Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
3. únor 2010

Tak nám dorazila cestovní postýlka. Teda složit to bylo umění. Přišla s polským návodem, kde se musí obrázek chvíli luštit, než přijdete na to, co na něm vlastně je.

ivet6
3. únor 2010

veri: my máme 3 ks, nemohla sem se rozhodnout, všecky byly krásný 😉, sice sem původně chtěla dvoje, ale myslim, že to užijem - vždyť na dýlku to může mít klído do 6-ti let 😉

andrea110409
3. únor 2010

Verisek:povlečení mám zatím jedno ale plánuju že ještě jedno ušiju. Budu 8 týdnu doma a tak to snad stihnu🙂 stejně plánuju i ušít hrací deku.

katy007
3. únor 2010

Veri: já mám 2 ks na střídačku a 3 ks prostěradled. MYslím, že to bude stačit.

crawler
3. únor 2010

ahojky holky🙂

tak v poradně ok - děloha je za měsíc o 4cm výš - celkem už 24cm, čípek ideál...jen ta váha mě s... 😅 Teda přibírám normálně, jak píšou tabulky, ale už je to na mě moc...vždyť některý přiberou 5kg a mimi mají s krásnou váhou...tak mě štve, že nás méně šťastné akorát o to víc bolí nohy, záda a celkově jsme nepohyblivé velryby ☹ Teda já se tak cítím - nevím, jak vy 🙂

k drogerii: mě už chybí jen něco na ty bradavky. na zadeček jsem koupila modrou indulonu a na tělíčko olejíček aviril...k tomu lihu na pupík- je to nějaký extra líh?

tampony do podprdy jsem koupila jednorázové v tescu - značka mami care nebo tak nějak...30ks/55kč

prostěradlo vůbec žádný kupovat nebudu - máme doma haldu těch obyč, tak prostě přeložím na čtyřikrát a je to...

a k těm bradavkám - četla jsem, že je výborné s nima cvičit - myslím teda s těma vpáčenýma nebo plochýma - a to jednoduše tak, že je chytíte a povytahujete - prý si na to "zvyknou" a účel to splní jako formovače - nevím - mám to vyčtené - nechci vám věšet bulíky na nos...

zuzi82
autor
3. únor 2010

Já budu kupovat 3 ks povlečení, ať při nějaké nehodě nemusím hned prát a prostěradla mám čtyři

mandragora10
3. únor 2010

Ahoj holky,

2 dny jsem ted mela fofr v praci, tak vas sice prubezne ctu, ale nestiham se vyjadrovat 🙂
Zuzi, s tou cestovni postylkou - my o vikendu resili uplne totez, taky polsky navod, slozit to slo spatne, rozlozit jeste hur a kdyz jsme to davali do fusaku, tak se nam rozbil zip 🙂
Jinak povleceni mam dvoje a 3x prosteradlo.

Craw, to je fajn, ze kontrola je v poradku. Z vahy si nic nedelej 🙂

Jinak z kosmetiky a lekarnovych veci toho jeste moc nemam, mam vlozky do podprsenky a vlozky po porodu, kalciovou masticku pouzivam sama, takze tu mam doma porad, na bradavky jsem nekde vycetla, ze je dobra masticka z DM drogerie....byla celkem levna, tak jsem ji vzala.
A zbytek budu resit az behem brezna.

Zitra nam ma dorazit postylka, tak se tesim, ze ji o vikendu postavime a bude to prvni ihned viditelna vec v byte (krom meho bricha), ktera bude avizovat prichod miminka. Jinak mame jeste vsechno poschovavane nebo u pribuznych.

Bradavky nastesti resit vubec nemusim, prsa mam mega a bradavky taky 🙂 Tak jeste aby mimcu chutnalo. 🙂

zuzi82
autor
3. únor 2010

Craw: z váhy si nic nedělej. Když čtu některé ty anketní diskuze, tak jsem ráda, že mám těch svých 8 kg, protože ty maminy s 30 kg nahoře, to by mě asi kleplo
Man: My jí ještě nerozložili, zatím se kochám. Ale tipuji, že rozložit půjde dobře. My při skládání měli právě problém, že se nám pořád rozkládala. Tak uvidíme.

crawler
3. únor 2010

man: já teda prsa mega nemám, ale bradavky joo 😀 tak snad bude prckům chutnat 🙂

rozlezly se vám dvorce víc do stran? mě jo a mám je takový vystouplý:-/ ale mlezivo teď už asi 3 týdny nikde, tak nevím... 😖

zuzi: já mám podle své váhy taky 8kg, ale podle té digitální v ordinaci už 10kg (včetně x vrstev oblečení teda) - no ale to břicho vypadá, že už jsem před porodem ne?🙂 dneska jsem málem nevylezla do vlaku, páč zastavil mimo peron a já jen tak tak zvedla tu nohu tak vysoko 😅 ... nechápu, kde třeba janinka má těch 7kg - není to na ní vůbec vidět a to samé Man a další šťastné 😀DD

t.kosticka
3. únor 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím po dlouhé době...nemá cenu reagovat zpětně na vaše příspěvky, tak se uchytím u toho posledního rozebíraného...

já, milé dámy, mám už ve 24tt nahoře 12 kilo !!! Tak buďte všechny v klidu! 😖

mandragora10
3. únor 2010

Na kila jsme na tom stejne, taky uz mam 7.5-8 kg nahore a pritom bricho neni nijak velky, boky porad stejne, jen prsa obri...apson o 3 cisla vetsi. Tak nevim, kde ta kila mam po tele schovany 🙂

Dvorce mam taky takovy rozlezly...moc se mi to nelibi, ale co nadelam...mlezivo jsem jeste nevidela, tak snad mlicko bude...byla by to skoda mit o 3 cisla vetsi prsa a zadny mlicko ☹

Zuzi, k te postylce, nam nesly vytahnou bocni strany, pak jsme to nejak zacvakli, kochali se a pak to neslo vycvaknout 🙂 tak snad budete sikovnejsi 🙂

crawler
3. únor 2010

Tery: máš hodně práce? no jo, taky patříš mezi ty míň šťastné - teda nevím, jak na tom jsi s bolestma zad a pohyblivostí, ale myslím si, že líp jak já na tom asi nebudeš...no co naděláme, viď? 😝

občas si čtu v diskuzi Priberanie v tehotenstvi a tam nedavno psala holčina, která prvně zhubla 5kg zvracením a pak 27kg přibrala a to že jedla normálně, ale byla trochu zavodněná - pak porod -15kg, během 5 měsíců - dalších 10kg...takže si musíme říkat, že když to šlo jí, tak nám taky a myslím, že na těch 27 se už nedoškrábem😀

man: já mlezivo viděla, když jsem si prsa masírovala - začalo mi malinko vytíkat a pak jednou v noci jsem měla flek na noční košili, ale jinak taky nic...ale myslím, že prsa ti evidentně pracujou (ten růst a dvorce), takže to jistě znamená, že se připravujou, takže neboj 😀

t.kosticka
3. únor 2010

craw, mám, bohužel... a ještě jsme se rozhodla, že asi kvůli věčně kolabující dopravě do práce asi půjdu marodit měsíc před mateřskou, vykašlu se na práci... 😀 klid a pohoda je důležitější než denodenní stresování, jak a jak dlouho se budu doparvovat do práce a z práce...

a más pravdu, záda mě bolej ukrutně, večer skoro nemůžu kolikrát sedět u televize, neumím si představit, že to bude ještě horší a to bude!!! 😉

jo jo, taky tam někdy nahlídnu, abych se uklidnila 😀 docela mě vždycky právě znervozní ty příspěvky o 4kilech nahoře atd...

no já, nevím, já mám docela slušně na 25 kg nakročíno, koukala jsme mojí mámě do těhu průkazky a ve stejném týdnu měla jen o 2kg víc a její výsledný stav byl 25kg nahoře, u druhého těhu 30kg nahoře...jen teď nevím, jestli u mě nabrala těch 30g nebo 25 kg...

craw i man: já mám taky mlezivo, denně mám bílý fleky na podprdě...a po koupání mi to skoro bych řekla až teče...

musím končit..moc dlouho jsme tu nepobyla...zítra to napravím!. Mějte se! pa pa holky

crawler
3. únor 2010

Tery: tak tak - radši "marodění" s méně penězma ale být v klidu doma, než se stresovat a mít plat...Já to dojíždění znám - v pondělí jsem byla celý den pryč (od 8 do 18) a to jen kvůli tomu, že měly vlaky zpoždění, všude plno navztekanejch lidí a zima a atd...dnes to samé a zítra mě cesta opět bohužel čeká 😝 už začínám být na čd docela vysazená, i když vím, že za kalamitní stav kvůli sněžení nemůžou...

a k tý váze - a jak to Tery dala tvá mamka dolů? tohle se taky dědí...moje mamka dala při prvním 26kg, ale já snad už nee, ale abych se nedivila 😝
a ty máš mleziva až tolik? týjo, tak to bude mlíčka 😀DD

eriska: Doufám, že jsi stihla ten kurz a netrpělivě čekám na novinky 😀DD jo a včera jsem si k tomu svýmu cestování taky koupila to miminko a je to fakt moc fajn časopis, takže díky za tip🙂

andrea110409
3. únor 2010

Ahoj holky řiká vám něco hormon clostilbegyt?
Teď ho dostala moje známá na podporu otěhotnění.

miselaniki
3. únor 2010

ahoj holky,
andy já jsem ho brala co potřebuješ vědět?

janinka22
4. únor 2010

Dobré ránko,holky.
Craw,no taky moc nevím kde těch 7 kilo mám..
Man,to je jasný,ty je máš v prsách,ale mě se zas tak prsa nezvětšily,tak nevím..ale bříško už mi roste - dala jsem do albíčka fotku ze včerejška..
Jo a taky jsem tam dala fotku kočárku - konečně 🙂 fotky jsou tentokrát z mobilu,tak kvalita nic extra..
Mě se myslím dvorce nezměnili a mlezivo jsem zatím "nepotkala" tak nevím..nebo to může téct aniž bych to poznala? Jako že se to vsákne do podprdy? Já nevím... 😅

mandragora10
4. únor 2010

Dobre ranko 🙂

Janinko, moc hezky kocarek jste vybrali, pekne barvicky, moc se mi libi. Brisko mas porad malinkate, ale uz vypada tehotne 🙂 S temi kily jsme na tom podobne, hold se rika, zze kdo byl pred tehotenstvim hubenejsi, tak se jeste obaluje podkoznim tukem, aby mimco bylo chranene, tak je to asi nas pripad. Jinak si to taky neumim predstavit, kde jsou ta kila schovana.. Kazdy, kdo vidi moje bricho, mi hada tak 3, max 4 kg nahore a ja mam 8. No je to zvlastni 😉
Mlezivo taky vubec nemam, ale spoleham na to, ze se tvorba mlicka proste rozbehne az po porodu.
Jinak dneska jsem mela poprve sen o tom, jak uz se chystam na porod. Bylo to v takove sci-fi porodnici, vsechny zenske kolem me mely odrodino do hodiny, jen mne se to v te porodnici nejak zastavilo, tak jsem tam stravila asi 3 dny dny, zavirali me do ruznych tlakovych komor, davali ruzne leky, ale porod ne a ne prijit....a pak jsem se radeji vzbudila 🙂

andrea110409
4. únor 2010

Mis: chtěla bych vědět jestli to funguje, jak to funguje a jestli je to nějakej driak

janinka22
4. únor 2010

man, máš pravdu, většinou to tak je, že kdo je štíhlejší před těhu,tak to na něm tak vidět není,moje švagrová to měla stejně a teď při druhým těhu už to na ní bylo vidět dřív a víc.. ale buďme rády,že se aspoň nebudeme dlouho tahat s velkým bříškem 🙂
S tím mlezivem mě to vůbec netrápí,jsem spíš ráda,snad všechno funguje jak má.. já nesnáším když ze mě někde něco teče a jsem z toho špinavá 😀 takže klidně ať teče až bude mimi na světě 😎
Teda řeknu ti - ty máš ale sny 😀 aspoň že si se z toho probudila 🙂

andrea110409
4. únor 2010

Jani:koukám že zelená barva vede🙂 Já jsem oní taky ještě přesvědčena a myslím že už to měnit nebudu. Jen jsem tak přemýšlela že s hlubokým kočárem se v zimě moc nenajezdim a když vidím jak už maminy tlačí ty sportaky tou horou sněhu co tu je tak mě mrazí. Dneska mě taky postihl nějaký splin a děsně se bojím aby jsme tehu dotáhli v pořádku až do konce. Snad mě to ale brzo přejde.

miselaniki
4. únor 2010

ahoj holky,
janinko: moc hezký kočárek, barvičky super
man: no ty máš tedy sny, já jsem měla divoké dny tak do půlky těhu, teď tedy nemůžu vůbec večer usnout
andy: clostilbegyt je lék, který se bere na zlepšení funkce vaječníků, tedy aby se tvořila vajíčka. Bere se většinou 5-9 den cyklu a pak se dělá UTZ jestli se vytvořilo vajíčko jedno nebo víc. Celkem častý lék třeba u inseminace. Jelikož se bere jenom 5 dní dá se to vydržet i když občas jsou z toho cysty. Záleží na tom jaké má dávkování a hlavně každý reaguje na léky jinak, rozhodně jsem brala i horší třeba v injekční podobě. Takže uvidí sama, můžou být bolest hlavy, návaly, bolesti břicha a zvýšení váhy. Ona chodí na umělé oplodnění?

Holky tak já mám prsa tak o 2 čísla větší, dvorce zvětšené, ale mlezivo zatím nemám, ale doufám, že mlíčka budeme mít dost. Nahoru mám tak 6 kilo za posledních 14 dní se mi ta váha nějak rozjela, připadám si jak hroch🙂. Já jsem večra objednala plno věcí na mmb tak pak napíšu až dorazí, už se moc těším.

ivet6
4. únor 2010

man: super sen 😀, já zase pořád jak koukám na e-shopy a na aukce, tak se mi celý noci zdá, jak něco někde handluju 😀 kupuju a prodávám 😀 a už mě to začíná nebavit 😀
jani: krásnej kočík, fakt skvělá kombinace 😉
Jinak prsa se mi zvětšily jen trošku, takže jsou mi úplně normoš starý práskačky, akorát taky nevím, jak se odhadne koupě velikosti kojící podprsenky, když nevím, co s prsama udělá porod 😲 - levný kojící podprdy mají v obchůdkách Tchibo - 299,- a teď tam měli akci 199,- A ženy to tam braly, tak asi jsou dobrý 😉
Měřila sem si obvod bříška - večer 95 cm 😲 + přihodila do alba 😉

janinka22
4. únor 2010

ivi,pěkný bříško,přijde mi že se ti ale od toho 17+0tt nezvětšilo.. 🙂 já taky nevím kdy koupit kojící podprdy a jakou velikost,protože kdoví jaký budou prsa po porodu... 😒

ivet6
4. únor 2010

jani: no já na tý fotce taky koukala, že to nevypadá, že by se moc zvětšilo...ale pocitově jo 😉 , nebo trochu změnilo tvar, jakoby se víc vyplnilo .... no ještě si ho nechám vyfotit večer přítelem, jestli je to taky odvislé od denní doby 😀
na ty podprdy sem taky četla jinou diskuzi a jedna holčina tam psala, že čekala až po porodu, že si koupí kojící podprdu, aby si koupila vhodnou velikost a pak zjistila, že jí vůbec nepotřebuje, že prostě nosí sportovní a vůbec jí to v kojení neruší ... 😉 Tak nevím, co s tím 😉

andrea110409
4. únor 2010

Mis: děkuju za upřesnění, zatím na umělý nechodí. Podle vyšetření ji nic není a partnerovi taky ne ale už 2 roky se jim to nedaří. Tak tohle je podpůrné řešení.

t.kosticka
4. únor 2010

Tak jsem tady.
Zdravím!!!

ještě ke včerejšku:
craw - tak tak, včera večer jsme to počítala a i tak budu mít marodní docela slušnou...tak není co řešit a při příští poradně to oznámím na gyndě...
moje máma je docela při těle i před těhu...ale dolů ty kila navíc dolů tak nějak dala...Ona začínala na nějakých 75kg a nabrala to na těch 100kg...

ono má vliv mlezivo teď na množství mléka potom?

A k dnešku:
Jani - moc hezký kočár a Tobě, maminko to Moc sluší!!! Docela Ti závidím tu štíhlost. Fakt 😉
Ivet - Tobě to taky sluší a mátě obě moc hezký bříška. Opravdu.
Andy - to musí být pro Tvé známé asi stresující, že jim to nejde...2 roky, to už je docela dost...tak držím pěsti, ať jim to vyjde.

t.kosticka
4. únor 2010

jo a přidávám se ke skupině bolavých "pipi" kostí... jak to nazvala (myslím) katy... 😀
Bolí mě stydké kostí jako blázen, zejména, jak vstanu ze židle a než se rozejdu a při vstávání ráno z postele...tak snad je všechno v pořádku...
četla jsme si, že craw to vysvětlovala, že je to tím, že se roztahuje pánev jako důkaz přípravy na porod...Doufám, že je to tak!!! 😅

janinka22
4. únor 2010

ivi, podle mě to závisí na tom jestli se fotíš ráno nebo večer - já teda aspoň mám ráno menší bříško než večer.. tak jestli jsi tu fotku předtím dělala večer a teď tu novou ráno,tak to asi odpovídá 😀
Já si taky říkala,že bych ty podprdy koupila až po porodu-ale zase kdy a kde že...tak já nevím,ještě se zkusím s někým poradit a uvidím.. možná koupit něco o číslo větší,nebo nevím zase co když už se ty prsa nezvětší že (i když to by měly ne?) anebo se zvětší třeba o 2 čísla 😕 Já sportovní vůbec nenosím...takže to není můj případ bohužel, a navíc se mi to prádlo musí líbit,jinak to nekoupím 😀

janinka22
4. únor 2010

Tery ahoj,děkuji za pochvalu 😵 dneska už stíháš líp? 🙂 taky už se těšíš až budeš doma,viď? Já moc..už jen dva týdny..hurááá 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru