Jak vypadá jizva po 2. CS

if23
20. črc 2018

19 tt a ma 3 mm ....strach je obrovsky:( ale myslum pozitivne jen me nakupy presly :(

oveckaluky
20. črc 2018

@if23 Moc tomu nerozumím- co má 3mm?

if23
autor
20. črc 2018

@oveckaluky sila jizvy

oveckaluky
20. črc 2018

@if23 Aha, to mně neměřili...ale já mám za sebou jen jeden cís. řez teda...

arevb
20. črc 2018

Taky jsem po jednom císaři, teď jsem ve 25tt a na jizvu se zatím doktor vůbec nedíval....tak nevim, kdy ji bude hodnotit

evakaspar
20. črc 2018

Jsem po dvou sekcich a nikdo jizvu neresil ani nemeril za cele tehu, kazdym dnem budu rodit vaginalne. 😉

1nelinka
20. črc 2018

Teda to je zvlastni ze tady nikomu nemeri jizvu..ja jsem po prvnim cisari aktualne ve 13tt a meri mi ji pri kazde prohlidce..jen nedokazu odpovedet protoze nevim kolik ma mit a kolik je uz hranicni..:// vzdy mi jen rekne je to uplne super a vic to neresime

fandysek_1
20. črc 2018

Čekáme malé a rodit budu přesně po roce. Jizvu mi kontrolovali pouze 1x na začátku, ale nikdo mi neřekl co, už je rizikové.
@if23 po jaké době od prvního císaře čekáš malé?

aronek
20. črc 2018

@if23 mám za sebou tři CS, nyní 26tt. Jizvu prý bude kontrolovat ke konci, zatím na ni nekoukal ani jednou. Tak nevím co bere jako konec. Další kontrolu budu mít ve 30tt

wirsungi
20. črc 2018

Ahoj. Mne nemerili a nikdy ji neresili. Mrnous se mel narodit 1,5 roku po 1.CS. Na poslednim velkem UZ jsem o zmereni jizvy musela vylozene zazadat. A ejhle.. zadna jizva nebyla, jizva se rozestoupila a mela jsem doslova diru do delohy. Doktor mi rekl, cituji: zenska vydrzi neuveritelny veci, to doklepete.. a taky ze jo.. jen jsme rodili cisarem o 6 tydnu driv. Rozestup se zvetsoval a ja uz mela bolesti. Rodit normalne vam tusim dovoli s jizvou nad 5mm. Jinak se jde na cisar. Ale nechci tu hlasit bludy.

xcassiopea
20. črc 2018

Ahoj, čekám dvojčata 33týden a malé teď byl rok a půl, akutním císařem, zhojená jizva z venku vůbec nehraje roli. Důležité je jak je na tom vnitřek. V porodnici mi řekli, že mě nenechají rodit normálně jelikož je riziko u dvojčat přiliž velké takhle brzo po císaři. Netuším jestli se na ultrazvuku dívají na stav dělohy a nemluví o tom (třeba nechtějí rodičku stresovat) nebo zda to prostě do porodu neřeší, ale přímo jsem se ptala na důvod plánovaného císaře, bylo mi řečeno, že je problém při porodu samotném. Nejlepší bude se zeptat doktora

frndafrrr
21. črc 2018

@fandysek_1 Taky mám 2 císaře necelých 11měsíců od sebe, taky mrkl na začátku,konstatoval, že je zhojená a nikdo to nijak moc neřešil, ke konci jsem se nato vyloženě zeptala při Utz a jen jiný dr. řekl, že vypadá o.k., že stejně půjdu císařem, tak to moc neřeší a asi úplně důkladně neměří pokud se jim jeví v pořádku.

if23
autor
21. črc 2018

@fandysek_1 2 roky 8 mesicu

if23
autor
21. črc 2018

@wirsungi ja stejne nechci rodit normalne chci na cisare pro me to je lepsi,o to nejde,jde o to aby ta jizva neoraskla v tydnu treba kdy jeste miminko neni zivota schopny;( ale co tak ctu tak zbytecne me vystresoval napsal tam na predni strane jizva 3 mm ,ze vnitr protoze z venku je krasna,budou me asi vic hlidat a nuc netaham nechci sex a radsi nic ze strachu

if23
autor
21. črc 2018

@aronek ke konci se meri ve 36,vsude to pisou tak me ji meril ted v 19 tt nechapu akorat mam nervy:( dekuju za uklidneni

aronek
21. črc 2018

@if23 jenže právě dr říkal, že třikrát řízlé břicho se musí hlídat a teď taky nic. Tak doufám, že ví co dělá. Celkově nebyl ze čtvrtého CS nadšen😒

radula223
21. črc 2018

@evakaspar mě tvrdil doktor, že po dvou sekcích se dělá další už automaticky, kde budeš rodit

evakaspar
21. črc 2018

@radula223 uz nedela, neni to tak dlouho co se i sterilizace delala automaticky po druhe sekci i me ji chteli udelat ve 26, rikam v zadnem pripade to zkuste a mate zalobu na krku. Do sekce vas taky nikdo nutit nemuze a predevsim, kdyz neni zadny zavazny zdravitni duvod. Predesle sekce duvodem fakt nejsou zavaznym indikatorem. Deloha muze prasknout komukoli i tem co nikdy sekci nemeli procentuelne je to temer na stejno je to proste jak loterie. Vetsi hazard je nasednout do auta a jet 😉 tam sou procenta, ze se Vam neco stane nekolikanasobne. Rodit budu v Ostrave FN. Tam s porodem po 2 sekcich nemaji problem a po prvni navsteve predevcirem jsem nadsena z jejich pristupu. Veskere obavy ze me opadly 😁 sice to mam hodinu cesty, ale stoji to za to. A ani muj gyndar nebyl vyhrazene proti a prave mi doporucil ostravu, protoze vi ze u nas rezou automaticky a rádi.

fandysek_1
21. črc 2018

@if23 myslím, že by jizva měla být zhojena. Otehotnela jsem necelé 4 měsíce po císaři a jizva drží. Musím to zaklepat.

fandysek_1
21. črc 2018

@evakaspar na Mělníku pokud vše bude v pořádku a budu chtít můžu druhé porodit přirozeně, taky mě hned nenutí do císaře. Možná se ten přístup porodnic lepší.

evakaspar
21. črc 2018

@fandysek_1 druhe dute po 1 cisari vetsinou uz rodit nechavaji normalne vsude, ale ja cekam 3 ditko po dvou sekcich a to uz jedou zas jejich oblibenou vetu proste se po dvou sekcich dela automaticky 3 normalne porod nevedou ..... V 90% porodnic.

fandysek_1
21. črc 2018

@evakaspar já vím, četla jsem, že budeš mít 3 dítě. Hlavně, ať to dobře dopadne. Me nenutí, ale pokud budou nějaké komplikace jdu zase do císaře. jsem docela zvědavá jak malé zase bude. První byl skoro celou dobu hlavou hore a pak byl šikmo. Takže císař. Teď je zase malé pricne

evakaspar
21. črc 2018

@fandysek_1 samo ze v pripade komlikace sekce o tom zadná nejsem blazen. Ale pokud pude vse o.k jak dosud tak proc to nezkusit. 😉

oveckaluky
21. črc 2018

@xcassiopea Já rodila císařem první dceru, před 17 lety, pak pět let poté druhou dceru vaginálně. Teď čekám dvojčátka a rovnou na začátku mi řekl doktor, ať počítám s císařem, že pokud je jizva na děloze, nebudou nic riskovat. Tak jsem to pochopila tak, že ten čas asi ani nehraje roli, u dvojek...protože prý i kdyby byli oba hlavou dolů a první se narodilo normálně, většinou to druhé "spadne" do císaře.

radula223
21. črc 2018

@evakaspar tak jsem se právě díky Vám rozhodla, kde rodit. Už delší dobu o Ostravě rozhodují, u nás taky řežou rádi a mě už se do toho po třetí fakt nechce. Už jsem slyšela od více holek, že jsou tam super. Termín mám sice až v prosinci, manželovi se to nebude asi líbit( máme porodnici ve městě), ale jsem rozhodnutá. Díky a můžete dát vědět, jaké to bylo, myslím personál a tak..🤗

xcassiopea
21. črc 2018

@oveckaluky to určitě, jenom když mi to doktor říkal, měla jsem obě hlavou dolů a říkal, že je to škoda, že mě nenechají rodit normálně. Tak je možný že jsem to pochopila jako že jsem brzo těhotná po císaři, ale možná fakt nenechají dvojčata rodit s jizvou, každopádně se na to pokusím při další kontrole zeptat.

evakaspar
21. črc 2018

@radula223 taky se mi prave potreti nechce pod kudlu a manzelovi se to taky moc nelibilo, proc do ov kdyz tu mame taky porodku, ale vysvetlila jsem mu situaci a pochopil. Jj urcite sem napusu zkusenosti 😉 zatim sem, ale z jejich pristupu nadsena.

misakri
21. črc 2018

Taky se chystam v prosinci na 3.cisar ve FN Ostrava 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru