Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
4. únor 2010

No není zač 😨
Od teď už mám dnešek snad volnější...Máš pravdu, těším se! A jak jsme psala, rozhodla jsme se, že půjdu taky dřív...takže taky asi tak za 2 týdny jako ty!

A jak to, že jdeš ty už za 2 týdny?! Taky marodit?! To ještě nebudeš mít nárok na mateřskou nebo se mýlím?!

t.kosticka
4. únor 2010

Jééé holky, hledám na netu něco k těm bolestivým stydkým kostem a tenhle příspěvek z jedné diskuze mě teda rozesmál:

"Ahoj,
ulevi ti, kdyz si z toho budes delat srandu. To jedine pomohlo me Rikali jsme tomu s manzelem, ze me boli „picni kosti“ a vyhradila jsem si veliky posltar, ktery jsem si davala pri lezeni a spani mezi nohy. Manzel si vzdycky delal srandu, ze az prijde navsteva, ze ji nesmime dat omylem ten „picni“ polstar na spani.
Toz jsem ti neporadila, ale aspon neco"

😀 😀

ivet6
4. únor 2010

jani, oni nám to tady s těma podprdama řeknou holky, co mají termín měsíc před náma 😀 jak to funguje 😀 že jo holky 😀 😀 😀

terko, taky díky za pochvalu 😵, doufám, že máš doma internet, když už se taky chystáš zůstat doma 😵 Né že tu pak vostanu na tý diskuzi sama, když mám nejmladší bříško 😀 😀 😀 😀 😀

janinka22
4. únor 2010

Tery,já si vyberu celou dovolenou (20 dní) a pak na to navážu rovnou mateřskou víš 🙂 Tak to je bezva,jestli budeš už taky za dva týdny doma 🙂

janinka22
4. únor 2010

ivi,já na netu doma budu určitě. Jo snad máš pravdu a holky tu nám poradí taky, uvidíme no, zatím je čas, tak není co řešit 😎

skretik
4. únor 2010

Ahoj ahoj, Terez chtela jsem ti jen podat info ohledne 4D 😉 . V pondeli jsme byli v tom Gynhelpu a musim rict, ze super (teda krome naseho tvrdohlaveho miminka, ktere melo zrovna asi nejakou party nebo co 😀 ). Pan doktor byl strasne mily a prijemny, sestricka taky. Stalo nas to 1000,-, mame vytistene 4fotecky a vsechno nahrano na CD. Nekolik fotek a videi, byli jsme tam asi pul hodiny a fakt moc prijemne. Nase miminko cely den radilo, tak jsem si rikala, ze se do odpoledne uklidni, ale to jsem se mylila 😅 , celou dobu se tak strasne hybal, ze i pan doktor byl z toho chudak vyrizeny 😀 , no ale neco se podarilo natocit a byl to super zazitek. Aspon nas potesil, ze kdyz je pry mimi takhle akcni tak je videt, ze se ma dobre 😎 , tak aspon, ze tak. No kazdopadne to centrum muzu jen a jen doporucit!!!!

Jinak kojici podprsenka se ma pry kupovat az na zacatku 9mesice a jeste by vam tam melo zbyt misto zhruba tak abyste tam narvali pesticku.... To si asi budu muset opravdu koupit skoro stany 😅 .

Ja nastupuju az rovnou na materskou a to az 1.4. ,tak doufam, ze to tu preziju...

mandragora10
4. únor 2010

Holky koukam, ze nakonec pracujici do posledniho mozneho dne budu ja 🙂 Ja koncim az 25.2. ☹ No ale uz jsou to jen 3 tydny.
Bohuzel potrebujeme korunky, plat mam mnohem vetsi nez pritel, takze byt na nemocenske by byla citelna ztrata, a kdyz mi nic neni, tak to hold dochodim. Alena rozdil od kosticky to mam jen 15 minut tramvaji, takze to se da. Zvazovala jsem, jetsli si nevybrat dovolenou na rok 2010 jeste pred nastupem na MD, ale nejdriv mi to v praci neumoznili, pak to zase po mne vyzadovali....no hold si spocitali to, co ja. Ze kdyz budu pracovat do konce, tak budu mit vyplatu a ty 4 tydny dovolene mi pak musi zaplatit po skonceni MD pred nastupem na RD. Ale vybiram si aspon nejake prescasy, takze mam v unoru 3 volne patky + jeste 15. a 16.2., takze to uz utece 🙂

miselaniki
4. únor 2010

Andy: nz, držím pěsti ať jim to vyjde, my jsme se snažili pět let a vyšlo to🙂.

t.kosticka
4. únor 2010

Iv, doma nebudu dělat nic jinýho....než že budu lézt na koníka 😀

Jani, a táák...taky možnost!

skret, díky za info...já už se teda objednala dávno do Podolí, tak doufám, že tím neprohloupím...Ten gynhelp je teda levnější. A fotek máš víc, v POdolí slibují jen jednu...no ještě to zvážím. Každopádně děkuju! 😉

Man, my jsme na tom úplně stejně, tak jsem byla donedávna pevně rozhodlá, že když nemám (ťuk ťuk ťuk) vyloženě nějaké zdravotní problémy, budu kvůli prachům až do konce, ale lenivost a psychická pohoda zvítězila nad nadutou peněženkou 😀 a říkám si, stejně bych tím jedním celým platem tu rekonstrukci baráku neuspíšila 😀

ivet6
4. únor 2010

skretik: jak velkou pěstičku??? 😀

ivet6
4. únor 2010

terko, a kdy ty jdeš na 4D?

skretik
4. únor 2010

No tak Terez uvidis, jeste si to rozmysli. Je pravda, ze hrozne zalezi na tom jak mimi spolupracuje, to nase proste nechtelo 😀 . No typicky tatinek, kdyz neco nechce, tak to proste nebude 😀 . Mame sice fotecku oblicejicku, ale proste jsme od toho cekali trosicku vic, ale i tak je to nadherny a ja se na tu fotecku porad musim koukat 😵 .

Ja si prave taky rikam, ze dokud to zvladam, tak do prace chodit budu (a dovolenou si pak necham proplatit), mam to asi pul hodky tramvaji a v praci se nepredru, ale zacina to byt nejaky narocny, tak nevim nevim jestli to nakonec taky neprehodnotim.... Uvidime

t.kosticka
4. únor 2010

iv, 22.2. tam jsem objednaná...

skret 😀

skretik
4. únor 2010

Ivet dobra otazka 😀, zkusim svoji 😀, kdybych mela treba pritelovu, tak si muzu rovnou koupit padaky 😀 . Koukala jsem na to Tchibo a na strankach maji, ze prodavaji podprsenky, ale zadnou kojici tam nemaji 😕 , tak nevim, asi se tam skocim kouknout. Ja koukala v CA a tam maji 2 za 498,-, zkousela jsem si je, ale 85D mi byla mala a 85E byla pres cely hrudnik, tak fakt nevim 🙄 . No jeste radsi pockam

katy007
4. únor 2010

Ahoj holky,
jsme tu na skok, už připravuji a uklizím na obří so akci, po které jstě odpadnu 😀 doma už mám ty dvě obří k¨větiny a udělaly pořádnou parádu!

Včera na kurzu bylo fajn info o kojení i nácvik s panenky. Taky nám PA konečně poslala ty porodní plány tak kdo chce ať písne maila pošlu.

Teri: ty stydké kosti mě taky bolí jako čert hlavně ráno, to mám pocit jako by mě tam někdo nakopal ☹ 😢

skretik
4. únor 2010

A co nohy holky, ty vas neboli??? me tak strasne boli kolena, jak kdyz jsem po celodennim chozeni nekde v nakupnim centru, je to hnus 🙄

t.kosticka
4. únor 2010

já mám v kojící podprdě už jasno...teď jsme si koupila na Vaší radu tu těhotenskou Anitu, vel. 80E! 😅 a žádná podprda mi v životě neseděla líp...sice na pohled moc sexy není, ale pohodlí nade vše...a paní v krámku říkala, že mají ty anity i kojící...a velký výběr, tak si tam pro ní před porodem skočím.

katy, co se děje v sobotu? Promiň, ale asi jsem to tady nějak nepostřehla...jo a to je přesně výstižný!!! Bolí to, jako by mě tam někdo nakopal...

Skret, mě bolí spíš svaly na prdeli a na stehnech...dnes zrovna jako bych to měla dostat...a po celodenním chození mě bolí úplně všechno...ono je to asi fakt tou mojí rychle narůstající váhou.

t.kosticka
4. únor 2010

Holky, co postýlka?! Už se to tady řešilo určitě stokrát, ale... 😉

My pro ní asi pojedem v sobotu. Vybíraly jste ji nějak speciálně?!...Teda pokud už ji máte...

miselaniki
4. únor 2010

kostičko: s podprdou Anita je to taj jak píšeš, žádná "erotika" ale sedí neskutečně, já mám tedy větší prsa a fakt je krásně drží, nikde netahá, jsem moc spokojená
katy: poslala jsem ti mail do IP, děkuji za poslání

Holky mně bolí nohy, ale večer jak si lehnu, buď trochu lýtka, ale spíš stehna, asi fakt to tělo dostává zabrat. Spíš než pipi kost, cítím kostrč, když dlouho sedím.

katy007
4. únor 2010

Teri: dělám velkou oslavu příjde mé i manřžova celá rodina = 12 lidí + 2 děti nedávno jsme měla 30 tak budu dělat velkou trachtaci.

Já mám v postýlce jasno mám j v albíčku bude žirafková, asi v př. týdnu už dovezeme.

Tak holky pro dnešek papa jdu na ten úklid - musím pomalu.

t.kosticka
4. únor 2010

mis, vždyť já jí mám vlastně kvůli Tobě 😉 ty jsi tady psala, že ji máš a že je super.

katy, to jsi odvážná 🙂 já olsavy miluju, ale jako pozorovatel a účastník, ne jako organizátor 😀
tak držím pěsti, ať ti to dopadne skvěle. Přeju výdrž a hezky se bavte!

zuzi82
autor
4. únor 2010

Ahojky,
tak jsem dneska byla na cukrovce. Výsledky mám v pořádku. Musím říct, že nejhorší nebylo vypít tu sladkou vodu, ale ty tři hodiny čekání. Už po půl hodině sezení na těch jejich hrozných židlích mě bolelo úplně všude. Neměli tam ani věšák na kabát, tak jsem ho napřed držela na klíně, ale pak jsem ho musela obléknout na sebe jaká tam byla zima. Prostě super zážitek.
Jani: krásný kočárek i bříško.
Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co nám pan doktor řekne a jestli se nám to mimčo trochu nepřetočilo. Odpoledne půjdu s kolegyňkama na kávičku, tak už se moc těším.

janinka22
4. únor 2010

zuzi, díky 🙂
hlavně že to máš v pořádku a je to za tebou ty testy 😉
já jdu na kafčo dneska po práci s kamarádkou,taky se těším,tak si to zítra užij.

katy,páni oslava pro 14 osob..tak hodně zdaru při tom chystání ať to všechno hravě zvládneš 😉 a nepřepínej se.

andrea110409
4. únor 2010

Ahoj holky dnes je ten den nějak hektickej v práci řeším samé kostlivce co tu zbyly po kolegovi, odpoledne jedeme s mužem objednat koberec a zítra už je pátek. V sobotu malujeme poslední místnost a pokládáme koberec jo a přivezou lednici a v neděli si lehnu a nechci o ničem ani slyšet. Teda až na to že si budu odebírat tu krev. To bude vikend🙂

evuss
4. únor 2010

Ahoj holky, tak já teď vůbec nestíhám, v práci sedím od rána do večera a zaučuju o 106. Ani sem vás nedočítala, je toho tolik 😝 Jen posledních pár postřehů 🙂 Co se týče pracování tak já bych chtěla chodit ještě v březnu ale jen tak na dva dny v týdnu, zbytek bych si vzala jako dovolenou a regulerně na mateřskou nastoupila až v dubnu, tak uvidím jak to půjde a jak se domluvím se šéfkou.

Jinak co se týče bolestí, tak jak tady někdo psal tak mě taky bolí hlavně stehna a zadek. A každej večer břucho z toho prckovýho řádění... Poslední dobou to je hrozný asi tak od čtyř hodin tam sebou začně mlátit a až do večera se nezastaví. A jak už tam má málo místa tak je to chvíla dost nepříjemný, včera sem myslela, že ani neusnu jak to bolelo, tak sem si hned řikala co asi budu dělat při porodu 😝 No ale aspoň vím, že je v pořádku.

Jinak už nám nastávající děda konečně sundal z půdy kolíbku, teď ju má nastávající strejda a opraví nám ju, tak z toho máme radost. Pokusím se ju nafotit a dohodit do alba, ale netuším kdy 😅 Jani kočár máte fakt pěknej a bříško je takový roztomilý a pěkný.

No nic tak já jdu zase pokračovat v práci ať můžu za 45min. vypadnout. Tak se mějte kráně a já doufám, že se sem dostanu víc než do teď. Mějte se

katy007
5. únor 2010

Ahoj holky,
dneska jsem tu na skok, musela jsme zapnout PC abych si vytiskla recept na řez, dnes mám very busy day. Už se těším jak ta oslava bude za mnou a odpočinu si.

Misi: mail se mi vrátil, že má tvé schránka nějaký problém. Nemáš ji přeplněnou?

miselaniki
5. únor 2010

Ahoj holky,
katy: no schránku rozhodně plnou nemám, včera mi tam přišlo celkem dost mailů, poslala jsem ti do IP i pracovní mail tak zkus tam, díky moc.

mandragora10
5. únor 2010

Ahoj holky,

tak ja jsem tu taky jen na skok, dneska mam volno, tak vyrazim na navstevu k sestrence, co je doma na RD.
Pridala jsem do albicka foto briska, uz pekne roste, mimco je tam pekne narvane, mam pocit, ze tam vubec nema misto ☹

Katy, drzim palecky, at dneska tu oslavu zvladnes a povede se.

O vikendu se budeme znovu pokousek o slozeni komody, ke ktere nemame planek, dorazila i postylka, tak se tesim, az bude stat 🙂 Mozna uz zacnu prat i nejake oblecky, at toho pak nemam moc.

janinka22
5. únor 2010

Dobré ránko.
Evi,díky díky za pochvaly 😵 téda s tou prací to zas nepřeháněj.. koukám,že hodláš pracovat do posledního dechu 😎

man, koukám ti teď do albíčka - páni ty pořád nemáš pořádný bříško! 🙂 jak je to možný??? 😲 by mě zajímalo kde toho prcka nosíš teda 😀

katy,tak ať ti oslava dopadne podle představ a pak si zaslouženě oddáchni! 😉

zuzi82
autor
5. únor 2010

Dobré ráno,
Man: taky nechápu, kde to mimčo máš. Nenosí ti ho nějaká sousedka? 😀
Katy: hlavně se moc nepřepínej. Tak ať vám to pěkně vyjde.
Evi: Ty pojedeš rodit rovnou z kanceláře, že?
Já byla dnes na kontrole. Vše je v pořádku. Plodové vody dost, placenta OK a mimčo stále hlavičkou dolu. A je už pěkně velké. Váží 1450 g. Docela mě to překvapilo. Já bych řekla, že může mít tak max 1300 g. Na další kontrolu jdeme za 14 dní a rovnou nám u toho udělají velký utz a natočí ozvy srdíčka. Už se těším.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru