Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
27. led 2010

veri, gratuluju k dobrým výsledkům🙂 taky budu kupovat plínky až podle toho, které budou vyhovovat..já právě moc chváli na huggies neslyšela, prý dost protékají, ale ono, jestli v tom mimčo člověk nechá dost dlouho, tak prosáknout každý..a já se bojím, že bude mít po mně exém, takže radši teď ty pampers a pak se uvidí, co mu bude vyhovovat..

craw, ale je dobře, že má práci, aspoň budete mít nějaké korunky navíc a ty se vždycky hodí..a kde bude pracovat? a jakou má pracovní dobu? že byste spolu mohli jít na ten kurz 3.2. to je od 4, tak třeba by to stihnul..však já ti kdyžtak poreferuju, jak to tady na mně v nemocnici působilo..ale tak jako tak, tam rodit půjdeme..bydlíme u sportovní haly, nad námkem, takže do porodky to máme autem tak tři, čtyři minutky, takže pojedeme tam..pokud bude vše v pořádku a na termín, jak by to bylo do 36.tt, tak jsem rozhodnutá jet do HK..a ty už máš ten kurz v litomyšli zaplacený? no, chtěla bych tam kouknout po hrazdičce na hraní, tu tam prý mají kolem 300 a i po tom lehátku a po kočárku, ale na účtě mám 300 a v peněžence posledních 250 na tu fotečku, takže se moc nevytáhnu..nevím, jak bude utz probíhat, ale mně už minule dělal 2D, takže teď asi taky 2D a podle mě změří jen to, co potřebujou vědět a bude konec..když jsem tam byla a nedělal to dvd, tak to bylo během 10,15 minutek hotové..ale já bych chtěla 3D fotečku, tak doufám, že mrňousek bude právě spinkat, protože jinak se mu to nelíbí a dává si ručičky před obličej..

zuzi82
autor
27. led 2010

veri: i já se pridávám ke gratulacím.
Eri: zítra se po utz určitě ozvi a hned dej fotečku do albíčka. Trochu ti závidím, že už jdeš. To my nejsme ještě ani objednaní.
Jak teď vůbec chodíte do poradny? V mé chytré knížce se píše, že zhruba od 28 tt by se mělo začít chodit už jednou za čtrnáct dní. To už budu teď u doktorů asi pořád. Když si k tomu přidám ty kontrolní utz žil, tak budu víc v čekárnách a ordinacích než doma 😀 Ale zase je šance, že mimíska uvidím častěji.
Já pořád řeším porodnici. Po těch těhu kurzech se více přikláním k Ostravě - Vítkovicím než k F-M. PA rodila i tam i tam a říká, že ve Vítkovicích je lepší přístup. Jen mají často stop stav, tak se trochu bojím, aby mi to vyšlo. Asi tam půjdu na předporodní kurz. Dávají razítko do průkajdy, a když pak přijedu a oni najdou razítko, tak mám větší šanci, že mě vezmou. Prý se tak chrání před nepřizpůsobivou menšinou. Je taky možnost zaplatit si VIP kartu a pak mám příjem jistý, ale to stojí 2500 a to mi připadá fakt hodně. Ten kurz je jen za 500, tak to asi objetuju. Je výhoda, že mají pokoje po dvou a pokud tam je i nějaká tmavší rodička, tak jsou na pokoji vždy dvě tmavší spolu. Šance, že bych ji chytla je prý velmi malá. Prostě to nedělají. Toho se manža trochu bojí, hlavně těch návštěv jejich mnoha početných rodin. 😀

crawler
27. led 2010

eri: primář mi napsal, že mám přijet a zaplatím kurz až na místě...tak to přeju, aby prďous spinkal a budeme se těšit na fotečku v tvém albu🙂)) Natupuje do firmy SIAG u vás v CR jako zástupce vedoucího úseku kvality (Luky v pardubkách vystuoval na Ing.kvality, takže je to práce přesně v jeho oboru 🙂)...No právě že dělá do 15.30, ale počítám, že teď ze začátku než se zaběhne tam bude přes časy...Počítám, že budeš muset poreferovat a já zase dám vědět, jak v litomce, ale myslím, že to bude všechno dost podobné, ale v litomce bude i část přednášky právě o porodu do vody a to si nesmím nechat ujít - abych věděla ty podmínky a tak...

zuzi: no já taky čekám, zda začnu chodit už po 14 dnech...jdu příští středu na KO, tak uvidím, kdy mi napíše další kontrolu...takhle co píšeš bych se teda taky přikláněla k Vítkovicím, ale uvidíš no...pročítala sis diskuze tady na MK na kterou pějí větší chválu?

jo a eri: zapoměla jsem ti pochválit bříško - je super!🙂)) jo a u jedné fotky píšeš o striích, ale není ńic vidět, takže žádný smutky😀DD

zuzi82
autor
27. led 2010

Craw: právě, že tady jsem diskuze četla a chválí obě, ale v těch Vítkách to prý je spíš o tom, že jsem tam jako klientka, než jako pacoš. Taky tam jsou prý velmi ochotné mladé PA. Čtou porodní plány a snaží se vyjít vstříc. Někde na netu jsem našla, že ve F-M se před porodem nedívají ani do průkajdy a to já sebou budu mít ještě pokyny z hematologie ohledně injekcí, bandáže nohou a léků na ředění krve po porodu v šestinedělí, tak bych byla ráda, kdyby tomu na příjmu trochu věnovali pozornost.
Jinak gratuluji manžovi k nové práci. Tak to vypadá už s tím platem a mateřskou trochu růžověji, že? Třeba nakonec ještě dokoupíš nějaké ty zbytečnosti, které sis teď odpustila.

crawler
27. led 2010

zuzi: tak po tom, co píšeš bych si vybrala jedině Vítkovice - už jenom skrze to, že máš "vyšší rizika" a pokud se F-M sotva kouknou do průkajdy - no nee - ale uvidíš, zvažte to s manžou, napište si + a - a uvidíte co vyhraje 🙂) jinak děkujeme za gratulace - jojo, hned to vypadá růžověji - zrovna jsem si přihodila na aukru na šátek na nošení dětí - sice ještě nebyla první výplata a já už utrácím 😀

eriska
28. led 2010

Dobré ranko, těhulky,
určo se hned po utz ozvu, ale jestli bude fotečka, to nevím, náš prcek na focení holt není..ikdyž včera jsem ho uplácela vepřovou panenkou na šalvěji (craw, zámecká, no🙂), tak doufám, že se vyfotit nechá..od rána je v bříšku klid jako vždycky, tak snad mu to vydrží..ale ty silnice ☹ ségra mi nechala auto se zimáky, ale jak tak koukám u nás na parkoviště, tak budu ráda, jestli vůbec vyjede 😖
craw, oni ty mršky fialkový vidět jsou, ale jsou zatím malé a krátké..ale včera jsem koukala s mamkou na top star a na belohorcovou a taky je měla, tak jsem měla takový dobrý pocit, že ona, krásně hubená se jim taky nevyhnula..ale přítel to bere v pohodě, teda, on by si jich ani nevšimnul, kdybych mu je neukázala a nepoztěžovala si
zuzi, sice ani o jedné nemocnici nic nevím, ale asi bych se tam zkusila jet podívat a on ten přístup už uvidíš..a když tam pořádají i ten předporodní kurz a je za 500, tak jak píšeš, taky bych ho zkusila..na druhou stranu si říkám, když tam pojedeš rodit a už to fakt bude, tak tě přece nemůžou poslat pryč,ne? Jinak já co jsem si četla o té své a co mi říkaly i maminy, tak je to holt dost individuální, některá je strašně spokojená, jiná není, jiná je tak napůl..takže ono si ten obrázek budeme muset udělat samy

zuzi82
autor
28. led 2010

Dobré ráno,
Eri: hlavně jeď opatrně. V kolik tam máte být? Jsem více méně rozhodnutá jít do těch Vítkovic, ale ještě se určitě půjdeme do obou porodnic podívat a uvidíme. Výhoda Vítkovic je také v tom, že tam mají i inkubátory a neonatologickou péči, takže pokud by miminko mělo po narození nějaké problémy, tak ve Vítkovicích má asi větší šanci než v tom Frýdku.

eriska
28. led 2010

Zuzi, tak to bych se asi ani nerozmýšlela..jak tam mají neonatologickou péči, tak to je super..u nás bohužel není a nemají ani inkubátor, ale co se dá dělat, když se mimču bude chtít dřív, tak stejně sem do nemocnice nepojedeme..máme tam být na 12, což mně přijde strašně daleko..já pojedu jen kilásek, naberu přítele v práci a bude řídit on..já v tomhle počasí nerada řídím..a jemu to nevadí, ba naopak, baví ho a má za sebou několik škol smyku, takže se s ním nebojím..

zuzi82
autor
28. led 2010

Dvanáct je za chvilku. To už vydržíš, ale chápu tě. Včera, jak jsem si volala k té doktorce, tak jsem řekla že zavolám o půl desáté a odrána jsem měla tokové to šimrání v žaludku a nemohla se dočkat, až s ní budu mluvit

zuzi82
autor
28. led 2010

Kdepak dneska všechny jste? Snad vás nezavál vítr.
Já si právě objednala postýlku i cestovní postýlku a peřinku do kočárku, tak se na to moc těším.

t.kosticka
28. led 2010

Ahoj Zuzi, mám hodně práce, jen jsem sem tak mrkla a nedá mi to tě tu nechat samotnou!

t.kosticka
28. led 2010

Mě málem vítrz zavál...Moje mamka, která jela hodinu přede mnou, uvízla na trase na 4,5 hodiny...volala, ať řeknu řidiči, ať to vezme jinudy a tím jsme zachránila celý náš autobus, že jsme taky nikde neuvízli... 🙄 no děsný, už na to dojíždění nemám sílu...zítra si beru dovolenou, musím si po tom týdnu plném hrůzy odpočinout...

janinka22
28. led 2010

ahoj holky, tak testy na cukrovku už mám taky za sebou 🙂 nebylo to nakonec tak hrozný jak jsem čekala 😎 voda se vypít dala, odběry - 2 byli úplně v pohodě za chviličku,jen ten třetí se povedl až na druhý pokus a krev pak nějak tekla..a taky víc bolel,bude tam asi modřinka.. jinak zle mi naštěstí nebylo,takže pohoda.. asi ještě dnes tam zajedem pro výsledky,tak jsem zvědavá. Při odchodu jsem se za "odměnu" hned nacpala dvěma koblihama 😀 Tak teď to ještě překousat do pěti v práci...

t.kosticka
28. led 2010

ono, asi jak to prostě ten den sedne... 😒
tak pak nezapomeň napsat, jak to dopadlo...
Já jdu na ty testy 10.2. a beru si volno celý den...

crawler
28. led 2010

ahoj holky🙂

tady chumelí a chumelí🙂

eri: dávejte na sebe pozor a užijte si to - já na ten ve 30.tt bdu muset jít bohužel sama, ale manža mě doprovázel od 10.tt, tak si nemám na co stěžovat...🙂 těšíme se na fotečku, tak ať prcek nezlobí !😀
jinak my jsme byli pod zámkem na večeři v úterý a můžu Ti říct, že jsem snědla skoro všechno - mimísek evidentně žaludek neutiskuje, páč to bylo 200g masa + 120g kroket + kupa zeleniny + tatarka...Mega jsme si to užili - vaří tam fakt parádně. A pokud bude váš prďous hodnej, tak by si zasloužil taky odměnu😀

jo jinak, já zatím žádné strie, ale dost mi prosvítají žíly na bocích a na prsou...vám taky? jako by vylezly pod kůži

janinko: šikulka, že jsi to dobře zvládla, tak ještě aby výsledky byly ok a máš zase o starost míň🙂

kostičko: no fakt vám to nezávidím - já se kouknu z okna a jsem ráda, že jsem doma v teple...ale příští týden budu dojíždět pořád do pardubic kvůli škole, do svitav kvůli mudrům a do litomyšle na kurz, takže to bude pekelně náročný týden a doufám, že se počasí umoudří, aby neměly vlaky moc velký zpoždění :-/

janinka22
28. led 2010

Tery,podle mě taky určitě záleží na tom jak kdo rád sladký jak už jsme tu psaly... já sladký ráda, takže to šlo. Mě se kvůli tomu právě nechtělo brát dovolenou..a navíc se cítím v pohodě,takže to v práci vydržím

zuzi82
autor
28. led 2010

No sláva!
Teri: jsi šikovná holka, zachránit tolik lidí před pozdním příchodem do práce 😉
Jani: Hlavně aby to dobře dopadlo. Výsledky určitě napiš. Já jdu na cukrovku příští týden ve čtvrtek. Moc se netěším na to vstávání. Pak hned v pátek letím do poradny a odpoledne bych chtěla s kolegyňkama z práce na kávičku, tak uvidíme jak to dopadne.
Právě mi přišel kolotoč nad postýlku a je fakt krásný. Já už se táááááááák těším, až ho budeme pouštět. 😅

t.kosticka
28. led 2010

Jéé, eriska jde na velký ultrazvuk 😉
craw, já mám taky vidět žíly na bocích a po stranách na břiše a na prsou úplně nejvíc...
jani, tak to já jsem taky úplně v poho 😀 sladký je teď moje nejoblíbenejší
zuzi, viď!! Ani mi nikdo nepoděkoval ☹
kolotoč?! Holky, tady se vždycky něco od vás dozvím, co do tý chvíle vůbec ani neuvažuju, že bych koupila...minule, jak jste tady řešily ty šátky a klokanky...to mě absolutně nachávalo chladnou, vůbec mě nenapadlo, že bych si to pořídila, pak jste to tady začaly řešit a já nad tím začala uvažovat,.... že je to vlastně strašně praktický, máš volné ruce a ještě je miminko blízko tebe a jste spokojení oba...
To samý ten teď kolotoč... to stačí jen nadhodit a já abych náhodou o něco nepřišla.... 😉

mandragora10
28. led 2010

ahoj holky,

tak mi to takz neda a zaskocila jsem si za vami od prace. Dneska je ji nejak moc. Tady v Praze chumelilo jen v noci, byl docela vichr, spatne se mi spalo, ale behem dne vubec nechumeli a je i docela pekne - pod mraky prosvita slunicko.
Jani, to je fajn, ze jsi tu cukrovku takhle zvladla, verim, ze vysledkz dopadnou dobre.
Myslim na Erisku, jsem zvedava, jake bude mit zpravicky z ultrazvuku a jestli se jim dneska ten chlapecek konecne pekne natoci a prinese si i fotku.
Zuzi, pekne vsechno nafot, at vime, jak se ti vybavicka rysuje.
Mne pred chvilkou psla pritel, ze nam konecne dorazila komoda na obleceni a veci pro mimco, tak ji o vikendu slozime a konecne se budu moct pustit do prerovnavani oblecku a delani seznamu, co mame a co jeste musime dokoupit.
Holky, budete porizovat kojici polstar? A jestli ano - s kulickama nebo molitanovy? Kazdy na to ma jiny nazor, tak se nejak nemuzu rozhodnout.
Jo a taky jsem uz nase miminko zapsala k pani doktorce - az budu na MD, tak s to tam jeste zaskocim osobne prohlidnout, ale dle telefonu jsou moc mile jak pani doktorka, tak sestricka. Trosku jsem se bala, ze v Praze to bude problem sehnat doktora, co jeste bere pacienty, tak jsem rada, ze hned prvni tip na doktorku dopadl.

t.kosticka
28. led 2010

man, já kojící polšťář budu pořizovat určitě...dokonce ho vybírám dost pečlivě. Zatím to vypadá na kuličky, ale chystám se zajít do kamenného obchodu a prostě to vyzkouším, co je mi víc příjemné...

To už se tak brzy zapisují děti k doktorce?!...Vlastně v Praze je to asi síla sehnat volného doktora...to je to samý jak s porodnicí, že?!

Naše malá půjde k doktorce u nás na vesnici k jediné, ke které jsem chodila i já 😉

t.kosticka
28. led 2010

dokonce i uvažuju nad tímhle, ale je moc drahý...http://www.mybrestfriend.cz/My_Brest_Friend/koj...

t.kosticka
28. led 2010

ale ten není s kuličkama, je pevný a tvrdý

janinka22
28. led 2010

craw,mě taky víc teď prosvítají žílý.. to je asi změnou krevního oběhu ne?

zuzi,jasně výsledky pak napíšu.. snad budou ok 🙂

Tery,nic si z toho nedělej,lidi jsou nevděčníci 😎

Já kolotoč chci taky určo nějaký pořídit..vybraný ale ještě nemám.
Tady v Brně dopoledne ještě občas sněžilo,ale teď už svítí hezky sluníčko,jen ať je hezky,přes noc zas napadlo aspoň tak 5 cm sněhu... jsem zvědavá jak dlouho se to pak bude rozpouštět..

Man,já už mám kojící polštář doma,už jsem tu o něm i psala..hele ale co má vevnitř ani nevím,ovšem kuličky to nejsou.. 😅 takže asi ten molitan.. To máš štěstí,že jsi našla dobrou paní doktorku,já jsem zvědavá jak pořídím u nás s pediatrem..snad tam taky máme nějakou příjemnou a hodnou dr. ..až budu doma,tak teprve budu tyhle věci zajišťovat

janinka22
28. led 2010

Tery,tak tenhle polštář vidím prvně.. Jo na dětskou dr. máš čas,ale pediatra bys měla vyhledat a nahlásit se tam ještě před porodem..a vhodnýho nemusíš najít taky hned že.. 🙂

t.kosticka
28. led 2010

U mě je to jednoduchý, já s malou nebudu jezdit někam jinam. Na co? Naše dětská doktorka, co máme ve vElké Dobré je hodná a milá...myslím, že i svědomitá. A mám jí 3 minuty od baráku. Není co řešit?!

Jdu papat. Dobrou chuť všem,c o ještě nejedly!!!

evuss
28. led 2010

Ahoj holky, tak jsem vás přišla taky pozdravit 🙂

Já kojící polštář zatím pořizovat nebudu. Buď něco spíchnu až budu doma nebo zaúkoluju ségru, bude to mít přecejen dřív 😅 A náplň koupím kuličkovou.

Jinak to mám jako Teri, taky mě některý věci nechávají chladnou a když o nich tady tak čtu tak se mi to rozleží v hlavě (viz. monitor a klokanka) 😀

Kolotoč nad postýlku taky máme jeden poděděnej hrací, ale ta melodie teda nic moc, asi to bude mít mímo puštěný, když bude "samo" 😀 Jinak se taky chystám jeden vyrobit, tak su zvědavá co z něj nakonec vyleze 😀

Já se chystám k dr. zajít až v tom březnu až budu doma, doufám, že nás vezme.

janinka22
28. led 2010

Tery,však to je nejlepší mít dětskou dr. tak blízko 😉 a když ji znáš a víš že je v pohodě,tak přesně jak píšeš není co řešit. Dobrou chuť!! Já snědla už dvě bagetky se sýrem 🙂

zuzi82
autor
28. led 2010

Tak jsem do albíka přidala kolotoč. Je to taková klasika, ale ti meďánci jsou i naživo opravdu krásní. Postýlku tam mám už delší dobu. Je to ta stejná, co má Janinka jen v jiné barvě.
Já budu dětskou doktorku v nejbližších dnech taky domlouvat. Bude ze sousedního městečka, ta co je tady ve vesnici prý není moc dobrá, takže budeme tak asi 5 minut dojíždět, ale to se myslím dá.

verisek
28. led 2010

ahoj holky, tak ja vubec nemam tuseni kde budu shanet detskyho doktora.. bydlim v masarykove ctvti, tady je uplny prd, vubec nevim koho se zeptat nebo kam zajit, ani zadnou detskou doktorku nemam.. vy jste hledaly jak doktory?

mandragora10
28. led 2010

Zuzi, kolotoc je moc pekny 🙂
Veri, ja to mela stejne, do Strasnic jsem se rpistehovala nedavno, zadne zname s detma tam nemam, takze jsem hledala na internetu....detsky lekar pro Prahu 10....podivala jsem se na mapu, kteri jsou nam nejbliz, ty jsme si jeste proverila na www.znamylekar.cz a vybrala jsem si 3, co se mi nejvic libili. Pak jsem zacala obvolavat a hned prvni nas vzala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru