Nechutenství v těhotenství a úbytek na váze

michaelah94
3. říj 2018

Ahoj 🙂 Cca od začátku 2. měsíce mám strašnou nechuť k jídlu (nyní jsem ve 4. měsíci přesněji 15+6 tt.) Jídlo mi strašně smrdí, nedokáži sníst ani jídla, která jsem měla nejraději. Řekla bych, že je to čím dál horší. Během těch cca 2 měsíců jsem zhubla už 4 kg. Většina mých kamarádek spíš přibírala. Zajímalo by mě, jestli jste na tom byla některá podobně?? U gynekologa se vážím každý měsíc a zatím nic neřekl.

mku
3. říj 2018

@michaelah94 zvracela jsem do konce 20tt a ani po tom to nebylo nic moc... v podstate cele tehu jsem jedla spis z donuceni kvuli malemu... nejdriv jsem taky hubla, celkem minus 6kg (pri standardni vaze 53kg) a az ke konci jsem trochu nabrala. Nicmene po navratu z porodnice jsem byla hned na sve puvodni vaze. A ted, 15m po porodu mam najednou nahore 5kg 😎

Nestresuj se, miminko se v brise chova “sobecky”, sebere si z tebe co potrebuje bez ohledu na to, zda ty to potrebujes taky nebo ne...

michaelah94
autor
3. říj 2018

@mku Tak já jsem naštěstí nezvracela ani jednou. Jediné co mě v těhotenství trápí je to, že mám pořád žízeň. Budim se kvůli tomu i 20krát za noc. Jsem ale ráda, že konečně vím, že nejsem jediná, koho tohle nechutenství a úbytek na váze postihlo. Vím, že každé těhotenstvi je jiné ale znepokojilo mě, když žádná z mých kamarádek nehubla spíš naopak... 🙂

priefi
3. říj 2018

@michaelah94 mi se neco podobneho stalo u syna, chute se vratily do normalu az porodem

anita003
3. říj 2018

První měsíc jsem měla celkem chutě, ale od toho druhého to mám stejně jako ty - jídlo mi většinou smrdí, tak nemám chuť si nic dávat... Gynekolog mi na to řekl, ze se nemusím premahat jíst, když nechci, neb dítě si stejně vezme, co potřebuje tak, či tak... Takže v pohodě ;)

annahej
4. říj 2018

Já mám každé těhu jak přes kopirák, tak popíšu jen to poslední. Váha před těhu 78kg, váha do 2 trimestru -9kg, aktuální váha 34tt je 71kg. Mimčo je v pořádku, jen drobnější. Mudr v poho, do toho zjištěna těhu cukrovka. Jsou dny kdy se "přežeru" a dny kdy je mi špatně, takže sotva přiberu, zas to shodím. Už to neřeším 😂

jancabr
4. říj 2018

@michaelah94 měla jsem podobné nechutenství cca od 7/8 tt až do minimálně 14 tt. Já milovník sladkého a čokolády jsem se na syntetický cukr nemohla ani podívat. Všechno jídlo jsem musela jíst po velmi malých dávkách, skoro každé sousto rozdýchávat a stejně jsem toho snědla tak 1/3 normální porce. Ideál pro mě byly hranolky, masové výpeky, těstoviny nasucho, trochu zeleniny, nějaké to ovoce a nejlépe to zapít malou sklenkou piva na dobré trávení. Za dva měsíce jsem zhubla 6 kg a ještě stále jsem se nevrátila na původní váhu před otěhotněním. Jsem 29 tt

2hanah
4. říj 2018

@michaelah94 A nemáte těhotenskou cukrovku? Ta nechuť i žízeň vypadají jako příznaky cukrovky, ale v těhu může být normální, to je jasné.

jancabr
4. říj 2018

@michaelah94, @2hanah ta žízeň pokud nepřekračuje nějakou únosnou hranici - viděla bych to na 3 - 3,5 litru denně, by problémem být neměla. Zvlášť pokud se popíjí průběžně celý den a jedná se převážně o čistou vodu. Ne kávu, alkohol a nic extra slazeného. Ledviny zvládají zpracovat půl litru za hodinu. Navíc se zvyšuje objem krve skoro o 40% a tvoří se neustále plodová voda. Taky jsem v tomto období pila více, ale bylo to průměrně 2,5 litru denně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru