Krvácení z nosu v těhotenství, je to normální?

monikahorka
18. únor 2015

Ahoj holky, jsem na začátku 4měsíce a asi před 3-4 dny se mi začal z ničeho nic spouštět krev z nosu.. Vždycky ráno, ale i přes den když je to snad nejméně vhodné.. Je to normální nebo mám radši zajít k doktorovi?

jusinka
18. únor 2015

Jsem těhotná po třetí a trpím na to vždycky taky 🙂, teď mám dokonce občas i krev ve slinách (lehoulince, asi taky ze zadu z nosu..). Podle mojí dr je to normální a v těh. se to stává (zduřelé překrvené sliznice..). Mě to na docela pomáhá zobat 1x železo denně (jiné vitamíny neberu 🙂).

jitavrtule
18. únor 2015

Prý je to normální, sliznice jsou překrvené a snadno tam nějaká cévka praskne. Mně teče krev z nosu skoro při každém vysmrkání a to fakt nijak extra netroubím ☹ nejhorší to bylo v lednu na horách, bydleli jsme ve výšce kolem 2000 m.n.m. a tam mi krev tekla ještě víc než tady v Pražský nížině. Můžeš se zeptat doktorky na Ascorutin, já mám pocit, že se v začátcích těhotenství užívat může, ale kecala bych... nebo s ní zkonzultovat užívání Cčka - klasický Celaskon nebo tak něco, to proti krvácení z frňákovníku taky zabírá. Železo by mělo smysl zobat fakt jen pokud bys ho měla nedostatek (to se dá zjistit z krve), jinak s ním opatrně, protože může způsobovat zácpu a na tu se často v těhotenství trpí tak jako tak, takže proč to zhoršovat a zadělávat si na hemoroidy.

mikulilinka
21. kvě 2015

taky teču jednou za měsíc z nosu 🙂 asi nějaká náhrada 😀 a to mám zaleptané žilky ,aby mi nos nekrvácel ,ale už je to nějaký rok zpět. 🙄 ale je to normální 🙂

cajovna
27. črc 2015

taky se mi to stávalo, ale může to být i nedostatkem křemíku, zkuste křemelinu, není to sice delikatesa, ale je to přírodní, plné minerálů a může se to v těhotenství 🙂

jaja01k
27. črc 2015

Taky jsem to měla, prý je to normální. U druhého těhotenství to bylo každý den, naposledy asi tři dny po porodu a od té doby nic 🙂

pusolamy
27. črc 2015

mela jsem na zacatku tehotenstvi

sonjuletka
27. črc 2015

já čím jsem dál, tím víc mi teče krev, ale spíše hodně krvavé smrky a strupy, občas mi teče, ale ne nijak výrazně.

veronika182
27. črc 2015

mně teda krev přímo neteče, ale smrkám ji, hlavně ráno s klasickou rýmou a lehce si odřu sliznici..prej je to v těhu normální

petramerry
31. bře 2017

právě to řeším, ráno ucpaný nos a hlenn v krku, vysmrkám většinou jen krev a chvili ji i plivu :( fuuuj, hnus, ale na orl shledali jen žilky v nose, vypálili a víc se to pý neřeší, jsem toho ale opravdu nervozní, pachuť krve není zrovna příjemná :(

fatal_error
2. dub 2017

mám totéž, jsem těhotná poprvé a ráno smrkám krev už několik týdnů.

biedronka10
2. dub 2017

Minuly tyden v nemocnici mi taky zacala tect, rekla jsem to doktorum, rekli mi ze je to normalni a dal to neresili.

petaov
7. bře 2020

Měla jsem to u obou těhu. Sliznice je překrvená, je to normální. Akorát teď nejsem těhotná a smrkám krev už několik dní. Nevíte, čím to může být?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru