Hubnutí v těhotenství. Zkušenosti🙏🏻?

nikolaa123
6. pro 2020

Ahoj,🍀
Mám k vám dotaz prosím o zkušenost něco cokoliv.
Je mi 28.let je to mé první těhotenství.. Po dlouhé době snažení a po zdravotních komplikacích se nám podařilo přirozeně otěhotnět.🍀
Jsem teď v 16tt a začala sem na 53kg co sem zjistila že sem těhotná. Sem malá měřím 154cm takže jak prcek 😁
Jde mi o to že sem do teď nenabrala ani kilo naopak sem zhubla 2kg. Jim tak pořád stejně jako před tím nemám žádné vyloženě chutě.. Snídaně oběd večeře svačina. Jsem doma od začátku těhotenství kvůli krvácení na začátku těhu. Mam strach ze jak hubnu tak můžu ublížit nějak mimi a nebude se třeba tak vyvíjet jak má nebo zůstanu v nemocnici. Měla jste to taky tak? K lékaři jdu až 17.12 tak to sní budu určitě proberu.
Děkuji za každou zkušenost 🌹

mamikry
6. pro 2020

@nikolaa123 Bylo vam na zacatku zle? Ja jsem zhubla v prvnim trimestru a ted zacinam pekne nabirat. Ale nejvic jsem vzdycky nabrala az po 20. tydnu, to mi i vyskocilo brisko. Myslim, ze v tomhle tydnu se jeste nemusite vahou stresovat. Nekdo za tehotenstvi pribere minimalne. Doktorovi to kazdopadne reknete. Jinak co se chuti tyka, jsem v 18tt a nemam zadne vyrazne ani vic nejim.

nikolaa123
autor
6. pro 2020

@mamikry nene vubec zle mi není ani nebylo nebýt ultrazvuku tak ani nevím že sem těhotná.. Já právě taky nějak nemám žádné chutě . Určitě to sní proberu děkuju 🌹

tynule123
6. pro 2020

Já měla v prvním trimestru neskutečné nevolnosti. Ale já měla nadváhu, vážila jsem před otěhotněním 88 kg, takže úbytek se i hodil a shodila jsem 8 kg. Teď jsem 14 tt. Ale věřím, že budu pribyrat pak jak nám a že malému nic nebude.

lobella
6. pro 2020

@nikolaa123 ja zacala v prvnim tehu na 62,zhubla na 58,az nekdy od 28tt jsem to zacala nabirat a rodila s 65kg, po sestinedeli jsem mela 55kg, bylo mi zle, silene nechutenstvi az nekdy do 23tt, ted cekam druhe, zle mi je, ale mam chut jist, i tak mam zase 2 kg dole, jim normalne, casto, presto hubnu, neresim, nejsou to velke vykyvy vahy, tak si nemyslim, ze by to mrnousky ohrozilo, mam nejakych 163cm

nikolaa123
autor
6. pro 2020

@lobella super moc děkuji 🙏🏻🍀

handulkak
6. pro 2020

@nikolaa123 já obě těhotenství hubla. Zacala jsem něco málo nabývat a ve 3. trim.
Obě deticky v pořádku. 🙂

plksv
6. pro 2020

Měla jsem ještě míň kilo jak Ty (48 kg/168 cm). Taky jsem něco zhubla a začala přibírat až později. Za celé těhotenství jsem nabrala 5 kg. Dítě přes tři kila, z porodnice jsem odjížděla s váhou 42 kg. Přežili jsme všichni 🙂. Každá máme prostě jiné tělo.

nikolaa123
autor
6. pro 2020

Jee holky moc vám děkuju 🍀❤️ uklidnilo mě to 🌹

ema90
6. pro 2020

Jsem v 2.trimestru, jsem hodne stihla cely zivot a nepribrala jsem jeste ani kilo, spis jsem tak 1-2kg minus.
A urcite si s tim vubec nelamu hlavu 🙂

drep
6. pro 2020

Na začátku druhého trimestru jsem byla asi dvě kila lehčí než před graviditou (začínala jsem 61kg a 164 cm), sice jsem nezvracela, moc chuť k jídlu jsem ale neměla (já jsem jinak žrout). Celkem jsem přibrala 5 kilo někdy až koncem druhého a ve třetím trimestru a porodila jsem maličkou, ale zdravou holčičku

leniczka23
6. pro 2020

Na začátku druhého trimestru jsem měla o 8 kg méně, rodit jsem šla jen s plus 3kg a z porodnice o 7kg lehčí než před tehu. Vše bylo ok. Výhodu to má, všichni čekají že budeš po porodu oplácana a ty budeš třeba vypadat ještě líp 😁😁 pohodové těhotenství přeji

adelafri
6. pro 2020

Já jsem teď 22.tyden a mám nahoře cca 1kg takže v klidu 🙂
Já začala na 65 a zhubla cca na 63 a tedka mám stále kolem 65 🙂 bříško vyskocilo až kolem 18.tydne

vendes
6. pro 2020

Vždy prozvracím 5 kg dolů a cca od 26 TT do konce 8 kg naberu, z porodnice jdu domů s váhou jako před těhotenstvím.

nikolaa123
autor
6. pro 2020

Ženský jste zlata! ❤️ moc vám děkuju ufff aspoň na to nebudu pořád myslet🍀 Všem přeji pohodové těhotenství 🤰🏻🌹

trdli
6. pro 2020

Taky jsem na začátku dost zhubla, a to jsem ani nezvracela. 😊 Teď mám ale zpátky svou váhu, a držím se, jen se mi už ukazuje pupík, takže čekám nějaké ty kila nahoru. ❤️

krupka3
7. pro 2020

Ja prvni gram navic oproti puvodni vaze v obou tehotenstvich pribrala az kolem 28tt, do te doby 5-6kg dole a pak zpet nahore. U obou jsem ale nakonec mela nahore 12 a 14kg.

versatilka
7. pro 2020

s dvojčaty jsem v prvním trimestru shodila Z 55kg na 50kg, výška 165cm. Nevidím, na tom nic závadného, pokud se normálně stravujete a miminko se dobře vyvíjí 🙂

veronika9595
7. pro 2020

Hlavně si do toho nenech od ostatních kecat 🤦🏻‍♀️ Vím že někdy mají lidi v okolí, především příbuzní, potřebu tě poinformovat o tom jak škodíš miminku když jsi hubená a že bys měla nabrat a podobné kecy ... řiď se tím co ti řekne doktor, určitě jste oba naprosto v pořádku

nikolaa123
autor
7. pro 2020

@veronika9595 to je pravda tím to taky začalo... Denně poslouchám jak tím ublížim miminku.. Děkuju moc 🌹

marketanova
7. pro 2020

Já pravidelně cvičila jogu, takže rozhodně doporučuji cvičící podložku a denně se protahovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru