Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
18. led 2010

Ahoj holky,
tak u nás víkend v poklidu naštvala jsem se ubrus k vyšívání nikde neseženete ani kdyby čert na koze rajtoval tak jsem si našla na netu předlohu v so jsme v galanterce koupili látku bavlnky a v so po obědě jsme překreslili a teď vyšívám o 106 velký ubrus.
Jinak dneska jsem tu skoro naposledy už začnu balit věci 🙂 zítra nebude moc času. A ve st se chystáme jet na Pustevny na ledové sochy tak snad nebude sněhová kalamita jak pořád mluví, výjmečně vyjedu nahoru lanovkou 😅

Andy: nebudu pořizovat šátek ani baby vak.

Veri: jak toho lososa děláš písni pls recept 😉

mandragora10
18. led 2010

Ahoj holky,

Andy, tak drzim palecky, at cukrovka dopadne dobre, zaludek i mimco tu cukrovou vodu prezijji bez problemu.
O staku zatim neuvazuju, mam koupenou klokanku, tak spis budu pouzivat tu.
Katy, uzij si predposledni den v praci...jak ja ti zavidim 🙂 Porad mam pred sebou jeste minimalne 4 tydny, mozna i 6. No ale snad to tu uz vydrzim.
V Praze jinak pocasi desny....vcera cely den chumelilo, ted to taje, v noci to trochu primrzlo, tak chodniky pekne klouzaji, pres tu ledovku steka voda, fakt lepsi zustat doma.

andrea110409
18. led 2010

Katy taky trochu závidím i když já jdu v půlce února a tak se to už krátí.

katy007
18. led 2010

Tak tady ráno lehce sněžilo, ale šlo se hnusně - včera byla obleva, večer to zmrzlo a dnes je to zasypáno čerstvým sněhem tak jsme raději šla po cestě abych se nenatáhla.
Jsme zvědavá zda nám výjdou ty Pustevny ve st moc bych ráda.

zuzi82
autor
18. led 2010

Dobré ráno,
Andy: držíme palečky, ať je vše v pořádku.
Já měla naprosto úžasný víkend. V sobotu jsem byla na těhuaquabicu a bylo to moc fajn a pak jsem měla s manžou přednášku na téma porod. Na první lekci nás bylo šest, teď byla třetí lekce a už jsme jeno čtyři. Dvě už ve 32 tt porodily, takže celkem síla. Doufám, že to takhle nebude pokračovat, abych na poslední lekci neseděla už sama, nebo to v nejhorším už neměla za sebou, to doufám, že ne.
Po kurzu jsme šli s manžou na obídek a to byla lahůdka. Dala jsem si kuřecí steak se slaninkou, sýrem, jablíčky a švestkami a prostě bomba.
Odpoledne přijela kamarádka s manžou, tak jsme řešili bříška a termíny a jestli nás předběhnou. Má termín 10 dnů po mě a to jsme se nijak nedomlouvali. Šli jsme spát až ve dvě v noci, ale byla to paráda. Neviděli jsme se rok a půl. Kvůli té naší stavbě nějak nebyl čas. Včera jeli domu až odpoledne, takže jsme si to ještě pěkně užili.
Jak vy a víkend?

t.kosticka
18. led 2010

Ahoj holky!
Andy, taky držím pěsti, ať je to v pořádku.

Už aby ten sníh šel do prde.. 😒 já se dneska brodila na zastávku asi 15 minut tou břečkou, až mi pak bolelo břicho z toho věčnýho podklouzávání atd... 😢

Zuzi, to jsi teda vážně moc hezkej víkend. je asi moc fajn mít kolem sebe stejnou těhuli 😀 Naši kamarádi jsou buď úplně bezdětní nebo s odrostlým mimčem, nikdo v mým stavu 😀

My o víkend taky navštívili to Tesco, něco pokoupili a v sobotu jsme byli v Malvíku a tam jsem nasbírala "čtěcí materiál" a doma v klidu se rozhodla pro látkové pleny... 🙂

zuzi82
autor
18. led 2010

Teri: ono to zase tak super není, když bydlí 100 km od nás, ale jsem ráda, že taky čekají. Už jsme se domluvili, že v létě zase přijedou už s kočárkem, tak alespoň budeme dál mít stejné zájmy.

zuzi82
autor
18. led 2010

Tak já odjíždím na kontrolu na hematologii, tak prosím držte palce, ať je vše v pořádku. Pak půjdu do města okouknout nějaké záclonky a ještě zbytky oblečků, co chybí, takže se tu ukážu až zítra. Tak zatím se mějte.

eriska
18. led 2010

ahojky těhulky,

panečku, to jste měly pěkné víkendy..u nás taky pohoda, trávili jsme ho s tatínkem, vybrali barvu do obýváku a hlavně jsme s ním po týdnu chrupkali..no, než jsem se vykulila z vany, tak už spal, ale bylo super, mít se zase ke komu tulit😉 v neděli jsme jeli do prahy pro přítelova bráchu, cesta hrozná, ale zase jsme se cestou z letiště stavili v ikee, vybrázdnila jsem úplně peněženku a už jen čekat na další penízky☹ ale máme světlo do ložnice, lampičku, garnýže do obýváku, košíky do koupelny a nějaký drobnosti ségře do nového bytečku a mamce lampičku..takže náš víkend byl taky suprový

an, já budu určo pořizovat šátek, mohu ho používat hned od narození a hlavně, klokanky ničí záda mnohem víc, tak proto šátek..a taky jsem v něm párkrát mimča na plaváčku nosila a je to fajn..já ho hlavně potřebuju kvůli pejskovi, máme výmara a na procházky chodit musí..ráno a po čtvrté si s ním dojde přítel, ale kolem oběda to bude na nás..a jelikož bydlíme ve třetím patře bez výtahu, tak nevím, jak bych v jedné ruce měla mimčo a v druhé vodítko..on ten náš Barrýsek je ještě dost nevyřáděný miminko a pomalu jít neumí..takže šátek..ale jaký, to ti napíšu příští týden, jdu za holkama na plaváčka, ony s tím mají hafo zkušeností, tak mi poradí..

zuzi, pěstičky držíme, ale neboj, dobře to dopadne..já jdu k dr. zítra a moooc se těším..sice malýho neuvidím, ale uslyším srdíčko a hlavně mu musím říct o tom tvrdnutí bříška..to mě docela děsí..

já jdu na návštěvu k tetě (bohužel, ona je děsná drbna a úsměv od ucha k uchu, ale už jsem to dlouho odkládala) a odpo se tady na vás zase mrknu🙂

katy007
18. led 2010

Zuzi: držím palce aby vše bylo OK

U nás vík v pohodě, včera jsme se šli projít a pak k našim na kafíčko a v so jsem celý den vyšívala a manža četl a odpočíval, nějak musedl kašel na průdušky tak jsm eani nešli nikam ven. A pak jsme koukali na Slunce, seno 😉

ivet6
18. led 2010

Zuzi, držím palce 🙂 bude to v pořádku 😉

Jinak my (teda já jo, nevim jak přítel, nákupy nemiluje 😀 ) sme měli taky super víkend. V pátek v Ikea, tam jsme nakoupili snad 30 věcí pro mrňouse + komodu na jeho věcičky. V sobotu v mimishopu Malvík (Teri, třeba sme se potkaly 😀 ), kde jsme nakoupili matraci a dostali zadáčo docela prima zavinovajdu 😉. No a v neděli jsme museli na veterinu ☹ , ale cestou z5 sme to vzali přes Tesco, kde jsem si na mimi věcích spravila náladu 😎 Takže fajn.....

Jak je teď všecko v akci, tak už máme kromě kosmetiky snad veškerej sortiment na mimino, až si v 21 tt připadám trochu jako blázen 😅

t.kosticka
18. led 2010

Zuzi, tak to jo...držím palce!
Ivet, my žádnou zavinovačku nedostali!! 🙄

ivet6
18. led 2010

teri: až tam pujdete příště, tak jim jen u pokladny ukaž těhotenskou průkazku, oni ti jí orazítkujou a daj ti jí taky 😉, ani nemusíte nic kupovat 🙂 - mají to na www.stránkách 😉

evuss
18. led 2010

Ahoj holky, tak u nás byl víkend taky pohodevý. V sobotu jsem se pustila do vyklízení starýho stolu, abych ho mohla dát pryč. V tom přišel manža, takže až sem měla vyklizeno, stůl rozebral, vytáhli jsme postýlku, kterou musel hned složit (klepal se na to jak osika 🙂) pak přišel na řádu nový stůl na Pc a závěrečný "úklid". Takže postýlka už je na svým místě 😉 A je to fajn, je v ní hodně místa, takže super úložný prostor 😀 a já su zase o něco klidnější. Jinak včera jsme byli v Olomouci na super setkání, takže sme si to i s mimčem pěkně užili. Dokonce jsme si i zakrosili ve sněhu 🙂 A co si týče počasí tak v Brně od rána sněží a sněží 🙂

t.kosticka
18. led 2010

no, my tam právě jezdíme docela často...máme to 10min od domova...tak díky za info. A jak je veliká, není o mrňavá, co ji užiješ jen těsně po narození?!

ivet6
18. led 2010

Píšou do 2 měsíců věku 😉 Je malá (63 cm od cípku po spodek), ale je hezká, v hezký barvě a jinak stojí sama o sobě 250,- . Takže až z ní vyroste o pokud se osvědčí, tak teprve pak jí obměnim 😉

katy007
18. led 2010

Tak vy se holky máte zavinovačka zdarma, jdu mrknout co na webu mají zda tam není něco co ještě nemám a třeba by se hodilo.

t.kosticka
18. led 2010

když je zadarmo, viď?! Když tak pak může sloužit jako deka nebo přikrývka do kočáru...

t.kosticka
18. led 2010

tam toho, katy, mají 😀 Já tam vždycky strávím min.hodinu.
Dnes se jedu přes oběd podívat do HM na Zličín na nějaký oblečky, tak se pak pochlubím, co jsem pořídíla...

mandragora10
18. led 2010

Ivet, diky za tip, pro tu zavinovacku tam taky skocim, i kdyz uz dve mam - ale kdyz je zadarmo, ze? 🙂 Jeste mi neco do vybavicky chybi, tak treba jim tam idelam i nejakou trzbu 🙂
Zuzi, taky se rpidavam a drzim palecky, to bude dobre, neboj. 😉
U nas vikend pohodovy, v patek a v nedeli jsem byla cvicit v posilovne, v sobotu jsme delali uklid, pak jsem varila a koukali jsme se na TV, vcera jsme byli nakupovat - ale jen potraviny a odpoledne jsem delala poradek v knizkach a v DVDckach. Proste pohodovy vikend doma - v tom pocasi se mi vubec nikam nechtelo.

ivet6
18. led 2010

No právě, a pokud budeš platit v Malvíku hotově, tak si můžeš říct o e-shopovou cenu 😉 Taky super 😎

ivet6
18. led 2010

No není zač 😀 , je to hezkej velkej krámek 😉

verisek
18. led 2010

ahoj holky, dneska jsem ani nevyjela z garaze skrz ten snih.. takze jsem jela k doktorce mhd, po ceste jsem spadla, nastesti na zadek a po 2,5 hod jsem se dokodrcala zpet domu.. dneska uz ven nevylezu.
jinak mimi je v poradku a pristi tyden musim na cukrovku, na ty odbery 😖

t.kosticka
18. led 2010

Veri, to děláš dobře...to je fakt úplně na prd venku. A ještě min.týden to má být tak, jak to je. ☹

verisek
18. led 2010

no uz me to docela stve
jinak katy toho lososa delam takto: nakrajim ho na platky a z kazde strany osmazim na oliv. oleji, jen trosku, aby se zatahl, pak ho dam na plech do trouby a necham pect tak 25 minut, ke konci ho posypu bazalkou a provenc. korenim,
k tomu potom jeste delam syrovou omacku: smetana na vareni a do ni rozpustim syr, nejlepsi je gouda nebo neco takovyho hutnejsiho, k tomu uvarim listovej spenat a do neho pridam trochu cesneku
na talir dam testoviny, lososa, spenat a zaliju to omackou 🙂 mnam 🙂

verisek
18. led 2010

holky budete kupovat takove ten pytel na spani? ja uz zavinovacku mam a nevim jestli mimca v tech pytlech spavaji

janinka22
18. led 2010

Ahoj holky.

Veri, tak už jsi taky spadla? Páni,musíme na sebe dávat pozor.. to je dobře, že taky jen na zadek.. mě taky čekají testy na cukrovku,půjdu tam taky příští týden.. jdeš taky na obilňák???

Tery, to počasí se má držet?? Ach jo... už mě to nebaví, návaly sněhu a zima 😖 už bych chtěla aby se oteplilo!

Od pátku už máme doma postýlku 🙂 (co mám v albu) tak konečně nějakou pořádnou věc 🙂

janinka22
18. led 2010

veri,já myslím,že zavinovačka stačí ne? Já nad tím právě taky přemýšlela,ale asi ho pořizovat nebudu..alespoň zatím,kdyžtak ho dokoupíme no..

katy007
18. led 2010

Veri: moc děkuji za tip, teď je ve Sparu v akci losos tak hned koupím a ve čt/pá udělám a ten špenát kupuješ čerstvý nebo zmražený?
JInak venku dávej pozor, dneska je to tam fakt o hubu a to u nás extra nesněží! Snad to ještě chvilku vydrří mimo sever, zítra poslední den se nechci brodit sněhem a ve st bych ráda na ty sochy ve čt klidně může být vánice to jsme už všichni doma i manža 🙂

Jinak pytel na spaní kupovat nebudeme.

verisek
18. led 2010

spenat kupuju mrazeny, ale cele listy, ne ten drceny, maji ho ve Sparu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru