Kyselina listová - jak dlouho ji brát?

te_zz
25. bře 2019

Ahoj nastávající maminky, chtěla bych se Vás zeptat, jak dlouho jste braly kyselinu listovou..Já jsem ji brala první 3 měsíce pravidelne, každý den, první screening dopadl dobře, ale pak jsme to začala flákat a cca od 15tt ji neberu vubec- možná ještě míň - od 14tt - a žádná jiné vitamíny taky teď neberu. Snažím se jíst pestrou stravu, ale nevím, jestli to není málo. Teď jsem v 20tt a nevím, jestli začít rychle něco brát a nebo ne..Začínám se bát, abych neprovedla nějakou hloupost a mimi na to nedoplatilo zdravím.. 😳

vaseli16
25. bře 2019

Ja bych treba bez vitaminu nebyla...ale znam holciny co nic neberou od zacatku a maji zdrava miminka.Asi hodne zalezi na tobe.

nolies
25. bře 2019

@te_zz jsem potřetí těhotná, momentálně 20+0 a vždy jsem brala vitamíny jen první trimestr 😃

lobella
25. bře 2019

Brala jsem jen listovku cele tehu, nic vic

sraffie
25. bře 2019

Nebrala jsem vůbec nic a mimi je zdravé 🙂

petulejan
25. bře 2019

Pokud jíš zeleninu a ovoce,tak je to taky určitá náhrada za vitamíny. Asi bych se toho vůbec nebála 🙂

marketa1218
25. bře 2019

@te_zz Já zobu listovku a ještě jodid celé těhotenství. Ten jodid musím kvůli štítné žláze, ale asi bych neplašila kvůli tomu, že už to nebereš..

hanih
25. bře 2019

@te_zz Neplašila bych 🙂 Ty vitamíny jsou sice dobré, určitě můžou leccos podpořit, ale rozhodně to není o tom, že když nebudeš brát vitamíny, nebudeš mít zdravé miminko. V minulosti nikdo žádné vitamíny nebral, možnost pestré stravy byla omezená a taky se rodily zdravé děti. Tím ovšem nechci říct, že vitamíny apod. jsou zbytečné. Určitě je dobré něčím podpořit zdraví sebe a dítěte, obzvlášť pokud třeba žena má nějaká stravovací omezení. Ale zas to není žádná tragédie, když je neberete. Navíc, pokud máte pestrou stravu. 🙂

te_zz
autor
27. bře 2019

Moc vám všem děkuji za vaše odpovědi. Zkusim se hodně zaměřit na pestrou stravu, abych prckovi přeci jen něco dala 🙂

kamu16
7. čer 2019

Dobrý den, Jsem ve 20tt a dneska jsem volala na gyndu, kyselinu listovou brát můžu, ale teď to nemá nějaký velký vliv na nic takže v podstatě zbytečné. Říkal mi brát se může, není to nic proti ničemu důležitá je: před těhotenstvím a v průběhu 1 trimestru , kvůli vývojovým vadám! Poté 30 tt. 👶

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru