Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
26. led 2010

Craw, tak to je teda síla...To byl mega blbec.

My taky teď začali používat SAP...jenže mě to naneštěstí ještě neminulo 😖 takže se tady musím učit nové věci a to do toho tady ještě zavádějí - paperless office (=vše bude elektronicky - pokladna, výplaty...žádný šanony, všechno přes počítač)...takže se všechno učím, abych to mohla naučit do 2 měsíců někoho jiného...no děs

😀

Katy, asi je to tak jak říkáš...určitě to doktorovi řekni.

t.kosticka
26. led 2010

ivet, to radši nepokoušej, raději odpočívej... jsou tam pěkný hračky, že?! Já si tam přnejlepším něco objednám, nebo doma něco podle toho spíchnu...miminku stejně křivý šev sem tam nevadí 😀

evuss
26. led 2010

Craw: sleduju, že nejen mě umí mímo trochu vystrašit a dostat do role, kdy su ráda, že se furt vrtí 🙂

Téda Katy tomu říkám pohoda 😉 My už jsme konečně našli za mě náhradu a vypadá i schopně tak snad to tak bude a během února se to naučí abych se v březnu mohla jít za něma jen sem tam podívat a ještě si trochu zaúčtovat 🙂 Ale jinak už se taky těším na tu pohodu, když nebudu muset vstávat a pak v práci přemýšlet co jak udělám aby to vyšlo apod... Jinak si myslím, že ta bolest asi nebude nic vážnýho, pokud není nijak nepřekonatelná. Mě vždycky když začne něco bolet nebo tlačit nebo je prostě něco trochu jinak než normálně, tak si říkám, že kdyby se něco dělo tak snad vycítím a že ty bolesti a sem tam nepříjemný tlaky prostě k tomu těhu patří. Ale dr. bych se taky určitě zeptala.

Já mám teď docela problémy se "zaraženýma prdama" 😀 Aspoň třikrát týdně se ucpu a to je teda hnus. Nijak moc mě teda břicho nebolí ale uplně cítím ten tlak a mímu se to taky moc nelíbím. Tak ho vždycky nabádám ať do těch střev trochu bouchne ať se uvolní a že nám oběma pak bude zase dobře. Někdy to pochopí a někdy ne 😀 Ale vždycky si vzpomenu na kolegyni co sem za ni nastoupila. Ta řikala, že asi ve 30tt měla taky "zaražený prdy" a že si myslela, že bude rodit a že je to prý hodně podobný. Tak si říkám, že jestli mě takhle budou bolet i kontrakce tak su v pohodě 😀 Ale asi tak jednoduchý to nebude 😀

evuss
26. led 2010

Ivet taky bych radši zůstala doma. Ale myslím, že to nic nebude, jen si odpočiňte a uvidíš jestli ti bude dobře...

Kosti: taky máme v práci novej program a stejně jako ty tu novou budu muset zaučit, ale su zvědavá jak, když se v některých věcech plácám sama 😀

Ty hračky nevypadají složitě. Taky zkusím doma něco spíchout 🙂

katy007
26. led 2010

Evi: no já jsme byla spíše příprava výroby a tady za mě nikoho neříjmali, byla krize a je stále a staveb není tolik co dříve, takže jsem hje tu administrativní část předávala. O to větší šok jsme zažila v po před odchodem na "dovču" stavila se tam kolegyně sekretářka co se v březnu má vrátit z MD a zjistila, že sekr. nebude mezuitím nás kopili frantíci a sekr. musí umět suprově AJ a pokud možno i FJ a máíít VŠ což ona z rodinky neumí a navíc když slyšela co se u nás děje za divočina, nechápu, že práci nehledala jinde a to měla mít jako kdyby nic lepšího nenašla, že nebude dělat sekr,. věděla a teď náměstek přišel s nápadem, že bude dělat přípravu stav za mě, že se zaučí, ale nevím kdo ji zaučí a hlavně ona není stavař a nikldy k té práci nečichla a moc bystrá taky není že by ji nějaké věci co se týče průběhu výstavby automaticky docvakly, tak se u mě v po v kanclu rozbrečela a bylo mi ji líto.

ivet6
26. led 2010

teri: jenže já sem na ruční práce hrozný střevo, takže mně by ta hračka ani nedržela pohromadě 😀 😀 😀

evuss: koukám, že každej má fakt něco. Já nechápu, jak si nějaký ženy nemůžou všimnout, že byly těhotný 😠

katy007
26. led 2010

Holky jdu juknout na ten web, možná bych s pomocí mamky nějakou hračku vytvořila, kdysi dávno jsem ušila maličkého medvídka a celkem se povedl.

ivet6
26. led 2010

Jaktože jste všecky tak šikovný, já chci tu krysu 😀 😀 😀

crawler
26. led 2010

evuss: tak mě ucpání nehrozí - spíš opak...ale je to (u mě) hlavně jídelníčkem - miluju mléčný výrobky a proto jsem na wc jako doma, ale třeba když jsem na víkend u našich a stravuju se jinak a mám třeba jen jednou za den trochu jogurtu, tak to nestačí a třeba 2 dny nejdu...a je to nepříjemný - jsem zvyklá mít ve střevech pořád volno a když nejdu 2 dny, tak už jsem nervózní a připadám si moc velká 😀DD a ještě víc neohrabaná😀D

katy: jestli máš to, co já, tak žádný strachy - rozmělňujou se vazy a pánev se rozestupuje a bolí to...mě bolí třísla a v podstatě celá "pipi" 😀DD Moje sestra říkala, že si s tím jeden čas docela užila - že byla ráda, že chodí...ale pro porod je to potřeba a tělo se už prostě chystá...Já se hrozně rozjela do šířky přes boky - dukni nedopnu asi o 7cm 😅

taky se kouknu na ty stránky, páč jsem domácí kutil, takže asi něco vyrobím...momentálně zdobím koupelnové kachličky, aby se mimísovi líbily - mám asi 20 barviček na sklo, tak maluju rybičky a lepím je na kachličky a líbí se to i mě - hned se mi veseleji sprchuje 😀DD

t.kosticka
26. led 2010

evuss...mě o zadržených prdech ani nemluv...Já nemít glycerínový čípky, tak jsme úplně mimo...vždycky se snažím jít aspoň 3x přirozeně, aby si můj vyprazdňovací systém nezvykl nepracovat, ale pak si prostě jeden čípek dát musím, jinak bych praskla...

ivet, třeba bude Tvýmu Štěpánkovi stačit i nějaká látka 😀

Katy, tak ho dej do alba. 😉

katy007
26. led 2010

Craw: tak to máme stejné, taky mě bolí "pipi" kosti 😀 jen doufám, že se mi nerozjede pánev to bych pak nedala do původní vel. a můžu nakupovat celý šatník znova! a tak šikovně jsem zhubla před těhu a ráda bych se vrátila a dala dolů ještě ty 2 -3 kg abych měla pod 60 kg! 😅 ale myslím si, že v létě to nebude problém lehká strava, na tuky stejně nemám v tom hicu chuť a dlouhé prochajdy s mimískem to by v tom byl čert, kdyby něšla váha zpět!

t.kosticka
26. led 2010

craw, to zní logicky s tou pánví... 😕

crawler
26. led 2010

vida - ušiju kapsář na postýlku 😉... nekupovala bych ho, ale nějaký jednodušší zvládnu sama a bude se hodit 🙂
btw: copak je se zuzi? zdá se mi, že tu delší dobu nebyla...

copak budete dělat k obídku nebo co si k němu dáte? Já budu péct tvarohový jáhelník s jahodama 😀 Kupujete si to "pošli recept"? já ne pravidelně, ale teď jsem si ho koupila a je tam dost zdravých receptů a já tu mám zásoby jáhel, červené čočky, atd. tak se inspiruju a manža takový jídla miluje...😀

katy007
26. led 2010

Teri: myslíš medvídka? ten je někde u našich nebo už moížná s ostatními hračky v pytli na chatě, už se těším až ho zase rozbalím a budu vytahovat hračky jsou jako nové tak plyšáky určitě kupovat nebudu.

ivet6
26. led 2010

Terez: 😀 😀 😀 haha, jenže já jí chci pro sebe 😀 a mně kus hadru bohužel nestačí 😀 😀 😀

ps: glycerinových čípků si já udržuji v lednici minimálně půl balení, abych měla jistotu, že mi nikdy nedojdou 😝

crawler
26. led 2010

katy: jojo, neboj - a pokud budeme kojit, tak tím spíš 😉 Co se týče té rozšířené pánve, tak obě sestry se rozjely fakt dost - a i já - přeci jenom 7cm není málo, ale obě se postupně po porodu zase stáhly...prostě na ty vazy působí různý ty hormony a tak, ale nemusíš se bát, že by to zůstalo natrvalo 😉 a kolik měříš katy? já jsem byla dlouho baculka a pak se mi podařilo pohybem a zdravější stravou zhubnout na pěknou postavu, ale na váze mi to přišlo pořád dost - 58kg na 160cm, ale byla jsem štíhlá - prostě mám asi víc svalové hmoty, která je těžší...teď se váhou radši nezabejvám ;-D, ale pak zase budeme muset😀DD

t.kosticka
26. led 2010

craw, já mám oběd sebou...teď chodím vyjímečně někam na obědy mimo kancl...nosím si z domova, zrovna dneska mám bramb.knedle, špenát a pečený vepřový 😝 z neděle, včera jsem měla sekanou ze soboty ( tu jsem dělala podle Itala - jen jsem ji trochu "počeštila")

To "pošli recept" vůbec neznám...to je tištěný časopis?!

Ano, to je pravda, že zuzka tady dlouho nebyla....tak asi mají v baráčku spoustu práce...

Katy, jo jo, myslím medvídka...Aha, já myslela, žes ho dělala teď čerstvě pro mimčo... 😉

crawler
26. led 2010

téda holky - čípek jsem měla 2x v životě - jednou po operaci slepého střeva a pak jednou na dovolené, kdy mi to taky nešlo ☹...ale zlatě, když to jde přirozeně 🙂 a zkoušely jste si někdy dát klistýr? nebo Yal gel? to je na tyhle problémy myslím dobré a zároveň byste nám mohly říct, co můžeme čekat od předporodní přípravy🙂

crawler
26. led 2010

kost: "pošli recept" seženeš v každé trafice - je to malý časopis (A5) a stojí 5,90kč - jsou tam recepty, co posílají lidi a barevné fotky postupu a výsledku jídla...fakt tam jsou dobrý věci a já občas už nevím, co mám vařit aby byla změna a tak 6kč za to stojí😀DD

katy007
26. led 2010

Craw: já měřím 168 cm a taky i při 62 kg jsem byla štíhlá až na stehna ty mě štvou, ale to bych musela na liposukci tech se nezbavím, ale konf. vel. jsme měla 38 a něco i 36. Tak doufám, že se vrátím do původních věcí, jen ty prsa by moghla zůstat jak jsem shubla přes 10 kg šla jsem samozřejmě i v prsou 😢

POšli recept taky kupuiji občas jsou tam dobré inspirace. Ten jáhelník děláš podle toho?

JInak já nevím co dnes budu vařit buď květák, ale spíše krupičku se strouhaným perníkem mám dost na ni chuť:
a teď se loučím jdu kouknout na včerejší Vyprávěj a na ten ubrus se vrhnu.

crawler
26. led 2010

katy: jojo, já mám taky problém se stehny, ale to už jsem vzdala - mám je svalnatý (teda teď ne, ale když mám pohyb), ale prostě větší no...jinak konfek.velikost jsem měla taky 36-38 při těch 58kg na 160cm, což mi přijde fajn...Jojo, ten jáhelník je teď v tom nejnovějším čísle🙂

já se taky loučím, jdu vařit a odpoledne sem zase juknu, tak pište ať mám co číst 😀DD

t.kosticka
26. led 2010

mě vyhovuje nejvíc asi ten čípek, klistýr jsme měla taky jednou v nemocnici a vůbec se na něj netěším 😀 ten čípek je pro mě příjemnější, pokud to teda lze nazvat příjemným 😀 😀

páni, to je dobrý. 6,-kč. O tom jsem fakt nikdy ani neslyšela...mě taky furt dochází inspirace, kolikrát se úplně nase.., že už nemám ani nápad, co vařit, že na to kašlu a stejně furt člověk dělá věci furt dokola...sem tam pár experimentů 😀

t.kosticka
26. led 2010

Holky pa! Dobrou chuť a hezké pováleničko 😀

evuss
26. led 2010

Ivet tak já su taky dřevo, ale ty hračky nevypadají složitě (teda kromě té myšky co chceš apod. na to bych si netroufla), tak to zkusím a doufám, že kdyžtak pomůže ségra. Různý vyrábění něčeho, pletení košíků apod. to mě baví a sem tam se i něco povede 🙂 ale na šití su trochu levá, tak snad ségra s mamkou pomůžou...

No já su zvědavá jak se roztáhnu v pánvi já, už předtím sem měla pánev trochu širší, tak uvidíme co z toho bude. Ale zase se nám bude líp rodit, když se rozlezem pěkně do široka 🙂

Já mám dnes na oběd nadívaný stehno s rýží a hrachovou polívku, takže se večer zaražených prdů bát nemusím 😀 Jinak ještě abych se k nim vrátila, já teda nikdy čípek ani nic jinýho použít nemusela. Stačí mě jablíčka nebo jablečný mošt a nebo taky miska kysanýho zelí a už to valí. To ale nerad vidí manža páč mě potom vyhazuje z postele 😀 😀 😀 Craw já su teda taky mlíčák, ale projímavý účinky to u mě nemá.

evuss
26. led 2010

Přidávám se k příní Terky. A my jdem pracovat. Co teri? 🙂

t.kosticka
26. led 2010

Hmmm 😖 vidím to tak... Měla bych. Trochu se mi to tady nahromadilo za to poledne... 😢

evuss
26. led 2010

Taky nějak nestíhám 😀 furt jen čtu a píšu, čtu a píšu za 0,5 hodky na oběd a v jednu chcu odejít. No mám co dělat abych to stihla 😀

eriska
26. led 2010

Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla a samozřejmě už nevím, co jsem chtěla napsat😀 co se týče váhy, tak to jsem vzdala na začátku těhu, já byla vždycky krev a mlíko, takže teď se na váhu sice koukám, ale neřeším..teď s tím stejně nic neudělám a co bude po porodu, tak to uvidím..každopádně chci se vrátit co nejrychleji ne na původní váhu, ale na původní velikost, což je 42, někdy 40 a až se dostanu na ní, tak pak honem dál snižovat..vršky nosím pořád stejné, s kalhotama je to horší..

teri, na stránky jdu hnedka mrknout, jak se o těch hračkách bavíte, tak by to mohly být pěkný

já tady mám zbytek uzenýho, tak přemýšlím, jestli udělat zapečený brambory nebo těstoviny..a už musím začít, miláček volal, že na 12 přijede na obídek..teda, jáhelník, tak tyhle "zdravý" věci nejsou nic pro mě, natož pro přítele, by to letělo z okna..já si zůstanu u steaků a zeleniny..jinak ale věřím, že kdyby to přede mě někdo postavil už hotové a asi mi neřekl, co to je, tak to sním a třeba se ještě oblizuju😉

craw, já sice jsem rodilá chrudimačka, ale kde je mama klub mám jen tušení..ty přijedeš asi na nádro, že? tak já bych tam přišla a jely bychom dopravou, v tomhle počasí asi nemá cenu chodit ten kus cesty pěšky, je u transporty, a to je z nádra docela lán cesty, tak abychom se někde nenatáhly...jdu udělat obídek a pak se kouknu na dopravu a písnu ti do IP, kdy nám to jede a domluvíme se,ju?

holky, tak dobrou chuť a pracujícím ať to utíká

jo, jinak jsme se rozhodli pro kočárek, vyhrála praktičnost a koupíme ten s vložnou taškou..jen nevím, jakou značku, mám vybrané 3, tak podle toho, na kterou narazíme v krámě🙂

t.kosticka
26. led 2010

tak zdar a sílu do práce, taky teda ofiko vypínám koníka a jdu makat, ať mám čistý svědomí
Tak ahoj evuss 😎

mandragora10
26. led 2010

Ahoj holky,

tda dneska jste se rozepsaly. Clovek si rano skoci na anglictinu, tvori nejake rpojekty v praci a stranka a pul je tu napsana.
Kosti, pocity mam uplne stejne....stve me uz prace, lidi v ni, lidi v MHD, nekdy mam uplne na krajicku, abych se nerozbrecela primo v tramvaji...hlavne kdyz je narvana a ja musim stat 🙂 Vyvrcholilo to ted v sobotu, kdy me cely den bolela hlava a trochu bricho, mimco se cely den prudce hybalo a ja mela naladu pod psa. Vecer jsem se pak jeste pustila do debaty s pritelem na tema sex....rekl mi, ze uz mu to ted prijde takovy divny....to me uplne dostalo a rozbrecela jsem se (asi jeste i pod vlivem filmu Vzpominky na Afriku, ktery jsme akorat dokoukali). No ale pritel se zachoval skvele, obejmul me, rekl spoustu hezkych veci a sli jsme hned spat a rano uz jsem mela dobrou naladu 🙂 A mimco pak celou nedeli odpocivalo.
Jinak co se tyce problemu se zazivanim....v podstate cely 2.trimestr jsem nesla na WC bez cipku, lactulosy a pdoobnych pripravku...vyzkousela jsem vse: vodu rano nalacno, rozpustnou vlakninu, svestkove kompoty, hodne pres den pit, jist ovoce, jen celozrnne pecivo....a nakonec co mi zabralo a uz mesic funguje je to, ze si rano dam nalacno actimel nebo kefir, rano a vecer jablecny ocet (v kapsli) a obcas tu vlakninu. A musim rict, ze se to opravdu upravilo.
Jinak dekuji za odkazy na hracky....rucni prace u me nehrozi ani omylem, pracovni vyucovani a rucni prace byly pro me hororove predmety, jsem rada, ze umim neco zasit, trochu na stroji a tim koncim.
Zavidim vsem, co uz do prace nemusi....ja koncim az 25.2., takze jeste mesic....postupne predavam praci a tesim se, ze po cca 8 letech prace budu ted minimalne 2-3 roky doma 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru