Lze v 18tt vidět a rozeznat pohlaví miminka?

andy003
17. čer 2015

Ahoj, chci se optat zda v 18 tydnu uz lze videt a rozeznat pohlaví miminka? Dekuji za odpovedi 🙂

jittulle87
17. čer 2015

určitě ano, někdy je vidět pohlaví už na screeningu v prvním trimestru, také záleží na natočení miminka, ale nejjistější to je kolem 20 tt. a někdy to není vidět ani ve 30 tt - já si taky musela počkat na 100% potvrzení 🙂

bobulka_216
17. čer 2015

určitě ano 🙂pokud je dobře natočeno pozná se to už v 12TT, ale nám se nechtělo ukázat tak nám to řekli až v 28TT 🙂 a uvidíme zda to je tedy to co nám řekli 🙂 čekáme každým dnem

andy003
autor
17. čer 2015

Chapu 🙂 no me si ho na screeningu prave doktor porad otacel jak potřeboval aby videl všechno poradne k tomu vysetreni tak doufám ze si ho ted taky kdyztak natociii aby to videl 🙂 A vy jste to na utz videli/poznali, ukazoval vam to? Nebo pouze rekl co vidi on a sel dal....

bobulka_216
17. čer 2015

ja to v tom 28TT poznala 🙂 tak doufám, že se nesekl ani doktor 😉

andy003
autor
17. čer 2015

Uz se ti to blizi 🙂

anetpierowska
17. čer 2015

Urcite. Nam to doktor rekl uz v 15tt a pak jen potvrzoval. A poznala jsem to i sama, ukazoval mi to🙂

andy003
autor
17. čer 2015

Me v 15 tt rekl ze je moc brzo 😕

sannnya
17. čer 2015

přesně tak, pohlaví jde vidět už někdy 13tt, spíš tedy pohlavní hrbolek, poznat to jde pouze na lepším utz, většinou to gynekolog s obyč utz nedá, ale na screeningu vám to řeknou

anetpierowska
17. čer 2015

@andy003 nam to rekl a potvrdil mi co jsem si myslela, ze po 23letech u manzela v rodine bude holcicka🙂

ajina10
18. čer 2015

@andy003 tak to me taky rekli že je brzo že jde nejlépe videt od 16 tt 🙂

hanik73
19. čer 2015

Od 16.tt lze poznat pohlaví miminka.Podle UZ to u mně poznali lékaři u všech třech dětí.

ipkh
19. čer 2015

Nam se dr.nabizel uz na screeningu ve 13.t...

jajulinkaa
19. čer 2015

@andy003 Já lehla ve 20 tt na utz a hned viděla pindíka 🙂 a na 99% tam je 😉

veeeraf
19. čer 2015

jsem 16tt a pohlaví nám doktorka řekla na 99,9% 🙂

merilinka
19. čer 2015

v 16 tt na 80 % holčička,ve 20 tt na 100% holčička a ve 30 tt potvrzena 😉 ,za 3 týdny se opravdu uvidí 😀

luciesofi
19. čer 2015

Obě holčičky potvrzené 16+1 🙂 stoprocentně

ronyx
19. čer 2015

Na screeningu v prvním trimestru je to dost ošemetné určovat pohlaví. V tom 12 tt ještě není pohlaví vytvořeno,je to takzvaný pohlavní hrbolek a podle zakřivení tohoto hrbolku se dá určit zda je to holka či kluk. Viz. obrázek. ( holčička v 12 tt) V 16 týdnu už je sice pohlaví dokončeno ale bývá ještě dost nateklé,takže se pysky holčičky dost často dají zaměnit s varlátky.Od 18 týdne už to lze rozeznat krásně a pokud je miminko dobře natočeno a UTZ kvalitní,neměl by být problém 🙂 . V mém případě u prvního dítka chlapeček potvrzen už ve 12 tt a opravdu byl.Teď u druhého ve 12 tt neurčen,nešlo poznat,v 16 tt to měla být holčička a až po 20 tt na UTZ potvrzen 100% chlapeček.To už jsem sama viděla jeho nádobíčko 😀 Ale dokud to neuvidím naživo věřím,že možné je cokoliv a neupínám se k tomu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru