Pohlaví miminka v 18tt nelze určit?

nikol67
17. dub 2018

Ahoj holky,vím,že informací o tom,kdy je možné zjistit dle UTZ pohlaví mimča je všude dost,a právě proto mě trošku štve proč já ho v týdnu 17+1 stále nevím,navíc ne proto,že by třeba bylo mimčo špatně natočené a nebylo to vidět(to bych pochopila). Původně sem počítala s tím,že se ho dovím na prvním screeningu ve 13tt tak,jako moje kámoška.Doktor ale vyloženě řekl,že pohlaví v této fázi těhotenství nelze určit,což mi bylo divný,když kámojda ho věděla a taky sem pročetla pár diskuzí,kde se pohlaví ve 13tt běžně určilo. To jsem byla v nemocnici na.No a pak včera jsem byla u svého gynekologa,právě v 17+1 a už doufala,že teda budeme vědět.Řekl mi,že pohlaví mi řeknou ve 20tt na dalším velkém UTZ,že on má pouze orientační ultrazvuk a lepší mu pojišťovna neproplatí.To už jsem byla fakt zklamaná a je mi trišku divné,že by měl nějaký gyndař v dnešní době takový UTZ že ani v 5.měsíci nevidí pohlaví,které běžně rozeznavájí už po 12tt. Jako hlavně že já i mimi sme v pořádku a vše se vyvíjí jak má, ale stalo se vám třeba něco podobného?Že by z takových důvodů nešlo pohlaví určit?

pet_8
17. dub 2018

Pokud ma nekvalitni ultrazvuk, je lepsi nerict pohlavi nez neco placnout od boku 🙂 Rada doktoru nechce sono delat, pokud si to nezaplatis. Pojistovna jim hradi totiz jen snad 3 sona, pokud tedy zena nema rizikove tehotenstvi. Vydrz to, za 2-3 tydny uz to budes vedet 🙂 Ja cekala do 19+1 na pohlavi. A na prvnim screeningu mi primar taky nerekl pohlavi, rekl mi neco v tom smyslu, ze to ted jeste neni jasne videt.

kepu
17. dub 2018

@nikol67 tak ja kdyz byla na 1 screeningu tak jsem toho pindika proste sana videla ..tak jsem se zeptala dr. jestli vidim dobre a ona mi taky rekla ze to muze byt a nemusi a ze to takhle brzo nerika jen potom jak vysetrovala dal tak malej ukazoval jen toho pindu tak rikala ze u nas to muze potvrdit ... Kazdej doktor to ma jinak .... Navic vetsinou na klasicke poradne neni tolik casu aby zkoumal pohlavi. .. 20tt mas za chvilku tak drzim palce at se mimco ukaze 👍😊

viki999
17. dub 2018

@nikol67 Ahoj, byla jsem ve 12-13tt na prvotrim screeningu a řekli nám totéž, že je brzo..
Pak jsem byla u mojí Dr v asi 16 tt a to mi Dr rekla, ze by tam melo stejne snuru a ze by se stejne nic nepoznalo (UTZ vubec nedelala, jen poslechla srdicko a zkontrolovala cipek), pak jsem byla znovu u moji Dr v 19-20 tt a to jsem ji přemlouvala ať se zkusí podívat.. ale mělo tam nacpanou ruku..
Takže jsme se opravdu dozvěděli až v 21tt na velkým screeningu kluka..

pavca1982
17. dub 2018

@nikol67 Ano stalo mám 13m. dceru a pohlaví jsem věděla až ve 20tt.dřív mi to jako tobě odmítali říct.😔

pavicka
17. dub 2018

Nam to doktorka taky nechtela rict..ve 12tt, ze je jeste male, potom, ze mozna holcicka, ale ze tam ma nozicky a pupecnik a ze tam moc nevidi a navic nemela vubec kvalitni ultrazvuk, takze nam to rekli az na tom velkym na konci 5.mesice..myslim, ze nic na tom neni 🙂 lepsi nez 2 mesice pocitat s necim, nakupovat vybavicku a pak mozna zmena a mozna i zklamani, atd.

gabcava
17. dub 2018

Me taky na gynde rekl az ve 20tt ze je vetsi pravdepodobnost co mi rekne,nez aby se ve 13tt domnival co to tak asi muze byt 🙂

bonulinka
17. dub 2018

Před dvěma roky jsem se to dozvěděla ve 20 tt. na velkém UTZ. To jsem krásně viděla sama a MUDr. mojí domněnku jen potvrdila. Nyní jsme si nenechali říct, ale zase ve 20 tt. jsem pohlaví docela dobře zahlédla.
Nechala bych to tedy na ten velký UTZ, to je vše dobře vidět ( pokud je tedy mimčo hezky natočené ).

evee24
17. dub 2018

Před dvěma roky mi to taky řekli az ve 20 tt. Člověk by to chtěl vědět 😁 ale stalo za to si počkat. Bylo krasne vidět, že je to holka a ze muj vnitřní pocit byl spravny.

puresin
17. dub 2018

@nikol67 Mne to u vsech tri deti mudr dobre poznal uz v tom 12.-13.tt, ale fakt zalezi na pristroji i znalostech doktora, tam je tak malicky rozdil mezi klukem a holkou, ze musi byt spickova kombinace stroje i cloveka. 🙂
Ber to jako prodlouzeni teseni na prekvapko, vzdyt pak uz cely zivot budes vedet, “co to je”. 🙂

janyesg
17. dub 2018

@nikol67 nam řekli pohlaví také na 1.screeningu,samozřejmě take řekli,ze to neni jiste,ze to je tak na 40%,ale urcili ho spravne 🙂. V te době neni vyvinutu pohlaví,ale uz se da podle něčeho prave rozeznat,když se mimco natoci pekne a je dr.sikovny,to same nam říkali oni. A kvalita utz na 1.screeningu by mela byt dle mne dostatečná,kdyz se tam vse poletuje atd. 🙂. Asi záleží občas i na ochote no,ale urcite to staci pozdeji na velkem utz,alespon můžete byt napnuti 😀. Me zase moje gyndarka vzdy přišla,ze kdyby jsem se nezeptala,nic nevim,je taková ticha a me to prijde hrozne zvláštní,no ja jsem vic komunikativní,tak asi proto 😀.

sicilka1
17. dub 2018

Mě dr řekla na 1.scr ze určitě chlapeček- vidí to prý jasne.. 🙂 tak jsem zvedava... u první holcicky se nepletla, ale to poznala až v 16tt 🙂

raduushka
17. dub 2018

Ja se to dozvedela az na 2.screeningu a jeste to ani neni na 100% Kamarádka se dozvedela pohlavi az po porodu, ne proto ze by to tak chtela, ale proto ze to proste nikdo nevidel a kazdy ji rikal jiny tip. Proste vydrž, nic jineho ti nezbývá 😊

sicilka1
17. dub 2018

Mě dr řekla na 1.scr ze určitě chlapeček- vidí to prý jasne.. 🙂 tak jsem zvedava... u první holcicky se nepletla, ale to poznala až v 16tt 🙂

duhovakony
17. dub 2018

@nikol67 ja se ho dovedela take az na velkem utz ve 21tt

duhovakony
17. dub 2018

@nikol67 a jak pises ze ma ultrazvuk nic noc tak tomu ver moje doktorka ho ma taky takovej malej uzaprcalek...proste vydrz😊

priefi
17. dub 2018

@nikol67 a nemas to jedno, za 3 tydny mas velky uzt., tam Ti to reknou. Jiste to je stejne az po narozeni

bartakova_veronika
17. dub 2018

měla jsem úplně to samé .. také mi pohlaví nechtěl do cca 18tt říct ... pořád to bylo s otazníkem .. až když nás poslal na ultrazvuk srdíčka neboli echo srdce plodu tak tam nám řekl že si je téměř na 100% jistý že to bude holčička. Můj gynekolog pomalu do konce těhotenství raději bral s rezervou s otazníkem. Naštěstí se nakonec narodila holčička 🙂

bartakova_veronika
17. dub 2018

a také je možná lepší to nevědět. Manželovo bratránek to měl docela naprd. Pořád tvrdili, že to bude holčička a nakonec pár týdnů před porodem oznámili že to bude kluk a také to kluk byl ... takže někdy je to i lepší nevědět, než být potom zklamaná a mít nakoupené věci třeba pro holčičku a nakonec by to byl kluk. Já raději téměř do porodu nakupovala neutrální barvičky 🙂 ale naštěstí u holčičky je dobré, že může nosit i klučičí oblečení, kdežto obráceně je to nereálné 🙂

danvitka
17. dub 2018

Já jsem v 20 a stále nevim..když se doktorky zeptám, tak mi odsekne že příště...vím, že někdy to zjistit nejde,a le aspoň ten pokus by mohl být 😕 takže tento týden pokud se nepokusí zjistit si asi zavolám jinam 😉

kepu
17. dub 2018

@bartakova_veronika muj bratr cekal chlapecka meli krasnou vybavu skoro vsechno maskacovane a narodila se Marcelka 😂

2hanah
17. dub 2018

@nikol67 5.měsíc začíná až 17+6. Spíš mi to přijde jako neochota, věděla jsem ve všech třech těhotenstvích vždy už od 13.týdne, co čekáme.

nikol67
autor
17. dub 2018

Holky díky moc za názory.Jako jasně,že to není to nejpodstatnější a i kdyby si musel člověk pockat az do porodu(jako to mely driv) tak by si pockal,ale jen sem prave chtela vedet,zda se spis jedna o neochotu nebo neznalost nebo nevim...proc nekdo ve 13tt vi a nekdo v 17tt nevi a neni to z duvodu-mimi neni natocene(to bych chapala)..ale nelze urcit(proc jine uz vi?)..nebo nemam kvalitni UTZ takze ani v 17tt nevim..

evakaspar
17. dub 2018

pohlaví prvního syna před 12 lety jsem se dověděla v 16 týdnu a to měl ultrazvuk hodně jinou kvalitu dnes je to uplně jinde. U druhého syna mi pohlaví dr. před 9 lety řekl ve 14 týdnu. A ted při třetím těhu mi paní doktorka pohlaví řekla už ve 12 týdnu na prvním screeningu, na druhém ve 20 týdnu ho potvrdila, že je to opravdu holčička i když já tam neviděla nic. A včera na kontrole u mého lékaře ve 24 týdnu nám malá pipku krásně ukázala asi se chtěla ukázat tatínkovi 😍

uzivatelkapetra
17. dub 2018

Já jsem 21tt a dozvíme se zítra na velkém utz...snad🙂
A nějak mě to netrápí, jsem ráda, že to budu hned vědět na 100% a ne nějaké střílení od boku, což prý při prvním utz často bývá.

denny27
17. dub 2018

Já kluka věděla hned kolem toho 12tt...ale třeba holku mi dr.(ten stejny) nerekl do 32tt.. přitom taky nebyla špatně natočená....ono hlavně, pokud by se třeba spletl, tak jsou někteří rodiče schopni dr.i za mylnou informaci asi žalovat 😁😏

simcatyrkys
17. dub 2018

ahoj 🙂 já jsem ted 23+5 a taky zatim nevim nic. Velkej utz sem měla před 2 týdny a neřekl mi pohlaví. Byla sem hodně zklamaná a ještě když řekl, že teda uvidíme na utz ve 30 tt. Za týden jdu proto na 3D utz, tak snad mi to řeknou tam :D

codal
17. dub 2018

@nikol67 Můj doktor je stará škola a rovnou mi řekl, že e 12tt to říkají jen tipaři, že to prostě nikdy v tomto týdnu není jisté. Další ultrazvuk mám až ve 20tt, takže si počkám. Navíc teda můj doktor si všechna vyšetření a ultrazvuky dělá sám a řekla bych, že oproti Genetu nebo nemocnici (co jsem viděla ultrazvuky kamarádek) nemá tak kvalitní, tak možná opravdu prostě nechce hádat. Já si počkám🙂..ale mnoho kamarádek to vědělo už na 13.tt, některým se to během těhotenství ještě změnilo😀 a jedné se to změnilo při porodu, říkali ji chlapečka a porodila holčičku, takže nikdy nic není jisté🙂...

bartakova_veronika
17. dub 2018

@kepu i to se stává :D bratránek od manžela musel všechno růžové prodat :D to by asi nebylo dobré, kdyby chlapeček nosil růžovou ... ale ty maskáče to může i holčička, proč by ne 🙂 i já je nosím 🙂

kepu
17. dub 2018

@bartakova_veronika je fakt ze Honzika bych si do ruzove taky neoblikla 😂 chudak .... Staci mi kdyz nam kazdej rika ze budeme mit kluka jak " buka "....

bartakova_veronika
17. dub 2018

@kepu lepší vědět že to bude kluk a nakonec vyleze holka než obráceně no :D jak jsem již někde zmiňovala i přesto že mi jednou potvrdili 100% holčičku tak jsem růžovou raději nakupovala decentně a měla spíše neutrální barvičky jako šedivá, modrá, zelená, žlutá a já nevím už jaká barvička :D teď už mám tedy převážnou část růžových, červených, ale mám i modré či zelené a šedivé .. občas nakoupím i teď klučičí věci i když je malé už půl roku, neboť se mi některé líbí více než holčičí .. jako třeba když jdu občas nakoupit oblečení do Lidlu ... vesměs se mi spíš líbí právě klučičí věci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru