Jak moc cítíte pohyby ve 30. - 32. tt?

ly1987
29. kvě 2017

Ahoj, jak hodně cítíte pohyby miminka ve třetím trimestru (30. - 32 tt). Od začátku těhotenství cítím pohyby minimálně. Občas jsou dny, kdy je cítím hodně, ale většinou opravdu málo. Minulý týden se mimčo hodně hýbalo, tak jsem ho cítila často a teď už třetí den je zase úplný klid.. Ozve se třeba jen dvakrát za den a kolikrát ho ještě raději budím.. Mimčo je větší, tak chodím na ultrazvuk do porodnice každý měsíc. Vždy na UZ je hlavičkou dolů, tak se divím, že pohyby cítím vždy jen dole.. Nahoře na břiše vůbec.. a nebo jen třeba tlak v podžebří.. Myslím, že opravdu "kopání" jsem cítila tak 5x za celou dobu, tak doufám, že je vše v pořádku - ještě když má být mimčo větší. Poznali jste kopání od pohybu ručičkami? 🙂

luj89
29. kvě 2017

@ly1987 ahoj, kazde mimco je jine a zalezi taky na umisteni placenty a mnozstvi tuku na brise. Ja teda pohyby citim stejne casto jako driv, jen intenzivneji. Nejhorsi jsou ty kopance do zeber a do boku. Jinak je urcite normalne, ze jsou dny, kdy je mimi aktivnejsi a naopak 🙂

ly1987
autor
29. kvě 2017

@luj89 Tak to já tedy vůbec nemám. Placentu mám umístěnou vzadu a jinak mám okolo 80 kg.. Břicho bylo vždy nejhubenější co jsem kdy měla :D narozdíl od boků a nohou..., tak si říkám, že bych ho měla cítit víc, ještě, když je takhle větší :-/ A nevím proč nahoře na břiše necítím vůbec nic :(

eliskarce
29. kvě 2017

Ahoj,ja treba nahore na brise necitim kopance vubec,jen kdyz se nacpe hodne k jedny strane tak citim tlak a obcas vidim bouli,ale kopance citim prevazne dole a to uz je mala taky otocena jak ma byt. Mam to tak od zacatku,taky mam brisko spise dole nez nahore od zacatku....Dr rikala,ze nektery mimca jsou linejsi a moc nekopou,nebo naopak hodne, kdyz mas na kontrolach vse v poradku vubec bych to neresila. Hlavne ze mas pohyby a je asi jedno kde 😉 V tomhle vedru se jim ani nedivim,ze jsou pomalejsi 😀

miscika
29. kvě 2017

Ahoj. Tak já poslední dobou cítím pohyby malé docela dost. Občas si říkám, kdy vůbec spí😕. Na poslední kontrole u doktora byla už hlavičkou dolů a kopance nožičkama do žeber nebo pravého boku jsou tedy dost intenzivní až nepříjemné. U prvního těhotenství si ale nepamatuji, že by malá tak řádila🙂. Tam jsem i kolikrát kontrolovala angelsoundem jestli je malá v pohodě. Holt každé dítě je jiné. Jinak jsem 33.tt

tarianna
29. kvě 2017

ahoj, mně přišlo, že je prcek čím dál aktivnější. ne, že by se hýbal častěji, ale rozhodně řádí déle v kuse, a intenzivněji.

ly1987
autor
29. kvě 2017

Já se právě bojím, aby neměl něco s nožičkami, když cítím pohyby jen dole... ☹

tarianna
29. kvě 2017

@ly1987 já nějakou dobu taky cítila pohyby jen dole, přestože byl už otočen hlavičkou dolů. pak začaly později i nahoře

pikl
29. kvě 2017

Mně připadá, že je malá stejně aktivní, jak dřív,akorát to jde víc cítit. ale doktor mě upozornil, že se bude hýbat míň často, jak tam ubývá místo. A pohyby cítím jen nahoře nebo na straně, pred týdnem byla ještě kp, tak doufám, že už se přetočila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru