Nepravidelné pohyby v 17. týdnu těhotenství

janulkar99
2. bře 2017

maminky jdu jsi pro radu v prvnim tehotenstvi jsem to nezazila. Jsem v 17tydnu a uz citim jak kdyby mimisek na me tukal z briska. bylo to pokazde co jsem lehla a v utery casto za sebou. a vcera snad nic a dneska mozna jednou ale to jsi nejsem jista. je to normalni zkousela jsem snad vse trepala s brichem, cokoladu procvicila se hlasitou hudbu atd jsem z toho nervni uz

keksikova1
2. bře 2017

V tomhle stadiu je normalni i několik dní bez pocitu pohybu. Mimco je tak malý, že se vůbec stěny delohy nemusí ani dotknout. .

prostejina
2. bře 2017

V 17tt jsou ty pohyby takový osemetny, větší a častější jsou cítit az tak 25+...a miminko není robot, nebude se hýbat pravidelně ve stejnou hodinu 🙂 ale já měla doma pro jistotu a hlavně klid angelsound..

janulkar99
autor
2. bře 2017

prave mozna se hne ani o tom nevim a nebo dnes jsem mozna citila ale jen jemnouce tak nevim. ale ze tak 3 dny v klidu jsem citila a ted nejak klidek bud spinka a nebo se moc nehybe

keksikova1
2. bře 2017

Prostě je tam hodně mista..Já jsem v tomhle období kupovala angelsounds,to me hodně uklidnilo. Pravidelný pohyby jsou opravdu az 25,lépe 28tt a více. Respektive to cítění pohybu pochopitelne. Reálně mi připadá rozumný to resit az od toho cca 25tt..

nikki4life
2. bře 2017

@prostejina
Také jsem pořídila Angelsounds a je to jak úleva, tak úžasný pocit ho používat.
Jen by se to asi nemělo přehánět...

janulkar99
autor
3. bře 2017

takze to mam zatim hodit za hlavu a vyckat. dnes se mimi trosku ozvalo bych rekla, ale slabeji jak predtim a uz ne tak casto jak v utery, ale asi 2x. ale v utery jsem litala cely den po meste a je pravda ze jsem vcera i dost odpocivala a moc toho neudelala proto se mozna neozyvalo ze jsem odpocivala i ja. dnes cely den v kuchyni a jeste budu chystat na oslavu veci tak doufam ze se ozve at me uklidni a nestresuji a nesilim z toho. nechci letet kvuli toho ze ho necitim do nemocnice kdyz to ted nema ani byt pravidelne a cetla jsem ze se v tomhle tydnu nemusi ozvyt i nekolik dni ale jsou to nervy

keksikova1
3. bře 2017

@janulkar99 no vždyť to říkám. .navíc, treba ja i ted,když to jeden den přeženu, druhý den jsem unavena a mala mam pocit se mnou,protoze se vždycky pak hýbe min..a to jsme v 39tt..nemá cenu se ted plašit, fakt je brzy..pořiď si ten angelsounds,me to fakt uklidnilo..

fallingstars
3. bře 2017

Já mám vždycky na střídavku dny, kdy kope hezky, a pak jako by se vyčerpala a je jeden dva dny línější...ale vypozorovat se to dalo pořádně až od nějakého 25. týdne, předtím to byla fakt náhoda, a kolikrát jsem ji necítila přes den v práci prakticky vůbec, až večer, když jsem si lehla a byl klid 😉 Myslím, že je ještě čas na nějakou pravidelnost 😉

U mě navíc dost záleží i na poloze, malá je vesměs zadečkem dolů a navíc mám vepředu placentu, která pohyby může tlumit a to ji skoro necítím ani teď, rozhodně ne nějaké kopance, spíš takové převalování a boulení. Ale jamile je hlavou dolů (mám náhodně potvrzeno z ultrazvuku) nebo napříč, tak je to rodeo.

Jo a pak jsem taky byla na pohotovosti (s tvrdnutím), natáčeli mi tam monitor a sestra mi po těch 20 minutách říká, že se mi tam hrozně mele, a já ji přitom cítila za tu dobu jen jednou...😉 Takže to, že ji necítím, ještě neznamená, že se nehýbe, to mě docela uklidnilo...

Jako kdybych teď za celý den necítila ani bouli, pohyb, škytavku nic, tak bych asi plašila, ale u Vás je mimčo ještě maličké...😉
@janulkar99

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru