Integrovaný screening negativní, ale špatné výsledky krve

jenssy
16. dub 2021

Ahoj holky,
včera mi volala dr., že mi integrovaný screening v 17.tt (1.screening + triple test) vychází negativní, riziko postižení nizoučké, ale mám hodně vysoké total hCG (2,91 MoM) a Free beta hCG (3,92 MoM)...nikde nemůžu dohledat ty normy...nevíte je některá? A nejlépe i u MS-AFP, PAPP-A a uE3? No každopádně mě ale posílají kvůli té krvi na konsiliární 2. screening ve 20.tt do Gennetu, aby se na to ještě podívali oni, víc mi nikdo neřekl 😔 jsem z toho na vážkách, pořád se bojím, že ta krev může ještě nějaké riziko, že není malé v pořádku, znamenat 😔 nemáte některá podobnou zkušenost? A nevíte, jestli to náhodou nemůže být tím, že to původně byla dvojčátka a došlo k syndromu mizejícího dvojčete? Doktorky jsem se na to zapomněla zeptat 🙈

lentilkah
16. dub 2021

U tech krevnich hodnot je idealni, pokud je hodnota rovna 1. Jestli to muze ovlivnit ten syndrom mizejiciho dvojcete bohuzel netusim.

mamikry
16. dub 2021

@jenssy Mam zkusenost z minuleho tehotenstvi, mela jsem ale hodnoty naopak nizke. Screening byl celkove negativni. Poslali me na genetiku, ale nez jsem tam dosla, maly mi umrel, mel snuru kolem krku. Zda to bylo tim, to netusim. Kazdopadne ma kamaradka mela jednu hodnotu vysokou, sla na genetiku a dopadlo to dobre. V dalsim tehotenstvi jsem tyhle testy odmitla. Tripple testy nejsou moc spolehlive a podle MuDr. Kouckeho od Apolinare je blbost davat dohromady spolehlivy prvni screening s nespolehlivym tripplem. U tripplu zalezi na kazde polozce, presnem stari miminka, vaze... Verim, ze vase miminko bude v poradku.

jenssy
autor
16. dub 2021

@mamikry to je mi strasne lito 😔 moc dekuji za informace, snad bude vse dobre.

mamikry
16. dub 2021

@jenssy Verim, ze ano. Na genetice vse poradne zkontroluji a budete mit jistotu, ze je miminko v poradku. Drzim moc palce.

bomo1
17. dub 2021

@jenssy Moje dr. krev na tripple testy vůbec nenabírá, řekla mi že když prvotrimestriální screening vyšel v pořádku, tak není důvod dělat tripple test, u kterého prý často dochází k falešné pozitivitě a maminka se akorát zbytečně stresuje. Pokud ti tedy vyšel první screening samostatně negativní, vůbec bych se nebála, určitě to bude v pořádku 😉.

slavkamiru
20. dub 2021

@jenssy měla jsem taky vysoký free beta 3,8. Jinak ultrazvuk ukázkový. Je mi 39 let, tak vzhledem věku jsem absolvovala ještě integrovaný screening, ale pro klid jsme se s partnerem rozhodli pro placené krevní testy, které byly negativní. Je pravda, že se má brát screening celkově krev + ultrazvuk, což ne všichni gynekologové dělají. Mrkni na porodnice.cz, tak to hezky vysvětlují. Jinak norma je do 2. Věřím, že bude vše v pořádku ty krevní testy mají být opravdu jen doplněk k ultrazvuku, ale chápu tvé obavy, měla jsem to stejně.....držím palce ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru