Nechutenství na počátku těhotenství. Je to běžné?

tojsemztohojelen
7. črc 2020

V půli června jsem byla na ET po mém 1.IVF. asi to klaplo, čekám na prohlídku v CAR, test mám pozitivní. Trpím ale děsnou nechutí k jídlu, ani necítím hlad. Od ET jsem zhubla už 2kg. Narvu do sebe třeba dvě meruňky a rohlík za celý den a mám dost. Pak mám třeba i hlad, ale vůbec nemám chuť k jídlu a to jsem normálně fakt jedlík. Přestala mi chutnat cola a začal chutnat jablečnej džus. Mám úplně výčitky, aby mimi bylo v pohodě, když tak jídlo flákám. Beru těhotenské vitamíny, to už dlouho, ale tohle nechutneství mě děsí. Je to běžné? Jsem teprve na začátku 6.týdne.

zuzita15
7. črc 2020

@tojsemztohojelen klid, to je celkem normalni, ted ve druhem tehu jsem taky nemela na nic chut, zvedal se mi zaludek pri pomyleni na jidlo, po 1. trimestru to preslo. Dite si vezme to, co potrebuje, na ukor matky, takze jediny, kdo z toho eventualne bude trpet, pokud by to pretrvavalo dele, budes ty

lauranic
7. črc 2020

@tojsemztohojelen
Je to normální 🙂 Také jsem tím chvilku trpěla. Ale vždy jsem si řekla, ze to nedělám pro sebe a něco do sebe dostala. Třeba avokado, oříšky, takové ty velmi zdravé a vitaminy nadupane potraviny 🙂

renatkaa1996
8. črc 2020

@tojsemztohojelen ahoj, ja jsem 11 tyden, a prvni dva mesice byly peklo😔 zhubla jsem 5 kilo a opravdu jsem do sebe nenasoukala nic, takze se neboj, tohle urcite prejde. Jinak ted uz zase zacinam jist normalne.

tojsemztohojelen
autor
8. črc 2020

@renatkaa1996 a taky ti nebylo blivno, jen nebyla proste chut?

renatkaa1996
8. črc 2020

@tojsemztohojelen bylo mi zle, ale nezvracela jsem, hlad jsem mela ale nic jsem nepozřela

dejvitka
8. črc 2020

@tojsemztohojelen mela jsem to taky asi 2-3 tydny. Jedine po cem jsem touzila byly stavnaty jablka. Ty jsem jedla skoro po kilech 😂. A pak jen obyc rohliky a maslo, nic jinyho se do me nedostalo. Nenutila jsem se zbytecne, k ostatnimu jidlu jsem mela odpor. Zpocatku stejne plod cerpa z tebe a je lepsi jist co ti nevadi, nez se nutit a zvracet.

simulka987
11. črc 2020

Mela jsem to uplne stejne pri obou tehu. Furt blbe ale nikdy jsem nezvracela. U prvni dcery to bylo v lete a jedine na co jsem mela porad chut byla zmrzlina a nektarinky. Ted jsem v 8.mesici takze zacatek byl v zime....pila jsem akorat cerny caj a jedla chleba s maslem a medem. Po trech mesicich se to otocilo, zeru furt a vsechno, ted mam 9 kilo nahore😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru