Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
30. říj 2009

Tak já zatím nemám nakoupeno nic, něco mi možná daruje švagrová v so se s ní uvidím tak se o tom pobavíme, nějaké oblečky neutrální mi slíbila kamarádka a něco málo si samozřejmě koupím, ale nijak extra pač za chvilku z toho vyroste a co pak s tím? Nábytek do pokojíčku už máme vybrán tak ke konci listopadu ho objednáme a do vánoc se manža nebude nudit 😀

andrea110409
30. říj 2009

Pokojíček je taky dobré téma🙂 u nás bude asi provizorní protože budeme zařizovat celý být a korunek nebude nazbýt. A co jména? V těch máme naštěstí jasno a tak aspoň v tomhle jsem v klidu🙂

katy007
30. říj 2009

TAk my máme zrekonstruováno a zařízeno až na jednu místnost 😅 a tam se chci pořádně vyřádit představa už je te´d třeba zrealizovat, ale myslím, že výsledek za to bude stát tedy doufám 😀

andrea110409
30. říj 2009

Taky sem přemýšlela jestli se na tom pokojíků nějak nevyřadim,ale zatím to nemám úplně rozmyšleno tak uvidíme co pak na mateřské vymýšlím🙂

crawler
30. říj 2009

ahoj holky🙂,

já má spoustu oblečků zděděných po svých synovcích - hodně jich je jako nových a některé jsou jen tak na doma...Na půdě jsem si je probrala a vybrala ty na první měsíce od velikosti 58 - 62 a něco už na takový 5.měsíc - mám toho 2 krabice (dost velké ) a tak jsem to rozdělila na tmavé a světlé a prát to budeme někdy v únoru...pár věciček si stejně koupím, ale to jen tak pro radost ;-DD

katy007
30. říj 2009

Já to taky tak vidím, tedy pokud švagrová ještě ty věci má, celkem hodně nakupovala a samé krásné a kvalitní věci, malý to měl na sobě párkrát a bylo mu to malé. Ale co si chci pořídit to nikdo nemá, že by mi to pustil takový ten zimní overalek jak na čepici jsou našité ouška a na nožkách a rukou jsou vyšity ťapičky medvěda.

Jo a mám tričko s dětskými nožičky na bříšku 🙂

andrea110409
30. říj 2009

Tak to já nemám kde dědit jediné tak po sobě a to by asi nebylo moudré🙂 I když kdo ví třeba tam něco vhodnýho bude🙂

zuzi82
autor
30. říj 2009

Já taky nemám kde dědit, takže budu všechno kupovat. Něco už jsem začala a pomalu budu pokračovat, ať to pak není všechno naráz.

andrea110409
30. říj 2009

Holky pěkně jste mě naočkovaly,dnes jedu do Globusu a tak si snad přivezu první kousky.

crawler
30. říj 2009

andy: já si ty oblečky taky užívám - po synovcích tam mám úúúžasná bodýčka s medvídkama nebo srandovní laclový rifličky na 3měsíční bobky - je to tak sladký a nejlepší jsou ponožky do porodnice - takovej kousínek látky😀DD

katy: takovej overálek určo seženeš na aukru - tam jsem jich viděla - kolem 200kč většinou🙂

jako kupovat nové si moc nemůžeme dovolit - třeba jen tak v CaA, kde mají bodýčka za 75kč, ale jinak běžně je mají kolem 150kč a to prostě nejde a tak mám něco právě už z aukra od jedné maminky - bodýčka jednou nošený za 10kč 😉)) není na nic jediný žmolek - určo se tam holky koukněte 🙂

andrea110409
30. říj 2009

Ahoj holky tak jsem zahrabaná v Aukru a snažím se nějak zorientovat v tématice děti a vše kolem nich 😉 Přiznám se, že nejsem zrovna tou holkou co by od dětství měla zmapovaný dětský sortiment 😎

crawler
30. říj 2009

andy: je tam toho nepřeberné množství - já když tam zalezu, tak tam ztvrdnu několik hodin ;-D

andrea110409
30. říj 2009

crawler: no já hlavně se opravdu moc neorientuju v těch kočárkách a asi po nich budu muset jít.
No jsem to teda holka....jsem sice Ing. ale o vybavení dětí toho moc nevím, chudák mrňous kdyby věděl komu se narodí 😀

crawler
30. říj 2009

andy: no, co -ještě máš kupu času na vzdělávání se 😀 co se týče kočárků, tak já ještě nemám jasno - jak velký by měl být, aby mě v něm děťátko přečkalo v roce v hloboké korbičce - chceme kombinovaný kočár a tak mám strach, aby ten hluboký nebyl moc malý...nevíte nějaké rozměry?

andrea110409
30. říj 2009

já teď k tomu čtu jedny stránky a asi pro mě budou muset udělat nějakej mutantní 🙂

eriska
1. lis 2009

dobrý večer, holky,
nějak jsem teď nestíhala, ta rekonstrukce a vše kolem ní, tak jsem neměla ani čásek sem juknout.tak jsem to úspěšně dočetla a teď si jen vzpomenout, co jsem chtěla napsat🙂 no, to oblečko, já mám po bratrancích a sestřenicích asi 10 obr pytlů na půdě, tak to o vánocích u babičky a u kamen přeberu..ale stejně si něco koupím..holky, já mít penízky, tak nakupuju už teď..je to prostě úžasný, všechny ty malinkatý věcičky..v pátek jsem byla večer v sekáči a měla tam super oblečky..ale odolala jsem a koupila si jen bílé bodýčko s medvídkem a k tomu overálek, taky bílý s medvídkem..a v sobotu na trhu jsem pořídila malinkatý capáčky z ovčí vlny..nádhera..já si to období tááák užívám..už jen, aby mě přestla každý den bolet hlava a motat se a budu spokojená..ale na kontole jsem měla podle mě dost vysoký tlak, 150 na 81, což je podle mě dost a to už podruhý,ale dr. nic neříkal..
co se týče kočárku, tak v tom mám dost nejasno..chci, aby to byla čtyřkola, s nafukovacími koly a dvěmi, který jsou dál od sebe, aby to byla trojkombinace, a vyšlo mě to tak do těch 13 tis., za porodný, jestli to ještě nezkrouhnout☹zatím se mi líbí v-cross..

katy007
2. lis 2009

Ahoj holky,
tak my byli v so u švagrové a odvezla jsme si velký prádelní koš nádherných dětských oblečků zatím do 1 roku tak už nic kupovat nemusím, koupím jen pár pro radost, švagrová teď má 2 letého kloučka tak od ní pak vezmu ještě vaničku a později až nebude potřebovat a já ano tak krmíci stoleček, taky mi nabízela kočárek na chatu tak ho asi na chatu vezmu, abych ten svůj neničila na těch kotarech co tam jsou.
celý so večer jsme s P. prohlíželi ty pidi nádherné věcičky a nechápu, že bobíšek bude tak maličký, je to jako na panenku!
O kočárku mám asi jasno teď jsem srovnávala ty parametry co má ten můj vybraný s ostatními co mají kámoškym, nebo co najdu na netu a vypadá to že ten rozměr je větší standard.

Taky už jsme začala sondovat kdo co chce na naozeniny a pár tipů už naštěstí mám 🙂

eriska
2. lis 2009

dobré ranko,
katy, taky nemuzu uverit tomu, ze ten nas broucek bude takovy malinkaty stvorenicko, ale ono treba pri porodu, budeme jeste rady, ze je tak malinkaty..bohuzel z toho rychle vyroste☹ ale kazde obdobi ma v sobe neco🙂
ja objevila kocarek jeste po mne, a tak si ho vezmu domu, protoze bydlime ve 3. patre bez vytahu, tak si rikam, ze kdyz bude treba hodne hnusne pocasi a nepujdeme ven, tak mrnouska budu aspon vozit po patre..mame tam velikou chodbu, kde je v lete krasny chladek..a do pokoje se nam vejde..kdyz ten novy kocik bude ve sklepe
a co mas za tipy k narozkam?a co k vanocum? tim ze predelavame, tak korunek neni na zbyt a rodina je velka..

andrea110409
2. lis 2009

Ahoj začínám vám trochu závidět že máte po kom dědit věcičky. Já sem v příbuzenstvu první kdo bude mít prcka a tak mě čeká nakupovací invaze jen se přiznám že nevím za co😒. Za porodné bude kočárek a pak se uvidí naštěstí postýlku budem mít půjčenou. Taky jsem zjistila dneska ráno že už se opravdu nevejdu do svých oblíbených rifli a knoflík mám přitaženy gumičkou a přitom bych přísahalá že minulý týden to bylo ještě v pohodě🙂 Taky mě dneska čeká celkové vyhodnocení testů na Gennetu tak mi držte pěstí🙂

katy007
2. lis 2009

Eri: já myslím, že u porodu to i tak budou obříci co nám dají pořádně zabrat 😀 nijak nepanikařím, al 😅 e porod si nějako nedovedu představit, ale porodily jiné a více uřvané a citlivé, budu to muset přežít i já 😀
Ségra chce na nározky kosm. balíček od ryoru, švagrová chce knihu. Na vánoce pro babi kupuji kašmírovou starorůžovo/šedou šálu co loni ztarila a moc ji to mrzelo, ségra chce kabelku, švagři jeden balíček Gillet na holení druhý chce parfém, mamce nějakou halenku to půjdeme spolu a tatíkovi koupím buď svetr nebo košili je na to úchylný, pořád chce nové svetry a sportovní košile 😅 dětem nějaké hračky (to nikdy není problém) pro tcýni ještě nevím to musíme pozjišťovat a tchánovi vždy kupujeme balík s dobroty a P. nevím zatím pořád básní že chce ještě min. 1-2 x kostečkované kalhoty co jsme mu koupila i loni.

Jo a mamka mi dá koš na mimčo, tatík k tomu udělá nohy na kolečkách a stojan na nebesa a mamka podle obrázku našije látku na koš tak zase 4 tis. ušetřeny. Tchýně říkala, že přispěje na postýlku, že si ji máme koupit a dá nám na ni penízky. 🙂

eriska
2. lis 2009

an: testy budou určo v pohodě, kdyby ne, už by volali..já si budu volat zítra kvůli krevním testům, ale mám známou v laborce, tak mi řekla, že zatím je všechno v pohodě, j..ještě genetika..a té se bojím nejvíc, ale zase si nic nepřipouštím..teď když bublinka lechtá, tak by to pro mě bylo těžký rozhodování, ale držíme s mímem pěstičky a pak se ozvi, jak jste dopadli
no, s tím oblečkem, já jsem ráda, že něco podědíme, protože korunek není na zbyt, kor teď, když předěláváme, ale stejně už jsem to párkrát nevydržela..to určo neva, že nemáte po kom dědit, u nás, když bylo první mímo, tak teta půl výbavičky dostala pod stromeček..uvidíš, taky tam něco bude..nebo, když se tě někdo bude ptát, tak si řekni, že chceš tohle, atd..jinak mě i maminy říkaly, ať si začnu kupovat plínky, když budou někde v akci..že se to určitě hodí a prá balíků v šestinedělí, jako když se najde🙂 tak se asi začnu pomalu poohlížet🙂

katy007
2. lis 2009

Holky je někde na netu seznam co vše nakoupit? tím myslím jaké oblečení, co za potřeby od vaniček přes přebalováky, apod. jaká je ta nej kosmetika a co vše nakoupit?

Nebojte genetika bude OK, když NT testy byly OK já v tomto týdnu budu volat dr. zda už můžu na krev, když jsme byla nemocná nebo ještě počkat.

eriska
2. lis 2009

jj, taky si říkám, že bude všechno v pořádku, takových testů, tak by se to někde už muselo projevit..my prostě budeme všechny mít zdravé, krásné a hodné mimísky🙂
katy: http://ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku..., jinak co se týče kosmetiky, já jsem proti různým johnsnům, apod..u nás to vyhraje dětská indulona, dětský olejíček aviril, bepanten na zadeček a v lékárně nějaké mýdlo, asi od sebamedu..já totiž dost trpím na exémy, tak nechci, aby na tom bylo mímo stejně jako já..a tyhle všechny přípravky na pokožce snesu a nic mi nedělají. jinak, ze zkušenosti z naší rodiny, jedna teta ( 3 dětičky) používala právě aviril, indulonu a bepanten a žádné exímy, alergie, nic..druhá, používala johnson a takové tomu podobné, Pepíno trpí na exémy, opary..docela tomu věřím..takže u nás drahá kosmetika nevyhrála..podle mě je akorát na škodu, ale uvidíš, ozkoušíš a názor máš udělaný hned.. no a plínky u nás budou určo pampersky, ty používaly obě tetky a nesmírná spokojenost..jinak co vše nakoupit, já když koukám na net a něco mě zaujme, tak si to píšu do zadu, do diáře..říkám si, že v dnešní době už seženeš všechno hned, takže když něco dojde, dojede pro to přítel do krámu..podle mě je nejdůležitější mít kočárek, autosedačku, postýlku, mít kde mimčo přebalit, to jsme zdědili komodu, kam dám tu militanovou podložku a vedle je krásně dost místa na košík s kosmetikou, plínky a ty vlhčený kapesníčky na zadeček..podle mě je dobrý mít to při ruce a nehledat to někde pod pultem..vaničku, ale i dneska se to zvladne ve vaně, je to jen namáhavější, pak mi teta radila, ať si koupím nový hrnec zvlášť na vyváření dudlíčků a lahviček, jednu nějakou malou lahvičku s dudlíkem pro vodu, že čajík je lepší dávat až dýl, mít nějaké látkové pleny, ze začátku se dávají přes papírové, kvůli nožičkám, jí že více vyhovovala normální, klasická zavinovačka, než ta rychlo (ale i tak já plánuju rychlozavinovačku), bryndáčky, bodyčka, kabátky, dupky, že si mám koupit i nějaký teplejší oblečko, přeci jen, nevím,jak v dubnu bude..a co se týče věcí pro mě, ať si klidně začnu kupovat vložky do podprdy, jednorázové kalhotky..že na to aspoň pak nebudu myslet..jinak, prý ji strašně vyhovovalo kojit v ušáku, že si krásně opřela ruce, záda, no a v noci to vyhrálo kojení z leže, kdy prťata spaly s ní v posteli..tak nevím, jestli jsem ti trochu pomohla..já to beru tak, že si fakt vždycky napíšu, co si koupit..

katy007
2. lis 2009

Eri: no já taky žádné, Johnosony a Nivei nechci, možná z lékarny Bubchen či jak se to píše to kupovala švagrové a byla spokojená, jinak na zadek používala obyč. českou levnou rybelku nebo tak nějak a nikdy neměla děti opruzené, jednou byla na návštěvě u kámošky a stala se nehoda tak použila jeji nějaké převonené mléko a zásyp a mění doma plínu a děcko málem až na zádech opruzené a za takovou chvilku! Jinak taky český aviril. No budu se muset se švagrovou poradit nebo s kámoškou co je taky zkušená mamina a udělat si poznámky 🙂

eriska
2. lis 2009

http://www.babyonline.cz/
http://www.forbaby.cz/UserFiles/file/katalog_mi...

to jsou taky zajímavé odkazy..no, my určo ani bubchen, chodila jsem 8 let pomáhat na plaváčka a tam jsem od holek dostala vzorky, dala je tetě a zase alergie..v kosmetice mám jasno, sebamed, ten vyhovuje i mně, aviril a indulóna..🙂ale jestli na žádné alergie a exémy netrpíš, tak nevidím důvod, proč to nevyzkoušet..já měla exém od narození, takže jen indulóna, bylinky a odvary z vloček, přítel i já máme alergii, tak to nechci zbytečně riskovat..ale určo taky uděláš dobře, když to probereš s maminama..ty mají svoje zkušenosti🙂 já vůbec nevím, jaký třeba koupit dudlík, lahvičku,..teta před pěti lety používala klasiku, ty kytičky a do lahve, když už používala, tak prý obyčejný, nemůžu najít to slovo,jak se z toho pije😀 to je hrůza, takhle při pondělku..😀

katy007
2. lis 2009

mě kamarádka poslala dobrý odkaz:
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Vybavicka...

My nikdo alergie nemáme tak ještě uvidím a poptám se.

jinak tvé odkázky taky super 🙂

eriska
2. lis 2009

jj, taky jsem na nej koukala.🙂 ja si teda do porodnice chci vzit svoje oblecko, tak si nejake pak pripravim s sebou do tasky, neco nachystam doma a tatinek kdyztak doveze..dneska uz fakt vsechno sezenes, a mobil k tomu...to neni jako za nas, kdyz jsme se narodili..ted to je super...u nas teta taky mela exem od narozeni a deticky nic nemaji, ale fakt pouzivala jen to, co jsem psala, tak nevim no, proste si to budeme muset vsechno ozkouset a uvidime..🙂

katy007
2. lis 2009

No já do porodnice něco své něco využiji erár třeba hned po porodu pyžamko, jinak taky budu operativně na tel. s P. tak mi vždy donese co bude potřeba a zase odnese a bude to.

eriska
2. lis 2009

jj..vidim to stejne..ty mobily jsou na tohle super vec..sice si rikam, ze si sbalim tasku tak mesic dopredu,ale jak se znam..vse na posledni chvili, tak budu volat, ze potrebuju tohle, tohle, tohle.😀

andrea110409
2. lis 2009

Holky zdravim tak máme zdravé miminko. Právě jsem se vrátila z Gennetu a dělali mi i ultrazvuk. Byla paráda mrňousa vidět otvíral pusu ale pohlaví se rozhod nám neukázat🙂 Tak dneska asi něco na oslavu koupím🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru