetně poštovného, olejíčku weleda na hráz, maliník.čaje a lněného semínka - mám dokonalou přípravu na porod bez poranění hráze - když se povede i ten porod do vody, tak to bude super!🙂

Náš mimísek má teď zase období klidu, ozve se párkrát za den a nejvíc, když poslouchám hudbu a broukám si - asi ho to baví ;-D ale bouličky zatím neregistruju...ale bříško mám teda mega, ale všem se moc líbí a nejvíc, když mám tričko s těma otiskama ručiček😀

bater: taky krásně vylezlo 😉 já taky ještě nemám žádnou strii, ale na to je ještě čas - většině těhulí se udělají až po 30.tt, takže nejásej předčasně ;-D

mějte se holky krásně...🙂 já teď dělám ještě další vánočku, páč nám nějak zachutnala🙂

eriska
3. led 2010

ahoj holky, tak verim, ze zitra se to tady zase rozjede🙂

craw, tak dalsi porce vanocky? panecku, dala bych si, ale jsem lina si ji sama udelat a ta od babicky, ackoliv na silvestra taky delala dalsi varku, tak se ke mne ani nedostala, vsichni ji sezrali a ani nam s mimiskem nedali ochutnat..😉 nas prdola je porad v klidku, zlaticko hodnoucky..doufam, ze mu to vydrzi..obcas kopne, vetsinou, kdyz sedim nebo lezim, ale zase to uz je mazec, protoze uz je na brisku videt boulicka..a mne to strasne bavi pozorovat..a teda, asi budeme mit moooc radi koupani..jak si lehnu do vany, tak to se tam mele a voda se jen vlni..vcera zrovna jsem s pritelem zkouseli novou koupelnu a celou dobu koupani prochechtal, jak ho bavilo pozorovat pohyby na brisku..🙂

jinak, craw, ja uz mam obr brisko 😕 myslim, ze uz jsme te s mrnousem trunfli 😀 zitra se vyfotim a hodim do albicka..

hezky zbytek vikendu holky a ja jdu poobedvat ovocny knedliky s jahodama..neodolala jsem a vytahla je z mrazaku, na misto kralika s bramborem 😀

andrea110409
3. led 2010

Ahoj holky, tak na sobě pozoruju první invazi chutí 🙂 Za tenhle víkend už sem uvarila druhou várku pudinku. Minule to byl kakaovej s kokosem a dneska je to vanilkový s čokolupínkama. Ještě pár takovejhle dní a bud expert na pudinkové recepty 😉 😀
Jak jste na tom vy? Už vás taky pohltila nějaká chuť ?
Hezký den

eriska
3. led 2010

ahoj an, tak u nas chute tak prubezne..nejsou to teda podle me nejake extremy...jednu dobu jsem snidala chleba s medem a kakao, pak zase s marmeladou, pak jsme meli obdobi, kdy nam chutnala vlockova kase..ale neni to nijak narazovy, vzdycky mi to tak tyden, 14 dni vydrzi..a teda co extrem je, tak to jsou chute na bramburky..tech bych se ujedla..a na silvestra jednohubky s cesnekovou pomazankou a brusinkama..tak tech jsem radu snedla

andrea110409
3. led 2010

eri: no koukám, že máte pěkně nzdravé chutě 😉 já před otěhotněním jedla hodně zdravě, bio potraviny byly mou každodenní součástí. Pak jsem nemohla jíst skoro vůbec no a teď jim všechno možné.

Byla jsem u kamarádky co má ani ne 2 měsíční miminko a řešila velikost plínek. Řikala, že ne všechny velikosti jsou stejné i když jsou stejně značené. Doporučovala 2(dvojky) pampersky......mrňouskovi sedí a nejsou mu veliké.
Taky mě zajímalo jestli máte všechny už zamluvené dětské doktory pro mrňousy, jestli máte zamluvené porodnice a jestli už chodíte na nějaké předporodní kurzy?. Asi se ptám hloupě, ale je to náš první mrňousek a nějak se nemám koho zeptat. Samozřejmě se zeptám doktorky, ale zajímá mě i jak jste na tom vy 🙂

crawler
3. led 2010

ahojky erisko🙂 a andy🙂

dneska mám čerstvě nafocené bříško, tak ho zítra hodím do alba...no myslím, že mi o moc nevyrostlo, ale váha ano (celkem už 10kg - ale zdá se, že drtivá většina je na břiše, páč kozačky zapínám jako loni, na rukách mi faldíky nenarostli, tak nevím) 😉 - za svátky mám teda nahoře jen 0,5kg, což není tak zlý na to, jak jsem s prominutím žrala ;-DDD Jsem na tvoje bříško zvědavá🙂 a závidím bouličky - náš mimísek i když se vrtí, tak bouličky nějak neregistruju, ale těším se na to - bude to takový "vetřelecký" 😀DD

andy: mňamy pudink🙂, ale já to mám zhruba jako eriska - týden mám chuť na ono, pak zase na něco jiného a tak...ale celkově mám ten jídelníček vyvážený...jen toho pohybu by to chtělo víc, ale jak toho docílit aniž by mě začalo píchat v bříšku to nevím...☹

a včera v noci mě poprvé přepadla mega křeč do lýtka - trvalo to asi minutu a ráno jsem ještě belhala...manža mi koupil magnesii, tak ji popíjím a v noci na dnešek to bylo ok, tak uvidím dnes...

jinak my už tento týden budeme objednávat kočárek, takže do konce ledna ho snad budeme mít doma😉 nějak se totiž nemůžeme dočkat ;-DDD a 25.tt bude za námi, tak snad ok🙂

crawler
3. led 2010

andy: já půjdu zamluvit mudra během ledna - max.-února a budu doufat, že nám ho vezme, nechce se mi někam dojíždět 😢...
porodnici mám vybranou a předběžně jsem si mailovala s primářem, ale nikde tady v okolí není rezervace nutná, takže když to na mě přijde v nevhodnou dobu nebo tak něco, tak pojedu do té nejbližší a nebudu nic řešit😉
a předporodní kurzy se chystám začít po zkouškovém období na vš, což je zhruba půlka února, ale začínají vždy 1.týden v měsíci, tak musím buď od začátku února nebo od začátku března, což už mi upřímně přijde pozdě, když máme v dubnu rodit, tak snad to během února odchodím 😀

andrea110409
3. led 2010

crawler: děkuju za odpověď 🙂
Další věc co řešim je jak velkou koupit lahvičku, kolik jich koupit, řešit variantu že nepůjde kojit, kolik dudlíků...?
Je to ho ještě spousta co se mi honí hlavou 🙂
Ty máš jasno ?

crawler
3. led 2010

😀

lahvičky koupím 2 - takovou tu 150ml a tu větší a zřejmě ze skla ne z plastu...dudlíka koupíme 1 obyč a druhýho silikonovýho a možná rovnou jen toho silikonovýho - nechci učit na dudlík, ale když už to bude nutný, tak koupím ten, co vypadá jako bradavka a je tuhej - stejně takové savičky i u lahviček - zřejmě českou značku NUK nebo Avent - rozhodně ne takový ty měkký gumy - to by mimčo pak chtělo jen z lahve a z prsa ani náhodou...já pevně věřím, že kojit půjde, páč ani nechci domýšlet tu finanční situaci, kdyby musely být sunary..☹

andrea110409
3. led 2010

Jo a ještě jedna věc mě napadá...prášek na praní pro mrňousa. Máte nějaké reference na nějakou značku ? Moje mamina prala v nastrouhaném mýdle, ale to myslím je naprosto nesehnatelné. Ptám se hlavně kvůli mojí dispozici ke kožním alergiim a tak bych prďolu nechtěla trápit hned od začátku 😉

eriska
3. led 2010

an, tak ja uz mam detskou dr. zamluvenou, jednak je to dr., ktera je maminka meho spoluzaka ze zakladky, tak me zna, jednak k ni chodi vsechny deti u nas v rodine a jednak je fakt dobra..takze kdyz tam teta byla s prdousema, tak se zetala a ona, ze uz nove neprijima, ale kdyz to jsme my, tak pry udela vyjimku..tak jsem moooc rada..a ze mam jen zavolat, az se maly narodi a domluvime se, jestli se za ni stavime z porodnice nebo ona prijde k nam domu..co se tyce porodnice, tak jak pise craw, bydli par kilasku od nas, tak se zamlouvat nemusi..predporodni kurzy zatim neresim, chci se ted v lednu zeptat doktora a uvidime..rada bych na nejaky sla..a co se cviceni tyce, tak bych taky rada, ale bohuzel, hned me boli a tvrdne brisko..a to i pri prochazce, takze se pajdam a dlouho nevydrzim..

k tomu prasku, ja i ted peru v lovele a moc mi vyhovuje (na exem taky trpim, tak ji muzes vyzkouset, co ti bude delat a kdyz to bude v poradku, tak urco ani mimisek nebude mit problem) i jsem o nem cetla na nejaky diskuzi, ze si ho maminky chvali...a pak jeste persil, ale musi byt sensitive..ale ja asi zustanu u lovely..

jinak, my dostaly modreho dudlika od NUK od brasky k vanocum a jiny porizovat nebudu..oni takhle maly mimca stejne moc nedudaji a kdyz, tak jeden postaci..a kdyz ne, tak kolem porodnice mame hafo hypermarketu, tak kdyztak tatinek koupi jiny, kdyz by se malymu tenhle nelibil..co se tyce lahvicek, tak ja poridim jednu, asi od aventu, jak pise craw, se savickou, ktera ma tvar prsni bradavky..ja doufam, ze budeme moci kojit..kdyz ne, tak to stejne zjistim uz v porodnici a bude cas koupit dalsi..co mi teta rikala, tak ze zacatku stejne mrnousum nedavala ani cajik ani vodu, takze mi prijde zbytecny za to utracet penizky..ale to je jen muj nazor..

jinak, holky, ja mam strach z kojeni..mam male bradavky a nevim, jestli mimcu "budou stacit" tak se zkusim zeptat dr., jestli si treba nemam koupit ty formovace bradavek, nebo jestli tady nemame nejakou laktacni poradkyni, ke ktere jit pro radu...

eriska
3. led 2010

craw, kam budes chodit na ty predporodni kurzy? psala jsi do svitav? ja uz jsem se konecne dokopala to najit a tady v chrudimi zacinaji od 13.1. posilam ti odkaz..http://www.materskacentra.cz/chrudim/program/po...

andrea110409
3. led 2010

eriska: jo tak z kojeni mam taky strach..........bradavky na kojení si taky představuju jinak než ty moje 😒 Ale zase kojení je tak přirozená věc, že snad i v minulosti to musely ženy řešit a že hlavně to tělo si s tím má tendenci tak nějak přirozeně poradit.

eriska
3. led 2010

jj, an, taky doufam, ze si je mrnous vytahne, jak bude potrebovat..rada bych kojila a to co nejdyl, ale kdyz to nepujde, tak to holt nepujde..veset se nepujdu..vis, jako zbytecne se deptat..tak to fakt neni pro me

andrea110409
3. led 2010

Tak nevím jak u vás, ale mrňous začíná pěkně silně kopat ...asi to za chvilku bude postrádat sv roztomilé kouzlo 😉

katy007
4. led 2010

Ahoj holky,
přeji všem to nej v novém roce .... hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a samozřejmě pohodový, rychlý porod a krásné, zdravé a hodné miminka 🙂

zuzi82
autor
4. led 2010

Dobré ráno holky,
tak kde všechny jste?
Andy: Předporodní kurzy jsem začala v sobotu a bylo to fajn. Od příští soboty budu ještě ráno před kurzem chodit na aquatěhuaerobic, tak se moc na ten bazén těším. Porodnice mám zatím vybrané dvě, mezi kterými se ještě rozhoduju. A lahvičky mám také dvě, jednu malou jsem dostala od mamky a jednu velkou od kámošky, jsou to nějaké celkem obyč, ale zatím víc řešit nebudu. Pokud bych nekojila, tak pak rychle dokoupím. Také jsem si koupila ochranné kloboučky na bradavky. Ty by měli mimískovi pomoct i při špatných bradavkách, tak uvidíme, jak to půjde.
Jinak jak jste si odpočinuly přes svátky. Já jsem si krásně užívala s manžílkem. Byli jsme hodně spolu tak to bylo moc fajn.
A teď velké téma, které už nakousla Craw: pochlubte se kolik jste už od začátku přibraly. Já mám teď 7 kg nahoře. Trochu se mi ty vánoce na tom podepsaly. Od minulé poradny, což bude v pátek čtyři týdny mám tři kilča nahoře. A jak vy?

katy007
4. led 2010

Zuzi: já mám už nahoře 5,5 kg a celkem si už někdy připadám nemotorná a bude hůř! Jinak u nás svátky v pohodě hodně jsem si odpočinula a celkem být doma se mi zalíbilo a už jsem měla i režim, ale ještě 3-4 týdny do práce a pak budu už jen doma. JInak manža byl taky doma tak jsme dělali procházky, návštěvy rodin a bylo moc fajn. Cukroví naštěstí dochází 😅
A ve st jdu poprvé na předporodní kurz.

Tobě někdo říkal, že máš špatné bradavky, že máš ty kloboučky, nebo jsi je pořídila preventivně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru