Kolik jste přibraly v těhotenství? Je 8 kg ve 21tt moc?

jaaankaaa
29. srp 2013

Ahoj holky,jsem ve 21 tt a byla jsem baculka už než jsem otěhotněla,je to takový můj strašpytel 😒 zatím doted jsem přibrala už 8 kilo 😲 a to přitom jím úplně normálně akorát ty kila jdou nějak furt nahoru.kolik jste přibraly vy?myslíte že 8 kilo už je moc?Byly jsme na ultrazvuku a mimi je v pořádku,i s váhou ale mamina trochu kyne 🙂 děkuji

katie87
18. kvě 2016

@majinka1995 Ahoj mě zácpa trápí celý život a s těhotenstvím se to ještě zhoršilo, fakt jsem na wc trpěla snad do 17tt. . Hlavně mi nic nepomáhá a olej, vlažná voda, švestky nebo kys.zelí se osvědčí, ale třeba jen jednou a pak už mam zas smolíka. Teď jsem v 5.měs. a jsem překvapená že se mi nějak ulevilo po tyhle stránce. Je pravda, že jím pravidelně, zdravě a zdá se mi, že je to od doby, kdy se mi vrátila chuť na zakysané výrobky - tvaroh, bílý jogurt, podmáslí, kefír, tak mi to funguje .

majinka1995
18. kvě 2016

@anomisv no já když stojím tak bříško už začíná být vidět ale jakmile si lehnu tak sem plochá jako bych nebyla těhotná jo když sem v polo sedě tak to tak trochu de ještě vidět ale jak ležím úplně tak sem plocha a to sem 21tt

luciferkaklaris
18. kvě 2016

@majinka1995 A co řešíš? Buď ráda, že jsi štíhlá 🙂 Ono to teprve přijde, to se neboj, jsi teprve v půlce. Já už se nemůžu skoro ohnout, abych si zavázala boty, jsem 28tt. Nehty na nohách si už taky ostříhám horko těžko a o navlíkání ponožek ani nemluvím...

majinka1995
18. kvě 2016

@luciferkaklaris no noc neřeším ale jak člověk vidí jiné tehulky ve stejným týdnu a mají pupek jako blázen a já nic moc a to sem se těšila jak budu mít velký bříško

luciferkaklaris
18. kvě 2016

@majinka1995 Každá jsme jiná. Já se taky těšila a teď když mám pupendo, tak mi vadí, že mi ostatní říkají, že na to, že začínám 7. měsíc, mám velké břicho...Takže za mě buď za to ráda, ono ti vyroste, neboj se. Kolik jsi zatím přibrala? To je taky strašně individuální. Prostě každá jsme originál, hlavně že jsou miminka v pořádku 😉

luciferkaklaris
18. kvě 2016

@majinka1995 A teď jsem koukla na fotky a máš pěkný bříško, nepřijde mi, že by bylo malé!

katie87
19. kvě 2016

@majinka1995 Teda koukala jsem do alba a máš opravdu už pěkný bříško. Já v 19tt nemám nic kor po ránu, zrovna dneska jsem se fotila u zrcadla, tak jsem se musela hned podívat a kde nic tu nic sakra 😀.

majinka1995
19. kvě 2016

@katie87 to sice jo ale mám vidět bříško jen když sedím nebo stojím jak si lehnu tak jako by nic

luciferkaklaris
19. kvě 2016

@majinka1995 No tak to je logický, ne? 😀 Tak to je, i když nejsi těhotná...

soyevita
20. kvě 2016

@majinka1995 Za mě máš bříško úplně normální,ani malé ani velké.Tak jak vypadáš Ty teď,jsem já vypadala ve 28.týdnu.

ladyx
20. kvě 2016

Já jsem trochu zvláštní případ - přibrala jsem v těhotenství 9 kg a při návratu z porodnice jsem měla váhu jako před otěhotněním. Ovšem během 3 měsíců jsem potom nabrala 6 kg :D Asi se mám příliš dobře :D Jinak bříško jsem neměla nijak obří, byla jsem docela ráda, ale někdy mě to zas trošku mrzelo - typická ženská 🙂

binki
21. kvě 2016

Do 21tt nic, ted 2kg... Ale mam vyssi vahu, takze mi to nevadi.

llavinka
21. kvě 2016

tak já jsem přibrala v těhotenství až úplně ty poslední 2měsíce,jelikož jsem byla třikrát těhotná tak to bylo kolem 9-11kg a po porodu super,první porod hned má váha,druhý porod ještě méně,než před těhotenstvím,třetí šla císařákem a připadala jsem si úplně napuchlá hrůza,ale po 10dnech v nemocnici paráda,bez bříška,opět má váha ,nikdy mi bříško nezůstalo🙂Ale za to porody byly hooodně divoký všechny tři,takže každý máme něco.

weronikad
21. kvě 2016

Já taky do toho 21týdne cca 8 kilo a myslím, že je to normální🙂 trochu jsme přibrala po puse, ale smíš je všechno tam kde má být, prsa a bříško🙂

majinka1995
24. kvě 2016

Dnes jsem byla na kontrole sme 21tt a miminko má jen 17cm což mi přijde málo no ale vše je vporadku tak aspoň mě to uklidnilo

katie87
25. kvě 2016

A co bříško už máš pocit že roste víc?? 🙂

petrolka1
26. kvě 2016

Ahoj holky. Tak to ja jsem ve srovnani s Vami takova mensi velryba 🙂 Jsem ve 24tt a nahore mam 15 kilo. Zacinala jsem tehu uz se silnejsi postavou ( 174cm a 78kg). Mam problem se sladkostma..... mam vylozene neodolatelnou chut na sladke. Ovoce na zahnani nepomaha, to neuspokoji tu chut... ☹ No neumim si predstavit, jak ja to vsechno po porodu schodim dolu....

katie87
26. kvě 2016

@petrolka1 To tak bývá, čím víc sladkého, tím větší chuť se objevuje. Zkus to trochu přemoct. Já třeba nejsem vůbec zastáncem toho, že se má jíst v těhu za dva nebo takový to, že si to užiju bez omezení a pak to shodím. Myslím že je to nesmysl. Kila navíc tak jako tak přijdou a je pokud to přesáhne nějakou rozumnou mez, je to jen na škodu, zvýšený cukr, cholesterol, vyšší tlak, ztížená pohyblivost, méně energie a elánu, špatná nálada. Podle mě je to hodně o hlavě, jestli se žena nechá strhnout řečmi o neodolatelných chutích nebo náladách způsobených hormonálními změnami. Tím nechci řícty že bych držela dietu nebo se jedinkrát nepřejedla apod, zrovna teď si tu oslazuju život, ale určitě všeho s mírou.

odula
26. kvě 2016

@katie87 "řeči o neodolatelných chutích"... buď ráda že tě minuly.... 😀 no fakt to nejsou řeči, je to způsobený hormonama, a někdy je to fakt užitečný. (třeba neodolatelná chuť na ryby ;) ) ale to neznamená, že když máš "chutě", tak se musíš přežrat na kila.

katie87
26. kvě 2016

@odula Chutě mám na kde co to ne že né, ale spíš takový vybraný na něčem si totálně pochutnat 🙂 ne plácat pátý přes devátý. Jak píšeš, neznamená to jíst po kilech a nezajídat třeba ani výkyvy nálad, lepší jít se projít odreagovat.

llavinka
26. kvě 2016

já měla prazvláštní chutě,u prvni dcery klasika,kyselé rybičky,u druhé ananas a ten mi reguloval žaludek,protože jsem stále zvracela a u třetí hahaha,žampiony a ostružiny

majinka1995
26. kvě 2016

@katie87 no nevím jak se na sebe koukám tak mi přijde že ne ale pak když se třeba vyfotim a vidím to tak jo

katie87
26. kvě 2016

@majinka1995 Tak hoď photo pak 🙂. Já mám samý polonahatý 😀 , tak jedině do zprávy, ti můžu poslat pro srovnání

maxinkaa
26. kvě 2016

Já jsem v 32tt a mám +3kg, měla jsem to tak i u první dcery, bříško mám prý malinké,ale vše je v pořádku. Myslím, že to ovlivnit nejde, každá to máme jinak a hlavní je zdraví 😉

majinka1995
26. kvě 2016

@katie87 jjj to klidně můžeš já ti pošlu zase sví

verasek03
1. čer 2016

Ahojky holky,já se své váhy také desim. Jsem v 18tt a nahoře mam už 10kg. Myslím,ze to je ale tím,ze před otěhotněním jsem obden cvicila a teď mam toho pohybu o dost méně. Nepřipadá mi,ze bych se nějak prejidala. Důležité je,ze miminko se má dobre a já jen mohu doufat,ze po porodu to půjde zase dolu 😊 všechno jde když se chce 😉

nazka
1. čer 2016

Tak já jsem byla dnes na kontrole, jsem 20tt. a pořád mám o pár deka míň než na začátku. Sestřička nade mnou kroutila už hlavou, jestli jím..

tynice
8. čer 2016

Ahojky, já jsem začala 23tt a mám necelý kilo nahoře. Ale přitom mám pupek jak hroch 😀 Museli jsme si s přítelem přehodit místa v posteli, protože neviděl přes něj na tv 🙄

maxinkaa
8. čer 2016

Jsem 34tt a mám nahoře 4kg 😉

zuzineckah
8. čer 2016

jsem 35tt a mám +14kg a nijak mě to netrápí 😉 jsem na 70 kg, což je sice děs, ale věřím, že po porodu to zase sleze rychle na normální váhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru