Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
26. led 2010

Ahoj holky,

teri: díky za stránky jsou tam fakt moc hezké věci, něco objednám
katy: mně tedy bolí celá pánev a náš miláček si oblíbil můj močák, takže ho mám statečně okopaný, nevěřila bych, že to tak může bolet, jinak lehátko jsem už vybrala půjdeme do toho chicca
ivet: oddychuj raději

Jinak oddychuji, ležím a objednávám věci po netu když nemůžu ven, pošťačka je u nás jako doma. Kontrolu mám 9.2. tak já doufám, že to bude dobré a budu moct trochu mezi lidi, ne že by se mi chtělo do té zimy, ale chtěla bych ještě na kurz a vyřídit plno věcí a dokoupit.
Těm co obědvají, přeji dobrou chuť a pracujícím ať jim to rychle utíká.

evuss
26. led 2010

Man: sex co je to? 😀 U nás je teď tak tochu k bodu mrazu. Manža chodí na stavbu, brzo ráno zatopit pak se přijde najíst pak zase na stavbu, teď se nám podělalo auto takže do toho ještě auto a večer když přijde tak už su zase já ráda, že si lehnu do postele a spím, takže taky nic moc :-/ A o víkendu sem měla taky bulavou. Kvůli sexu teda ne, ale nějak toho bylo zase hodně, tak sme se pohádali, skoro celou sobotu spolu nemluvili, pročistil se vzduch a zase je dobře a doufám, že zas chvílu bude, páč i mímu se to nelíbilo 😖 Ale teď je to dobrý a dokonce i sex byl 😀 No nic neřikala sem náhodou, že budu pracovat? 😀 Katy já bych taky měla skončit ke konci února, ale domlouvala sem se se šéfkou, že bych chodila i v březnu třeba dva dny v týdnu, celý březen teda asi ne, ale párkrát bych ještě přišla. Uvidíme jak to půjde

eriska
26. led 2010

tak podle koníka až zítra, ale podle průkajdy už dneska začínáme 30.tt a k té oslavě přihazuji fotečky břucháče..bříško to rozhodně není..

man, s tím tématem sexu, taky jsme řešili a asi ti chlapi mají stejné pocity, a taky mi bylo řečeno, že už to není takové, ale s mým pupkem se není čemu divit a popravdě, mně už to takové taky nepřipadá a v současné době mi ani nevadí, že třeba nesexíkujeme, stačí mi se přitulit, pusinkovat a je mi líp

jinak, my máme miminko kliďase, jak už tu víte, takže mně spíš přijde divný, když je v bříšku nějaký mejdan a není to ten klid..🙂

mandragora10
26. led 2010

Eri, pekne brisko, kulatoucke....mas ho vetsi, ale zase jsi pribrala malo na kila, coz je fajn, ne?
Co se nabranych kil tyce, tak ja uz mam o 1 kg vic nez ty, ale brisko mam polovicni, tak nevim, kam se ta kila vrazila. Hold si asi dela telo zasoby podkozniho tuku....pri vysce 181 cm jsem mela cca 62 kg, tak si ted telo nabira do zasoby.

eriska
26. led 2010

Man, já bych radši nabrala na kila a bříško měla jako ty..mně by bylo v celku jedno, kolik vážím, kdyby to nebylo vidět..a já jsem prcek a 70 už jsme dávno překročili☹ ale teď žádné diety nemá cenu držet, nemá cenu se s tím nervovat, to budu až po porodu..zatím 6, ale věřím, že teď to půjde nahoru rychleji..

zuzi82
autor
26. led 2010

Ahojky,
tak se hlásím. Od pátku jsem tady nebyla, protože mám takovou divnou náladu. V sobotu ráno jsem byla na utz v nemocnici se žílama a mimčo už na ně pěkně tlačí. Doktorka (angioložka) je pro, abych začala píchat heparin. 😢 Ještě bude volat hematoložce a domluví se, jestli začít tento týden, nebo utz za 14 dní zopakovat a začít až pak. Nicméně se tomu rozhodně asi nevyhnu. Když jsem v sobotu dojela dom, tak byl manža pěkně skleslý, ale nedá se nic dělat, začne mu píchací služba. V těhu se píchá buď do bříška nebo do stehen nebo do paží. Do břícha se manža pochopitelně bojí, ale jestli najdeme ještě nějaký uchopitelný špek na boku, tak to zkusíme. Na diskuzi o heparinu jsem našla, že do stehen to dost bolí, tak uvidíme. Je výhoda, že těch míst je víc, protože se u toho dělají hodně modřiny, tak když dáme jeden den jednu nohu, pak druhou, pak břicho z jedné strany, z druhé a na konec jednu ruku a druhou a pak se vrátíme k noze, tak už třeba ty modřiny budou trochu zahojené. 😒
Takže dnes čekám, jestli zavolá, jinak si mám zavolat zítra. Počítala jsem, že budu píchat, ale pořád jsem doufala, že to nastane tak měsíc před porodem a ne tři. ☹
K tomu jsme se s manžou v neděli trochu pohádali, takže prostě nálada na bodu mrazu. Dnes už je to lepší. Už jsme se s tím asi oba nějak vyrovnali, ale byl to boj.
🙂

ivet6
26. led 2010

Holky v pohodě, jo??!!!

Já už mám nahoře 5 kg a to mám o víc jak měsíc mladší mimino 😅

ivet6
26. led 2010

zuzi: držim teda palce, ať to dopadne co nejlíp....aj...to je nepříjemný 😨

eriska
26. led 2010

Zuzi, zdravím tě, ty injekce, to mě mrzí, to je hnus, ale zase musíš to brát tak, že když budete píchat, tak budete oba v pořádku a modřiny se brzy zahojí..a to budete používat ty klasický injekce? já vím, že se to asi nedá srovnávat, ale babička má cukrovku a píchá si inzulín a má k tomu takový jakoby pero, kde je asi centimetrová strašně slabounká jehlička a píchá 4x denně víc jak 10 jednotek a modřiny nemá..a když jsem tam, tak ji píchám do zadku, aby si zašetřila místo..u teba by se taky takhle vzadu místečko nenašlo?😉 neboj, ono to bude dobrý, hlavně, že ty i prcek budete v pořádku😉

zuzi82
autor
26. led 2010

Tak a teď trochu veseleji.
S jídlem jsem na tom jako Eri. Jáhlovou kaši nebo nákyp nebo co to vlastně je by do mě asi nikdo nedostal, raději si dám gulášek.
V pátek jsme byli na plese, tak jsem si pěkně zatancovala, ale musím říct, že mě pak bolelo už trochu bříško a v sobotu ráno taky ještě malinko. Ale co se dá dělat. V pátek jdu znovu. Bez plesu prostě nevydržím. 😅
Eri: krásné bříško, trochu pupek jako to moje. Taky máš večer pocit, že prostě praskneš a mimi vyskočí jako Karkulka z vlka. Já tedy někdy fakt jo. Mám pocit, že na bocích mě to úplně táhne. 😀

zuzi82
autor
26. led 2010

Eri: jsou to klasický injekce a do zadku se píchat nemůže. Nemá to pak ty účinky. Normálně se píchá jen do břicha, kde se to nejrychleji vstřebá a nejvíc to rozředí krev, ale v těhu to už ke konci nejde, tak se můžou ty stehna a ruce, ale zadek bohužel ne, to by bylo super, ale zas by to bylo k ničemu. ☹
No nějak to vydržíme. Co se dá dělat. Holt budeme večer kromě mazání břicha taky píchat. My to vlastně máme místo sexíku.
A když už jsme u tak zajímavého tématu, tak u nás je to na bodu mrazu. Já mám pořád problémy jako na začátku, že mě to tlačí a je mi to nepříjemné, takže má manža smůlu, ale zase je spokojený. Bylo mi ho líto, že bych ho devět měsíců tak odbývala, tak jsem v sobě překousla snad úplně všechno. Některé metody jsme nikdy nepoužívali, protože mám příliš bujnou fantazii o různých bakteriích, ale jak mi toho mého chlapa bylo líto, tak jsem to nějak překousla a už na to nemyslím. takže můj muž je nadmíru spokojený a šťastný. Pořád se ptá, co příjde s dalším těhotenstvím. Zkrátka mu moje těhu připadá super. 😀

evuss
26. led 2010

Zdravím Zuzi.

Tak sleduju, že tento víkend byl takovej hádavej. Asi špatný postavení hvězd nebo co. Ale hlavně aby už bylo dobře 🙂 A to zdraví taky bude dobrý, něco hold musíme vydržet a pak by to chtělo něco za odměnu, ne. Ikdyž největší odměna bude asi až nám v dubnu popř. v květnu dají ty naše poklady pochovat, potom až se na nás poprvé usmějou, řeknou máma apod. Za to to opravud stojí. Nemám pravdu?

Zuzi, taky se chystáme na ples, ale mě by vyhovovalo kdyby začínal třeba ve čtyři abych už v devět mohla jít do poslete 😀 Vůbec teď nevydržím vzhůru, takže i do půl noci je pro mě opravdu výkon...

Jo a jinak já mám nahoře 10kg 😝 Ale to už jsem myslím psala 🙂

zuzi82
autor
26. led 2010

Evi: jsem zvědavá, co budeme říkat až budeme 14 dní v kuse jen přebalovat uspávat a kojit. Na kurzu o kojení říkala PA, že se na to máme připravit, že šestinedělí není o ničem jiném.
Já na plese vydržela asi do půl jedné a pak jsme šli domů, ale i tak to bylo fajn.
Já mám nahoře necelých 9 kg, tak si z toho nic nedělej.

evuss
26. led 2010

No ono se těch 10kg naštěstí po těle moc nerozlezlo jen do břicha a zadku, ale co nadělám, lepší než kdybych se zaoblila celá... No myslím, že to přebalování, uspávání a kojení nebude taková sranda, ale já su zastánce toho, že ze všeho se má udělat zábava nebo radost, tak snad půjde i tohle dobře 🙂 Ale bude to chtít určitě zvyk...

zuzi82
autor
26. led 2010

Já mám těch devět taky jen v břiše. Jak jsem šla na ples, tak mě viděla manžova teta a říkala, že by ani nepoznala, že jsem těhu, tak nevím. Břicho teda vidět je, ale v tílku, které jsem měla bylo schované pod krajkou, tak se to dalo.

eriska
26. led 2010

zuzi a ty bys neměla nárok na to pero, na píchání? Babi kdysi říkala, že jí ho proplatila pojišťovna, ale že jinak stojí kolem 2tis. a to bys měla určo lepší než injekce.ale uvidíš, co ti zavolají..
jinak, u nás je sex taky dost tabu a to nejen pro to, že bydlíme každý zvlášť,občas se nám podaří spinkat v nové postýlce a to jsem na tom asi jako ty, je mi to spíš nepříjemný, tlačí to a pak mám tam takový blbý pocit a přítel to samo pozná a pak mi říká, že to není ono..takže taky praktikujeme co jen jde, ale my praktikovali i před tím, takže mě to nijak nevadí..jen teda, jak píšeš o bakteriích, tak já nejsem ten typ, co by něco polykal, takže ty mě nijak netankujou..jo, co se v poslední době líbí, tak je mazlení ve vaně, to je na vrcholu blaha, takže jestli jste nezkoušeli, doporučuju..přítel je pak spokojený a chrupká jako miminko😀

no, ono nejen šestinedělí bude o přebalování a kojení..to bude dost dlouho, jen to šestinedělí je horší v tom, že jsme ještě bolavý a některé o přebalování nemají ani potuchy a všechno se to učí, takže je to moc věcí najednou, ale jak píše evuš, dá se to zvládnout..je to hodně i o pomoci z manžovi nebo přítelovi strany..já už jsem ho na to připravila, že to tak jednoduchý nebude, že mi bude muset pomáhat a on na to, že mi bude nosit obědy v jídlonosiči, jako to bylo na základce..tak uvidíme..

no a ty kila, to je podle mě jedno, protože když vás tady vidím, jak jste krásně hubeňounký i v těhu, tak ikdyž naberte třeba 15 kg, tak to na vás do půl roku nebude znát..i dřív..fakt..na plaváku všechny maminy, co byly typově hubené jako vy, tak po porodu to měly hned dole..takže kila bych neřešila..

eriska
26. led 2010

zuzi, tak to ti závidím, mně to vlezlo sice taky do břicha, ale za to mám pocit, že každý den roste jako z vody, a to doslova, a jak píšeš, večer mám pocit, že prasknu, že víc napnutý už být ani nemůže..a to je teď.říkám si, co mě čeká v březnu, v dubnu..to se z toho asi zblázním..a co jsi měla na plese? kalhoty a tílko? a měla jsi vysoký boty? já vždycky plesy řešila bílou košilí a černými kalhoty, do těch se už nevejdu, a do košile taky ne, přes břicho se pořádně rozlejzá😀 takže půjdu žebrat za tetou, jestli mi nepůjčí šaty..ona je silnější a má krásný černý, elastický pod kolena, tak bych si k tomu půjčila od mamky sáčko a bylo by to..ale nevím, jaký si vzít botky, ty svoje bílý plesový na malinkato širším podpatku nemůžu a pak mám černý, ale jehly a na tom celou dobu nevydržím..teda, tak do půlnoci, do tomboly a pak hurá domů..já dýl nevydržím..

holky, já už měla strašný hlad a nevydržela jsem čekat, než budou hotový zapečený brambory, tak jsem si dva nechala zvlášť a už se jima tady cpu, k tomu si dávám pomýnkový máslo a plnotučný mlíčko..je to prasečina, ale strašně mi chutná🙂

zuzi82
autor
26. led 2010

Eri: tak to já tak daleko, abych něco polykala teda rozhodně nejsem. To vůůůůůůůůbec! Já mám i bez toho hodně bujnou představivost. A vanu ještě nemáme. Ta bude až v patře a tam je stále staveniště. Dost mi to chybí, někdy, když mě bolí záda, tak bych si napustila horkou vodu a bylo by to žůžo, ale musím si počka. Možná si do porodu alespoň jednu dám.
A ten poslední odstavec asi mě nepatří, protože já bubená rozhodně nejsem. Myslím, že jsem trochu "oplácaná". Kdysi jsem byla fakt hubená, vážila jsem 48 kg na 163 cm, ale to je už hodně dávno a pamatuje to už jen moje mamka, která mi to občas ráda připomene. Před těhu jsem už měla 66 kg. Pořád trochu doufám, že po porodu se dostanu třeba na 58. To bych fakt chtěla. 😎

zuzi82
autor
26. led 2010

Já měla tílko z černé krajky, je jako přestřižené pod prsama a přes břicho mi vždycky bylo volné, tak to už není, ale pod tou krajkou je zepředu černá látka, a ta krajka je trochu volnější, tak to tak neobepíná. K tomu jsem vzala černou dlouhou a úzkou sukni, která je v pase na gumku a takový ten krátky kabátek jen pod prsa s límečkem a krátkým rukávkem. Celkem to vypadalo slušně.
Teď v pátek půjdu v hnědých těhu kalhotech, přes to fialovou tuniku a bílý svetřík.
A botky jsem si koupila černé balerinky v Deichmanu za 200 Kč. Mám na všech botách vysoký jehlový podpatek a dlouhou špici a to bych teď rozhodně nevydržela.

zuzi82
autor
26. led 2010

A k těm injekcím. Ten heparin je jen v klasických stříkačkách, ale to se nějak snad zvládne.
A to tvoje jídlo rozhodně prasárna není. Alespoň máš mléčné výrobky.

andrea110409
26. led 2010

Ahoj holky,ty injekce mě mrzí ale snad to zafunguje a oba budete v pořádku. O sexu mi ani nemluvte protože poslední dobou mám pocit že chodím do práce a spím🙂. V práci končím v půlce února, chci jít 8 týdnu před porodem. Taky chodím dál na rehabilitaci a dneska mi i říkala pár cviku na usnadnění porodu. Moc toho není a říkala že nejdůležitější je se naučit dýchat. Taky jsem si koupila už jednorázové kalhotky a vložky do porodnice. Kalhotky od Teny stojí jedny 35Kč a tak to nebyla malá částka. Teď ještě vložky do podprsenky a už se to pomalu schází.

eriska
26. led 2010

zuzi, to já bych bez vany nemohla existovat..aspoň jednou, dvakrát týdně to potřebuju🙂 jen tak si lehnout a máchat se..a když si k tomu zapálím svíčku, tak to je super..jen jak máme novou,tak je mi o dobrých 10 čísel delší, tak se mi přítel směje, že nedošáhnu až ke špuntu, ale co, je to žůžo😉 jinak my se stejně ve vaně nemazlíme, bych ji vyplavila, jsem ráda, že se tam spolu vejdeme, natož se tam mazlit, ale potom, když se sprchujeme od mýdla..je pravda, že mě občas bolí kolena, ale když mu to udělá radost🙂 a co budeme nalhávat, když to bylo minulý týden a dávali mi ordinaci, tak jsme ji aspoň stihla😀 jinak pro mě hubená jsi, já na svých 163 měla 71 kg a to už je dost..a to jsem tři zhubla..a pak těhu, tak hubnutí nepokračovala..ale po těhu se do toho dám, chci být pěkná maminka a taky nechci, aby se za mě přítel musel styděl, ikdyž by mi to nikdy nepřiznal...já nepotřebuju, aby mi koukaly kosti, ale chci vypadat normálně..né žádná hubenice, ale prostě abych se dobře cítila, vzala si dvojdílný plavky..prostě tak, jestli mě chápeš..já si kila na cíle nedávám a ani nebudu..hlavně, aby to vypadalo dobře..

eriska
26. led 2010

zuzi, tak to máš hezké kombinace..a tancovala jsi? my teda na klasiku nejsme, ani jeden to moc neumíme, tak to necháváme profíkům, ale na ty moderní písničky tancujeme..jen si nejsem jistá, že to zvládnu..navíc na tomhle plese nikoho neznám, přítel tam zná hafo myslivců a kluků, co s ním kurz dělali a on je na takových akcích rád středem pozornosti a o mně se nezajímá, takže se mi tam až tak moc nechce, ale zase mám o důvod navíc, proč jít ke kadeřníkovi😉

an, a kolik jsi toho kupovala? mně právě maminy říkaly, ať si jednorázových kalhotek moc nekupuju, protože se jednak dají přeprat a jednak, když bych rodila císařem, tak dosahují přesně na jizvu a ta pak o tu síťku drhne a je to strašně nepříjemný..takže já pořídím tak troje, max čtvere a s sebou si vezmu ty babičkovský, který jsou nad pupík a ty jsou prý nejlepší..a co se týče vložek, tak se jim osvěčily alwasky..ale to už docela cenová pálka a četla jsem, že tyhle normální vložky tolik nedýchají, jako ty poporodní..

zuzi82
autor
26. led 2010

Naprosto tě chápu. Taky mi nemusí trčet všude kosti, ale zase nemusím mít všude ty svoje tukové polštáře. Tak uvidíme jak to půjde.
Já bych taky už chtěla vanu, ale ještě si počkám.

zuzi82
autor
26. led 2010

Vynechali jsme polku a valčík, ale jinak jsme si to tanečně rozhodně užili. I když jak jsem psala mě v jednu chvíli už bolelo bříško.
Já si koupím 5 ks těch jednorázových kalhotek na mamitati jsou v balení za 55 Kč. Jen musím vyřešit velikost. a vložky jsem koupila v Tescu ty speciální po porodu, 2 balení. Jedno stálo 30 Kč. Taky jsem četla, že ty běžné nejsou vhodné, protože je v tom igelit a pak se ti špatně hojí rány, protože to nedýchá. Ty porodnické jsou sice strašné, ale co už. Jsou jako takové ty úplně levné obyč. Pamatuju si, že jak jsem ms dostala poprvé ve dvanácti, byla jsem zrovna u babičky a tak jsme jeli do obchodu, taková ta obyčejná vesnická pultovka, tak babi koupila Lydie nebo co a to byl fakt hnus. Tak se na to moc netěším, protože ty porodnické mi to hodně připomínají.

eriska
26. led 2010

Teda, holky, vy už máte zásoby, já jsem s věcmi pro sebe ještě nezačala, nějak se mi v tomhle počasí nikam nechce..ale ty vložky v tescu, to je dobrý nápad, tak tam na ně kouknu..a jaká to je značka,zuzi? normální tesco? já abych věděla, co mám hledat..posledních 5 let používám spíše tampóny a když už náhodou vložky, tak to byla alwaysky nebo ria..nějak je nemám ráda, mám pocit, že jsem v tom akorát zapařená, takže to šestinedělí s nima nějak přetrpím a pak hurá na tampóny..chudáci mimča, v těch plínkách být, a myslím, že je jedno, jestli jsou papírový nebo látkový..na ten zadeček a na léto, tak jim v tom teplo bude stejně

andrea110409
26. led 2010

Kalhotky mám 5 a vložky jedny. Když tak někdo dokoupi. Uvidíme jak budu po porodu vypadat jestli budu hodně krvácet nebo ne. Nerada bych ale řešila kam se špinavýma kalhotkama to raději tyhle vyhodím a bude klid. Jinak ale nemám nic chybí mi nějaké nastícky a mýdlo. Už ale mě to začíná trochu honit protože 30tt je už za dveřmi🙂

zuzi82
autor
26. led 2010

Eri: ty vložky mají mezi těmi kojeneckými potřebami, tak jako třeba kloboučky na kojení, nebo takové ty vatové do podprsenky. Jsou to Tesco vložky. Taky to nesnáším a byla jsem na tampónech. Vložku jsem měla naposledy tak před 12 lety, takže se na to taky vůbec netěším. A ty kalhotky se dají koupit i v lékárně, ale já z mamitati budu ještě kupovat nějaké věci, tak je objednám k tomu.

eriska
26. led 2010

já si právě říkám, kolik těch vložek koupit..zase určo nemá cenu kupovat hodně balíčků, ale nerada bych, abych pak volala příteli, aby mi další dovezl..to jich radši budu mít víc a každou chvílí je měnit..Zuzi a ty dvě balení, to už je konečná? nebo dokoupíš ještě nějaké? já si říkám, že dvě balení je málo..ale asi je to tím, že mi obě tety říkaly, že ty první dny dost krvácely (což je určo individuální) a že se "obalily" třeba dvěma vložkama za sebou..ono takhle je to těžký odhadnout, no...holky a ještě jsem četla, že je dobrý nafukovací kruh na sezení..budete pořizovat?

zuzi82
autor
26. led 2010

Já mám zatím dvě balení, která jsou doporučená do porodky. Bavila jsem se s mamkou a ta mi říkala, že krvácela jen krátce, takže hodně doufám, že to tak budu mít taky. Tchýně se ale naopak čistila celé šestinedělí. Věřím, že do porodky mi ty dva balíky budou stačit a když budu potřebovat potom další, tak se cestou z porodky do Tesca stavím a dokoupím.
Na kruzu jsme kruh taky řešily a jedna mamča tam říkala, že její sestra si nemohla vynachválit takový ten polštářek do auta, co je jako podkova, že to je lepší než kruh. Prostředek to taky nemá ale ve předu to není spojené, tak ti to nezvedá nohy tak do výšky jako kruh, když si na něho sedneš. Určitě něco z toho koupím. Myslím, že je to velká pomoc, když alespoň na něco můžeš sednout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru