Mlezivo. Kdy vám začalo téct?

teress1215
29. pro 2021

Ahoj holky, čekám sice třetí mimčo ale stále sem prvorodička a chtěla sem se zeptat, budu končit 24tt a tak mě zajímá, kdy vám tak nějak začalo téct mlezivo? Nerada bych byla na návštěvě abych měla na tricku třeba mokro nebo tak, tak abych vedela od kdy ste tak cca pro jistotu nosili vložky do podprsenky. Nevím jestli se prvorodickam spoušti vše až po porodu, nebo je to možné i dřív 🙈 děkuji za odpovědi

jjasmina
29. pro 2021

Někomu se může spustit dřív a někomu po porodu jako třeba mě 🙂

littlebee124
29. pro 2021

@teress1215 Já mam mlezivo od cca 17 tydne, teď 34 a vložky nepotřebuji. 🙂 Sem tam ho mam zaschle na bradavce jinak to netece. Jen už chodím spát v tricku, jak lezim na boku a mackam si prsa, tak byl nějaký ten flek na prosteradle. Ono to spis teče po kapkach než proudem.

nikolahavlikova
29. pro 2021

@teress1215 mě se spustilo až po porodu. Každý to má jinak.

12misulkq
29. pro 2021

@teress1215 já pokud sem si nezmackla víc prso nic neteklo mám před porodem a vůbec žádná nehoda není a a vlozky taky nenosím

natysnovec
29. pro 2021

Ja u druhe uz asi 23tt a vlozky do podprd, jsem nosila asi od 30tt🤣🤣

teress1215
autor
29. pro 2021

Moc vám děkuji za odpovědi 🙏🏻 Já sem si to představila jakoze budu mít na tricku od toho mokrý koláče 😀 ale tak pokud je to takhle, tak muzu byt v klidu. Nechtěla sem, aby se mi někde stal trapas 🤭

marselina
29. pro 2021

@12misulkq mam to úplně stejne

by_nikol
29. pro 2021

@teress1215 Mě začalo téct ve 21tt ale opravdu jen kapičky. Teď začínám 38tt a pořád kapičky, sice častěji a větší, ale pořád jen kapičky 😊
Prsa se začínají připravovat a je to úplně normální.

mmichaella
29. pro 2021

U prvního se mi to nestalo nikdy v tehotenstvi a po porodu jen když jsem měla brutalne nalita prsa, tak se stalo, že pár kapek vyteklo, ale nikdy nic, co by bylo na triku či jinde, a to jsem kojila 16m. Takze jsem nikdy vložky nevyuzila. Ted jsem 27tt a taky zatím nic 🙂

limali
29. pro 2021

@teress1215 U mňa to bolo tesne pred pôrodom, kamarátka nosila vložky už od nejakého 6m. Každý to má inak 😊

terkezz
29. pro 2021

@teress1215 Mně se spustilo už ve 20tt a to fest😀 každé ráno durch, přes den nic

grow
23. led 2022

@teress1215 když to vezmu z pohledu mého okolí, tak nejčastěji po porodu, ale našlo se pár výjimek, kterým i dřív. mne se třeba vůbec mlezivo ani mléko nespustilo a nepomohli ani laktační poradkyně. je to individuální 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru