Dny NATO v 15. týdnu těhotenství

petulkanono
16. zář 2017

Ahoj holky, mam otazku, dneska jsme byli na chvilinku na dnech NATO a bohuzel jsem zrovna vychytala tu nejhlasitejsi bestii, hluk vadil i me, pomalu ae zem otrasala, cvazne velky hluk. Muze to miminku ublizit?☹ ted se toho bojim☹

vafle
16. zář 2017

Pokud uz tam nejste a citis se v pohode tak se nejspis nic nestalo. Ted je urcite pro mimimi mnohem horsi to jak se ted citis a tve emoce a stres. Zkus si doprat neco dobreho a prijemneho at se obe dostanete zpet do pohody.

kasparka1
16. zář 2017

No to je mi ale nápad jít těhotná na dny nato, promiň .....já byla asi v 25tt na náměstí a najednou vedle mě střelilo dělo. Ještě teď si to zive pamatuji , malém jsem šokem doslova spadla na zem a nemohla jsem najednou polapit dech a projela mnou hrozná úzkost . Na to jsem hned začala brečet . Strach o malinkou. Ale pohyby jsem cítila tak jsem se pak uklidnila. Hele, určitě se nic nestalo , ale vyhýbej se tomu.

petulkanono
autor
16. zář 2017

@kasparka1 byla jsem tam tak 20 minut a zrovna kdyz jsem cekala na pritele az prijede s autem, tak to zaclo prolitavat nademnou, jinak jsem byla furt schovana v budove, jako naschval

odula
16. zář 2017

@petulkanono hele,mimino chrani plodovy obaly a plodova voda. Uz jsi nekdy poslouchala pod vodou hluk,kterej je nad vodou? Voda je skvelej izolant zvukovych vln. Urcite je vsechno ok. Jestli neco skodi vic,tak jsou to stresovy hormony. Bud hlavne v pohode,urcite se nic miminku nestalo. 🙂 PS sla bych na dny NATO hned taky,tehotna netehotna. 😉

kasparka1
16. zář 2017

@petulkanono neboooj nic se nestalo. Hlavní je abys byla v pohodě teďka. Mimco je dobre ukryté.

odula
16. zář 2017

@petulkanono prolitavaly stihacky? Jezkova noha uplne v poho 😉 neboj.

verkaver
16. zář 2017

@petulkanono Za mě trošku vtipný dotaz, promiň... Jasně,že je všechno v pořádku! Zkus to těhotenství brát trochu víc v pohodě a nestresuj se blbostma. To bys pak díky takovému uvažování nemohla jezdit ani autem (otřesy),chodit nakupovat (moc lidí-bacily),pracovat (stres) a tak je to se vším 😉

altice
16. zář 2017

Já tam byla taky minuli rok a měla jsem měsíc do porodu a vše v pohodě stíhačky mi lítali nad hlavou 😉

karlajasmine
16. zář 2017

Miminko v 15tt ještě nic neslyší, takže klid 😀

jednaajedna
16. zář 2017

@karlajasmine Myslím, že to není tak úplně pravda 🙂 Nedávno jsem četla, že ucho jako takové je sice hotové asi ve 24. týdnu, ale děti dokážou přijímat zvuky a vibrace už od 14 tt. Je otázkou, nakolik bude prtěti vadit rachot motorů...asi bych to neviděla nikterak dramaticky 🙂

petulkanono
autor
16. zář 2017

Tak teda doufam, protoze to byl rachot neskutecny ☹🙂

karlajasmine
16. zář 2017

@petulkanono vubec se neboj, nejaky vibrace uz mozna vnima ale zvuky jako takove nejdriv od 20tt nebo az od 24tt

frndafrrr
16. zář 2017

@kasparka1 a co dnes beres na uzkost?!
Jinak jak psaly holky, neřeš to tak..

sobist
16. zář 2017

No, s tím se ale musí na takové akci počítat, že tam bude hluk a tak.. :D Ale podle mě to bude dobrý, byla jsem tam většinu programu taky a mám za 10 dní termín a nic, ani škub. 🙂

fallingstars
16. zář 2017

@petulkanono Taky bych byla v klidu, sice nevím, jestli v 15.týdnu něco slyší nebo ne, ale hlavně v břichu není v absolutním tichu, četla jsem, že vsechny ty tělesné procesy (peristaltika střev, stdce, cévy, apod.) tam vytvářejí docela randál (někde se uvádí až kolem 90 db, což je obdobnej hluk, jako vedle vlakové trati...), i proto některá miminka utiší po narození bílý šum...hlavně se teď nestresuj 😉

kasparka1
16. zář 2017

@frndafrrr nic neberu . Nemám úzkosti,to jen z toho soku.

petulkanono
autor
16. zář 2017

Dekuju, tak snad jeste neslysi, spise me desi jak jsem videla, ze ten hluk ma vetsinou okolo 150-190 decibelu, vim ze plodovka tlumi, ale nevim jak moc. Pohyby jeste nemam, abych to odvodila podle pohybu mimi a jak rikam, nemela jsem v planu tam zustavat, spise jen omrknout na par minut a zrovna jsem vychytala to nejhlucnejsi co slo

oplatecka
16. zář 2017

Já jsem tam byla dneska taky a ani by mě nenapadlo to řešit 🙂

petulkanono
autor
17. zář 2017

@oplatecka a ve kterem jsi?🙂

oplatecka
17. zář 2017

@petulkanono Ve 21tt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru