Kdy jste ucítily první pohyby? Jsem v 17. týdnu

deniska.a6
27. únor 2009

ahojky holčiny dotázek jsem v 17tt od včerejška mě tak zvláštně zabublá v břichu ale nevim k čemu to přikládat jestli to jsou už pohyby nebo mám jenom halucinace a otravuje žaludek 😖

janajel
24. bře 2013

Zdravím, mám na prodej autosedačku romer - vajíčko. Je v bezvadném stavu. Cena je 2500 Kč. A pak mám taky oblečky pro holčičku ve velikosti 74. Neměl byste někdo zájem?

speedygon
25. bře 2013

první pohyby ve 13.tt(je to mé 3. těhu), kopanečky od 17.tt....Sestra je o 5 dní "těhotnější" než já, první těhu a prý první pohyby od 15.tt....Pohyby, jako když se mimi houpe na vlná¨ch, cítím po obou stranách podbřišku, kopanečky dole uprostřed nebo napravo....

martinkahruba
7. srp 2013

Ahoj holkyyyy mám dotaz.. Jsem 23+1.. Pohyby cítím celkem pravidelně. Ale taky se vám stalo že jste třeba nekdy mimco cítily až později odpoledne a na večer?

luckap91
7. srp 2013

@martinkahruba: ahojda 🙂 .. já jsem 20+1 a pohyby cítím už asi 14dní :o) .. teda, ze začátku jsem nevěděla, jestli to je ono nebo ne, poněvadž všude píšou, že prvorodičky cítí pohyby až po 20. týdnu do toho 24. 🙂 .. ale po pár dnech, kdy jsem to cítila zpravidla večer, kdy jsem ležela v posteli, tak jsem si říkala, že to musí být ono 🙂 .. a teď i během dne, kdy jsem v klidu, sedím tak cítim, jak mi lupe v podbříšku 🙂 .. předevčírem jsem jela vlakem a miminko se mi taky ozvalo 🙂 .. je to krásný pocit.. 🙂 .. jen kdyby nás doktoři zbytečně neplašili - zítra jedeme do Hradce na gen. konzultaci - screening v 16. týdnu nám vyšel negativní - vyšla teda nižší hodnota ue3, tak nám doporučili konzultaci... když jsem se to dozvěděla, vůbec jsem to nechápala, proč nás takle nervujou, když riziko na downa máme 1:1700 a ta neurální trubice 1:4000 ... po tom, co jsem si našla pár info a dokonce mluvila s kamarádkou, tak ze mě opadl ten největší strach a říkám si, že si s manžou uděláme výlet do Hradce 🙂

prcek91
7. srp 2013

já v 17t.t..;-)

martinkahruba
7. srp 2013

luckap91 no neni důvod se stresovat... někdy to doktoři prostě přehánějí... mě taky jednou vyděsili... ale jakmile mi prostě řeknou že vše v normě a vše v pohodě největší, neřeším a vypínám, jen mě trápí to, že prostě prcka občas cítím strašně málo jako dneska... :(

luckap91
7. srp 2013

@martinkahruba: .. třeba se mu v tom vedru nechce moc hýbat 🙂 .. já poslední dny skoro ani nevylezu z baráku a jen se povaluju 😀 .. to určitě nic neznamená, žádný strach 😉 .. třeba zas ty chvilky, kdy se pohybuje nevnímáš, když jsi sama v pohybu a něco kutíš, co čeho si zabraná 🙂

lenicka07
7. srp 2013

@martinkahruba Ahojky, v prvním těhu jsem pohyby miminka začala cítit až kolem 22. týdne a ještě dlouhou dobu potom jsem pohyby cítila převážně až večer, v pozdějším stádiu hlavně v noci. Někdy když už se mi to zdálo dost dlouho, že se mimi nehýbalo, tak jsem si břicho trochu masírovala, aby se malá probudila a já se uklidnila. Nejlíp to fungovalo ve vaně 🙂

martinkahruba
8. srp 2013

já právě vždycky ve sprše mám malýho vzhůru, asi ho to vzbudí nebo nevím 🙂 ale to teplo mu asi taky dává zabrat a hlavně se furt točí zády ven tak možná proto toho cítím tak málo 🙂 zítra jdu k dr, tak budu klidnější po utz 🙂

luckap91
8. srp 2013

@martinkahruba : my jdeme zítra taky k doktorovi - čeká nás velký ultrazvuk, tak se už těším 🙂 ... my dneska byli v tom Hradci na genetice, přišlo mi to jako ztráta času, paní doktorka moc optimismu nedodala, to mě už víc uklidnila sestřička, která řekla, že ty hodnoty tak hrozný nejsou 🙂 .. odběr plodovky jsem odmítla s tím, že uvidíme, jak se to všechno bude líbit panu doktorovi - pak bych si to možná rozmyslela. Takže jsem podepsala papír, že odmítám amnio a jeli jsme domů. Jestli jsme tam byli dohromady 15minut. 😖 Už aby byl zítřek a já byla u toho našeho hodnýho a milýho pana doktora 😀

luckap91
9. srp 2013

@martinkahruba : Jinak jsme byli na tom utz a vše je v naprostým pořádku! 🙂 .. huráá.. pak doktor nás maximálně podpořil a uklidnil. 🙂

martinkahruba
9. srp 2013

U nás je také vše ok 🙂 jsem ráda, že máte takový klid na duši. U nás je to v pohodě, už je i otočený normálně, že bude vidět na screenengu obličej, tak mě nebudou v liberci týrat 🙂 dnes na ultrazvuku to vypadalo jak kdyby něco žvýkal pacholek můj 🙂 hezký to bylo tak je mi hned lépe 🙂a blahopřeji že u vás, až na pár výjimek také 🙂

luckap91
9. srp 2013

@martinkahruba : Tě měli v Liberci týrat? 😖 .. to naše miminečko si drželo kolínko a druhou ručičku mělo v pěst u hlavičky 🙂 .. taky se na nás mrklo, tak máme dvě další fotky 🙂 .. jinak jsme dál prohlíželi ouško, krček a právě tu celou paži i s ručičkou... taky jsem viděla, jak pulsovalo srdíčko.. měříme necelých 19cm. Když tak koukám na pravítko, je to pěknej čahoun 😀 ...a váží něco kolem 360-ti gramů 🙂 Další kontrola bude až 17. září - mají dovču. To teda nevím, jak takovou dobu přečkám 🙂 .. 😝

martinkahruba
11. srp 2013

ty brďo, no tak to bych teda nechtěla čekat tak dlouho. já to mám dobrý, teď ve středu jedu znovu tedy Lbc, tak to zkontroluju a pak za 3 týdny k mému a ten dělá utz pokaždé 🙂 jináč mě týral doktor sondou... rval mi ji do břicha, že mě 2 dny potom ještě bolelo ☹ ale tak co se dá dělat. Snad už to bude dobrý. pohyby jsou pravidelný, vedro nám asi dalo zabrat pěkně... a jinak naší míru se přiznám neznám, ale počítám cca 25 a váha prý půl kila 🙂 tak snad to nebude cvalda

luckap91
12. srp 2013

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru