Menší obvod bříška. Zkušenosti?

ahojky123
20. dub 2021

Dobrý den, dnes jsem byla na UZ a ve 20+3 mi naměřili jen 138 AC , prý je to málo a je možné že budu muset rodit dřív, jinak prý mimi může umřít ☹🥺 má někdo zkušenost prosiiiim

hojda
20. dub 2021

@ahojky123 To je dost individuální, záleží na postavě a uložení miminka. Taky mi v porodnici chtěl jeden lékař měřit břicho, že se mu zdálo malé, sestřička měla problém najít metr, takže se to asi běžně nedělá🙂.

ahojky123
autor
20. dub 2021

@hojda mensi obvod bříška miminka 😔 má prý menší bříško

saarunka
20. dub 2021

@ahojky123 ahoj uz si nepamatuju jak to mela moje mala ,ale meli jsme prave problem ,ze mela mensi brisko ..nakonec nevyzivovala spravne placenta ,musela jsem na rizikovou poradnu a tam se rozhodlo ,ze malinka pude ven o 3 tydny driv ,jak rikas ,jinak by nemusela byt uplne “zdrava”.. Tak jsem nastoupila na vyvolani ,narodila se druhy den po pulnoci ,37+2tt a mela pouze 2190g a 44 cm. Verim ,ze to bude v poradku. Hlavne se nestresuj ,ja hodne kvuli tomu plakala ,ale nakonec mam krasnou zdravou 8. Mesicni holcicku ,co to pekne dohani☺️☺️ Kdyztak mi klidne napis. Drzim palecky🙏🏼

pexi
20. dub 2021

@ahojky123 měla jsem při jednom měření výrazný nepoměr bříška a hlavičky (už si nevzpomenu jaký, ale myslím, že bříško bylo o několik týdnů pozadu). Byla jsem v rizikové poradně, kde se ukázalo, že to byla jen chyba měření a vše bylo zcela v pořádku 😉

tynule123
20. dub 2021

@ahojky123 takže ty máš menší obvod bříška nebo miminko?

hojda
20. dub 2021

@ahojky123 aha, tak já myslela tvé břicho😂, tak přeji, aby bylo vše ok!

ahojky123
autor
21. dub 2021

@saarunka A můžu se zeptat, kdy vám to zjistili a jak dlouho nechali od toho zjištění miminko u vás, než jste musela rodit? Mě přijde ze je to hrozně brzy 20+3 .. pořád na to myslím, nemůžu ani spát..😔

ahojky123
autor
21. dub 2021

@tynule123 to miminko

ivis_b
21. dub 2021

Mne taky namerili mensi brisko, kolem 35tt brisko odpovidalo pouze 32tt. Doktorka me vic hlidala, rozhodujici totiz je, jestli brisko roste (a je tam proste jen disproporce), nebo jestli zaostava cim dal vic. Mala se nakonec narodila 37+4, ale porod zacal sam, nic mi nikdo nevyvolaval. Mela 3005g, takze uplne v pohode - odhad pri prijmu do porodnice byl 2700g.

levandule_k
21. dub 2021

@ahojky123 Neboj se, doktoři mluvili o pouze o možnosti, že bude muset ven dříve, ne o nezvratném osudu. Je možné, že na příští kontrole bude vše ok. Všechny děti nerostou podle tabulek. Ve 20. týdnu má dítě tak 300g, takový nedonošenec by ani nepřežil. Takže dítě musí být života schopné, aby se přistoupilo k předčasnému porodu.

Hoď to za hlavu, dopřej si vitamíny, trénuj hluboké nádechy a výdechy - to dokáže uklidnit a k miminku se dostane dostatek kyslíku.

ahojky123
autor
21. dub 2021

@levandule_k Já vím, když oni mi říkali jak už je to na hranici 10 perceltilu.. hrozně mě vydesili jak říkali že mi nejspíš umře a byli vyplasene 😔

katule1990
21. dub 2021

@ahojky123 Ahoj, u nás bylo menší bříško asi od 30. týdne, nakonec už nerostlo vůbec, nevyživovala ho placenta, syn musel 37+1tt ven císařem a vážil jen 2100 g. Byl strašně hubený, ale je zdravý. Teď je mu 5 měsíců, sice je pořád na percentilu 0 (neváží ještě ani 5,5 kila), ale přibývá pěkně a už má i druhou bradu 😅. Takhle brzo s tím zkušenost nemám, ale určitě bych se objednala na prohlídku ještě někam jinam, ono je to bříško teď ještě dost malé a mohlo být třeba zrovna nějak zmáčknuté atd., navíc se měří nejhůř, protože není "tvrdé" jako hlavička a stehenní kost. Nevím, jestli nějaké vyšetření umí i zkontrolovat funkci placenty, poptej se. Držím palce, ať je to v pořádku 🍀.

levandule_k
21. dub 2021

@ahojky123 To by mě vyděsilo také. Já bych si to nepřipouštěla, prostě bych si říkala, že se miminku daří dobře, že pěkně roste. Vždy, když bych jedla, tak bych si představovala, jak "jí" se mnou a jak mu chutná. Pro někoho možná mega kravina, ale přijde mi to lepší, než chystat pohřeb. (Já mám ráda alternativu a ezo věci).

ada22
21. dub 2021

A kdy jdeš znovu na kontrolu? Dcera byla také s bříškem pozadu již od dvacátého týdne. Kolem 34 týdne to bylo již o tři týdny. Dr mi poslal do rizikové poradny do porodnice. Tam se na to dívali co plaší. Jednou dokonce doktor měřil a diktoval sestřičce hodnoty a ta řikala pane doktore přidejte před 14 dněma měla víc. Naštěstí tu poradnu měla službu jiná doktorka, která rozhodla, že malá půjde ven dříve a myslím, že to byla naše velká klika. Ve 39 tt měla 2,5 kg a 47 cm. Oba jsme s manželem spíše větší. Měla jsem malou placentu. Ale jestli jsi pod kontrolou doktorů, tak bych nestresovala. Stejně s tím nic neuděláš. Naopak miminku stres škodí.

ahojky123
autor
22. dub 2021

@ada22 💛 já chodím právě na ty velký UZ do specializovaného centra , kde je vše vidět dobře a přeměřili mi to 3 doktoři po sobě a vždy vyšlo hrozně malý...... každopádně pořád věřím a doufám a tak jsem chtěla slyšet i jiný zkušenosti

ahojky123
autor
22. dub 2021

@ahojky123 za 12 dní jdu na kontrolu , tak mi držte palce

ahojky123
autor
22. dub 2021

@katule1990 jsme ráda, že vám to včas podchytili a že vám to dobře dopadlo 😊😊 snad se nám taky postesti 💚

katule1990
22. dub 2021

@ahojky123 Moc držím pěsti, ať je to dobrý a maximálně to dopadne tak, že půjde na svět o něco dříve, ale bude to v pořádku 🍀🍀🍀. Dej pak vědět.

ahojky123
autor
22. dub 2021

Díky moc za podporu 😇🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru