Jméno pro druhorozenou dceru - Eliška, Ellen, Karolína, Tereza nebo Nikola?

shargianna
12. únor 2019

Ahoj koníkovky. Mám takovou prosbu. Čekáme druhátko a tak nějak jsme s manželem počítali spíš s chlapečkem, nakonec nám ale pan doktor prozradil, že čekáme druhou holčičku a my máme dilema, jaké jméno vybrat (u kluka jsme měli jasno 😀). Příjmení máme české a trošku krkolomné (dost háčků a čárek). První dcera se jmenuje Anetka, tam jsme měli jasno hned a teď tápeme. Máme vy výběru: Eliška, Elena/Ellen, Karolína, Tereza, Nikola. Které se Vám nejvíce líbí? Nebo napadá někoho něco jiného? 🙂

karoczde
26. únor 2019

Já jsem taky Karolina a za mě teda Karolína. Nebo ta Nikola. Elišek mo přijde už moc🙂.
Za mě můžu dát komentář, jako zkusenosti se jménem.
Jsem s ním docela spokojená🙂. Nevýhodou, ale jen malou je to, že ti jméno je poměrně dlouhé a pokud máte ještě dlouhé příjmení, tak bude působit ještě delší..
Další malou nevýhodou bylo, že si me jméno někteří lidé nemohli zapamatovat, takže mi říkali třeba i Kamilo, Kateřinu, Kláro atd .😀.

Výhodou třeba je to, že se dá oslovovat různě: moje rodina mi vždy říkala Kajča , pro manžela a jeho rodinu jsem Kája, ve škole mi kamarádi říkali Karčo a teď mi tady v Německu říkají Karo.
Ale už jsem byla i Kájuška nebo Karolínka.. 😀.
Další výhoda to byla ta, že ve třídě nebo na táboře jsem byla jediná Karolína. Zato Kateřin, Renat, Lucii atd. Jsme měli požehnaně🙂).

baris
26. únor 2019

@karoczde 😁😁😁😁😁😁😁taky se to plete všem příbuzným?

karoczde
26. únor 2019

@baris no občas jo😀. Mamce asi jako jediný ne..😀

mignona
26. únor 2019

Elenka 🙂

smisek2011
12. črc 2019

Ahoj, my měly u prvního vymyšlené jména Eliška a Honzík, máme Honzíka. Elišku jsem stále chtěla ale po dvou potratech jsme to změnily, první jsme chtěli u druhého Jakub a Sofie ale teď máme vybrane Matyáš a Evelína. Tak uvidíme co to bude

jane_1
15. říj 2019

Anetka a Nikolka🙂

ninive211
15. říj 2019

@jane_1 Holcicka uz je pravděpodobné davno na svete (dotaz je z unora), zajimalo by me, co maminka vybrala, snad se ozve.
@shargianna
Kdybych vybírala já, tak beru Elenku (s 1 L teda) - máme doma a je to prostě TOP jméno 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru