Jak moc jste v těhotenství přibíraly na váze a v bříšku?

hana_v
16. lis 2018

Ahoj maminky,
čekám první miminko, právě jsem v 19.týdnu těhotenství. Má původní váha byla 61, teď 62,5. Doktor říkal, že je miminko sice dlouhé a hubené, ale zdravé, tak si myslím, že není nic špatně. Bříško mám taky jako bych se právě najedla a po ránu skoro nic. Zajímalo mě jen, jak jste to měly vy a zda jste taky byly trochu "vyjukané" 😊. Přikládám fotku na začátku a teď v 19.tt a zdravím vás!❤

lachtanice86
16. lis 2018

@hana_v posílám moje foto z 20tt. Nahoře jsem měla 2kg. Teď jsem 39tt a nahoře mám 7kilo.

petulkava
16. lis 2018

Ahoj, na fotce jsem asi 19 nebo 20tt. Nahoře jsem měla 2,5kg. Teď jsem 30tt a mám 6,1kg nahoře.

lv
16. lis 2018

Vdavala jsem se v 19.tt, v normálních šatech, kdo to nevěděl, ani by to na fotkach nepoznal - bricho mi narostlo az za tri týdny, pořádné 🙂

hana_v
autor
16. lis 2018

Tak super, je to v pořádku! Jsem ráda, že je to tak, právě, že u nás to kromě mě a partnera nikdo neví a to nám umožňuje je překvapit na Vánoce! (Tedy pokud mi to bříško právě za chvíli naráz nenaroste😃).. a byla bych i ráda, kdybycm to tak zůstávalo a já přibrala jen v bříšku. Děsím se jak vidím okolo holky v podobném věku (25-30), případně i váhy a přibírají okolo 15-20kg.. Já mám to štěstí, že mě zatím nepřepadají ani žádné extrémní chutě! Jím tak jak tělo žádá.

1nelinka
16. lis 2018

@hana_v ja myslim ze neni potreba v tehotenstvi nabrat 20kg..ja se u prvniho tehu hodne hlidala-zadne sladky,pecivo,prasarny proste jsem najela na zdravou stravu protoze to miminku stejne nejvic prospeje a zacinala jsem s vahou 47kg a rodila s 50kg..

klea81
16. lis 2018

Zhubla jsem 4 kg, ale břicho jsem měla velké.

klea81
16. lis 2018

@hana_v nepřepadly mě ani na konci žádné chutě

lv
16. lis 2018

Jo a nabrala jsem do konce 17kg, takže pak to letělo nahoru raketove 🙂

vikinkav
16. lis 2018

Ja pribrala behem tehotenstvi skoro 13 kg ale do 6 mesicu jsem byla na sve vaze i vzhledu, nejak extremne bych se toho nebala. Hlavne pribrala jsem posledni 3 tydny pred porodem asi 7 kg, a to jsem jedla cele tehu uplne stejne jako cely zivot... jinak ted jsem v 15 tt a nahore nemam ani kilo, jen par set gramu, ale me ta vaha rostla fakt az ke konci, stejne tak brisko, do konce 7 mesice jsem nosila normalne sve obleceni

lida9
16. lis 2018

ja v tehu nabrala 30kg (jedla jsem normalne),ale do konce sestinedeli vsechno pryc... rekla bych ze tehu je fakt veeeeelmi individualni, kazdopadne Vam zavidim, ze v 19tt vypadate temer stejne 😀 at se dari a prekvapeni vydrzite tajit az do Vanoc😀

keilin
20. lis 2018

ahoj. U prvního dítěte jsem přibrala postupně 16 kilo což je prý zdravá váha teď 18tt a mám nahoře sotva kilo a to se snažím, ale vzhledem k tomu že jsem už po porodu bříško je už vyfouklé víc, ale ještě ta před týdnem-dvěma by jsi nepoznala že jsem těhotná. Každý to má jinak, pokud je vše v pořádku bud ráda že si držíš postavu :D navíc vypadáš že sportuješ v tu chvíli jsou svaly pevnější a lépe drží bříško proto vypadáš pořád dobře, ale chápu, že se určitě těšíš na bříško 🙂 já u prvního i teď kašlu na to jak vypadám hubnout budu pak, hlavní je mimi 🙂

zlutykonik
20. lis 2018

Já u prvního nabrala 18 kg, a to jsem jedla hodně. Proto jsem si u druhého řekla, že se budu hlídat, jíst jako vždy a že chci přibrat tak max 10. No, jsem necelé 2 týdny před porodem a přibrala jsem už 13 kg a určitě něco ještě přibude. Přibírala jsem víceméně stejně, ať jsem jedla, jak jsem jedla. Ještě dodám, že po prvním dítěti jsem do roka měla svoji původní váhu. Trochu spoléhám na to, že teď to bude stejně.

urtica
20. lis 2018

Ahoj, nevím, jestli je to tak u všech , ale řekla bych, že v mnoha případech hraje velkou roli výchozí váha. V prvním těhotenství jsem přibrala 12 kg - začínala jsem na 53, končila jsem na 65. Teď už mám 12 kg nahoře (30 tt) ☹, ale výchozí váha byla 49 kg a pokud budu přibírat stejně jako dosud, zřejmě skončím opět na velmi podobné cílové váze jako poprvé..přitom jím spíš méně než v prvním těhotenství a víc se hýbu, ale zdá s emi, že moje tělo to asi považuje za optimální porodní váhu 😀. Co tak vím ze svého okolí, je to strašně individuální a pokud se člověk fakt nepřejídá nebo nedrží drastickou dietu, ovlivňuje se to těžko...takže pokud vychází ostatní vyšetření a výsledky dobře, vůbec bych se tím nestresovala.

natysnovec
20. lis 2018

U prvniho 30kg(ale to sem se vyzrala)😂
A druhy 25 s ,,dietou"😢😭

mravenecekmaly
25. lis 2018

Ahoj, já jsem teď 23.tt, nahoře 5kg 🙂 původní váha 59kg. Břicho roste poslední tři týdny hodně rychle dopředu, do té doby jsem rostla hlavně v bocích. Klučina bude asi macík :D překládám foto z 17.tt, 19.tt, 21.tt a nyní 🙂 přeji ať je vše dál v pořádku🙂

keilin
26. lis 2018

ahoj, jsem teď 18+4 ještě před týdnem jsem se stresovala že nemám ani kilo nahoře zatímco u prvního syna už jsem měla ani nevím kolik už dávno nahoře, ale za poslední týden jsme se konečně hnuli..najednou rosteme a už se drží 2 kila nahoře 🙂

keilin
26. lis 2018

@zlutykonik no u mně zatím každé těhotenství jiné, nechci strašit, ale po prvním to jde dolu snáz než po druhém ne-li třetím, tam už se ty tuky a ty partie drží bohužel jinak :( samozřejmě každý spaluje jinak. U mně váha stejná jako před porodem rozdíl max kilo dvě ale tělo se už změnilo. Teď až budu po porodu a dám se fyzicky do kupy jdu hned cvičit někam na aerobic nebo tak protože po třetím těhotenství už se obávám že samo to nepůjde :(

lobella
26. lis 2018

@hana_v ahoj, koukni ke mne do alba, jak roste brisko, za cele tehu jsem pribrala 3 kg, v porodce nechala 5 a ted 2 tydny po porodu mam dole 7kg,asi kojenim, protoze mam hodne chut na sladke, tak si kazdy den dopreju susenky, coko nebo neco jineho... Jinak vypadas, ze si cvicila, kdyz jsem sla rodit, vsichni mi v porodce rikali, ze mam male brisko, protoze jde videt, ze mi ho drzi prisaky, ze jsem se pred tehu hybala a cvicila a ze je to hrozne znat...po tydnu a pul od porodu mam bricho jako pred tehu...jedina zmena na tele jsou nalita prsa😀

kachna_b
26. lis 2018

ja som pribrala 24 kíl... v jedle som sa neobmedzovala. V pôrodnici som nechala 15 a zvyšok šiel dole sám postupne, bez cvičenia a obmedzovania sa v jedle. Kamarátka za celé tehotenstvo pribrala kilo. U každého je to proste inak, správne číslo neexistuje

zlutykonik
27. lis 2018

@keilin Já mám celkem dobrý metabolismus a u prvního jsem se vůbec nesnažila hubnout, tak doufám, že kdyby to po druhém nešlo dolů, tak si jen trošku víc pohnu zadkem (což stejně asi přijde tak nějak automaticky) 🙂 No, jsem sama zvědavá. A taky se pak chystám na nějaké cvičení jako aerobic, ale spíš proto, abych si odpočinula od dětí :D

bubu889
25. pro 2018

Já jsem ve 24+4 a zhubla jsem 10 kilo a teď jsem pouze přibrala 2 kila a stejnak Doktor chce abych přibrala těch dalších 8 kilo co jsem Stratila v během pár měsíců.. bříško mi roste pomalu ale jistě .. Čekáme holčičku 😊

lstuchlova
25. pro 2018

Fotka z 20. týdne, + 2 kg. Ve 28tt jsem měla + 7 kg, pak mi byla zjištěna cukrovka, tak jsem trochu zhubla a nakonec jsem to zase dohnala. Za celé těhotenství jsem tedy přibrala 7 kg.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru