Nepohodlí v 18tt

tercasv
3. pro 2018

Ahoj všem 🙂 Předem se omlouvám za choulostivé téma, můj doktor je v ordinaci až ve středu.

Pociťuji nepohodlí "tam dole". Objevil se mi výtok. Čirý, nepálí, nesvědí, jen je cítit :-/

Jsem v 18tt, cca před 2 týdny jsem byla v poradně, vše v pořádku. Výtok jsem už měla, pak trochu ustal a teď to mám zase :-/ Doktorovi jsem se o tom zmínila, řekl, že je to běžné a že mi může něco napsat. Pak proběhla prohlídka a oba dva jsme na to zapomněli :-/

Prodávají něco v lékárně, co by mi pomohlo? Jinak ve středu zavolám sestřičce, zda by pro mě našla volný termín na prohlídku.

Snažím se "tam dole" hodně větrat, ale je to pořád stejné.

Děkuji za odpověď

tercasv
autor
3. pro 2018

🙂

urtica
3. pro 2018

Zvýšený výtok v těhotenství je celkem běžný, pokud je ho opravdu hodně, může to být bakteriální infekce v pochvě. Měla jsem v minulém těhotenství - bylo ho tolik, že jsem se obávala , že uniká plodovka. Dostala jsem na to vaginální atb. O volně prodejných lécích nevím. Pokud by se jednalo o mykózou, tak je možno použít boraxové čípky, ale počítám, že to bys poznala, tam je ten projev trochu jiný.

tercasv
autor
3. pro 2018

Já vždycky trpěla na výtoky, ale tenhle je jiný než před těhotenstvím. Ale nesvědí nic, tak nevím 🙄

urtica
3. pro 2018

@tercasv mě taky nesvědil...bakteriální infekce právě nemusí svědit vůbec - ale dr. by měl poznat, jestli je to jen běžný těhotenský výtok nebo bakteriální.

tercasv
autor
3. pro 2018

@urtica Ve středu asi zavolám sestřičce a zeptám se na to. Jsem blbec, že jsem se zapomněla připomenout na prohlídce

preiba
3. pro 2018

@tercasv zkus Tetraborico globulky... Z lékárny.
Já se dnes na kontrole divila, protoze mám vždy v těhotenství trochu výtok, ale čirý, nezapachajici a dnes se doktor podíval a říkal, že vypadá jinak jak minule a dostala jsem na to mast na vnitřní užití, která není volně prodejna ... Lepší když se podívá. 🙂

urtica
3. pro 2018

@preiba ty borové jsou na mykózu...

tercasv
autor
3. pro 2018

@preiba Kouknu na to 🙂 Budu hodně větrat a ve středu tam pro jistotu zavolám nebo se tam stavím a snad mě vezme. Já jsem mu to minule říkala, ale jak dělal utz, tak jsem na to úplně zapomněla :-/ Před těhotenstvím jsem na ně trpěla hodně, měla jsem všemožný čípky, výplachy a pořád se vracely :-/

preiba
3. pro 2018

@urtica já je dostala v prvním těhotenství na výtok dvakrát 🙂

preiba
3. pro 2018

@urtica nehledě na to, že obsahují antiseptikum, takže i na bakteriální typ výtoku. Záleží v jakém rozsahu je...

preiba
3. pro 2018

@tercasv to mě mrzí. Ono to těhotenství prý poskytuje větší šanci těm bakteriím a tak jak je tam to prostředí jiný než normalne 😒

tercasv
autor
3. pro 2018

@preiba Zvládla jsem i gynekologickou operaci, ale tyhle problémy jsou peklo :-/
Doktor mi sám řekl, že je to běžné. Ale ať se radši na mě koukne, nechci nic zanedbat 🙂

urtica
3. pro 2018

@preiba Jj, já je taky dostala v tomto těhotenství - ale právě na kvasinkový výtok. V příbaláku je uvedeno, že se dává na kvasinky, tak nevím, zda může účinkovat i na bakterie...

mialagia
3. pro 2018

@tercasv měla jsem taky takové příznaky v minulém těhotenství a bylo to bakteriální, dostala jsem antibiotické čípky a po týdnu ok..větrání rozhodně nepomůže pokud je to ono a být tebou tak hned řeším, páč to může být nebezpečné, v krajním případě i hrozí předčasný porod..kvasinky jsou většinou jakoby tvarohový a svědí (pardon za popis) 😌

tercasv
autor
4. pro 2018

@mialagia zítra tam zajdu 🙂dnes tam nejsou. Podle popisu to kvasinky nejsou, tak uvidím

tercasv
autor
5. pro 2018

Holky tak mi napsali čípky, jmenuje se to nějak Globulin a pokud to nezabera, tak se to bude řešit dál 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru