Na určení pohlaví jít jinam?

danvitka
18. kvě 2018

Vím že na pohlaví nezáleží apod, možná že kdybych chodila na jinou gynekologii tak se na to tolik neupnu. Cca od 17 tydne se ptam doktorky jestli by se mohla kouknout a nejsem úplně spokojena s pristupem. Bud mi odpovi, ze to dnes vidět nepůjde, nebo ma nozicky u sebe apod...ted jsem v 25tt a stále nic nevím ani po velkém UTZ. Začínám přemýšlet ze bych si zašla nekam jinam jen třeba na určení pohlaví, ale netuším jestli to nekde delaji takto na vyžádání...nemel jste někdo stejny problém?

danvitka
autor
18. kvě 2018

Vím ze na tom opravdu nezáleží, ale rada bych si neco pořídila dopředu, ušila v barvách apod. A opravdu se mi nezdá ten přístup. Ultrazvuk netrvá ani 30 sekund a jsme hotovy...obcas si říkám proc tam teda chodim každé 3 týdny...

xxx3d
18. kvě 2018

ahoj, nevím odkud jsi, já jsem z Brna, a na velký ultrazvuky jsem chodila na Veveří. Byla možnost se domluvit, že když to nebylo vidět při prohlídce, šla ses projít a vrátila se třeba za půl hodinky.
Mně to teda taky dlouho nebylo vidět, ale mně to nevadilo, mohla jsem si říkat, že to bude kluk 🙂 on to tedy kluk je 🙂 ale když jsem to ještě nevěděla, tak mi to nevadilo.

j.a.n.i
18. kvě 2018

@danvitka Proč tam chodíš každé 3 týdny netuším, nicméně u normálního těhotenství je UTZ indikovaný 3x za celé těhotenství, takže bych si nestěžovala, že trvá jen 30 sekund. A jinak ti to asi udělají celkem kdekoliv, když si ten UTZ zaplatíš.

pabka
18. kvě 2018

@danvitka já na určení pohlaví byla na jiné gynekologii než své, pokud jste z Prahy, poradím. 😉😁

danvitka
autor
18. kvě 2018

Bohužel nejsem ani z Prahy ani z Brna, zaplatit si samozřejmě problém nemám. O tom přijít v jinou dobu jsem uz slyšela i mi to doktorka říkala ze jak seskocim dolu tak se poloha změní, malinko mi spíš prijde ze to určit neumí...protože jinak by jsme to asi zkusily...

bamak
18. kvě 2018

@danvitka Ona ti delala I velky Uz? Jinak...casto doktor ani UZ na kazde kontrole nedela, takto se overuje, jestli je miminko zive-srdicko-na to staci i mene nez 30vterin. Nemyslim si, ze by to nepoznala, ale treba ma spatnou zkusenost. Nikdy to neni 100% a treba ji nekdo vynadal, kdyz to bylo jinak.

fifina86
18. kvě 2018

@danvitka objednej se na 3D ultrazvuk ;)

danvitka
autor
18. kvě 2018

Ano na velkém UTZ jsem byla, obnášel spočítat ruce, nohy, srdce.... o tom 3D hodně přemýšlím, asi to zkusím v Arletě v Kostelci nad Orlicí, vím že tam berou i když nejste jejich klientka.

almidrob2539
18. kvě 2018

Shoj holky jen me zajima doktor dnes nerekl na utz nic jsem 16+4tt pohlavi rekne az 20tt kamaradce jsem poslala fotku ze srandy ze mame buchtu a odepsala ze ji tam opravdu vidi myslite si ze je to mozne ?

almidrob2539
18. kvě 2018
almidrob2539
18. kvě 2018

To velike je steheni kost ale zakrouzkováa jsem 3 carky ktere si mysli ze je buchta 😂

almidrob2539
18. kvě 2018

Jinak jeste jedna cela fotka miminka tady ❤️

xxx3d
18. kvě 2018

@danvitka neumí určit... podívej, nevím jak je vybavená tvoje gyndařka, ale pravdou je, že v těch centrech, kde se dělají velké ultrazvuky a 3d/4d, odběry a screeningy mají mnohem citlivější přístroje, takže bych to viděla v tomhle, že je problém, že ti to ještě neřekla, plus pochopitelně i poloha tvého mimi, ta hraje taky roli, docela velkou.

almidrob2539
18. kvě 2018

@xxx3d Jo to Jo ginekolog to řekne až 20 tt s tím problém nemám spis se jedna o ty maminky který mají holčičku nebo de alepson malinko mohou vyznat a reknou zda na te první fotce vidí buchtu co nikoli jinak mě je jedno co to bude hlavně ať je miminko zdravé

danvitka
autor
18. kvě 2018

No to je pravda, protože 3D ultrazvuk nemá...pokud by byla pravda ze se mimi otoci pokazde kdyz se pohnu tak v tom bych problém neviděla 🙂

brokovich
18. kvě 2018

Objednej se do Profemy k dr. Frisové, ta Ti to řekne za 5 vteřin, kor v tomto stádiu těhotenství. Je to v Praze. U mých dětí poznala pohlaví už ve 13 tt.

denny27
18. kvě 2018

Objednat se někde na 3d utz? U nás v nemocnici se třeba nedělá, takže se maminka musi objednat do lbc a platí se asi 700kč...

patmouse
18. kvě 2018

To je skoda takovy pristup. Ja vim pohlavi od 1.screeningu. Ptala jsem se a doktorka rekla,ze je sice brzy,ale ze to vidi na chlapecka. Pak mi to potvrdila i gynekolozka na kontrole a vcera na 2.screeningu taky. Byla jsem tedy pokazde v Praze a nikdy nebyl problem mi odpovedet,kdyz jsem se zeptala. I kdyz si to mimco schovava,zkuseny doktor alespon naznak pozna.

almidrob2539
18. kvě 2018

@patmouse no nevim holky no možná to ta holkabzde říká se te se schovává dlouho a proto doktor třeba neřekne no 🙂

dominikaromanova
18. kvě 2018

@danvitka, jak psaly holky, objednej se na 3D. Jinak, když jsem čekala dcerku, pohlaví mi řekli až tři týdny před porodem, celou dobu se schovávala.

almidrob2539
18. kvě 2018

@dominikaromanova no asi ano sice si zaplatíme ale tak co hlavně ať je v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru